.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    Индивидуална форма на обучение

    Здравейте! Искам да знам кога мога да прекъсна ходенето на училище? Не да се откажа съвсем, а просто да не ходя и да изкарам на индивидуално до колкото успея. Благодаря предварително!

  2. #2
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Ако си мургав, можеш по всяко време да прекъснеш.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Здравейте! Искам да знам кога мога да прекъсна ходенето на училище? Не да се откажа съвсем, а просто да не ходя и да изкарам на индивидуално до колкото успея. Благодаря предварително!
    И що?!
    Имаш някакъв гениален план за професионално развитие ли ?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    И що?!
    Имаш някакъв гениален план за професионално развитие ли ?!
    Да, щото в момента нямам и един учебник и едана тетрадка и буквално едно нещо не съм научил тази година. Много по-спокойно ще ми е ако си чета в нас без да знам, че имам за утре 20 страници домашно, и че ще ме изпитват на дъската.

  5. #5
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Да, щото в момента нямам и един учебник и едана тетрадка и буквално едно нещо не съм научил тази година. Много по-спокойно ще ми е ако си чета в нас без да знам, че имам за утре 20 страници домашно, и че ще ме изпитват на дъската.
    Мхм, така си е. И аз не виждам особен смисъл да хабиш излишна хартия или пък силите и времето на когото и да било учител, за да ти дава излишни за теб знания, след като ти отдавна си открил смисъла на живота си и знаеш, че ще го прекараш добре най-добре на плод-зеленчука или като общак по строежите.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Мхм, така си е. И аз не виждам особен смисъл да хабиш излишна хартия или пък силите и времето на когото и да било учител, за да ти дава излишни за теб знания, след като ти отдавна си открил смисъла на живота си и знаеш, че ще го прекараш добре най-добре на плод-зеленчука или като общак по строежите.
    Абсолютно

  7. #7
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Мхм, така си е. И аз не виждам особен смисъл да хабиш излишна хартия или пък силите и времето на когото и да било учител, за да ти дава излишни за теб знания, след като ти отдавна си открил смисъла на живота си и знаеш, че ще го прекараш добре най-добре на плод-зеленчука или като общак по строежите.
    оф, като почнете така, все едно я карате по-добре

    авторе, говори с родителите ти първо, после с класната.
    мисля, че и от втория срок е възможно, но е желателно да си поне 11ти клас

    аз съжалявам, че не бях самостоятелна последните 2г, понеже не стигах да ходя на часове и хем стрес от това, хем стрес едната от годините на 4 изпита.
    обаче е много важно да се дипломираш и е желателно навреме, с твоя випуск :Д
    Последно редактирано от NomNomNom : 01-08-2019 на 23:02
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    оф, като почнете така, все едно я карате по-добре

    авторе, говори с родителите ти първо, после с класната.
    мисля, че и от втория срок е възможно, но е желателно да си поне 11ти клас

    аз съжалявам, че не бях самостоятелна последните 2г, понеже не стигах да ходя на часове и хем стрес от това, хем стрес едната от годините на 4 изпита.
    обаче е много важно да се дипломираш и е желателно навреме, с твоя випуск :Д
    А някакво възрастово ограничение има ли?

  9. #9
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    оф, като почнете така, все едно я карате по-добре
    Аха, а ти очевидно приветстваш желанието на автора и приемаш желанието му като за амбиция и поведение достойно възхита?[/QUOTE]

    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    авторе, говори с родителите ти първо, после с класната.
    Ако родителите му са алкохолици, които пукнат цент не дават за него, може би има смисъл. А в ситуацията на сегашната образователна система, класната пък трябва да е на 100% възхитена, че класът й ще олекне с 1 ученик. Въобще, идеята ше се приветства от всички!

    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    мисля, че и от втория срок е възможно, но е желателно да си поне 11ти клас
    В действителност ли си толкова малоумна, за да го посъветваш да прекъсва на финалната пряка? В такъв случай би му оставала една последна година, за която за чий хуй ще я взима "дистанционно и на самоподготовка". Та в 12 клас почти не се учи или влиза в часовете. Всички масово отсъстват.

    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    аз съжалявам, че не бях самостоятелна последните 2г, понеже не стигах да ходя на часове и хем стрес от това, хем стрес едната от годините на 4 изпита.
    Аз не виждам авторът да се е забързал да кандидатства за висше образование, така че да го притесняват един куп изпити. Просто иска да прекъсне, за да може през това време да работи и да си има пари за цигари.

    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    обаче е много важно да се дипломираш и е желателно навреме, с твоя випуск :Д
    И в такъв случай, осъзнавайки всички минуси и как може да не се дипломира навреме или изобщо, защо му даваш тъпите си съвети да говори с родителите си и с класния си ръководител? Ето ти го и резултатът какъв е в следствие на твоите недообмислени писаници с цел "само да помогна". Само стимулира детето сега да си мисли, че съвсем не му е нужно образование. Очевидно пита следното, защото е много под 11 клас:

    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    А някакво възрастово ограничение има ли?

  10. #10
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Много зависи от човека, за някои училището е кошмар. За мен от 3 клас нататък беше отврат и ако можех да върна времето назад, бих предпочел да не стъпвам в класната стая. Бях от тия затворените дето все им се подиграват. Нужно ли ми е било това в живота?

    И какво си спомням сега от биология, география, история, химия, музика, математика, литература - нищо! Физиката ми е била маалко по-интересна май Е да, цаката не е да се запомни всичко, а да се ангажира мозъка за да се развива. Училището обаче не е гарант за това. Винаги съм имал съученици, на които почти не съм им виждал очите защото все бягаха от час. Те едва ли са си ангажирали мозъка с домашни, въпреки че са имали и учебници, и тетрадки, и всичко необходимо. Такива ако ги заключиш в библиотеката, до 5 мин ще са избягали през прозореца. Докато други биха си избрали някоя книжка и биха стояли там цял ден. Двойкаджия и вундеркинд могат да бъдат съученици - по едно и също време, в едно и също училище, в един и същи клас. Училището не гарантира знания, те си идват от човека.

    По мое време дори нямаше интернет, но сега има. Всеки може да научава всякаква информация от почти всяка точка на планетата. Въпроса е да има желание. И ако училището по някакъв начин намалява това желание, мисля че е редно да се потърси алтернативна форма на обучение.

  11. #11
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Просто иска да прекъсне, за да може през това време да работи и да си има пари за цигари.
    Дори така да е, най-добре да го направи. Поне ще има някакво усещане за свободна воля, което от училището няма начин да получи. Ако излезе някой тъпчо, работещ на плод-зеленчука - негов си проблем. Но при добро желание винаги може да хване да се преквалифицира, да започне да учи нещо в зоната му на интерес. Ако въобще е способен да мисли в такава посока, ако може да надскочи зададените от обществото (и училището) насоки. А те са много ясно поставени - учиш основно, после средно, после висше, после работиш на средна заплата до старини. Срам и позор ако не изпълниш някоя стъпка.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    Много зависи от човека, за някои училището е кошмар. За мен от 3 клас нататък беше отврат и ако можех да върна времето назад, бих предпочел да не стъпвам в класната стая. Бях от тия затворените дето все им се подиграват. Нужно ли ми е било това в живота?

    И какво си спомням сега от биология, география, история, химия, музика, математика, литература - нищо! Физиката ми е била маалко по-интересна май Е да, цаката не е да се запомни всичко, а да се ангажира мозъка за да се развива. Училището обаче не е гарант за това. Винаги съм имал съученици, на които почти не съм им виждал очите защото все бягаха от час. Те едва ли са си ангажирали мозъка с домашни, въпреки че са имали и учебници, и тетрадки, и всичко необходимо. Такива ако ги заключиш в библиотеката, до 5 мин ще са избягали през прозореца. Докато други биха си избрали някоя книжка и биха стояли там цял ден. Двойкаджия и вундеркинд могат да бъдат съученици - по едно и също време, в едно и също училище, в един и същи клас. Училището не гарантира знания, те си идват от човека.

    По мое време дори нямаше интернет, но сега има. Всеки може да научава всякаква информация от почти всяка точка на планетата. Въпроса е да има желание. И ако училището по някакъв начин намалява това желание, мисля че е редно да се потърси алтернативна форма на обучение.
    Със сигурност намалява желанието. 10 клас съм не 11. Не мога да си намеря приятели вече 2 години в гимназията. Съучениците ми ме отбягват поради някаква причина. Аз не общувам с никого там и това малко или много ме депресира. Стоя на един чин 7 часа и нищо не правя. Също ми е далеко училището и давам близо 100лв за транспортни разходи, а аз не съм особено заможен.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    Много зависи от човека, за някои училището е кошмар. За мен от 3 клас нататък беше отврат и ако можех да върна времето назад, бих предпочел да не стъпвам в класната стая. Бях от тия затворените дето все им се подиграват. Нужно ли ми е било това в живота?
    Да нужно е, дори да не научиш нищо, децата трябва да разберат че животът не е игра и училището е една от първите отговорности, която хората поемат!

    Попитай който и да е третокласник "Нужно ли е да ходим на училище и защо?" и ми кажи какви отговори ще получиш:
    А: Да, нужно е, защото ни учи да четем и пишем, да поемаме отговорности.
    или
    Б: Тва даскалото е ебаси тъпотията, само ни занимават с глупости, а можеше през това време да играя на телефона/таблета/футбол, да гледам картун нетуърк или клипове на Криско в нета.

    Кажи ми как ще отговорят третокласниците - с "А" или "Б"?!?
    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    По мое време дори нямаше интернет, но сега има. Всеки може да научава всякаква информация от почти всяка точка на планетата. Въпроса е да има желание. И ако училището по някакъв начин намалява това желание, мисля че е редно да се потърси алтернативна форма на обучение.
    Да не би да искаш да кажеш, че авторът има безкрайно желание да учи и да се развива, а тъпото даскало му пречи да стои по цял ден в нета и да научава нови неща (а не да гледа чалга-клипове)?!

    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    Но при добро желание винаги може да хване да се преквалифицира, да започне да учи нещо в зоната му на интерес. Ако въобще е способен да мисли в такава посока, ако може да надскочи зададените от обществото (и училището) насоки.


    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Със сигурност намалява желанието. 10 клас съм не 11. Не мога да си намеря приятели вече 2 години в гимназията. Съучениците ми ме отбягват поради някаква причина. Аз не общувам с никого там и това малко или много ме депресира.
    Явно чудесно си подготвен за живота !
    Ако нямаш нито един приятел, поне за лаф, значи има някакъв много сериозен проблем в теб или в училището.
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Също ми е далеко училището и давам близо 100лв за транспортни разходи, а аз не съм особено заможен.
    Я ми обясни как даваш 100 лв за транспорт до училището?
    Това за месец ли е?!
    С такси ли пътуваш?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  14. #14
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ако нямаш нито един приятел, поне за лаф, значи има някакъв много сериозен проблем в теб или в училището.
    Я ми обясни как даваш 100 лв за транспорт до училището?
    Това за месец ли е?!
    С такси ли пътуваш?!
    Не знам къде е проблема, но да нямам приятел за лаф. С такси да, като ми взема 4 лева на отиване и още 1.50 за автобус да се прибера по 20 дена в месеца я ги сметни колко са

  15. #15
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Не знам къде е проблема, но да нямам приятел за лаф. С такси да...
    Значи си разглезено мамино синче, което не може да поема елементарни отговорности и да си наруши личния комфорт в името на бъдещето си.
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    С такси да, като ми взема 4 лева на отиване и още 1.50 за автобус да се прибера по 20 дена в месеца я ги сметни колко са
    И защо отиваш на училище с такси?! Толкова ли сте богати?!
    Защо не си купиш ученическа карта за градския танспорт - почти без пари е ?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Значи си разглезено мамино синче, което не може да поема елементарни отговорности и да си наруши личния комфорт в името на бъдещето си.
    И защо отиваш на училище с такси?! Толкова ли сте богати?!
    Защо не си купиш ученическа карта за градския танспорт - почти без пари е ?!
    Разбира се, че не мога. Ти каква гаранция ще ми дадеш, че аз ще съм жив след 10 години? Всичко се случва сега. В 6 часа сутринта ли да излизам на -15 да сменям автобуси, които нямат отопление заради едното училище?

  17. #17
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Разбира се, че не мога. Ти каква гаранция ще ми дадеш, че аз ще съм жив след 10 години?
    Никой не може да ти даде такава гаранция, нито има човек на земята, който да му е гарантирано такова нещо!
    Ти за някакъв необикновен ли се мислиш?! Самият факт че вече искаш нещо, което никой на света няма, не ти ли се струва странно?!
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Всичко се случва сега.
    А после?!?
    Тук вече преиграваш и почвам да мисля че си фейк !
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    В 6 часа сутринта ли да излизам на -15 да сменям автобуси, които нямат отопление заради едното училище?
    Аз точно това правя, само че ходя на работа!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  18. #18
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    Много зависи от човека, за някои училището е кошмар. За мен от 3 клас нататък беше отврат и ако можех да върна времето назад, бих предпочел да не стъпвам в класната стая. Бях от тия затворените дето все им се подиграват. Нужно ли ми е било това в живота?
    Дали е нужно или не, не определяш ти. Тези неща от живота в училище трябва да те подготвят за това какъв ще бъде животът навън след него. Каквито хора си срещал в училище, ще срещаш и за напред. Така че училището е една добра подготовка за това, което предстои на човек. Ако живееш от малък капсулиран вкъщи и не комуникираш с външната среда, срещайки се с различни стереотипи, то как ще си подготвен после за това какви ще са хората, с които ще се сблъскваш?

    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    И какво си спомням сега от биология, география, история, химия, музика, математика, литература - нищо! Физиката ми е била маалко по-интересна май Е да, цаката не е да се запомни всичко, а да се ангажира мозъка за да се развива. Училището обаче не е гарант за това.
    Училището играе социална роля, част от която вече уточник по-горе. Колкото до знанията и академичните успехи, там вече става въпрос за прилагане на много лична воля и желание за учене и развитие, които не стават само в училище. То е само, за да ти даде перспективи какъв може да избереш да бъдеш по-нататък в живота (химик, физик, математик, програмист, юрист, историк, спортист). Ако си на домашно обучение няма как родителите ти да бъдат всички тези неща. Ако образователната система работи, в идеалния случай в училище ти трябва да видиш примери за всички тези неща, които родителите ти няма как да покажат. Какво е равнището на образователната система в България, както и разликите от училище до училище ще оставим настрани за момента.

    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    Винаги съм имал съученици, на които почти не съм им виждал очите защото все бягаха от час. Те едва ли са си ангажирали мозъка с домашни, въпреки че са имали и учебници, и тетрадки, и всичко необходимо. Такива ако ги заключиш в библиотеката, до 5 мин ще са избягали през прозореца. Докато други биха си избрали някоя книжка и биха стояли там цял ден. Двойкаджия и вундеркинд могат да бъдат съученици - по едно и също време, в едно и също училище, в един и същи клас. Училището не гарантира знания, те си идват от човека.
    Винаги може да го добуташ до 12 клас и така и трябва. Училището предоставя плавен преход от детството към света на възрастните. Срещаш се с всякакви стереотипи хора, градиш приятелства за цял живот и прочее. За общественото развиетие като цяло би било нездравословно, ако вундеркиндът няма възможност да среща двойкаджии и обратното. Така се създава баланс, сформират се разчупени индивидуални гледни точки и т.н.. Докато живеем в общество, не бива да се изолират хората в отделни групи по критерия на подобност. В противен случай всички трябва да се разпръснат в различни общества. Обществото на вундеркиндите, в което има само вундеркинди. Обществото на физически повредените, в което има само физически повредени и т.н. и т.н.. Това би създало много повече противоречия и различия от колкото има и сега.

    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    По мое време дори нямаше интернет, но сега има. Всеки може да научава всякаква информация от почти всяка точка на планетата. Въпроса е да има желание. И ако училището по някакъв начин намалява това желание, мисля че е редно да се потърси алтернативна форма на обучение.
    Това, че имаш интернет не е гаранция за нищо. Нали някой трябва да разпали желанието ти. А и не всички родители са годни за учители. Ако не ходеше на училище и не беше научил английски например, дали щеше да ти пука колко много неща може да намериш в интернет, когато не може да ги прочетеш и разбереш?

    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    Дори така да е, най-добре да го направи. Поне ще има някакво усещане за свободна воля, което от училището няма начин да получи. Ако излезе някой тъпчо, работещ на плод-зеленчука - негов си проблем. Но при добро желание винаги може да хване да се преквалифицира, да започне да учи нещо в зоната му на интерес. Ако въобще е способен да мисли в такава посока, ако може да надскочи зададените от обществото (и училището) насоки. А те са много ясно поставени - учиш основно, после средно, после висше, после работиш на средна заплата до старини. Срам и позор ако не изпълниш някоя стъпка.
    А какво ще правиш, ако дезертираш от училище? Всеки ли има потенциал за това? Ти гениите ги остави намира. Те може и да могат да се оправят без всичките тези скучни стандартни стъпки (училище> висше образование> работа от 9 до 5). Но нашият автор със сигурност не е гений и случаят му е, че просто е мързелив.

  19. #19
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Индивидуалната форма проработва в много лимитиран брой случаи и изисква малко по-специфичен характер и неконвенционални аспирации. Освен това изпитите ти ще са една идея по-трудни от тези на съучениците ти, което по принцип не е краят на света, но като го комбинираш с факта, че немалка част от учениците, които преминават на индивидуална форма, не са експерти по разпределяне на времето, получаваш една леко неприятна комбинация, която може би е по-добре да избегнеш.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си