.
Отговор в тема
Страница 4 от 12 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 293
  1. #76
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    През комунизма също е имало бедни, при това огромен процент! Тогава бедността се дължи на държавната политика, зле-работещата икономика, партийните назначения и конфронтацията със Запада!
    Уж огромен процент, а огромния процент от българите закупиха тогава апартаменти в градовете. А по този показател сме на едно от първите места в света. В западните страни, дори и в Америка много по-малък брой хора имат собствено жилище. Повечето живеят под наем. Уж имало много бедни, а никой от тези бедни не е получавал "помощ за отопление" през зимата. Всеки си е плащал тока, водата, а хората дори и по селата са се топлили масово с нафтови печки. Е нашата, на родителите ми, седи все още в мазата.

  2. #77
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Абе, я ми отговорете двамата на два-три интересни въпроса. Първият. Не смятате ли, че капитализмът е крайно несправедлива система? Вторият. Не смятате ли, че е изживял времето си и е дошло време да бъде сменен с някаква друга политическа система? И третият. Не смятате ли, че мястото и ролята на посткомунистическа Русия е да бъде лидер на славянския и православен свят?

  3. #78
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Абе, я ми отговорете двамата на два-три интересни въпроса. Първият. Не смятате ли, че капитализмът е крайно несправедлива система? Вторият. Не смятате ли, че е изживял времето си и е дошло време да бъде сменен с някаква друга политическа система? И третият. Не смятате ли, че мястото и ролята на посткомунистическа Русия е да бъде лидер на славянския и православен свят?
    Те още си мислят,че Русия е управлявана от комунисти. Къде си тръгнал да ги задаваш тия въпроси?

    Аз мисля да почитам жертвите на фашизма. Тогавашния политически елит включително възрожденските родове,Вазовия род и тн са преследвали и избивали борците против фашизма и са извършили доста зверства. Но пък за сметка на това после им го връщат.
    Последно редактирано от haritov : 02-23-2019 на 20:36
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #79
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Грозния, тук не съм съгласен с теб. Работата е била задължителна, ако не работиш - отиваш в затвора. Което не е зле. Зле е, че един работи 8 часа, друг 12 и накрая - една и съща заплата за двамата.


    1. Марксизъм/комунизъм и Капитализъм - двете страни на една и съща монета.
    2. Разбира се, че е. Трябва националистическа система.
    3. Не. Българите не са славяни. Кой ти говори за Русия?

    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Те още си мислят,че Русия е управлявана от комунисти. Къде си тръгнал да ги задаваш тия въпроси?

    Аз мисля да почитам жертвите на фашизма. Тогавашния политически елит включително възрожденските родове,Вазовия род и тн са преследвали и избивали борците против фашизма и са извършили доста зверства. Но пък за сметка на това после им го връщат.
    Нали не беше комунист? И кои са жертвите на фашизма? Жалки родоотстъпници и предатели сте комунистите, факт. Вярно, връщате го със затриване на историята, убиване на най-обикновени хора, на бойци като Петър Ферещанов, на митрополити като Борис Неврокопски и изтриване на паметта на други герои като Димитър Списаревски. В световен мащаб комунизмът е убил повече от 70-80 милиона човека.

  5. #80
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Уж огромен процент, а огромния процент от българите закупиха тогава апартаменти в градовете.
    Повечето хора са работили за тези апартаменти. Друга част се раздаваха по партийна линия!
    http://vic-bg.com/joke/2356
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Абе, я ми отговорете двамата на два-три интересни въпроса. Първият. Не смятате ли, че капитализмът е крайно несправедлива система?
    Не.
    Справедлива е ако има работеща пазарна икономика и ясни правила важащи за всички.
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Вторият. Не смятате ли, че е изживял времето си и е дошло време да бъде сменен с някаква друга политическа система?
    Няма с какво друго да бъде сменен, което да работи в дългосрочен план.
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    И третият. Не смятате ли, че мястото и ролята на посткомунистическа Русия е да бъде лидер на славянския и православен свят?
    Категорично не!
    В момента Русия не е държава за пример, на която трябва да се подражава. Едва ли има друга такава държава, затънала в корупция, олигархия/плутокрация и мизерия!
    България е затънала, защото в последните 30 години "преходът" стана по подобие не на Германия, Чехия или Унгария, а именно като в Русия!
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Те още си мислят,че Русия е управлявана от комунисти. Къде си тръгнал да ги задаваш тия въпроси?
    Русия в момента се управлява от бивши комунисти, които заграбиха активите наготово и сега се изживяват като капиталисти! Също като в България!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #81
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Повечето хора са работили за тези апартаменти. Друга част се раздаваха по партийна линия!
    http://vic-bg.com/joke/2356
    Не.
    Справедлива е ако има работеща пазарна икономика и ясни правила важащи за всички.
    Няма с какво друго да бъде сменен, което да работи в дългосрочен план.
    Категорично не!
    В момента Русия не е държава за пример, на която трябва да се подражава. Едва ли има друга такава държава, затънала в корупция, олигархия/плутокрация и мизерия!
    България е затънала, защото в последните 30 години "преходът" стана по подобие не на Германия, Чехия или Унгария, а именно като в Русия!
    Русия в момента се управлява от бивши комунисти, които заграбиха активите наготово и сега се изживяват като капиталисти! Също като в България!
    защо?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  7. #82
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Грозния, тук не съм съгласен с теб. Работата е била задължителна, ако не работиш - отиваш в затвора. Което не е зле. Зле е, че един работи 8 часа, друг 12 и накрая - една и съща заплата за двамата.


    1. Марксизъм/комунизъм и Капитализъм - двете страни на една и съща монета.
    2. Разбира се, че е. Трябва националистическа система.
    3. Не. Българите не са славяни. Кой ти говори за Русия?


    Нали не беше комунист? И кои са жертвите на фашизма? Жалки родоотстъпници и предатели сте комунистите, факт. Вярно, връщате го със затриване на историята, убиване на най-обикновени хора, на бойци като Петър Ферещанов, на митрополити като Борис Неврокопски и изтриване на паметта на други герои като Димитър Списаревски. В световен мащаб комунизмът е убил повече от 70-80 милиона човека.
    Ти 10 милиона разлика за нищо ги нямаш

    Аз почитам и деня на милосърдието (там дето е оная история за Хирошима и Нагазаки) ама не съм станал японец.

    Много си ми примитивен и елементарен някак.

    пп

    Като почитам деня на Европа какъв съм?
    Последно редактирано от haritov : 02-24-2019 на 08:45
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  8. #83
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Русия в момента се управлява от бивши комунисти, които заграбиха активите наготово и сега се изживяват като капиталисти! Също като в България!


    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Ти 10 милиона разлика за нищо ги нямаш
    Повече от 70-80 милиона - Между 70 и 80 милиона, ако не и повече.

    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Аз почитам и деня на милосърдието (там дето е оная история за Хирошима и Нагазаки) ама не съм станал японец.
    Това няма нищо общо.

    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Много си ми примитивен и елементарен някак.
    Червен да говори за елементарност, въй.


    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Като почитам деня на Европа какъв съм?
    Зависи с каква цел го празнуваш. Но и това не бих казал, че се брои. "Ден на победата" е комунистически празник, но червените бандити го превърнаха в "ден на Европа", за да манипулират хората.

  9. #84
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението



    Повече от 70-80 милиона - Между 70 и 80 милиона, ако не и повече.


    Това няма нищо общо.


    Червен да говори за елементарност, въй.



    Зависи с каква цел го празнуваш. Но и това не бих казал, че се брои. "Ден на победата" е комунистически празник, но червените бандити го превърнаха в "ден на Европа", за да манипулират хората.
    Ами елементарен си понеже не знаеш,че Деня на Европа и Деня на победата са две различни неща

    А това за Хирошима и Нагазаки не съм и очаквал да го разбереш

    Иначе относно жертвите на комунизма

    Я кажи кой ти е източника на информация и кой го е писал!

    Така и не разбрах как има 70,80,90,200 милиона жертви на комунизма и населението се увеличава вместо да намаля
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #85
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Повечето хора са работили за тези апартаменти. Друга част се раздаваха по партийна линия!
    http://vic-bg.com/joke/2356
    То и сега много хора работят. Може би дори двойно повече работят, а вземат жълти стотинки и могат само да мечтаят за апартамент, който да закупят.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Русия в момента се управлява от бивши комунисти, които заграбиха активите наготово и сега се изживяват като капиталисти! Също като в България!
    Ами то навремето и Италия е управлявана от един бивш социалист-Бенито Мусолини. Това какво значи?

  11. #86
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Абе, я ми отговорете двамата на два-три интересни въпроса. Първият. Не смятате ли, че капитализмът е крайно несправедлива система? Вторият. Не смятате ли, че е изживял времето си и е дошло време да бъде сменен с някаква друга политическа система? И третият. Не смятате ли, че мястото и ролята на посткомунистическа Русия е да бъде лидер на славянския и православен свят?
    Въпросът ми беше една малка уловка. Тези постулати, които съм написал в три въпроса към вас, всъщност не са мои. А на един професор. Които той излага в цикъл лекции пред студенти от Софийския университет през 1942 и 1943 години. Тези лекции са събрани и отпечатани в една малка книжка. С меки корици, оцветени наполовина в червено и наполовина в черно.

    А професорът е ... Той е... Ха познайте. Името му започва с А като Александър. И завършва на Ц. Грозния! "Стани богат"! Отговор А: Александър Цонков. Отговор B: Александър Ценков. Отговор C: Александър Цанков и отговор D: Цанко Александров. Кой от четирите избирате и кой е според вас верния? Искате жокер? Е, добре. Професорът участва в държавния преврат на 9 юни 1923 г и след това става неизбран от никого министър-председател на Царство България. Мдаа, познахте. Професор Александър Цанков формулира тези три тези в цикъла лекции, излезли в книга на тема: Приликите и разликите между капитализма, фашизма и нацизма, и между комунизма.

    Еее, как ще коментирате тезите на професора?

  12. #87
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    защо?
    Кое "защо?"?!
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Така и не разбрах как има 70,80,90,200 милиона жертви на комунизма и населението се увеличава вместо да намаля
    Навсякъде където е имало комунизъм, населението е намаляло и продължава да намалява!
    Може би с изключение на Китай и Виетнам, но там явно не са чували за презервативи .
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    То и сега много хора работят. Може би дори двойно повече работят, а вземат жълти стотинки и могат само да мечтаят за апартамент, който да закупят.
    Една мизерия е заменена с друга. Преди нямаше какво да се купи с парите, защото магазините са били празни, а дори когато са били заредени, не е имало избор от стоки и хората са спестявали повече, вместо да харчат за всякакви глупости.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #88
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Кое "защо?"?!
    Навсякъде където е имало комунизъм, населението е намаляло и продължава да намалява!
    Може би с изключение на Китай и Виетнам, но там явно не са чували за презервативи
    Автогол!

    Я виж населението на нашата мила родина през годините и на другите държави от СОЦ лагера!

    Поне ние достигаме най-високо ниво на населението през СОЦА.

    https://bg.wikipedia.org/wiki/Население_на_Русия да те улесня

    сега би ли ми пояснил какво точно искаше да кажеш?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  14. #89
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Я виж населението на нашата мила родина през годините и на другите държави от СОЦ лагера!
    Комунистическата пропаганда ни правеше почти 9 милиона, а сме били не повече от 8.
    Не бих се учудил, ако и сега правят същото .
    Сега сме под 7 милиона.
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    https://bg.wikipedia.org/wiki/Население_на_Русия да те улесня

    сега би ли ми пояснил какво точно искаше да кажеш?
    Ето графиката от линка, който си дал, за да те улесня!
    Зелената линия е тази на естествения прираст, а тя намалява с времето:



    Автогол имаше, но е в твоята врата!

    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #90
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Кое "защо?"?!
    Навсякъде където е имало комунизъм, населението е намаляло и продължава да намалява!
    Може би с изключение на Китай и Виетнам, но там явно не са чували за презервативи .
    Една мизерия е заменена с друга. Преди нямаше какво да се купи с парите, защото магазините са били празни, а дори когато са били заредени, не е имало избор от стоки и хората са спестявали повече, вместо да харчат за всякакви глупости.
    От няколко дни гледам заглавието на темата и си викам "Не, няма да влизам в нея, че ще стане нещо епохално". Ама сега влязох и прочетох първите 3 мнения и последните две. Мисля по-късно да наваксам, защото 100% ще се заям с някого. Сега обаче ми направи впечатление мнението на нелицеприятното. Затова ще го попитам:

    Кажи ми момко, ти знаеш ли какво всъщност изповядва комунизма и какво е залеглнало в основата му, че си позволяваш да пишеш подобни глупости като тия по-горе? Освен това, я ми обясни как ще сравняваш един режим с друг, след като само си чувал за първия от баба и дядо, 'щот най-вероятно мамка ти и татка ти не са кой знае колко по-големи от мен и да ти кажа ние не поживяхме много в "онуй" време. Общо взето са детски спомени, макар и спомените ми да са хубави. И обясни ти на чичо си, как в момента се закриват училища, гимназии и висши учебни заведения при положение, че по твоите думи сега сме повече по брой на население, от тогава (а те тогава са строени и са били пълни). Хайде давай, ти си на ход!
    Последно редактирано от 9999 : 02-24-2019 на 19:03

  16. #91
    Опа, забравих да вметна:

    Това което пишеш за стоката по магазините по "онова време", защото ти даже не си бил заплануван тогава и не си съществувал, за разлика от някои от нас, само да те светна, че към края на управлението на бай Тошо нещата започнаха да се променят. Така наречените корекоми или безмитни магазини вече не бяха единствените предлагащи западни стоки отворко. Да не говорим, че в последните години на управлението си бай Тошо позволи да се регистрират частни фирми и да се върти бизнес. Ама пак ти казвам, ти това няма откъде да го знаеш, защото не си съществувал. А това е много важно! Нямало те е бе човек, нямало те е. Никой не те е обичал и никой не се е интересувал от теб, защото половината от съществуването ти даже не е било произведено от топките на баща ти, който тогава е мъндръсал Лили от съседния клас, а не майка ти от Голвмо Сливово. Ти просто не си бил и идея! Та ако обичаш, да си чешеш езика в тема, в която няма как да бъдеш компетентен най-малкото, защото за теб всичко преди 2000-та година е урок по История в училище, е малко смешно. По-добре отиди и извикай вашите, за да стане истинско обсъждане, а не "Така е било, 'щот аз така съм чувал от мама и баба". Викни ги тия мама и баба, за да си поговорим с тях.

    ПП: Те всички фенове на Манчестър Сити са родени след 2000 година. Защото допреди да ги купи онази рязана карабина, такъв отбор нямаше. Имаше едни шумни съседи, където ги чукахме дет ни паднат. Така плачеха, че си гълтаха сополите докато им течаха от носа. Ама к'во да ти разправям. Празнувай купата от преди малко.

  17. #92
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Комунистическата пропаганда ни правеше почти 9 милиона, а сме били не повече от 8.
    Не бих се учудил, ако и сега правят същото .
    Сега сме под 7 милиона.
    Ето графиката от линка, който си дал, за да те улесня!
    Зелената линия е тази на естествения прираст, а тя намалява с времето:


    само дето не си показал броя на абортите. До преди 1950 въобще не са правени
    Но ако го погледнем в световен мащаб ще видиш,че броя на децата в едно семейство е намалял за сметка продължителността на живота .

    Едва ли би разбрал значението на всички диаграми в линка,че да си отговориш защо въпреки всичко броя на населението се увеличава. Топката все още е в твоята врата.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  18. #93
    Голям фен Аватара на LoveSofia
    Регистриран на
    Aug 2018
    Мнения
    523
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Ами елементарен си понеже не знаеш,че Деня на Европа и Деня на победата са две различни неща
    И кое по-точно им е различното? Кой ги е наложил ли? Вече казах кой и защо. Празнува се едно и също нещо - капитулацията на Германия. Ден на Европа - Европа ставала свободна. Ден на победата - СССР побеждава Германия. Едни и същи неща, казани и представени по различен начин.

    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    А това за Хирошима и Нагазаки не съм и очаквал да го разбереш
    Твой си проблем.

    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Иначе относно жертвите на комунизма
    Я кажи кой ти е източника на информация и кой го е писал!
    Така и не разбрах как има 70,80,90,200 милиона жертви на комунизма и населението се увеличава вместо да намаля
    В Китай жертвите са не по-малко от 45 милиона. "Големият скок напред" убива между 40-50 милиона човека, това за 3 години. Направи си преценка на жертвите от останалото време. В СССР колко са според теб? Не по-малко от 20 милиона. В България не по-малко от 150-170хил. Вади си изключение общо и от другите комунистически страни.
    В Камбоджа са убити около 1 милион човека - Тук-таме, защото не са били селяни, защото са били малко по-умни от другите, защото са харесвали книгите, защото са носели очила, защото са обличали дрехи с различен от черното цвят. Но комунистите са глупаци, според които признакът на грамотност означава, че е станало време за масово изтребление. Бог си ви е наказал, но не достатъчно. По комунистическата логика всеки, който носи очила, заслужава да умре.
    Източникът ми? Уикипедия.
    А как населението се увеличава? Предполагам, че като затворят границите и който иска да се махне, го разстрелват или пращат в карцера, вследствие на което никой друг няма да се опита да излезне от това сметище за боклук, няма как да не намалее.
    Харитов, харесва ли ти Венецуела, като си върл фен на комунизма, що не идеш?
    Още нещо. Би ли премахнал мъглата от паметта ми, как беше "няма човек, няма проблем" или се бъркам нещо?
    Харитов, искам да те убия, да те разкъсам, да унищожа семейството ти, защото някой от вас чете книги или носи очила и не мисля да те питам дали си съгласен, аз ще го направя, защото смятам, че е редно нацията на една страна да бъде само от селяни.

    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Въпросът ми беше една малка уловка. Тези постулати, които съм написал в три въпроса към вас, всъщност не са мои. А на един професор. Които той излага в цикъл лекции пред студенти от Софийския университет през 1942 и 1943 години. Тези лекции са събрани и отпечатани в една малка книжка. С меки корици, оцветени наполовина в червено и наполовина в черно.
    А професорът е ... Той е... Ха познайте. Името му започва с А като Александър. И завършва на Ц. Грозния! "Стани богат"! Отговор А: Александър Цонков. Отговор B: Александър Ценков. Отговор C: Александър Цанков и отговор D: Цанко Александров. Кой от четирите избирате и кой е според вас верния? Искате жокер? Е, добре. Професорът участва в държавния преврат на 9 юни 1923 г и след това става неизбран от никого министър-председател на Царство България. Мдаа, познахте. Професор Александър Цанков формулира тези три тези в цикъла лекции, излезли в книга на тема: Приликите и разликите между капитализма, фашизма и нацизма, и между комунизма.
    Еее, как ще коментирате тезите на професора?
    Напълно подкрепям преврата, който сваля от власт антибългарското просръбско правителство. Това не означава, че мнението ми, във всеки един аспект, от всяка гледна точка, е едно и също с това на неговите организатори. Тогава ситуацията е била 100 пъти по-различна от сегашната, ако не знаеш.
    А сигурен ли си, че професор Цанков е питал студентите си: "Не смятате ли, че мястото и ролята на посткомунистическа Русия е да бъде лидер на славянския и православен свят?", аз не съм много убеден? А, и не знам кога ти започнах да говоря за "посткомунистическа Русия". Я ми кажи, съгласен ли си с това да не защитаваш своята националност, защото харесваш и друг народ? Щото при южния славянин, Стамболийски, картината е същата.

  19. #94

  20. #95

  21. #96
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    А сигурен ли си, че професор Цанков е питал студентите си: "Не смятате ли, че мястото и ролята на посткомунистическа Русия е да бъде лидер на славянския и православен свят?", аз не съм много убеден? А, и не знам кога ти започнах да говоря за "посткомунистическа Русия". Я ми кажи, съгласен ли си с това да не защитаваш своята националност, защото харесваш и друг народ? Щото при южния славянин, Стамболийски, картината е същата.
    Искаше се една малко по-голяма интелигентност, за да се разбере това, което съм написал. Ама къде ти, отде да се вземе? От четенето на Уикипедия ли?
    Много ясно, че професорът не е задал този въпрос на студентите си, а е изложил пред тях своите възгледи. Аз формулирах като въпроси към вас, от свое име тези негови възгледи.

    Все пак за да не бъдат извадени от контекста, ще дам и някои пояснения. По първия въпрос. Професорът е похвалил капитализма, че е развил огромни производителни сили и мощности и допринесъл много за обществото. Но в същото време Цанков го критикува затова, че капитализмът бил крайно несправедлива система. И тук съм напълно съгласен с професора. Просто нямам какво да добавя към написаното от него.

    По-нататък професорът е написал, че капитализмът е изживяла времето си политическа (и икономическа) система и според него тя трябва да бъде заменена с нещо друго. (Вторият въпрос, който ви зададох). Тук не съм съгласен с професора. Тази система ще си съществува докато свят светува. Независимо дали на хората им харесва или не да живеят при нея. Просто друго политическо устройство в Европа и по света няма да има в близките 5-6 века поне. Напълно съм съгласен със Самуел Хънтингтън, че това е "краят на историята". Но пак да поясня писанията на Цанков, за какво иде реч. Просто професорът е голям фен на националсоциализма и смята, че на мястото на капитализма ще дойде националсоциализма като форма на управление и държавно устройство. Цанков си е бил нацист. Дали още от 9.06.1923 г или от 1933 г, това никой днес не може да каже.


    И третата му теза, която ви зададох като въпрос. Бях шокиран, когато прочетох неговото мнение изразено в лекция, че комунизмът в Русия ще падне след време. И тогава той вижда ролята на Русия като лидер на славянския и православен свят. Може би е виждал нейната роля като защитник на интересите на славянските и православни страни? Изглежда, че върлият антикомунист Цанков не е мразел Русия и руския народ, за разлика от днешните новоизлюпени "демократи". Както се казва в такива случаи "Да бъдеш по-католик от папата". И това нещо той си позволява да изрече и напише в 1942-1943 г когато Вермахтът воюва дълбоко в руските територии.

    Впрочем силно впечатление ми е правело, че в прегледаните от мен вестници от това време, няма никакви враждебни коментари за руснаците. Никакви хули и заяждания, за разлика от сега. Просто нито хубаво, нито лошо, което е най-мъдрата позиция според мен.
    Последно редактирано от redbul2 : 02-25-2019 на 16:36

  22. #97
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    Изключително неточен и исторически неверен коментар. Георги Димитров не е бил в България, нито на девети септември, нито на десети, нито на тридесет и пети септември 1944 г. Просто през цялата 1944 г. кракът му не е стъпвал в България. Едва в 1945 или 1946 г идва тук от Москва заедно с Васил Коларов. Но тоя твой коментар само показва "достоверността" и истинността на всички твои коментари. Доколко са исторически верни и доколко са една голяма манипулация. Човек който търси обективната информация в Уикипедия и в писанията на разни английски световно неизвестни историци, не ми го хвали.

  23. #98
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от LoveSofia Виж мнението
    А как населението се увеличава? Предполагам, че като затворят границите и който иска да се махне, го разстрелват или пращат в карцера, вследствие на което никой друг няма да се опита да излезне от това сметище за боклук, няма как да не намалее.
    Харитов, харесва ли ти Венецуела, като си върл фен на комунизма, що не идеш?
    И това мнение също не блести с много ум. Китай е с напълно отворени граници и милионии китайци го напускат и живеят по света, а в същото това време населението му постоянно се увеличава. В същото това време Монголия, втората в света комунистическа държава след СССР си стои десетилетия наред на 1 милион. България в 1989 г. беше стигнала почти 9 милиона, но например бившата ГДР (Дойче демократише републик-ДДР) въпреки драконовските мерки по границите и стрелбите на месо по бягащите си стоеше все на 17 милиона и нямаше никакъв прираст. Нооо това за затворените граници и прираста на населението е една непрекъснато повтаряна мантра десетилетия наред, която хора като теб направо попиват безкритично.


    И не знам къде изпращаш Харитов. Венецуела не може да се нарече комунистическа страна. По времето на комунизма в нашите държави няма никаква опозиция и не се допускат никакви партии освен компартията и още една или две казионни, като БЗНС например. Също така при комунизма няма частна собственост. Венецуела не отговаря по нито един критерий на комунистическа страна. Цените им се определят пазарно, а не от правителството. Изглежда там има и частни магазини, а при комунизма всички до един са държавни. Банките и заводите също са държавни при комунистите, всичко е държавно. Няма никакви частни фирми, банки, търговия, здравеопазване и прочеее.

    Не блестиш с особен интелект!!!
    Последно редактирано от redbul2 : 02-25-2019 на 16:32

  24. #99
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от 9999 Виж мнението
    ...прочетох първите 3 мнения и последните две. ...
    Хайде давай, ти си на ход!
    Когато прочетеш цялата тема, ще разбереш отговорите на въпросите, които питаш !
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    само дето не си показал броя на абортите. До преди 1950 въобще не са правени
    Но ако го погледнем в световен мащаб ще видиш,че броя на децата в едно семейство е намалял за сметка продължителността на живота .
    Това не променя факта, че в България и Русия населението намалява!
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    Изключително неточен и исторически неверен коментар. Георги Димитров не е бил в България, нито на девети септември, нито на десети, нито на тридесет и пети септември 1944 г. Просто през цялата 1944 г. кракът му не е стъпвал в България. Едва в 1945 или 1946 г идва тук от Москва заедно с Васил Коларов.
    Димитров е национален предател!
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    И това мнение също не блести с много ум. Китай е с напълно отворени граници и милионии китайци го напускат и живеят по света, а в същото това време населението му постоянно се увеличава.
    На комунистите в Китай така им е по-лесно - това население е прекалено голямо за тяхната територия и е по-лесно който може да го пуснат да си ходи.
    Цитирай Първоначално написано от redbul2 Виж мнението
    България в 1989 г. беше стигнала почти 9 милиона...
    Стигнала е защото е нямало къде да бягат, а част от това население може да е било изкуствено завишена бройка за да "докажат" колко добре се живее (както всъщност и сега) .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  25. #100
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Димитров е национален предател!
    Малко несвързано писание. Димитров може да е всякакъв, но на 9.09.1944 г. не е бил нито в България, нито в София и още по-малко в народното събрание където да произнася реч. Аз пиша, че исторически снимката с датата над нея е невярна, а ти ми отговаряш, че бил национален предател. Ново пет!

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    На комунистите в Китай така им е по-лесно - това население е прекалено голямо за тяхната територия и е по-лесно който може да го пуснат да си ходи.
    Стигнала е защото е нямало къде да бягат, а част от това население може да е било изкуствено завишена бройка за да "докажат" колко добре се живее (както всъщност и сега) .
    Просто се излагаш с тези коментари. Стоиш доста по-високо интелектуално от Софийския лъв (обичащия София) и така да се излагаш? Ама твоя си работа. Писах много подробно, колко по-подробно от това да бъде? В източна Германия застрелваха най-брутално всеки бягащ през границата. Но страната си стои на 17 милиона през цялото време. Албания с най-свирепия сталинистки режим също с десетилетия си стои на 2-3 милиона. И обратното, сега при отворените граници има по-голям прираст. Абсолютно несериозно е, да обяснявате прираста на населението в България със затворените граници. Направете билетчето за градския транспорт отново по 6 стотинки, както е било до 1989 г. Направете тока и водата броени стотинки и населението бързо ще нарасне въпреки отворените граници. Върнете цените от 1989 г и те уверявам, много бързо ще станем 10 милиона. Да не смяташ, че хората се хранят с въздух или са на фотосинтеза?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си