.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24

Hybrid View

  1. #1
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Проблемът си е в теб, че си "необясним". Не мога да разбера и това, което си написал сега. Нека го разгърнем:
    Явно много работи не разбираш!

    Кой на кого и какво трябва да обясни?

    На теб да ти обяснят, че Тва дето лети не се яде.


    Да, дай да видим какво имаш предвид.

    Че трябва да се образоваш.

    Щом съседът ти кара BMW5, значи не е комунизъм. Но това не означава, че трябва да му се озлобяваш. И той може да е прост гумаджия или баничар и да е взел на лизинг 20 годишно BMW5, на което да плаща месечна вноска от по 1/2 от заплатата си в продължение на следващите 5 години. Пак ли ще му завиждаш?
    Истината е, че никой не е длъжен да дава подаяния на никого. Държавата е, за да има полиция, пожарна, болници, пътища и училища. Освен с тези задължителни неща, тя не е длъжна с нищо друго да дундурка някого цял живот, особено ако този индивид може да си ходи на краката и да работи. Хората като теб явно очаквате, че държавата трябва да ви осигурява някакъв лукс, почивки на курорти през лятото и зимата, безплатни домове, BMW5-ци и прочее. Е, ами няма как да стане... Какво по-точно искаш? Държавата да направи така, че шефът ти да ти плаща по 5 бона месечно ли? Тя е отговорна за това, което на теб ти плащат, така ли? В момента е див капитализъм и ако не си търсиш сам начин да се оправиш, никой 5 пари няма да даде за теб.
    Ходи обясни на баба ти, що взима минимална пенсия и не може да си купи сирене, а ти ядеш луканка на Слънчака. Лека шизофрения имаш пич. Или просто си от тия диви капиталисти и си мислиш че развиваш бизнес щото плащаш заплати и си ценен за икономиката, видиш ли храниш бедните и им даваш минимална заплатка, щото те са прости и си мълчат. Аз и сам се оправям, ти за мен не мисли. Пари се изкарват, ама мозък на теб няма кой да ти даде. Мисленето ти е на човек който тотално е свършил....

  2. #2
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Лошия Виж мнението
    Ходи обясни на баба ти, що взима минимална пенсия и не може да си купи сирене, а ти ядеш луканка на Слънчака.
    Никой не е виновен на бабите и дядовците, които гласуват под строй за БКП.
    В това с плюскането на луканка на Слънчака виждам твоите мечти. Дано все някога ти се сбъдне.

    Цитирай Първоначално написано от Лошия Виж мнението
    Лека шизофрения имаш пич. Или просто си от тия диви капиталисти и си мислиш че развиваш бизнес щото плащаш заплати и си ценен за икономиката, видиш ли храниш бедните и им даваш минимална заплатка, щото те са прости и си мълчат.
    Какво значи "да храниш бедните"? Онези като теб, чиято бедност се дефинират с това, че нямат 20 годишно BMW5 като това на съседа си? И какво е "див капиталист"? А колкото до заплатите, за теб сигурно е необяснимо как така един касиер в "Лидъл" не взима колкото лекар, адвокат или програмист. Социално неравенство в заплащането на труда винаги ще има. И няма как нация от скотуващ обслужващ персонал да получи повече благоденствие от това. Явно в България трябва да минат още много години на капитализъм, за да можеш ти и баба ти да ходите на Слънчака за луканка. Поуспокой се малко и спри да искаш комунизъм. Комунизмът няма да се върне!

    Цитирай Първоначално написано от Лошия Виж мнението
    Аз и сам се оправям, ти за мен не мисли. Пари се изкарват, ама мозък на теб няма кой да ти даде. Мисленето ти е на човек който тотално е свършил....
    Посочи ми къде съм те мислил и къде съм изобщо питал как се оправяш? 5 пари не давам за злобни мишоци като теб. Иронията е в това, че ти си точно такъв типаж какъвто описваш по-горе в мненията си. Аз мозък си имам достатъчно, не се безпокой.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си