.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Exclamation Моля помогнете ми! Имам голям проблем!

    Здравейте имам голям проблем и се надявам да ми помогнете. Извинете, ако темата не е в правилния раздел.
    Значи всичко започна преди около месец, два. Взех за малко на майка ми телефона за да видя едно нещо във вайбър. След като бях готов тъкмо щях да излезна, но един чат ме спря. Изглеждаше подозрително, тъй като последното изпратено съобщение в чата беше сърце. Реших да го разгледам и разбрах че майка ми изневерява на баща ми. Бях съсипан, не знаех какво да правя... Сега сигурно някои ще напишат нещо от сорта на: “ne trqbwa da se burkash w na maika si tela, ne znaesh dali naistina e taka”. Само искам да ви кажа, че след това проучих човека, намерих му фейсбука и разбрах някои неща за него. Тоя е някъв пълен п*дал!
    Реших да споделя това, което съм разбрал с леля си. Тя ми каза, че майка ми ѝ е казала за това и ми разказа малко подробности. Вече бях сигурен. Но имаше едно нещо, с което не мога да се примиря - дали да кажа на баща си или не! След това разбрах от леля ми, че и той знае.
    Не мога да разбера защо майка ми прави така - баща ми не и е направил нищо, държи се добре с нея и т.н., даже баба ми и леля ми са съгласни с това! Има някакви оправдания, които са никакви. (Пак казвам не само аз съм на това мнение)
    Обаче майка ми почна все по-често и по-често да се вижда и дадения човек и постоянно ме лъжеше, че отива да се вижда с една нейна приятелка! Просто прекалява и това не е един, два пъти.......
    Все още се чудя дали да кажа на родителите ми, че знам. Преди седмици ми бяха казали, че ще се разделят. Приех го, като края на света.... после майка ми ме успокои и ми каза, че нищо няма да се промени засега. Но най-лошото от всичко това е, че всички се правят, че нищо не е станало.
    Днес видях баща ми да влиза в сайт за запознанства.... (надявам се от скоро да влиза там) това е странно за него предполагам, че го прави, заради постъпката на майка ми (и то с право). Чудя се дали да поговоря с него и да го накарам да размисли....
    Едва издържам на всичко..... преодолявам едно нещо и хоп - идва друго, а съм само на 13. Всичко това го преживях с много мъка. Спестил съм някои моменти, тъй като ще стане твърде дълго. Даже и във форума да съм анонимен - пак ме е срам от това. Моля Ви помогнете ми.... какво да правя...... съсипан съм..... ;–(
    Последно редактирано от plzhelpmebg1 : 01-03-2019 на 22:42 Причина: уточняване на моменти

  2. #2

    Smile

    Здравей! Не съм попадала в такъв случай, но моите родители също са разведени от години. Аз бях много малка. Не разбирах какво се случва и защо. Приех го спокойно с мисълта, че щом родителите ми не се разбират не са длъжни да живеят заедно. Години по-късно и двамата намериха други половинки в живота си, с които се разбирам добре.
    Съветът ми към теб е да се успокоиш и да мислиш повече върху своите интереси и задължения. Продължи си живота както преди. Приеми факта, че родителите ти ще се разведат и дори е вероятно да си намерят други половинки. Може би в началото няма да ти бъде лесно, но това не трябва да ти пречи на постиженията, оценките в училище и интересите ти. Не се бъркай в отношенията на родителите ти. Когато си дойде времето, те сами ще поговорят с теб и ще ти обяснят как стоят нещата. С времето всичко ще се оправи.
    Според мен по-добре е да не се месиш в отношенията им, за да не се чувстваш виновен. Свиква се! Много е важно самият ти да го разбереш. Трябва да знаеш, че майка ти винаги ще си остане твоята майка, а баща ти твоят баща. Ще можеш да виждаш и двамата, да говориш и с двамата, да гледате филми или да правите други забвни неща.
    Може би баща ти го приема спокойно без излишни кавги и скандали заради теб. За да не се чувстваш виновен или замесен. И това е по-добрият вариант, отколкото да слушаш викане и крясъци. Повярвай ми!
    Лека вечер!
    Последно редактирано от pink.girl : 01-03-2019 на 20:18

  3. #3
    Здравей! Реакцията ти е нормална за 13 годишно дете. Защото ти си дете. Затова не можеш да си обясниш някои неща. Не се обиждай от този факт. Щеше да е притеснително, ако не бе реагирал по този начин.

    Баща ти знае и е спокоен, защото явно и той се чувства по същият начин като майка ти. Обикновено в дългите връзки винаги има изневяра и от двете страни. Това е нещо нормално в сегашно време, но е стресиращо за едно дете, когато разбере, че родителите му са като останалите хора. Децата изграждат една идеалогична представа за най-близките си и трудно приемат истината. А тя е, че след години хората си омръзват.

    Аз съм бил и от двете страни, дори и в момента съм от едната. Какво имам предвид:
    Бях на 12, когато разбрах, че баща ми изневерява на майка ми. Бях като блъснат с камион. Беше с по-млада (много красива) жена, която работеше за него. Родителите ми бяха пред развод и имаше постоянни скандали. В крайна сметка баща ми реши да не се развежда с майка ми заради мен и сестра ми. Преди 2-3 месеца си говорих с него и той каза, че не съжалява за решението си, макар от онзи момент до ден днешен той да не е спирал да изневерява на майка ми. Тя също знае, но се прави на ударена. Приема го както майката на Джоуи от сериала "Приятели", която каза за баща му "Сега е различен! Има си хоби!". Просто са се нагодили един към друг, защото повярвай ми, след толкова много години с един човек, започва да те дразни дори дишането му. Има една приказка: "И най-красивата жена на света, е омръзнала на някой мъж!". И е така. От няколко години си говоря на тези теми с баща ми. Един ден той ми каза следното: "И какво като си женен? Мислиш си, че с това свършва всичко и повече няма да се влюбиш в друга жена? Знаеш ли още колко пъти ще се влюбваш в живота, независимо дали си женен и имаш деца!". Това беше преди няколко години. И беше много прав, приятелче! Преди малко повече от 3 месеца имах връзка с жена, която със сигурност ми пасва повече на характера и възгледите за живота от съпругата ми. Но за добро или за лошо всичко приключи.

    Идеята ми е, че разбирам и теб, разбирам и родителите ти. Знам защо са стигнали до този момент и ги оправдавам на 100%. От друга страна знам, че ти е тежко и случващото се ще те промени завинаги. Но не обвинявай майка си. Ти не можеш да знаеш какви са истинските им проблеми. При това стечение на обстоятелствата, ще прозвучи жестоко, но даже трябва да се радваш, че родителите ти са останали цивилизовани в тази ситуация. Приеми, че както майка ти, така и баща ти приема изневярата като нещо нормално. Аз съм убеден, че той също е имал други връзки. Ти сам пишеш, че половината ти рода знае за случая и го приемат. Не ти ли изглежда странно, че всички възрастни имат различна гледна точка от тази на едно 13 годишно момче?

    Случващото ти се в момента е твоят преход към съзряването. Един ден ще разбереш за какво ти говоря. Докато този момент дойде ти пожелавам по-лек живот на тийнейджър.

  4. #4
    Благодаря за съвета pink.girl!
    Цитирай Първоначално написано от pink.girl Виж мнението
    Приеми факта, че родителите ти ще се разведат и дори е вероятно да си намерят други половинки.
    Но те няма да се разделят..... имам брат, който е 2-ри клас (на 9) и заради него нищо няма да се промени засега. Не ми се вярва, че майка ми или баща ми ще напуснат къщата - бях ги питал те сами си го казаха - не биха ни оставили у дома и да отидат да живеят някъде другаде...... Ние с брат ми няма да ходим никъде другаде в никоя друга къща при каквито и да е обстоятелства! Така, че трябва някак си да ги събера...... Иначе ще е много по зле........
    Цитирай Първоначално написано от pink.girl Виж мнението
    Години по-късно и двамата намериха други половинки в живота си, с които се разбирам добре.
    Забравих да допълня, че "любовникът" на майка ми е пълен п*дал (и в буквалния и в преносния смисъл)! Аз с този човек няма как да се разбера добре.... напротив... идва ми да.....
    Последно редактирано от plzhelpmebg1 : 01-03-2019 на 23:10
    Каквото повикало, такова се обадило!

  5. #5
    9999 мерси затова което написа!
    Цитирай Първоначално написано от 9999 Виж мнението
    Не обвинявай майка си.
    "Обвинявам" майка си, защото тя започва всичко! Да може да е решила да изневери на баща ми, тъй като ѝ е един вид "омръзнал". Сигурно и на баща ми тя му е "омръзнала", но той не ѝ е изневерил (преди тя да изневери). Сега постъпва така, заради нейната постъпка. За него има още надежда да го спра! Те няма да се разделят (може да видиш причината в моя отговор на поста по темата от pink.girl)! Така, че трябва някак си да ги събера...... някак......
    Цитирай Първоначално написано от 9999 Виж мнението
    Ти сам пишеш, че половината ти рода знае за случая и го приемат. Не ти ли изглежда странно, че всички възрастни имат различна гледна точка от тази на едно 13 годишно момче?
    Не само аз мисля, че майка ми е виновна [леля ми и баба ми(, която даже ѝ е сърдита затова) също], а баща ми се опитва да го приеме добре, но мисля, че само се прави, че го приема добре.... както казах:
    Цитирай Първоначално написано от plzhelpmebg1 Виж мнението
    Най-лошото от всичко това е, че всички се правят, че нищо не е станало.
    , така че напротив - никой не го приема добре!
    Последно редактирано от plzhelpmebg1 : 01-03-2019 на 23:08
    Каквото повикало, такова се обадило!

  6. #6
    Виж, няма да споря с човек, който не е еволюирал в мисленето си, защото все още няма житейски опит. Аз знам какво говоря и съм сигурен, че много често в бъдеще ще се сещаш за това, което ти написах, защото ще се убедиш в думите ми. Не казвам, че животът е скапан, но тези неща след време няма да ти правят впечатление. Всички сме били наранявани от това, че са ни изневерявали, но после разширяваме кръгозора си и се научаваме да приемаме нещата философски. Разбира се, това не може да стане, ако все още си влюбен в половинката си или егото ти не е било посмачкано поне малко от живота. Но ако връзката ти мине една граница от 4-5 години ти гарантирам, че няма да го приемеш като края на света. В дългите връзки основният проблем са рутината и навика! Знаеш ли колко хора си скапват бъдещето, щастието и живота, само защото не могат или се страхуват да преодолеят навика да бъдат с партньора си? Над 50% от хората. Включително и аз влизам в това число. Очевидно родителите ти са осъзнават, че единственото което ги крепи заедно сте ти и брат ти. Но ако не бяхте вие съм сигурен, че майка ти и баща ти много по-рано щяха да са се разделили и даже да с изключително добри приятели в момента (и щастливи всеки поотделно, всеки с нов партньор). Твоята лична драма е осъзнаването на факта "Мама и татко вече не искат да са заедно, защото са си омръзнали и всеки иска нещо ново и различно!". Но това е твоята лична драма като тяхно дете. И това е така, защото (пак ще ти го напиша) - няма дете на света, за което родителите му да не изграждат образа на герои в неговите очи! Ти няма откъде да знаеш дали майка ти е започнала първа. Може той пръв да е имал връзка. Може да са се разбрали да имат отворен брак. Може да са изпробвали "смяна на партньори" (често срещан метод за разчупване на брачната рутина в днешно време) и да не са могли да се справят с последствията. Идея си нямаш колко е сложен света след 18 годишна възраст. Той се усложнява още след първият път, та камо ли когато всичко вече зависи само от теб. Пишеш, че трябва да събереш родителите си, но това приятел няма как да стане. Това не ти е филма "Капан за родители". Сега не можеш да го разбереш, но един ден и това ще стане. А и откъде знаеш, че те искат всичко да си е по старому? Наясно съм, че изпитваш огорчение от случващото се, но по-добре е да живееш в реален свят, отколкото в измислен.

  7. #7
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Извинете, но защо ви е да се представяте за 13 годишен с този профил? Почеркът просто си личи, че не е на 13 годишен. Особено съмнително става и с новорегистрирания профил pink.girl, който се е регистрирал тук вчера, за да отговори специално в тази тема. Някаква дипломна работа по психология ли пишете и ще представяте темата си на научния ръководител ли? Или пък Инвестор си мисли, че трябва да "разведри" форума като пуска фейк теми с мотив, че има тийнеджъри в сходни ситуации с тази, които ще я видят и ще си водят бележки? От време на време се пускат такива теми, които си личи от километри, че не са писани от деца, така че просто ми е интересно защо го правите. Разкрити сте, така че не си правете труда да мажете и лъжете. Ако искате ми пишете на лично каква е целта ви. Обещавам, че няма да ви разконспирирам пак, ако дадете адекватна причина защо го правите. Някаква псведо "благородна лъжа" ли е това? Каква ви е идеята? Чакам смислен отговор! Благодаря!
    Последно редактирано от TrollFactory : 01-04-2019 на 13:33

  8. #8
    Повече от фен Аватара на nevermorevon
    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    396
    Минах през същото нещо на твоите години.
    Отношенията на родителите ти не са твоя работа, те сами трябва да решат дали ще пренебрегнат тях си самите заради теб

  9. #9
    Семейното огнище е първото възпитание на едно дете.
    Каквото получи от там, го приема за истина, без замисъл. Онези, които твърдят, че е нормално и дават такъв личен пример. Е, не е нормално, но видейки такъв пример в семейства си, това, за вас е нормално. За други не е нормално. Аз не съм от другите.
    Фактически не е нормално да се стига до изневяра и т.н. Обаче хората в градовете всеки ден биват изкушавани, все пак изборът за партньор в града е в пъти по голям отколкото, на пример, в селото. Съответно изкушението е по голямо. Особено за податливи те.
    Затова, се наблюдава много по успешен, щастлив и здрав брак в райони с по малко потенциални партньори. Като изключвам от това число, онези партньори, които въобще не може да ги изкуши мисълта, за изневяра.
    Не е нормално, за мен, драги потребители. Това нанася щета на децата, залъгвайки ги, че и те като пораснат, няма да има проблем да изневерят на половинката си. Но всеки си има глава на раменете да прецени това, за себе си.

    Към Автора:
    Поради възраста си авторе, ти няма да бъдеш допуснат в обсъждането на тези въпроси. Които е редно и трябва да бъдат разгледани, обсъдени и разрешени от възрастните. Т. е. твоите родители. Спокойно, няма да те забравят теб и брат ти. Ти последен разбираш затова и това не е случайно.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    Семейното огнище е първото възпитание на едно дете.
    Каквото получи от там, го приема за истина, без замисъл. Онези, които твърдят, че е нормално и дават такъв личен пример. Е, не е нормално, но видейки такъв пример в семейства си, това, за вас е нормално. За други не е нормално. Аз не съм от другите.
    Фактически не е нормално да се стига до изневяра и т.н. Обаче хората в градовете всеки ден биват изкушавани, все пак изборът за партньор в града е в пъти по голям отколкото, на пример, в селото. Съответно изкушението е по голямо. Особено за податливи те.
    Затова, се наблюдава много по успешен, щастлив и здрав брак в райони с по малко потенциални партньори. Като изключвам от това число, онези партньори, които въобще не може да ги изкуши мисълта, за изневяра.
    Не е нормално, за мен, драги потребители. Това нанася щета на децата, залъгвайки ги, че и те като пораснат, няма да има проблем да изневерят на половинката си. Но всеки си има глава на раменете да прецени това, за себе си.

    Към Автора:
    Поради възраста си авторе, ти няма да бъдеш допуснат в обсъждането на тези въпроси. Които е редно и трябва да бъдат разгледани, обсъдени и разрешени от възрастните. Т. е. твоите родители. Спокойно, няма да те забравят теб и брат ти. Ти последен разбираш затова и това не е случайно.
    През 15-ти век не е било нормално да видиш скици на летателен апарат, но днес милиони хора по цял свят летят всеки ден със самолет. От морална и патриархална гледна точка може една изневяра да не е нормално нещо, но спрямо времето и условията в които живеем, това нещо напълно редовно. Няма да обяснявам защо е така и кои са нещата, които допринасят това да се случва. Всеки може сам да разтълкува причините.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от 9999 Виж мнението
    През 15-ти век не е било нормално да видиш скици на летателен апарат, но днес милиони хора по цял свят летят всеки ден със самолет. От морална и патриархална гледна точка може една изневяра да не е нормално нещо, но спрямо времето и условията в които живеем, това нещо напълно редовно. Няма да обяснявам защо е така и кои са нещата, които допринасят това да се случва. Всеки може сам да разтълкува причините.
    -Да, хората са прекалили с блудническото вино, затова.


    E, какво се опитваш да ми подшушнеш с този си коментар ?
    От една страна се съгласяваш с мен, отдруга, не. Разбирам. Друго има ли ?

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от 9999 Виж мнението
    През 15-ти век не е било нормално да видиш скици на летателен апарат, но днес милиони хора по цял свят летят всеки ден със самолет. От морална и патриархална гледна точка може една изневяра да не е нормално нещо, но спрямо времето и условията в които живеем, това нещо напълно редовно. Няма да обяснявам защо е така и кои са нещата, които допринасят това да се случва. Всеки може сам да разтълкува причините.
    Точно пък от патриархална точка не знам защо реши, че не е нормална изневярата. В миналото на жените може и да им е било забранено да изневеряват, но за мъжете това си е било напълно допустимо.
    Хората винаги са изневерявали и винаги ще го правят. Това, че нещо се случва редовно, не го прави правилно. Затова си има някакви морални норми, които трябва да се спазват, иначе всичко да отива на вятъра и да се плющим по улиците като животни.

  13. #13
    Повече от фен Аватара на nevermorevon
    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    396
    Цитирай Първоначално написано от Eliii222 Виж мнението
    Точно пък от патриархална точка не знам защо реши, че не е нормална изневярата. В миналото на жените може и да им е било забранено да изневеряват, но за мъжете това си е било напълно допустимо.
    Хората винаги са изневерявали и винаги ще го правят. Това, че нещо се случва редовно, не го прави правилно. Затова си има някакви морални норми, които трябва да се спазват, иначе всичко да отива на вятъра и да се плющим по улиците като животни.
    За съжаление живеем в много покварени времена където е напълно нормално.
    Малцина са запазили морала в себе си

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си