.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6

Тема: Въпрос

  1. #1

    Въпрос

    Здравейте! Искам да се явя на матура по история и търся съвети. Някой може ли да ми каже по какви учебници е учил, има ли ли сте нужда от частни уроци и толкова ли е трудна, колкото ме плашат? Благодаря!

  2. #2
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Матурата е елементарна, ако си учил материала редовно последните две години и може да изкараш 5 без особени усилия.

    Ако не си или ако искаш да гарантираш отлична оценка, сядай да учиш, защото има много за запомняне. Препоръчвам учебника на издателство "Планета 3", но и всякакви други учебници, свързани с българската история ще ти свършат работа. Важното е да не запомняш механично, а да правиш асоциации с други исторически личности и събития. По този начин дори и да не знаеш отговора на някой въпрос, разсъждавайки върху историческия контекст и с метода на изключване, има изключително голяма вероятност да отговориш правилно.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Посъветвай се с учителите ти по история в училището.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Посъветвай се с учителите ти по история в училището.
    Да не мислите, че не съм го направил? Обаче отговора е ясен. Най-много се притеснявам за отговора на исторически въпрос, защото при нас малко историята е на заден план и не ни учат на подобно нещо и ми е трудно да го структурирам. Точно това исках да попитам. На Вас как Ви обясняват или са Ви обяснявали да го правите. Какъв е алгоритъма?

  5. #5
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Аз ти предлагам да си купиш книги, а не да се занимаваш с кашата от учебниците, в случай че имаш време. Матура с акцент върху някоя специална част от българската история или от всеки период ще са въпросите? Питам, защото си нямам и на идея какво представляват матурите по история.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от astronomy228 Виж мнението
    Най-много се притеснявам за отговора на исторически въпрос, защото при нас малко историята е на заден план и не ни учат на подобно нещо и ми е трудно да го структурирам.
    Подготвяй се сам/а от книги и интернет!
    Цитирай Първоначално написано от astronomy228 Виж мнението
    На Вас как Ви обясняват или са Ви обяснявали да го правите. Какъв е алгоритъма?
    Къф алгоритъм - историята е хуманитарна наука !
    За изразяването трябва да се научиш сам/а - трябва да четеш повече.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си