.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    Фобията ми

    Имам проблем. Девствена съм на 16. С приятелят ми още нямаме намерение да правим секс рано ни е. Винаги сме се натискали и сме се задоволявали по безопасни начини. От няколко месеца обаче не знам параноя ли е фобия ли е много се притеснявам дори като ме пипа през дрехи. Страх ме е че може да забременея. Буквално напоследък изпадам в нещо като депресия всеки път когато ме пипне там или се натисне в мен. До сега винаги страхът ми е бил неоправдан чаках да минат около 12 дни и си взимах тест с чувствителност 10 не можех да чакам повече. След около седмица след като се поуспокоя взимах и втори тест просто за да съм сигурна и както можете да се досетите беше отрицателен. Сега пак съм в подобна ситуация. Преди 10 дена бяхме във входа той ме изпращаше. Започнахме да се целуваме и той започна да ме пипа там долу. Сякаш бъркаше с пръсти само че през дрехите. Ръцете му бяха чисти и сухи защото бяхме на училище по-рано този ден след което се прибирахме около 30-40 минути. Казвам чисти в смисъл че не е имало сперма по тях. То просто няма от къде да има. Аз бях с бельо и дънки. Та през тези 10 дни непрекъснато го мисля и много ме е страх. Той ме успокоява или поне се опитва, че няма как да стане но аз съм си го втълпила и изобщо не се вслушвам в думите му. Цикълът ми трябваше да дойде днес но не дойде. Предполагам се дължи на стреса. Също съм и болна пия антибиотик не знам дали и това влияе. Та много се притеснявам непрекъснато си обяснявам ситуацията и се опитвам да сe успокоя. Понякога осъзнавам че няма смисъл да се притеснявам но после отново се наплашвам и започвам да го мисля. И това се повтаря през последните 10 дена непрекъснато. Не знам на какво се дължи но много ме тормози. Моля ви ако някой има мнение или съвет да сподели и ако може да ми помогне.
    Последно редактирано от Kiki1221 : 02-02-2019 на 15:48

  2. #2
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Kiki1221 Виж мнението
    Имам проблем. Девствена съм на 16. С приятелят ми още нямаме намерение да правим секс рано ни е. Винаги сме се натискали и сме се задоволявали по безопасни начини.
    Това не е проблем изобщо защото ако си мислиш,че е нормално да го правиш на 14,не не е

    Цитирай Първоначално написано от Kiki1221 Виж мнението
    От няколко месеца обаче не знам параноя ли е фобия ли е много се притеснявам дори като ме пипа през дрехи. Страх ме е че може да забременея. Буквално напоследък изпадам в нещо като депресия всеки път когато ме пипне там или се натисне в мен. До сега винаги страхът ми е бил неоправдан чаках да минат около 12 дни и си взимах тест с чувствителност 10 не можех да чакам повече.
    Няма нищо лошо от това да се притесняваш. Значи,че още не си готова. След време нещата ще се променят със сигурност само недей се насилва да правиш неща,които не са ти приятни. Ако прекалено много те е страх да забременееш ползвайте презерватив или пий противозачатъчни,хората са измислили методи.

  3. #3
    Мерси за отговора! Разбрали сте ме погрешно проблемът ми не е, че не съм правила секс, а е неоправданият ми страх. Презервативи и други видове контрацепция не мисля, че са необходими защото не правим нищо небезопастно. Както споменах в темата от най-малкото нещо се плаша-пипане, натискане и т.н. и то през дрехи. До колкото знам не може да се забременее през облекло. Самият факт, че осъзнавам всички това и все пак се притеснявам е доста странен. Още веднъж благодаря за отговора!

  4. #4
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Kiki1221 Виж мнението
    а е неоправданият ми страх.Както споменах в темата от най-малкото нещо се плаша-пипане, натискане и т.н. и то през дрехи.
    Нормално е да се притесняваш от близости,още си дете ,както споменах,нещата ще се променят,не се насилвай ако не ти е приятно В най-краен случай е да страх от докосване,възможно е,моята братовчедка е по-голяма от мен а е същата, откача ако някой я пипне..


    Цитирай Първоначално написано от Kiki1221 Виж мнението
    До колкото знам не може да се забременее през облекло.
    Не,още такова нещо не се е случило,пази боже

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Нормално е да се притесняваш от близости,още си дете ,както споменах,нещата ще се променят,не се насилвай ако не ти е приятно В най-краен случай е да страх от докосване,възможно е,моята братовчедка е по-голяма от мен а е същата, откача ако някой я пипне..




    Не,още такова нещо не се е случило,пази боже
    Благодаря Ви много! Надявам се да сте прав/а и скоро да се успокоя. Имам един въпрос. По принцип знам, че повечето тестове дават достоверни резултати 2 седмици след предполагаем акт. Мога ли да направя тест с чувствителност 10 (възможно най-ранния който успях да намеря) на 12тия ден. Все пак за това се наричат ранни.Също дали заради целия този стрес и лекарствата които приемам е възможно цикълът ми да закъснява? Трябвале да дойде днес, но така и не се появи.

  6. #6
    anonymous1043668
    Guest
    Най-надеждните тестове са на 2 седмици,трябва да се чака няма по-бърз начин.
    Да,всичко е от лекарствата,те забавят цикъла ти не се шашкай

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Най-надеждните тестове са на 2 седмици,трябва да се чака няма по-бърз начин.
    Да,всичко е от лекарствата,те забавят цикъла ти не се шашкай
    Ако трябва всеки ден ще правя тест просто не ми е спокойно.

  8. #8
    Все едно си чета мислите...същата съм.
    Може би страхът ми е една идея по-малък, но те разбирам отлично.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Не,още такова нещо не се е случило,пази боже
    Църквата ще те aнатемоса за тези думи

    Цитирай Първоначално написано от Katrinיי Виж мнението
    Все едно си чета мислите...същата съм.
    Може би страхът ми е една идея по-малък, но те разбирам отлично.
    Наясно съм, че сте още в гимназията и че говорите за фобии, но това е меко казано нелепо. За да разберете какво имам предвид, е добре да отидете при някой лекар в център за асистирана репродукция (инвитро клиника) и да го накарате да ви обясни как всъщност стават бебетата Мисля че когато ви обясни всичко което е нужно да се случи, за да забременее една жена, на фобията ви ще бъде сложен тотален край. Що си мислите, че става ей тъй, не ми е ясно. Или всъщност ми е ясно, като се има предвид колко малко знаят повечето хора за самия процес. То е голям зор да забременнеш дори когато мъжът свърши в теб, а вие говорите за пипане с ръце през дънките. Това не е забременяване чрез спори по въздуха. Темата е ад за очите и познанията ми.

    Момичета, спрете да бъдете необразовани. Чететв повече и питайте майките си най-малкото. Макар че, ако им зададете такъв въпрос рискувате да си помислят, че са отгледали дебили. Нищо лично, но аз това бих си помисли, ако моята дъщеря ме попита това. Бъдете умни и се образовайте. Успех с фобиите, макар че те граничат не с невъзможното, а с имагинерното (фантазьорството).

  10. #10
    Аз нямам страх от пипане през дънките. Напълно съм наясно, че това няма как да стане. Аз говоря за самия страх от бременност и то в такава ранна възраст.

  11. #11
    Дори и гола да те пипа от какво ще забременееш, от пръста му ли? Няма как да стане, за което и ти си наясно де.

    По-притеснителното е, че имаш такава страхова фиксация върху нещо си, независимо какво. Може с времето темата на страха ти да се смени, но да си склонна към паранои. А в конкретния случай най-малкото неприятно за теб е, че един ден като почнете да правите секс той и по 2 презерватива да слага наведнъж ти няма да можеш да се отпуснеш. Затова гледай да не мислиш в крайности и да си живееш живота нормално отсега.

  12. #12
    Всичко е на психологическа основа, твърде много го мислиш и се притесняваш излишно. Успокой се. Няма абсолютно никакъв начин да забременееш, след като си девствена. Едва ли си новата Дева Мария. Няма причина да си хабиш парите и нервите за тестове за бременност.
    Замисли се колко двойки правят реални опити да забременеят и не им се получава. Аз лично познавам една такава, която вече една година няма успех. Има си много фактори, които трябва да се имат предвид - например това, че жената трябва да е в овулация. Не се прави от въздуха бебе.
    Да, стават гафове, но това при теб на този етап е 1000% абсолютно невъзможно. За да забременееш, той трябва да е свършил в теб, без презерватив. И дори тогава има шанс да не стане, както ти споменах с горния пример. Вие дори не сте стигнали до там да правите секс. Ако от натискане се правеха бебета, всички щяхме да сме с по 5.
    Малка си и е нормално да се притесняваш - точно защото си в ранна възраст. Като пораснеш, особено ако си намериш стабилен партньор, ще видиш, че притесненията ти ще се изпарят. Не прибързвай със секса щом не се чувстваш готова. Изчакай и когато решиш, че си по-спокойна, задължително ползвай презерватив, а на по-късен етап можеш да помислиш и за противозачатъчни. И не се притеснявай толкова много. Помисли го така: ДОРИ и да стане НЯКОЙ ПЪТ гаф, има си методи за спешна контрацепция. Каквото и да стане НЯМА да е края на света. Винаги може да намериш рационален изход от ситуацията. Нищо не е чак толкова крайно и живота няма да приключи. Така че chill.
    Но дотогава има време, така че въобще не мисли за това, докато не си започнала да водиш полов живот. Опитай се да си промениш нагласата и да осмислиш тези неща, защото тази параноя може да ти попречи не само да се отпуснеш, когато започнеш да правиш секс, но и да си живееш спокойно и през останалата част от времето. Дишай и се успокой, фобията ти е ирационална.

  13. #13
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Авторката сама си признава, че страхът й е неоправдан. Тогава каква би могла да е целта на тази тема? Аха! Сетих се! Фейк тема с образователна цел целяща някак да се внуши на младите колко са важни предпазните средства. Да не говорим за фалшивите акаунти Katrinיי и Kiki1221 с по 3-4 мнения, които на фона на всички социални мрежи са избрали да дойдат точно тук и сега, за да изкажат мнение по въпроса за страха от секса и контрацептивите. Опитите да се пълни сайта с правдоподобни "свежи младежки неволи" не минават. Трбява да измислите по-интересна тема с повече правописни грешки и може и да мине номерът.

  14. #14
    Тоя пост ми напомня на 1 виц.
    Една баба отишла на преглед при лекаря. Прегледал я той, нищо и няма, но решил да се пошегува с нея и казал:
    - Бабо, всичко ти е наред здрава си, обаче има 1 проблем. Бременна си !
    - Ама как така докторе не е възможно ?!
    - Бременна си бе бабо, нали виждам резултатите.
    - Еххх... на тия времена и на пръста си не може да имаш вяра.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си