.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Правилно ли постъпих?

    Здравейте! Знам, че историята ми може да ви се стори много тъпа, но на мен ми е важно да чуя какво мислят другите в тази ситуация. Момче съм, на 14. По принцип не съм конфликтна личност и не обичам да създавам спорове и проблеми, но ако се налага или се ядосвам, нямам проблем с това да го направя, както стана и днес. Бях излязъл с приятели и обикаляхме из квартала, когато един човек зад мен (не си мислете, че съм му се пречкал в краката) просто ме изблъска и даже имаше наглостта да ми каже "Внимавай къде ходиш", сякаш аз съм го блъснал. Най-правилното би било просто да си замълча, но аз искам справедливост. И му казах "Господине, вие ме блъснахте, имаше достатъчно място да минете". При което той отвърна "Пр*дльо, мога ей сега да се върна, знаеш ли още колко има като тебе" и тогава просто млъкнах, а той си тръгна. После приятелите ми казаха, че би било по-добре просто да замълча, но аз не мисля така. Сега даже леко ме е страх да идвам пак в този квартал. Дали човекът ме помни? Дали би ми направил нещо, ако ме види отново? Вие как бихте постъпили на мое място и правилно ли постъпих според вас? Благодаря ви предварително за мненията.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Не е имало много какво да направиш в тая ситуация.
    Ако си бил по-як, е можело да му отвърнеш с някой тупаник, но пък тогава и той може би нямаше да те блъсне.

    По добре не се заяждай много с такива, защото някои от тях може да са луди и агресивни.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Еми правилно си постъпил в първата ситуация и правилно си замълчал във втората. Иии няма от какво да се притесняваш толкова. Едва ли ще ти направи нещо, ако те види пак. Агресията срещу непълнолетни е криминално престъпление и се наказва от закона.

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Канзас ;)
    Мнения
    3 721
    Да ти кажа честно, по-добре в такива ситуации да си замълчиш. Не защото те е шубе, а просто защото не знаеш наистина с какво си имаш работа. Повечето такива изблици на агресия идват от недотам психически стабилни хора, а уви те са сред нас..
    Имала съм и аз такъв случай, когато мъж ме избута от пътя си, без да съм го предизвиквала по никакъв начин, но реших да не се заяждам.
    Надали ще го срещнеш още веднъж, така че не мисли за случая.
    Sitting on top of the world
    Watching the stars
    Go by...

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    аз щях да му тегля една дълга
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #6

  7. #7
    anonymous1043668
    Guest
    никога не отговаряш на такива или да ги гледаш в очите кой знае какъв е можело е да ти направи нещо, аки видиш такива бягаш със 300 или оставяш да си отминат Не си постъпил много правилно. Другия път може да е по-зле. Той сигурно те помни така че не ходи сам в тоя квартал..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си