.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19

Hybrid View

  1. #1

    Индивидуална форма на обучение

    Здравейте! Искам да знам кога мога да прекъсна ходенето на училище? Не да се откажа съвсем, а просто да не ходя и да изкарам на индивидуално до колкото успея. Благодаря предварително!

  2. #2
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Ако си мургав, можеш по всяко време да прекъснеш.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Здравейте! Искам да знам кога мога да прекъсна ходенето на училище? Не да се откажа съвсем, а просто да не ходя и да изкарам на индивидуално до колкото успея. Благодаря предварително!
    И що?!
    Имаш някакъв гениален план за професионално развитие ли ?!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    И що?!
    Имаш някакъв гениален план за професионално развитие ли ?!
    Да, щото в момента нямам и един учебник и едана тетрадка и буквално едно нещо не съм научил тази година. Много по-спокойно ще ми е ако си чета в нас без да знам, че имам за утре 20 страници домашно, и че ще ме изпитват на дъската.

  5. #5
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от xxx123 Виж мнението
    Да, щото в момента нямам и един учебник и едана тетрадка и буквално едно нещо не съм научил тази година. Много по-спокойно ще ми е ако си чета в нас без да знам, че имам за утре 20 страници домашно, и че ще ме изпитват на дъската.
    Мхм, така си е. И аз не виждам особен смисъл да хабиш излишна хартия или пък силите и времето на когото и да било учител, за да ти дава излишни за теб знания, след като ти отдавна си открил смисъла на живота си и знаеш, че ще го прекараш добре най-добре на плод-зеленчука или като общак по строежите.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Мхм, така си е. И аз не виждам особен смисъл да хабиш излишна хартия или пък силите и времето на когото и да било учител, за да ти дава излишни за теб знания, след като ти отдавна си открил смисъла на живота си и знаеш, че ще го прекараш добре най-добре на плод-зеленчука или като общак по строежите.
    Абсолютно

  7. #7
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Мхм, така си е. И аз не виждам особен смисъл да хабиш излишна хартия или пък силите и времето на когото и да било учител, за да ти дава излишни за теб знания, след като ти отдавна си открил смисъла на живота си и знаеш, че ще го прекараш добре най-добре на плод-зеленчука или като общак по строежите.
    оф, като почнете така, все едно я карате по-добре

    авторе, говори с родителите ти първо, после с класната.
    мисля, че и от втория срок е възможно, но е желателно да си поне 11ти клас

    аз съжалявам, че не бях самостоятелна последните 2г, понеже не стигах да ходя на часове и хем стрес от това, хем стрес едната от годините на 4 изпита.
    обаче е много важно да се дипломираш и е желателно навреме, с твоя випуск :Д
    Последно редактирано от NomNomNom : 01-08-2019 на 23:02
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom Виж мнението
    оф, като почнете така, все едно я карате по-добре

    авторе, говори с родителите ти първо, после с класната.
    мисля, че и от втория срок е възможно, но е желателно да си поне 11ти клас

    аз съжалявам, че не бях самостоятелна последните 2г, понеже не стигах да ходя на часове и хем стрес от това, хем стрес едната от годините на 4 изпита.
    обаче е много важно да се дипломираш и е желателно навреме, с твоя випуск :Д
    А някакво възрастово ограничение има ли?

  9. #9
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Много зависи от човека, за някои училището е кошмар. За мен от 3 клас нататък беше отврат и ако можех да върна времето назад, бих предпочел да не стъпвам в класната стая. Бях от тия затворените дето все им се подиграват. Нужно ли ми е било това в живота?

    И какво си спомням сега от биология, география, история, химия, музика, математика, литература - нищо! Физиката ми е била маалко по-интересна май Е да, цаката не е да се запомни всичко, а да се ангажира мозъка за да се развива. Училището обаче не е гарант за това. Винаги съм имал съученици, на които почти не съм им виждал очите защото все бягаха от час. Те едва ли са си ангажирали мозъка с домашни, въпреки че са имали и учебници, и тетрадки, и всичко необходимо. Такива ако ги заключиш в библиотеката, до 5 мин ще са избягали през прозореца. Докато други биха си избрали някоя книжка и биха стояли там цял ден. Двойкаджия и вундеркинд могат да бъдат съученици - по едно и също време, в едно и също училище, в един и същи клас. Училището не гарантира знания, те си идват от човека.

    По мое време дори нямаше интернет, но сега има. Всеки може да научава всякаква информация от почти всяка точка на планетата. Въпроса е да има желание. И ако училището по някакъв начин намалява това желание, мисля че е редно да се потърси алтернативна форма на обучение.

  10. #10
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Индивидуалната форма проработва в много лимитиран брой случаи и изисква малко по-специфичен характер и неконвенционални аспирации. Освен това изпитите ти ще са една идея по-трудни от тези на съучениците ти, което по принцип не е краят на света, но като го комбинираш с факта, че немалка част от учениците, които преминават на индивидуална форма, не са експерти по разпределяне на времето, получаваш една леко неприятна комбинация, която може би е по-добре да избегнеш.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си