.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Грип и висока температура

    Здравейте вчера сутринта ме заболя гърлото. Премерих си температурата - беше 37.6. Изпих един парацетамол и излезнах навън(трябваше да ходя на един семинар), но след един-два часа ми стана много зле. Прибрах се вкъщи и си измерих температурата - беше 39.3 и ми беше хипер зле. На 19 години съм и живея сама. Отидох в поликлиниката, където след час и половина чакане лекарката ме прегледа и постави диагнозата грип. Предписа ми Ремантадин, Тамифлу, Неоангин и спрей за гърло и каза, като се появи кашлица да вземам Либексин. От вчера ми е зле, с висока температура от 38.5 до 40.6, боли ме гърлото, отпаднала съм, едва ставам от леглото, втриса ме, боли ме корема и ми се гади. Понеже съм много зле една приятелка утре ще дойде да ме гледа, но ще я карам да е с маска, разбира се. Въпросът ми е как да свалям температурата - парацетамолът и другите температуропонижаващи не се препоръчват при съвместна употреба с противогрипни препарати. Слагах си кърпи с оцет на челото и се увивах с мокри чаршафи, но я сваля до 38 градуса и им-няма един час и пак се дигне до 40 градуса. Като малка съм боледувала рядко и такава температура не съм вдигала никога. Лекарката каза да стоя на топло поне 12-14 дни и да не излизам навън. Притеснява ме и постелният режим, който ми наложи - каза да не ставам от леглото 7 дни, освен за тоалетна и лична хигиена, да пия витамини и да си почивам, но не мога да пропусна толкова от учебния материал. Как сваляте вие температурата си, как оздравявате по-бързо, защото ако 10 дена съм така ще е ужасно и как се справяте с постелният режим, не че ми е много до ставане, ама все пак.

  2. #2
    И аз съм така. Мен ме удари в ушите и синузита грипа.. от 15 дена не мога да се оправя. Ако нещата се влошат потърсете друг лекар. Грипа няма как да се бори поне този без антибиотик. В момента съм на 10 дневно лечение със Зинат. Бисептол също е добър вариант, но с него трябва да се внимава.

  3. #3
    И аз съм така. Мен ме удари в ушите и синузита грипа.. от 15 дена не мога да се оправя. Ако нещата се влошат потърсете друг лекар. Грипа няма как да се бори поне този без антибиотик. В момента съм на 10 дневно лечение със Зинат. Бисептол също е добър вариант, но с него трябва да се внимава. Колкото до хранителни добавки. Витамини и т н. се пият след като приключи лечението иначе сме обезмисля.

  4. #4
    На 02.02 симптомите започнаха да отшумяват. Температурата ми спадна до 37-37.5 градуса. Но на четвърти - в понеделника температурата ми отново се повиши на 40 градуса и се влоших. Втресе ме, появиха се задух, кашлица, отделяне на храчки. Казах си че е недоизлекуван грип и продължих да си лежа на топло и да пия чайове. Вторник температурата ми стана 41.3 и сестра ми, която дойде от Сандански, за да следи състоянието ми, настоя да идем бързо на лекар. След остоен преглед лекарят заяви, че вследствие на грипа се е появила като усложнение пневмония. Приеха ме в болница след няколко часа, където започна антибиотично лечение, температуро-понижаващи, постелен режим. Лежах в болница до вчера, когато ме изписаха за домашно лечение. Пия си хапчетата, но температурата ми още е висока 38-39 градуса. Направо половин месец с висока температура, втрисане и отпадналост хич не е добре. А термометърът само се покачва и не ще да сваля... Още кашлям като магаре. Предписаха ми 10 дена домашно лечение и постелен режим до отшумяване на симптомите. Някой да се е сблъсквал с този проблем, никога не съм боледувала така, половин месец на легло, засега...

  5. #5
    И аз бяха така. Температура до 39,5, болки в цялото тяло, втрисане. Сваля температурата и след час, два пак се качва. Тмифлуто ме спаси, но ме удари и в ухото и все още не чувам и се чудя дали изобщо ще се оправи.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Отивайте на лекар, за да не развиете усложнения!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от mincheto Виж мнението
    Много смешно !

    #сарказъм
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #8
    Пазете се от този грип, че е страшна работа. Свалих температурата днес, но преди един час пак я качих на 38, а сега е 40.1 градуса. Утре пак на лекар, че е отврат този грип и тази пневмония. Уж ме излекуваха, сега да не ме повтори, че ще се гръмна...

  9. #9
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Това е ебахти тъпия фейк, ти знаеш ли кво е това 40 гр бе, тогава се изпада в гърчове и ти се уврежда мозъка, нямаш време да пишеш у форума а се бориш за живота си.
    Последно редактирано от Blubalu : 02-17-2019 на 17:38

  10. #10
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Антонио фаргалдо


    Не знам защо хората си играят да учат медицина след като е по-добре да пише в подобен форум
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си