.
Отговор в тема
Страница 3 от 12 ПървиПърви 1234567 ... ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 293
  1. #51
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    70г минаха от септемврийския и 30г вече сме далеч от руско влияние,даже един газпровод не могат да ни шмугнат,а на вас все руснаците са Ви виновни. Викам да вземе да ги накажем тия комунисти на които се сърдите,че да мирясате.

    Въх ма те умрели
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  2. #52

  3. #53
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Пак казвам (и само това) - Тези, които управляваха 45 години, управляват и 30 години по-късно, но в кожата на демократи и капиталисти.
    демек ни управляват някъде 100г старци? не се връзва математически. А след като ни управляват същите защо сме съюзници с другия лагер и няма вече руско влияние над нас?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #54
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    демек ни управляват някъде 100г старци? не се връзва математически. А след като ни управляват същите защо сме съюзници с другия лагер и няма вече руско влияние над нас?
    Не старци, а комунисти. За да се слеят със съвремието, за пари.

  5. #55
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Не старци, а комунисти. За да се слеят със съвремието, за пари.
    богат комунист?

    спри да говориш каквото ти е удобно

    ако почитахте и жертвите от турското робство равни нямаше да имате
    Последно редактирано от haritov : 02-19-2019 на 20:04
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  6. #56
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Няма да си направя и труда да коментирам, с комунисти не се спори, особено с такива, които твърдят, че днес не управляват комунисти.

  7. #57
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Не възнамерявам и да отговарям.
    Е колко пък да е чак толкова сложно да ми дефинираш накратко и с твои думи какъв е този "европейски възход" и в какво ще се състои?

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Питай ги лично, ти се интересуваш, мен не ме засяга.
    Е как да не те засяга? Ти си този, който развяваше знамена на Луков марш и го пропагандираше тук.


    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Коя националсоциалистическа партия? Честно, не знам за какво говориш.
    Маршът е с политическа цел. Ако е без политическа цел, тогава той не би имал нито същия смисъл, нито абсолютно какъвто и да било смисъл. Просто представи партията си. Или са ви казали като нямате 18 да избягвате да обяснявате от коя партия сте?

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Много е жалко, че продължаваш да пишеш такива глупости, за да манипулираш тези, които възнамеряват да прочетат нещо от темата, въпреки че вече съм ти отговорил на лъжите и измишльотините в теми като "Хомосексуалистите в ада ли отиват".
    За какво пък ми е на мен да манипулирам когото и да било. Изказвам си мнението и имам позиция.

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Ти искаш да разбереш за техните възгледи, питай ги лично, пиши им, разберете се.
    Много по-лесно и удобно е да ме пренасочваш към някой друг, когато не можеш да отговориш сам на въпросите ми, нали?

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Ще спреш ли с глупостите? Историята и фактите показват, че фашизъм/фашистки режим е имало само в Италия.
    Не разбра ли какво значи етимология и как действителното значение на думата не зависи от нейния произоход? Колко по-просто да ти го обясня?

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Олигофрени като теб могат само и само да клеветят.
    И къде съм клеветил някого и с какво?

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Не знам как реши, че расизъм е основна част от "идеологията ни на този парад".
    А не е ли поня някаква част? Подкрепяха ли ви цигани и негри на парада?

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Сега е посткомунизъм. Кой говори за "чиста раса чист народ"?
    Луков марш си е точно сборище на нео нацисти (щом не искаш да ги наричаме фашаги).

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Коя наци партия? Не ми е ясно откога фашисткият режим симпатизира на Хитлер, мислех, че е на Мусолини и на евреите от фашистката партия.
    Ето пак, едно си баба знае, едно си баба бае...

    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    TrollFactory, не беше ли ти този, който казваше как младежи като мен са били превъзпитавани в комунистически интернати?
    Ако е така, то сигурно съм се пошегувал.

  8. #58
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Е колко пък да е чак толкова сложно да ми дефинираш накратко и с твои думи какъв е този "европейски възход" и в какво ще се състои?
    Издигане на националното, духовното и моралното на европейските народи, защото европейските народи все повече и повече губят тези свои качества.


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Е как да не те засяга? Ти си този, който развяваше знамена на Луков марш и го пропагандираше тук.
    Мен не ме засяга дали германските националисти се кланят на Хитлер или на някой друг. Ти ме питаш как с националсоциалистическа партия ще подобрим живота в страната, ами не знам бе, не знам за коя националсоциалистическа партия става въпрос. Изглежда, че ти ги разбираш повече нещата, обясни ми.



    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Маршът е с политическа цел. Ако е без политическа цел, тогава той не би имал нито същия смисъл, нито абсолютно какъвто и да било смисъл. Просто представи партията си. Или са ви казали като нямате 18 да избягвате да обяснявате от коя партия сте?
    Така, Луковмарш е националистическо, родолюбиво, паметно, факелно и антикомунистическо шествие. Кажи за коя партия става въпрос, аз не принадлежа към абсолютно никоя организация.


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    За какво пък ми е на мен да манипулирам когото и да било. Изказвам си мнението и имам позиция.
    Защо ти е било на теб да манипулираш? А какво правиш през цялото време? Всички хора ли са светци и лъщукат от добрина? Защото си трол.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Много по-лесно и удобно е да ме пренасочваш към някой друг, когато не можеш да отговориш сам на въпросите ми, нали?
    Приятелю, разбира се, че не мога да отговоря за техните възгледи, а понеже ти искаш да разбереш, ти казвам лично да ги питаш.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не разбра ли какво значи етимология и как действителното значение на думата не зависи от нейния произоход? Колко по-просто да ти го обясня?
    Освен такива исторически понятия.


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И къде съм клеветил някого и с какво?
    Даже и в предни постове съм посочил.


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А не е ли поня някаква част? Подкрепяха ли ви цигани и негри на парада?
    А трябва ли да ни подкрепят? Тези от махалите ежедневно репресират българския народ. България не е страна на циганите, но се превръща в циганска държава. И защо по-точно трябва да ни подкрепят негри? За да се покаже, че участниците на Луковмарш не са расисти ли? Сигурно искаш да ни подкрепят и радикални ислямисти, ционисти и подобни, за да "види България, че не дискриминираме".


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Луков марш си е точно сборище на нео нацисти (щом не искаш да ги наричаме фашаги).
    Пак клеветиш и лъжеш. Дори не можеш да го потвърдиш. И понеже trollfactory е един манипулатор и трол, както се подразбира не само от писаниците му, но и от самото му име, за тези, които не са особено наясно, което напоследък ми е направило възприятие - фашист само в комунистическия речник означава неонацист.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ето пак, едно си баба знае, едно си баба бае...
    Фашистите не поддържат ли идеологията на Мусолини?

  9. #59
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Няма да си направя и труда да коментирам, с комунисти не се спори, особено с такива, които твърдят, че днес не управляват комунисти.
    Къде видя комунисти?
    не съм комунист. След като научи това можеш да продължиш да спориш и да ми отговориш.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #60
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Пак казвам (и само това) - Тези, които управляваха 45 години, управляват и 30 години по-късно, но в кожата на демократи и капиталисти.
    Крайно плитко, несериозно и повърхностно манипулативно твърдение. Кои са тези комунисти? Може би убитите след Народния съд роднини на Стефан Софиянски, Петър Стоянов, бившият министър и политик Сталийски и още десетки като тях. Някои десни въртят бизнес и заемат важни постове в държавата, други не. Някои социалисти въртят бизнес и заемат постове в държавата, а други не.

    Случайно да ти е минавало през бедната ти главица, че не всички които са били в Бъкъпъто са изповядвали комунистически или дори някви леви идеи. А са били там за далаверата и да си устроят живота. При положение, че в страната има еднопартийна система и нямат друг избор за партийна принадлежност. През 1989 г БКП е наброявала към 970 000 души. Умножи по 4 души на семейство. Колко хора са участвали в нея?

    Ти смяташ ли сериозно, че всички членове на Нацистката партия в Третия райх са били убедени нацисти, а не са влезли за изгодата? Е как смяташ ако много хора са влезли по същата причина в БКП, защо сега да не развиват стопанска дейност и не се борят за политическа кариера. Смесваш по абсурден начин идеи с кариеризъм. Кой точно от бившите сега управлява, че ми е много интересно? Роднините на Васил Коларов? На Георги Димитров или на Вълко Червенков? Или родата на Тодор Жвиков може би? Абсолютно несъстоятелна измислица, че тези които управлявали 45 години управляват и сега. Която измислица цели да прехвърли на някой друг вината за голямата бедност и мизерия през тези 30 години, за разграбването на цялата държавна собственост и ограбването на днешните работещи българи от днешните капиталисти. Видите ли, то е така щото ония "продължават" да ви управляват. Не шефа на фирмата ви ограбва с малка заплата за извънреден тежък труд и не търговските вериги (в това число и германски) надуват цените на стоките в магазините, ами ония от едно време са виновни за всичко. Пращане за зелен хайвер. насочва се негодуванието в абсолютно погрешна посока.

  11. #61
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    ...фашист само в комунистическия речник означава неонацист.


    Фашистите не поддържат ли идеологията на Мусолини?
    Някъде по-нагоре беше написал, че фашизъм имало само в Италия, което ми се струва доста невярно твърдение. Какви са тогава фалангистите на каудильо Франко в Испания и салазаристите на Антонио ди Оливейра Салазар в Португалия? А колкото до Германия, смятам някъде бях чел изказване на Хитлер, че без Мусолини нямаше да има и Хитлер и ако го нямаше фашизма, нямаше да го има и нацизма. Доколкото знам Хитлер гледа на Мусолини като на съмишленик и свой духовен баща.

    И съм абсолютно несъгласен с трактовката и "съвременното" тълкуване от Трола на думата фашизъм. Това си е крайно дясно политическо движение и то няма абсолютно нищо общо с другото, крайно лявото на комунистите срещу което всъщност се бори. И заради което е създадено. Лично фюрерът Адолф Хитлер описва в Майн кампф, как изпраща хора от неговата партия да разгромяват обикновени и предизборни събрания на социалдемократите и комунистите през двайсетте години и началото на 30-те.

    А съм чел и Мусолини, който твърди, че "фашизмът е реплика на комунизма, на Ленин". Създаден като контра на болшевизма.Тоест фашизмът/нацизмът е създаден с една единствена цел, да не допусне вземането на властта в Европа от комунистите. Създаден е за борба с комунизма. И точно по тая причина няма и не може да има нищо общо между фашизъм и комунизъм. Двете са като огъня и водата, като земята и небето, нищо общо помежду им. Останалото е една гигантска манипулация и пропаганда за лековерни наивни хорица.

  12. #62
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Аз съм за социална държава с пазарна икономика!
    Трябва да има баланс! Не харесвам нито дивия капитализъм, нито дивия комунизъм.
    Може да не харесваш дивия капитализъм. Ама съвременният капитализъм ще става все по-див и по-див. Уверен съм на 200 %. И това е така защото той няма няма реална опозиция, реален коректив, каквато роля играеше до 1989 г комунизмът и соцлагерът в източна Европа. Тъй че постепенно идва краят и на социалната държава.

    Бизнесът не се чувства длъжен с нищо да поддържа този социален модел. Той се появи основно след Втората световна и под влияние на комунистическата заплаха от Изток. Сега когато вече я няма тая заплаха, няма и никакъв мотив на Запад да се поддържа и развива този модел. Постепенно се орязват всякакви социални права. Повишава се възрастта за пенсиониране на Запад, ограничават се заплатите и профсъюзите, допуска се извънредния труд, сложи се край на контрола и ограниченията върху цените и спекулата.

    Както писа навремето Самуел Хънтингтън. "Това е краят на историята". И е съвсем прав. Държавите ще стават все по-несоциални, а капитализмът все по-див. Това е положението! То друго няма.

  13. #63
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Някъде по-нагоре беше написал, че фашизъм имало само в Италия, което ми се струва доста невярно твърдение. Какви са тогава фалангистите на каудильо Франко в Испания и салазаристите на Антонио ди Оливейра Салазар в Португалия? А колкото до Германия, смятам някъде бях чел изказване на Хитлер, че без Мусолини нямаше да има и Хитлер и ако го нямаше фашизма, нямаше да го има и нацизма. Доколкото знам Хитлер гледа на Мусолини като на съмишленик и свой духовен баща.
    Партията на първия със сигурност е фашистка, вторият определено открито се възхиваща на Мусолини, но е нелепо да се казва, че фашизъм е имало в други страни, пълен фашизъм, в чистата му форма само в Италия е имало. Абсолютно съгласен съм, че в други страни също е имало фашисти, в България примерно СБФ. Абсолютно съгласен съм, че националсоциализмът се поражда от части благодарение на фашизма, но много по-краен, с шовинизъм и расизъм. И заради това в Германия е имало не фашизъм, а националсоциалиъм, а в Италия - фашизъм. За последното нищо не мога да кажа.


    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    И съм абсолютно несъгласен с трактовката и "съвременното" тълкуване от Трола на думата фашизъм. Това си е крайно дясно политическо движение и то няма абсолютно нищо общо с другото, крайно лявото на комунистите срещу което всъщност се бори. И заради което е създадено. Лично фюрерът Адолф Хитлер описва в Майн кампф, как изпраща хора от неговата партия да разгромяват обикновени и предизборни събрания на социалдемократите и комунистите през двайсетте години и началото на 30-те.

    А съм чел и Мусолини, който твърди, че "фашизмът е реплика на комунизма, на Ленин". Създаден като контра на болшевизма.Тоест фашизмът/нацизмът е създаден с една единствена цел, да не допусне вземането на властта в Европа от комунистите. Създаден е за борба с комунизма. И точно по тая причина няма и не може да има нищо общо между фашизъм и комунизъм. Двете са като огъня и водата, като земята и небето, нищо общо помежду им. Останалото е една гигантска манипулация и пропаганда за лековерни наивни хорица.
    И с това съм абсолютно съгласен. За твърдението на Мусолини аз не мисля, че съм чел, но има доста логика в казаното.

  14. #64
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    демек ни управляват някъде 100г старци? не се връзва математически. А след като ни управляват същите защо сме съюзници с другия лагер и няма вече руско влияние над нас?
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Пак казвам (и само това) - Тези, които управляваха 45 години, управляват и 30 години по-късно, но в кожата на демократи и капиталисти.
    Като за Харката:





    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Кой точно от бившите сега управлява, че ми е много интересно? ...Или родата на Тодор Жвиков може би?
    Бившият бодигард на Тодор Живков, сега е министър-председател !
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Повишава се възрастта за пенсиониране на Запад.
    Това е неизбежно, при намаляващо население, когато смъртността е по-голяма от естествения прираст!
    Ако всички се пенсионираха на 50, един работещ ще издържа не 2-3, а 10-15 пенсионери! Това само още повече би увеличило емиграцията и мизерията!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #65
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    20 години след Освобождението, България е значителна военна и икономическа сила в Европа!
    30 години след руското робство, България е на прага на разрухата!
    Сталин, Тито и Димитров!
    Много добре си го написал това, Грозния! За значителната икономическа сила. Оставаше само и да е вярно!

    Реч произнесена от кмета на град Варна инж. Янко Мустаков на 8 ноември 1941 г:
    ЕЛЕКТРОСНАБДЯВАНЕТО НА ВАРНЕНСКАТА
    ЕЛЕКТРИФИКАЦИОННА ОБЛАСТЬ*)
    Кратки извадки отъ публичната сказка, изнесена на 8 т. м. отъ к м е т а н а
    гр. В а р н а г-нъ и н ж . Я н к о М у с т а к о в ъ , по поводъ полагането основния
    камъкъ да новата Варненска електрическа термична централа, състояло се
    на 9 ноемврий т. г.
    Сигурно мерило днесъ за благосъстоянието и културата на дадена страна е и
    количеството на използуваемата електрическа
    енергия въ нея. Въ това отношение нашата
    страна стои на едно отъ последните места
    между всички държави на света. Отъ една
    статистика на електроснабдяването презъ
    1931 г. се вижда, че на житель годишно
    изразходвана електрическа енергия се пада:
    въ Норвегия — 3,180 квч.; въ Швейцария —-
    1,346 квч.; въ Швеция — 795 квч.; въ Германия—482 квч.; въ Англия — 370 квч.; въ
    Ромжния 26 квч.; въ Югославия — 23 квч.:
    въ България — 20.1 квч.; въ Гърция — 15 квч.
    и въ Албания 4 квч. Утешителното въ това
    отношение е, че цифрата на изразходваната
    електрическа енергия годишно отъ житель
    въ България се постоянно увеличава- съ
    ср-вдно около 5% годишно. Така, въ 1936 г.
    цифрата на употребената въ България електрическа енергия достига 26.1 квч. на житель за година.

    Всички електрически централи въ България иматъ обща инсталирана мощность
    143,000 к. с. Централите въ северна България иматъ 23,000 к. с, а тия въ южна България—120,000 к. с. мощность.
    Далекопроводите въ цялата страна
    иматъ обща дължина 3,820 клм. Въ северна
    България има само 60 клм, а всички останали
    далекопроводи 3,220 клм. се намиратъ въ
    южна България.
    Пласираната електрическа.енергия презъ
    една отъ последните години се разпределя
    така:
    Въ северна България— 44,000,000 квч.
    годишно, а
    въ южна България —250,000,000 квч.
    годишно."

    И се поставя основния камък на новата варненска ТЕЦ, която ИМА ОГРОМНАТА МОЩНОСТ от 7 мегавата (7 200 киловата). Престави си каква страхотна сила е това! Зад ниския ни блок има трафопост с два трансформатора. всеки от тях е с 1 мегават мощност!!! Е водеща икономическа сила в света сме били, няма що! На жител годишно са се падали по 26 квтч. Че хората още преди 40 години, през 1979 г са изразходвали тези 26 квтч само за едно-две денонощия.

  16. #66
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    20 години след Освобождението, България е значителна военна и икономическа сила в Европа!
    30 години след руското робство, България е на прага на разрухата!
    Сталин, Тито и Димитров!
    Варненски общински вестник от 30 ноември 1939 година, най-добрата в икономиччески план година за царство България в цялата ни история след 1878 г.

    До подпомогнемъ беднитъ!
    Единъ зовъ не само на християнски чувства, но и на социална необходимость. Съ добро сърдце, открита душа и веренъ
    социаленъ усЬтъ за разумна предвидливость, да подпомогнемъ
    бедните! Нека проявимъ възвишени човешки добродетели и
    готовность за саможертва, за страдущия и нуждающия се отъ помощь нашъ съгражданинъ. Обществената солидарность изисква
    да пробудимъ у насъ чувство на алтруизъмъ, а у тези хора - вяра
    и упование въ нашите добри чувства и здрава братска подкрепа.

    Комитетътъ за провеждане зимната помощна акция и тази година е вече формиранъ и започна да действува. Издадени
    са апели къмъ гражданството. Държатъ се сказки по радиото.
    Напрегнати са всички усилия на стопанските, благотворителните
    родолюбиви и просветни организации. Армията на благотворителностьта е организирана. Варненци и тази година требва щедро да дадатъ лептата си. Мизерията е голяма. Числото на бедните е увеличено. Те требва да бждатъ щедро подпомогнати!

    Речь произнесена отъ кмета на гр. варна
    г-нъ ииж. Я. Мустаковъ по радио Варна, по случай
    откриването на зимната помощна
    акция за беднитЪ
    Редица неблагоприятни за нашия градъ
    обстоятелства създават въ него условия да
    се шири бедностьта и безработицата. При
    създадените- мжчни условия за поминъкъ на
    многобройното вече население на замрелия
    търговски и стопански градъ, нуждата е
    разперила широки криле надъ него, безработицата души все по-голямъ' и по-голямъ
    кржгъ варненци, страданията потискатъ все
    по-значителенъ брой наши съграждани. Настъпващата зима увеличила неколкократно
    теглата на големи и малки, а костеливата
    ржка на болестьта и смъртьта довършват
    своето.
    Общото стопанско положение на нашия
    градъ, и безъ това умжчнено отъ редица
    години насамъ, поради изникналия европейски конфликтъ и създадените- ненормални
    политически и търговски отношения между
    държавите, това положение на Варна стана
    въ последно време крайно бедствующо. Нашето гражданство въ голямата си часть е
    подъ знака на една крайна нужда по отношение и на най-насжщното за неговия животъ.
    Съ това съзнание комитетътъ се заема
    съ провеждането на тазигодишната зимна
    помощьна акция 1939 — 1940 год.
    Отъ негово име оправямъ настоятеленъ
    апелъ къмъ всички варненци да проявятъ
    своята пожертвувателность кой съ каквъто
    размеръ може.
    Драги съгражданки и съграждани,
    Картината на ЧОВЕШКИТЕ страдания, под гнета на която се огъвате днесъ много наши съграждани, е крайно тежка и настжпилъ е денятъ всички да проявимъ своята
    братска любовь, своята състрадателнооь и
    готовность за благотворителность.

    ...Всички тия усилия на държава, общини
    и благородна частна инициатива, обаче, еж
    далечъ недостатъчни да запълнять ВСЕКИ недоимъкъ, да удовлетворятъ всека нужда, да
    избършатъ всички сълзи. И това е така не
    само въ нашата малка, и бедна страна.

    И ОЩЕ от същия брой на вестника:
    "Комитетътъ за обществено подпомагане е издалъ къмъ
    варненското гражданство следния
    позив:
    Гражданки и граждани,
    Зимата настжпва. Повелителенъ граждански дългъ ни налага да се замислимъ за сждбата на ХИЛЯДИТЕ бедни варненски семейства, които са въ крайна нужда. Предъ ТЯХНОТО бедствено положение не бива да останемъ безучастни. Особено
    тази година се налага повече отъ ВСЕКИ другъ пжть всички да
    подкрепимъ акцията на зимната помощь за бедните,
    която Варненската община чрезъ комитета за обществено
    подпомагане, засиленъ съ представители на всички благотворителни, родолюбиви, стопански и други организации урежда въ
    надвечерието на зимата и СВЪТЛИТЕ Христови праздници. Беднитв на Варна очакватъ отъ СВОИТЕ съграждани спасителна помощь за презъ суровите зимни дни, които вече настжпватъ.
    Тази година ПОМОЩИТЕ ще се събиратъ само въ пари. Живеемъ въ изключително време, което особено въ нашия градъ изостря до краенъ пределъ нуждата. Събраните суми ще дадатъ възможность на комитета да преведе бързо и резултатно подпомагане, което ще се изрази въ раздаването на храна, топливо и
    облекло.
    Драги съграждани,
    Надъ 15,000души бедни варненски гражданки й граждани заедно съ СВОИТЕ
    невръстни деца нъматъ съ какво да задоволять и най-насжщните си жизнени потреби. Те обръщатъ погледи къмъ Васъ.
    Затова, ние Ви молимъ да бждете щедри, когато специалнитъ комисии ще
    Ви посетятъ и подканятъ да дадете своята лепта. Посрещнете комисиите съ готовность да бждете полезни на СВОИТЕ съграждани въ нищета!"

    Нещо да коментираш, красиви ми приятелю???
    Последно редактирано от redbul2 : 02-21-2019 на 19:37

  17. #67
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Бившият бодигард на Тодор Живков, сега е министър-председател !
    А чистачката (прислужницата) на ТЖ, когато беше под домашен арест не е ли станала още министър? Въъъх, какъв пропуск.

    И кога ББ е бил бодигард на ТЖ? След 1990-92 година с неговата частна фирма Ипон. Нямам спомен да е бил бодигард на ТЖ по линия на УБО преди 1989 г.

  18. #68
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    И тая година е образуванъ при Варненската
    община нароченъ комитетъ за обществeно подпомагане, който има за цель да проведе всредъ по-заможното варненско гражданство една широка
    акция за събиране парични помощи за изнемогващото, бедно и безработно население на нашия градъ.
    Тая акция ще започне на 27 ноемврий и ще
    бжде открита чрезъ радио .Варна" съ съответния
    подходящъ апелъ отъ кмета на града г-нъ инженеръ Янко Мустаковъ на 26 т- м. недeля 13 часа.
    Комитетътъ разчита на радушното отзоваване
    на цълото варненско гражданство на позива и на
    пълното негово убеждение, че неотмeнимъ и граждански дългъ е да се помогне на бедствуващите,
    бедни варнвнци, варненки и варненчета.

  19. #69
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Варненски общински вестник от 2 ноември 1939 г:

    Н А Р Е Д Б А
    за въвеждане два безмесни дни
    презъ седмицата
    публикувана въ „Д.в.и бр. 204 отъ 13. IX. 1939 г.
    Чл. 1. Установяватъ се два безмесни дни като се забранява употребата на мъсо и месни произведения въ сръда и петъкъ. ,
    Забележка: Допускатъ се изключения обявени съ заповедь на Министра на земеделието и
    държавните имоти по случай големи народни
    праздници, за болници и други.
    Чл. 2 Контролътъ по приложението на тази
    забрана се извършва отъ органитъ на Министерството на земеделието и държавнитъ имоти и на
    Министерството на вжтрешнитъ работи и народното здраве.
    Чл. 3. Който продава месо или употръбява
    месо презъ безмеснитъ дни се наказва по чл. 475
    отъ наказателния законъ.
    Нарушенията се констатиратъ съ актъ, съгласно закона за санитарно-ветеринарната служба и
    този за надзора върху съестнитв продукти- . отъ
    животински произходъ.
    > Чл. 4. Подробности по приложението на настоящата наредба се уреждатъ съ инструкции, издадени отъ Министерството на земеделието и държавнитъ имоти.
    Настоящата наредба е одобрена съ III постановление на Министерския събетъ, протоколъ
    № 130-7 септемврий 1939 год


    Заповедь
    №157
    гр. Варна, 15 септемврий 1939 година.
    I
    На основание Ш-то постановление на министерския съветъ — прот. 130 отъ 7 того
    ЗАПОВЯДВАМЪ:
    1. Установявать се два безмесни дни — сряда
    и петькъ седмично.
    2. Забранявамъ клането на всъкакъвъ видъ
    добитъкъ въ общинската кланица въ дчитъ сръда
    и петькъ отъ седмицата.
    , Презъ безмеснитв дни, всички месарници,
    месоколбасарски заведения да бждатъ затворени.
    3. Презъ установенитЬ безмесни дни се забранява добива, продажбата и употръбата на месо и
    месни произведения. Подъ наименованието „месо"
    въ случая да се разбира месото отъ всички домашни животни и птици.
    4. Забранявамъ да се приготовляватъ и консумиратъ презъ двата безмесни дни яденета отъ месни произведения въ обществени заведения, гостилници, кебапчийници, шкембеджийници, кооперативни столове, народни трапезарии, частни домове и пр.
    5. Собственицитъ на заведения, бакалници,
    деликатесни магазини, аперативи, питиепродавници,
    ресторанти и др. въ които между другата стока си
    продаватъ и месни произведения еж длъжни да
    поставятъ меснитв продукти въ специални шкафове, като се заключватъ презъ безмеснитъ дни.
    6. Вменява се въ дългъ на Варненското гражданство да съдействува въ провеждането на тази
    стопанска и социална мърка и сжщо да не се запасява съ повече отъ нуждното за единъ день количество месо и м^сни произведения.
    7. Контролата по изпълнението на настоящата
    ми заповъдь възлагамъ на общинската ветеринарна власть, комисарството по прехраната, по нареждането на които ще се предприематъ редовни и
    извънредни ревизии по частни и обществени заведения, за да се установи дали се спазватъ нарежданията ми.
    За сжщата цель да сътрудничатъ и органитъ
    на санитарната служба при общината, полицията
    и другитЬ служители при общината.
    Надзора да се употребява месо въ гостилниците, въ общественитъ и частни домакинства, ще
    се провежда и отъ органитъ на държавата и общинските полицаи.
    На нарушителитъ ще' се съставатъ актове за
    глобяването имъ, съгласно закона за санитари, ветер.
    служба и надзора върху съестнитъ продукти и
    чл. 475 отъ наказателния законъ," а заловенитъ продукти ще се конфискуватъ.
    Кметъ: (п) Инж. Я. Мустаковъ
    Последно редактирано от redbul2 : 02-21-2019 на 19:58

  20. #70
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Варненски общински вестник от 2 ноември 1939 г:

    Н А Р Е Д Б А
    за въвеждане два безмесни дни
    презъ седмицата
    публикувана въ „Д.в.и бр. 204 отъ 13. IX. 1939 г.
    ...
    Чл. 3. Който продава месо или употръбява
    месо презъ безмеснитъ дни се наказва по чл. 475
    отъ наказателния законъ.
    Това не мога да го повярвам .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  21. #71

  22. #72
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това не мога да го повярвам .
    И какво точно не можеш да повярваш? Какво има тук за невярване? Копирам ти текст от официален държавен вестник, сканиран и дигитализиран. Давам ти и публикувания в него текст на речта на варненския кмет произнесена по държавното радио Варна. Още много неща няма да повярваш, които са ставали и са се случвали тогава. Щото си манипулиран от разни хора или защото си затваряш очите за фактите. Ти си като кон с капаци. Гледаш само напред, накъдето някой ти показва къде да гледаш, хах. Не забелязваш нищо на инч вляво или инч вдясно.


    Имало е и по-лошо от безмесните дни. Моите роднини тогава, както и всички варненци са яли тъй наречения "картофен хляб", а друг път по принуда качамак. Носили са обувки с дървени подметки (нещо като сабо или по-скоро налъми). Богатите ученички в Девическата гимназия на Варна са ходели обути с най-обикновени гумени ботуши. Имало е спекула и глад. Защото храните, кожата за обувки, вълната, преждата и много други неща са били изнасяни от алчните търговци за Германия. А тук са създавали изкуствен дефицит, водещ до скъпотия и спекула. А по селата пък хората са пазарували с яйца вместо пари. И на вересия на тефтера на бакалина. Масова практика е било.

    Аз затова хиляда пъти повтарям НА ТЕБ И ОБИЧАЩИЯ СОФИЯ (И ВЕРОЯТНО МРАЗЕЩ ПЛОВДИВ, ВАРНА И БУРГАС?). ЧЕТЕТЕ ОРИГИНАЛНИТЕ ДОКУМЕНТИ, А НЕ ПРЕНАПИСАНАТА ИСТОРИЯ ОТ ДНЕШНИЯ ДЕН СЪС ЗАДНА ДАТА! ЗАТОВА ПРЕДЛОЖИХ И НА МЛАДОТО ГОВЕДЦЕ ДА ПРОЧЕТЕ ЧЪРЧИЛ. А той пък не щял. Щото в 1949 г били манипулирани!? А днешните писания на псвевдоисторици хич не са манипулирани???
    Последно редактирано от redbul2 : 02-22-2019 на 20:00

  23. #73
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Аз ти давам текстове от оригиналните вестници, излизали тогава. Запазени, сканирани и дигитализирани. А ти ми даваш някакво си "македонско" (тоест небългарско) вестниче ОТ 1999 ГОДИНА!!! В което всичко може да си пише. Истината е, че тогава по селата хората са били нахранени,сити. Всичката храна са си произвеждали сами с тежък труд на полето от тъмно до тъмно. Но мога да потърся и в кой брой (мисля на вестник Добруджанска трибуна) четох кратък текст. Описваше се таен немски доклад за нашето селско стопанство. Което според немците е неефективно и слабопродуктивно. И наистина сме имали силно раздробени обработваеми земи. Уж ги връщаха в реални граници, а се оказа че в тези реални граници не могат да бъдат обработвани от машини и измислиха термина КОМАСАЦИЯ!.

  24. #74
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Аз затова хиляда пъти повтарям НА ТЕБ И ОБИЧАЩИЯ СОФИЯ (И ВЕРОЯТНО МРАЗЕЩ ПЛОВДИВ, ВАРНА И БУРГАС?). ЧЕТЕТЕ ОРИГИНАЛНИТЕ ДОКУМЕНТИ, А НЕ ПРЕНАПИСАНАТА ИСТОРИЯ ОТ ДНЕШНИЯ ДЕН СЪС ЗАДНА ДАТА! ЗАТОВА ПРЕДЛОЖИХ И НА МЛАДОТО ГОВЕДЦЕ ДА ПРОЧЕТЕ ЧЪРЧИЛ. А той пък не щял. Щото в 1949 г били манипулирани!? А днешните писания на псвевдоисторици хич не са манипулирани???
    Това, че София ми е роден и любим град, означава, че мразя другите български градове, така ли?
    Вече казах защо няма да прочета Чърчил, защото има неточности неточности и защото, доколкото съм разбрал, в книгата си не гледа от неутрална точка.

    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Аз ти давам текстове от оригиналните вестници, излизали тогава. Запазени, сканирани и дигитализирани. А ти ми даваш някакво си "македонско" (тоест небългарско) вестниче ОТ 1999 ГОДИНА!!! В което всичко може да си пише. Истината е, че тогава по селата хората са били нахранени,сити. Всичката храна са си произвеждали сами с тежък труд на полето от тъмно до тъмно. Но мога да потърся и в кой брой (мисля на вестник Добруджанска трибуна) четох кратък текст. Описваше се таен немски доклад за нашето селско стопанство. Което според немците е неефективно и слабопродуктивно. И наистина сме имали силно раздробени обработваеми земи. Уж ги връщаха в реални граници, а се оказа че в тези реални граници не могат да бъдат обработвани от машини и измислиха термина КОМАСАЦИЯ!.
    Дай ми линк към него, да видим страниците на вестника, аз ти дадох един друг. А македонското (тоест българско, защото Македония е българска, защото няма македонци, а има македонски българи, защото няма македонски език, а има македонски диалект, но сръбската пропаганда и комунистите промениха това) вестниче показва данни отпреди 1944.
    На село.. Да не очакваш Цар Борис 3 лично да ходи по селата и да им дава пари? Всъщност има такива случаи, в които е помагал на най-обикновени селяни. Не случайно това е последният български владетел, който цяла България обича и когото комунистите убиват.
    Положението преди 44та си е било много хубаво. След смъртта на Царя, в продължение на дни, целият народ е скърбял, народът е бил обединен, единен. За икономиката много говори Статистическият годишник на Царство България. На Балканите сме били от първите икономически сили.
    Толкова от мен. Тази тема не ми е от най-интересните. Ако има навити за други и какви, нека да споделят.

  25. #75
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    ...
    Нещо да коментираш, красиви ми приятелю???
    Дори през "монархо-фашисткия режим" е имало социално подпомагане на бедните. Днес също има нужда от такива дейности.
    1939 г е краят на икономическата депресия от 30-те и началото на Втората Световна Война! Тежки времена!
    През комунизма също е имало бедни, при това огромен процент! Тогава бедността се дължи на държавната политика, зле-работещата икономика, партийните назначения и конфронтацията със Запада!
    Последно редактирано от Грозния : 02-23-2019 на 13:17
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си