.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    Влюбен съм в много добра приятелка и незнам какво да направя...

    Здравейте,

    С момичето съм много добър приятел от повече от 10 години. В началото като се запознахме преспахме няколко пъти, но аз не бях готов за връзка по това време. Тя вероятно искаше такава и за това преустановихме контактите.

    Аз напуснах страната, като и преди и в момента се прибирам по 2-3 пъти в годината за по седмица, две, месец.

    Няколко години след като преустановихме контактите си, се свързахме и се видяхме. Тя не беше сама, а с приятеля си. Започнахме да излизаме всеки път като се прибера по няколко пъти и станахме добри приятели. Излизаме заедно в компании и т.н. Вижда се че все още и двамата имаме симпатии един към друг, но тя е във връзка, така че нищо не ставаше за известно време. И двамата сме си много добри приятели като дори когато не съм в страната си говорим(пишем) почти всеки ден без особена причина, както правя с много други мои приятели.

    Преди две години като се прибрах пихме кафе в нас само с нея и от дума на дума бяхме в леглото. Не искаше да правим секс (можеби за да не си мисли, че изневерява), но всичко друго правихме. За да не влизам в подробности, и двамата свършихме, просто без секс и бяхме в спалнята поне два часа.

    6 месеца след това се прибрах и подобно нещо се случи, с разликата че приятеля й (същия, с който са от преди 7 години) спеше в другата стая. Имаше купон у нас и той легна за малко. Пак не правихме секс, но пак същото като преди и то с много чувство.

    От тогава се прибрах два пъти и не сме правили нищо, като последния път имахме възможност, но тя не пожела да дойде в нас. Излязохме на кафе, но не сме говорили за нищо сериозно.

    Тя много добре знае че имам чувства към нея и съм сигурен че и тя има такива, но явно чувствата й към приятеля й са по-силни.

    След последния път аз започнах да мисля много за нея и не мога да спра да го правя. Смятам, че съм влюбен доста и в момента не зная какво да предприема.


    Според Вас трябва:
    1. Да й кажа как се чувствам и да заложа приятелството ни на карта.
    2. Да си мълча и да изчакам, защото можеби един ден тя ще го остави и ще дойде при мен.
    3. Да се дистанцирам и да огранича контактите с нея както по телефона, така и личните без да казвам нищо. (Мисля че това ще я нарани, особено ако не знае защо го правя) . Последното нещо, което искам е да я нараня...Никога не бих го направил нарочно.
    4... Нещо което вие предлагате


    П.С. Момичето и момчето са заедно 7 години. Нямат деца, нямат годеж или брак. Живеят заедно в момента.
    Още едно последно нещо е че имам чувството, че момичето не би искало да се премести в чужбина дори и да скъса с приятеля си и да ме обича.

    Съжалявам за дългия пост, но исках ситуацията да е ясна, за да може, който желае да ми отговори с обективно мнение.

    Благодаря Ви!
    Последно редактирано от ToMi777 : 01-04-2019 на 19:07

  2. #2
    Ами много трудно. Тя просто почти се разплака и ми каза "не искам, заради теб". Това за мен означаваше " Не искам, за да не си помислиш, че нещо може да има между нас". Но това беше първия път. Втория беше подобно, но без да ми каже нищо, а аз не исках да я карам да се чувства гадно. За мен беше важно просто да съм с нея.

    Въпреки това и след втория път не ми беше както сега в момента. Тогава си мислех, че ако все така се виждаме, ще почнем да правим секс постоянно, като си идвам и тя накрая ще го зареже. Нямам представа защо сега започнах да се влюбвам толкова. Предполагам защото последния път нищо не стана и явно тя е размислила. Така или иначе аз трябва да взема решение какво да правя в момента и всеки съвет ще е ценен за мен.

  3. #3
    Проблемът ти не е любовта към приятеля й, а навикът й към него. Жените обикновено са големи пъзли в това отношение. Навика е нещо, което много трудно се преодолява. Тя няма да го напусне, ако той наистина не направи нещо, което да я нарани дълбоко. На колко години е тя и на колко години е приятелят й? Това също не е за подценяване.

  4. #4
    Тя е на 33, той е на 31. Вероятно е това, което спомена, че е навикът, защото много често като се видим ми говори така всякаш нещо не е наред там и се просълзява, но не иска да ми каже, дори като я питам директно. Важна подробност е, че тя не му е казала за това, че сме били заедно преди те да се съберат, и не му е казала и за двете случки след това.

    Тя реално си му изневерява и емоционално и физически. За това съм на кръстопът. Имам чувството, че рано или късно това между тях ще свърши. Аз не мисля да я чакам и ще си продължа да излизам с момичета, но наистина мисля, че един ден може да е сме заедно с нея, за това се чудя дали да й кажа, че я обичам (което тя мисля че знае) и да загуим връзка, или проосто да си трая за момента.

    Дали пък няма да се почувства по-сигурна в себе си ако й кажа и да приключи там за да е с мен....
    Последно редактирано от ToMi777 : 01-05-2019 на 09:23

  5. #5
    Мега фен Аватара на tori
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    16 955
    Да играем една игра - нека да пием по шот текила за всеки път, в който автора на темата казва "приятел/ка" или "приятелство".
    По темата: Не знам що си мислиш, че мацка, дето изневерява на дългогодишно гадже, ти трябва. Щом е изневерявала с теб, най-вероятно ще изневерява и на теб. Това са едни такива бейсик уроци в живота, дето ги научаваш по трудния начин обикновено и далеч не предполагат добра основа за градене. Като за начало, в една връзка трябва хората да гледат в една посока, не един в друг.
    Тва е странен вид мазохизъм - да се надяваш, че няква женска, дето е сумати години с някого и само се забавлява с теб, ще го зареже току-така. Смисъл, виждаш ли, тя може много да те обича ама сам казваш, че няма да дойде при теб и че е свикнала с тоя нейния. Малко са хората, дето пускат питомното, та да гонят дивото. Самичък си правиш предпоставки да те боли.
    Аз бих обяснила, че тия отношения са безсмислени, изцеждат ме емоционално и не смятам да ги водя. Бих обяснила, защото тя трябва да знае всичко това. Оттам насетне, сам казваш, че се пеибираш рядко, та не би било проблем да се блокирате навсякъде и да не се виждате. Последното е, защото имате навика да си пишете и говорите, а така НЕ се прекратяват отношения.
    Колкото и да те боли, колкото и да ти е гадно и колкото и да не искаш, трябва да постъпиш адекватно в случая, щото "кафе със свирка" може да ти даде всяка ковра, извинявам се, ако е грубо и обидно. Пък няма даже и да споменавам колко И ти си в грешка да се съгласяваш да си любовница... Още по-малко като приятеля и е в другата стая и спи. Смисъл, тук не говорим просто за липсваща мъжкасолидарност и липсващ мозък, на теб в случаяти липсва самоуважение. Отново - извинявам се, ако обиждам.
    квак

  6. #6
    Здравей Тори,

    Благодаря ти много за мнението и времето, което си отделила за да отговориш. Не се обиждам лесно и смятам, че много от по-горе написаните неща са напълно верни.
    Да аз не искам да съм втора свирка и това с гаджето й в съседната стая не беше правилно. Просто след купон, бяхме пили и понеже както казах знам че и двамата имаме симпатии един към друг, много преди тя да е с него, нещата се случиха.
    Благодаря ти също за съвета. И аз смятам, че трябва да й кажа, но е малко трудно, защото по нейното държание, ние специални отношения нямаме, просто приятелски. Ако обясня, че приятелските ни отношения ме нараняват, тя няма да го разбере. Явно ще трябва да й кажа, че съм влюбен в нея и ако тя не се чувства по същият начин, остава просто да се дистанцираме. Така по би ме разбрала и мисля да го направя другия път като се прибера, а до тогава няма да й пиша освен с кратки отговори на нейните съобщения.
    Имах нужда някой да ми каже, че е по-добре да й го кажа, вместо да си мълча. Исках да знам какво мислят другите, както дами така и мъже, за да взема решението си. Благодаря ти отново за съвета!

  7. #7
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    брат във филма си яко ама ще ти мине

    най-много да я рендосаш повече не ти трябва

    и това че си има приятел съм го чувал и преди от много жени в началото давай все едно го няма ама си бъди готов да походиш насинен някой ден
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  8. #8
    Благодаря за мнението, но не става така братле. Тя си има приятел, не е като да лъже. Все пак излизам с тях двамата често. Отделно, няма как да "давам все едно го няма", защото предния път тя не искаше да правим нищо.
    Явно ще трябва да й кажа как се чувствам и каквото стане, защото няма как да оставя нещата както са сега и да се правя че нищо няма. Не мога да я гледам с някой друг повече...

  9. #9
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от ToMi777 Виж мнението
    Благодаря за мнението, но не става така братле. Тя си има приятел, не е като да лъже. Все пак излизам с тях двамата често. Отделно, няма как да "давам все едно го няма", защото предния път тя не искаше да правим нищо.
    Явно ще трябва да й кажа как се чувствам и каквото стане, защото няма как да оставя нещата както са сега и да се правя че нищо няма. Не мога да я гледам с някой друг повече...
    как ще иска като знае,че ще я следваш като кученце?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Не ми се четеше цялата тема, не можах и да ти прочета целия пост. НО, от това, което прочетох, мога само да ти кажа, остави я намира, или колкото и пресилено да звучи, бягай надалеч. Първо тя изневерява на приятеля си, с който са от 7 години, с теб. Това означава, че утре на теб ще изневерява. Второ, да не се прави на света вода ненапита и да избира с кой би искала да бъде, не да си играе и с двама ви, курвенска история. И това, че не правите секс, не означава, че това не е изневяра И трето, ква пък да е тази любов, че да се съгласяваш буквално да те използват. Дано ти дойде акъла в главата Най-лесно ще разбереш какво се опитвам да ти кажа, като се представиш в положението на сегашния и приятел. Защото това нещо ще се повтори и с теб, ако недай се боже тръгнете

  11. #11
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Не ми се четеше цялата тема, не можах и да ти прочета целия пост. НО, от това, което прочетох, мога само да ти кажа, остави я намира, или колкото и пресилено да звучи, бягай надалеч. Първо тя изневерява на приятеля си, с който са от 7 години, с теб. Това означава, че утре на теб ще изневерява. Второ, да не се прави на света вода ненапита и да избира с кой би искала да бъде, не да си играе и с двама ви, курвенска история. И това, че не правите секс, не означава, че това не е изневяра ������ И трето, ква пък да е тази любов, че да се съгласяваш буквално да те използват. Дано ти дойде акъла в главата Най-лесно ще разбереш какво се опитвам да ти кажа, като се представиш в положението на сегашния и приятел. Защото това нещо ще се повтори и с теб, ако недай се боже тръгнете
    е поне да я рендоса и тогава да бяга
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  12. #12
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Виж кво, тая пет пари не дава за своя приятел щом ти бие чикии и ти лапа, и то на всичкото отгоре докато сте в собствения му дом докато той спи, а при това дори не се е случвало еднократно! Няма значение, че не искала да й го вкараш. Може да е била в цикъл. Какво изобщо значи "Аз съм във връзка и не съм такова момиче, но пък раздвам утешителни награди - мога да ти духам и да ти бия чикии!"... Ако е все още уж с него, то е само заради подслона, който и дава. Момичето е доста долно. Ако и ти си на нейното ниво, тогава си се взимайте, за да се прецаквате взаимно, а не заедно да прецаквате някой друг ("приятеля й").

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от anonimna:D Виж мнението
    Не ми се четеше цялата тема, не можах и да ти прочета целия пост. НО, от това, което прочетох, мога само да ти кажа, остави я намира, или колкото и пресилено да звучи, бягай надалеч. Първо тя изневерява на приятеля си, с който са от 7 години, с теб. Това означава, че утре на теб ще изневерява. Второ, да не се прави на света вода ненапита и да избира с кой би искала да бъде, не да си играе и с двама ви, курвенска история. И това, че не правите секс, не означава, че това не е изневяра ������ И трето, ква пък да е тази любов, че да се съгласяваш буквално да те използват. Дано ти дойде акъла в главата Най-лесно ще разбереш какво се опитвам да ти кажа, като се представиш в положението на сегашния и приятел. Защото това нещо ще се повтори и с теб, ако недай се боже тръгнете
    Въпроса е, че аз не смятам, че тя ме използва. Не е като да го правим всеки път като се прибера. Просто аз знам, че и тя има чувства към мен и им се отдава понякога. Точно поради тази причина се чудя дали просто да не й кажа всичко и тогава да си решава вече с кого ще е.
    Иначе за това дали ще се повтори с мен, не се знае, но да приемем, че е възможно. Дори и да има такава възможност, аз имам чувства към нея, няма как само заради някаква малка възможност тя да го направи, да не пробваме. Нещо й липсва в тази сегашна връзка, а аз смятам че толкова я познавам, че няма нищо да й липсва

    Благодаря за мнението ти наистина, понеже ме кара да обмисля нещата от друга гледна точка.

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    е поне да я рендоса и тогава да бяга
    Ако си прочел всичко написано в оригиналния пост, ще видиш че аз съм я рендосвал много преди да познава сегашния си приятел. Не е в рендосването проблема хаха

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Виж кво, тая пет пари не дава за своя приятел щом ти бие чикии и ти лапа, и то на всичкото отгоре докато сте в собствения му дом докато той спи, а при това дори не се е случвало еднократно! Няма значение, че не искала да й го вкараш. Може да е била в цикъл. Какво изобщо значи "Аз съм във връзка и не съм такова момиче, но пък раздвам утешителни награди - мога да ти духам и да ти бия чикии!"... Ако е все още уж с него, то е само заради подслона, който и дава. Момичето е доста долно. Ако и ти си на нейното ниво, тогава си се взимайте, за да се прецаквате взаимно, а не заедно да прецаквате някой друг ("приятеля й").
    Благодаря за мнението ти, има смисъл С последното изречение ми заби сабята в сърцето

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    как ще иска като знае,че ще я следваш като кученце?
    Това се променя днес Евала за яката приказка. Ще се поправя

  17. #17
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от ToMi777 Виж мнението
    Това се променя днес Евала за яката приказка. Ще се поправя
    Ква яка приказка бе? Нали си пуснал темата в раздел "любов", а не "секс"? Значи илиза, че просто си искал да чуеш как някой тъпанар ти казва "Евала", че си правил "половин ебане" (чикии и свирки) със стара приятелка, за което си голям играч, но сега задължително я отсвири, за да не те направи на маймуна като онзи "приятеля си". От една страна добър съвет, защото тя е боклук във връзките си и определено не ти трябва връзка с нея, но от друга, защо първо заявяваш, че имаш чувства, а сега в крайна сметка излиза, че нямаш и те устройва най-лесното - да си биеш камшика?

  18. #18
    Аз казвам, че няма да я следвам като кученце, не че съм се отказал от нея. Можеби ако малко се дистанцирам ще се запита защо и ще й стане интересно да разбере, като малко тя ме последва, вместо аз нея Има смисъл в думите му.
    Аз дори и да дойде в нас следващият път няма да правя секс с нея и ще й кажа, че аз втора свирка няма да играя. Ако иска или остава за постоянно или си заминава завинаги. Така мисля, че е най-добре.

  19. #19
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от ToMi777 Виж мнението
    Аз казвам, че няма да я следвам като кученце, не че съм се отказал от нея. Можеби ако малко се дистанцирам ще се запита защо и ще й стане интересно да разбере, като малко тя ме последва, вместо аз нея Има смисъл в думите му.
    Той говори някакви малоумни генерализиращи заключения. Не всяка жена е кученце. А дори и тази да е такава, то най-малкото щом използва сегашния си приятел за подслон, когато ти си тръгнеш без да й предложиш каквото и да било, мислиш ли, че ще те последва "като кученце"? В момента тя следва онзи с подслона "като кученце". Т.е. тя е в неговата колиба, а ти твъгвайки си не я оставяш в друга позиция освен да подвие опашка и да си стои при него. Ти какво ще й предложиш обръщайки й гръб, така че тя да тръгне след теб? Звучи малоумно.

    Цитирай Първоначално написано от ToMi777 Виж мнението
    Аз дори и да дойде в нас следващият път няма да правя секс с нея и ще й кажа, че аз втора свирка няма да играя. Ако иска или остава за постоянно или си заминава завинаги. Така мисля, че е най-добре.
    А ти готов ли си тя да заживее с теб, че да й поставяш такъв ултиматом?

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Той говори някакви малоумни генерализиращи заключения. Не всяка жена е кученце. А дори и тази да е такава, то най-малкото щом използва сегашния си приятел за подслон, когато ти си тръгнеш без да й предложиш каквото и да било, мислиш ли, че ще те последва "като кученце"? В момента тя следва онзи с подслона "като кученце". Т.е. тя е в неговата колиба, а ти твъгвайки си не я оставяш в друга позиция освен да подвие опашка и да си стои при него. Ти какво ще й предложиш обръщайки й гръб, така че тя да тръгне след теб? Звучи малоумно.


    А ти готов ли си тя да заживее с теб, че да й поставяш такъв ултиматом?
    Аз съм много по-готов от нейния и тя го знае. Имам доста повече пари, собствени апартаменти (един в чужбина и един в България). Работата ми е много по-сигурна от неговата и т.н.
    Те в момента се преместиха заедно в някаква квартира. Не мога да кажа, че е с него заради пари или нещо подобно. Явно навика просто и това, че вероятно тя не иска да живее в чужбина...

  21. #21
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от ToMi777 Виж мнението
    Аз съм много по-готов от нейния и тя го знае. Имам доста повече пари, собствени апартаменти (един в чужбина и един в България). Работата ми е много по-сигурна от неговата и т.н.
    Те в момента се преместиха заедно в някаква квартира. Не мога да кажа, че е с него заради пари или нещо подобно. Явно навика просто и това, че вероятно тя не иска да живее в чужбина...
    А вие говорили ли сте си изобщо, че да знаеш тя какво иска? Ако уж толкова много обича "старите си навици", тогава защо ти бие чикии и се дави със спермата ти? Бих казал, че според мен тя не е нито за тоя, нито за теб. От цялата ситуация ще си най-печеливш, ако я боднеш и я заебеш до следващото си посещение в страната. По твоите разкази тя хич не ми се вижда като стока, за която да си заслужават разноските, които би трябвало да поемеш ти, за да я разхождиш зад граница да ти види жилището и докато ти си на работа там тя да мърсува с някой арабин (някои неща просто се връщат).
    Накратко, съветвам те да не си вкарваш филмите с тая мастия.

  22. #22
    Благодаря за съвета, вероятно ще го последвам. Вярно е че чувствата трудно се преодоляват, но все пак някои от съветите тук ме наведоха на мисълта, че можеби е по-добре без нея и ще видя някак да се преборя с чувствата си вътре в мене.
    След няколко месеца ще се прибера и като я видя ще разбера дали трябва да й кажа или просто да си замълча.

    Само сега ми е малко странно, като не си пишем и скоро ще има въпрос от нейна страна "Какво става?" В смисъл, то и нищо да нямаше между нас, като си пишеш с някой често и той изведнъж спре, се интересуваш защо...

  23. #23
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от ToMi777 Виж мнението
    Благодаря за съвета, вероятно ще го последвам. Вярно е че чувствата трудно се преодоляват, но все пак някои от съветите тук ме наведоха на мисълта, че можеби е по-добре без нея и ще видя някак да се преборя с чувствата си вътре в мене.
    Добре де, ако наистина имаш истински чувства, все пак й го кажи на 4 очи. През цялото време си на два полюса. Защо ще "преборваш чувствата в себе си"? Ще се насилиш да не чувстваш и някой ден може да съжаляваш за постъпката си. Ако имаш чувства, кажи й всичко, което ти е на сърце, защото в крайна сметка потенциално може да загубиш много повече, ако си замълчиш просто ей така. Тоест никога няма да разбереш тя какво е щяла да поиска и мисълта за това може да те преследва и измъчва цял живот ("Какво ли щеше да стане, ако...")

    Цитирай Първоначално написано от ToMi777 Виж мнението
    След няколко месеца ще се прибера и като я видя ще разбера дали трябва да й кажа или просто да си замълча.
    Кажи й направо сега! След няколко месеца може да е бременна и тогава така или иначе ще бъде късно. Нещата трябва да се правят навреме.

    Цитирай Първоначално написано от ToMi777 Виж мнението
    Само сега ми е малко странно, като не си пишем и скоро ще има въпрос от нейна страна "Какво става?" В смисъл, то и нищо да нямаше между нас, като си пишеш с някой често и той изведнъж спре, се интересуваш защо...
    Ами пишете си, бе! Кой ви е спрял насила? Поне от писането главоболия няма. Най-малкото би било тъпо просто да се отдръпнеш ей така без причина, ако до вчера сте си били близки. Дори и да е с друг, това не пречи тя да си има приятели. В крайна сметка взаимоотношенията ви не би трябвало да се изчерпват с таен секс, ако това, което си написал още в заглавието за теб има някакво истинско значение.
    Последно редактирано от TrollFactory : 01-11-2019 на 08:32

  24. #24
    Кажи й направо сега! След няколко месеца може да е бременна и тогава така или иначе ще бъде късно. Нещата трябва да се правят навреме.

    Не мога просто да вдигна телефона и да й кажа. Тя трябва да ме вижда пред себе си. Все пак ще се обяснявам в любов, няма да я питам как й е минал деня. След 2 месеца ще се прибера и ако за 7-8 години не е забременяла и сега за два месеца това стане, то тогава не е било писано... По телефона няма как да й кажа каквото искам и дори по принцип да очаквам 98% да остане с него ако й кажа очи в очи, то ако й го кажа по телефона очаквам 100% да остане с него.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си