.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 38 от общо 38

Тема: Неверие

  1. #26
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Би било интересно да споделиш. Така и така всичко е достатъчно анонимно, няма от какво да се притесняваш, но все пак едва ли ще разкажеш.
    Не, не бих споделил.

    Както казва Грозния (а с него сме изключително рядко на едно мнение), няма смисъл да ти обяснявам. Това нищо няма да промени. Само ще задоволи любопитството ти. Всеки изживява нещата по различен начин.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  2. #27
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не, не бих споделил.
    И какъв е смисъла да пускаш тема, но без никакво свое мнение по нея.
    Имаш 14 к мнения и така ли ги трупаш?

  3. #28
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Защо не вярвате в Бог? В какво вярвате?

    Защо не вярвам? Аз вече не вярвам в нищо. Аз не се чувствам длъжна да служа и сляпо да вярвам на някаква сила за "да ме избави от грехове ми". Не Господ ми е помогнал в труден момент ами аз самата. Всеки има правото да вярва в това,което иска или да не вярва без значение дали на останалите им харесва.

  4. #29
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Не Господ ми е помогнал в труден момент ами аз самата.
    А какво ти дава жизнените сили и те кара да искаш да живееш. По принцип, по логиката на този свят, животът завърша със смърт, каквото и да правиш, защо тогава не се самоубиваш за да постигнеш по-бързо целта и да възцари логиката, защо? Ами защото всеки човек, който желае да живее и не се самоубива всъщност е вярващ в Бога, дори и да не го осъзнава, но като казва, че е невярващ, той така се възползва от вярата си нагло, без да благодари на Твореца, дори го хули.


    ПП: Истинският атеист е самоубилият се атеист - ей това му викам логика и прагматизъм, без вяра. Пример е дядо ви Ницше.
    Последно редактирано от defender : 01-29-2019 на 12:48

  5. #30
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: Истинският атеист е самоубилият се атеист - ей това му викам логика и прагматизъм, без вяра. Пример е дядо ви Ницше.
    Ницше не е бил атеист камоли нихилист!
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  6. #31
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Ницше не е бил атеист камоли нихилист!
    Че какъв може да е бил човек обявил смъртта на Бога? Учудващо ли е тогава, че се е самоубил след като сам е твърдял, че "единственият изход на човека без Бог е самоубийството."
    Какъв може да е?

  7. #32
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Че какъв може да е бил човек обявил смъртта на Бога? Учудващо ли е тогава, че се е самоубил след като сам е твърдял, че "единственият изход на човека без Бог е самоубийството."
    Какъв може да е?
    Да, смъртта на монетеисткият Християнски Бог. Ницше учи че демокрацията и атеизма (тоест атеизма е и въведението в нихилизма) ще доведат до пагубата на европейската цивилизация. Но понеже християнските ценности са една голяма первезия на демократичния процес, те не са съвместими с човешката природа. Християнството отрича човека и неговата природа - същността на живота и всичко това което идва с него като копнейки за утопични релности извън този живот, натрапва ценности които отричат реалноста на земния живот.
    Последно редактирано от Zlennox : 01-29-2019 на 19:27
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  8. #33
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А какво ти дава жизнените сили и те кара да искаш да живееш. По принцип, по логиката на този свят, животът завърша със смърт, каквото и да правиш, защо тогава не се самоубиваш за да постигнеш по-бързо целта и да възцари логиката, защо? Ами защото всеки човек, който желае да живее и не се самоубива всъщност е вярващ в Бога, дори и да не го осъзнава, но като казва, че е невярващ, той така се възползва от вярата си нагло, без да благодари на Твореца, дори го хули.


    ПП: Истинският атеист е самоубилият се атеист - ей това му викам логика и прагматизъм, без вяра. Пример е дядо ви Ницше.
    не намирам логика в този аргумент
    ти примерно защо гледаш филми, като знаеш, че ще свършат? и като цяло вярата в Бог ли е главният ти стимул за живот?
    една аналогия: можеш просто да видиш резултата от футболния мач, а можеш и да седнеш да го изгледаш и да изживееш момента

  9. #34
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Християнството отрича човека и неговата природа
    Че какво я възвеличаваш тази човешка природа след, като води до пагубата на цивилизацията. Човешката природа, е самоубийствена. Християнството не отрича човешката природа, а напротив показва коя е истинската човешка природа и че тази природа не е роб на този свят.
    А либералите не само, че са роби на този свят, ами и са го обожествили - от това, което се срамуват християните, като най-ниско падение и загуба на свободна воля, либералите в него се въргалят, като прасе у кочина и квичат от радост. Па и се смятат за умни и красиви, демек помазани от своя демон.
    Последно редактирано от defender : 01-29-2019 на 20:00

  10. #35
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    ти примерно защо гледаш филми, като знаеш, че ще свършат?
    Не просто знаеш, че ще свърши филма, а знаеш и как точно ще свърши. И ако наистина следваш материалната логиката и си прагматичен (както твърдят атеистите), то не би трябвало да си губиш време да го гледаш.


    ПП: аз гледам филма, защото вярвам, че смъртта не е краят на съществуването, и че това съществуване там, зависи от това, което преживявам тук, защото то ми помага да си поправя настройките.
    Последно редактирано от defender : 01-29-2019 на 21:00

  11. #36
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не просто знаеш, че ще свърши филма, а знаеш и как точно ще свърши. И ако наистина следваш материалната логиката и си прагматичен (както твърдят атеистите), то не би трябвало да си губиш време да го гледаш.


    ПП: аз гледам филма, защото вярвам, че смъртта не е краят на съществуването, и че това съществуване там, зависи от това, което преживявам тук, защото то ми помага да си поправя настройките.
    тук просто имаме разминаване в гледните точки може би
    ти вярваш, че имаш живот и след смъртта и това ти дава стимул. това може би е така, но по друг начин - светът не свършва със смъртта ти, а продължава да съществува. ти също продължаваш да съществуваш известно време в спомените на близките си. или ако си оставил някаква следа, тя носи частица от теб и по този начин ти продължаваш да "живееш" в някакъв смисъл. може би това обяснява постоянният стремеж на човека да оставя следи и да строи неща - опитва се да победи смъртта. и успява реално, поне за известно време.
    ако гледаме на нещата прагматично, си прав, но пропускаш аналогията с футболния мач, не винаги всичко опира до взимането на най-оптималното решение. ако беше така - хората нямаше да мръднем от дърветата.

  12. #37
    По принцип на човек не може да му помогне абсолютно никакъв късмет или невидима сила (те може да не съществуват) в каквото и състояние да се намери, освен лична мотивация или вяра в нещо. Няма ли ги, не го търсете жив дълго.

  13. #38
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    По принцип на човек не може да му помогне абсолютно никакъв късмет или невидима сила (те може да не съществуват) в каквото и състояние да се намери, освен лична мотивация или вяра в нещо. Няма ли ги, не го търсете жив дълго.
    Може да му помогне.
    Има една невидима сила, която вижда всичко, даже вижда всичко, което правиш, мислиш и чувстваш, дори, когато пикаеш. След това има една друга сила, която е направила възможно да напишеш своя коментар, тя е инструмент, за първата. А, първата произлиза мотивацията, инструмента също може да подтикне към мотивация.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си