.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14
  1. #1

    Unhappy Анонимният изнудвач

    Здравейте! Аз съм момиче и съм почти на 16. За първи път пиша тук. Имам един сериозен проблем, който може да промени живота ми завинаги. Не знам дали тук е мястото, където да го напиша, за което много се извинявам. Лятото имах гадже, с което уж много се харесвахме и си имахме доверие. Един ден ме помоли да му пратя моя гола снимка като обеща, че и той ще ми прати. Бях наивна и му се вързах. И така няколко пъти си пращахме снимки и нямах никакви проблеми с него. След време скъсахме. Той беше наркоман и всеки ден се друсаше, а това не можех да го възприема, колкото и да го харесвах. Както и да е. Не бяхме комуникирали доста време докато негови приятели не ми писаха и не ми пратиха голите ми снимки. Тогава се уплаших много. Те не спираха да ми пишат, но в един момент се отказаха. Реших, че всичко е свършило, но не бях права...Оказа се че снимките са се разпространили и до мои съученици, а бившия ми дори не беше от града и не познаваше никого. Днес някой ми писа от анонимен профил в инстаграм и ме заплаши, че ако не му пратя моя гола снимка ще качи старите ми в интернет и ще ги прати лично на родителите ми. Зачудих се дали не ме лъже. Все пак за какво му е моя гола снимка, ако вече има такива. Споделих с приятели и те ме посъветваха да го блокирам, защото смятаха, че лъже. Блокирах го и го репортнах. Тогава нямаше нито последователи, нито постове, вероятно, защото си беше направил профила, за да ме заплашва. По-късно проверих този профил и бях шокирана. Беше написал че има мои голи снимки и ако някой иска да ги види, да му пише на лично съобщение. Не съм някакво популярно момиче в училище, че да ме търсят хората постоянно, но разбира се, че се притесних като видях това. Момчетата ми казват, че имам много хубаво тяло и може би затова този анонимен изнудвач се е хванал в мен. Мои съученици му писаха все едно искат мои снимки-така и не получиха. Проблемът е, че не знам дали наистина има някакви мои голи снимки. Нямам и никаква представа кой е. Много се притеснявам да не стигнат до родителите ми, защото това ще бъде катастрофа...Ще ме накажат и ще остана без всякакъв достъп до социални мрежи и мобилни устройства. Не знам как да постъпя. Знам, че направих грешка, но както знаете любовта е сляпа-правим всичко за човека, който желаем, но не винаги виждаме истинската му самоличност. Моля ви да ми дадете съвет какво да направя. Благодаря ви за отделеното време!

  2. #2
    Голям фен Аватара на s0b1esk1
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    Измерение София
    Мнения
    617
    Троле, току що привлече вниманието на бопаджиите от отдел киберпрестъпност. честито
    WE ARE NOT ANGELS!

  3. #3
    anonymous1043668
    Guest
    Първо трябва да те питам ти имала ли си акъл в главата,че да пращаш голи снимки на когото и да е било? Нали с тоя човек рано или късно ще се разделите а пък с тези снимки нали ще може да те изнудва?
    За анонима може само да се гадае,защото кой знае къде са ти минали снимките през интернета,може всеки да ги е видял,може да са били изпратени във всякакви сайтове,но във никакъв случай не пращаш още снимки, защото ще стане още по зле

  4. #4
    Тогава не бях на себе си. Бях твърде наивна. Сега вече не съм така и разбира се, че няма да му пратя снимка.

  5. #5
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от TheDifferentGirl Виж мнението
    Тогава не бях на себе си. Бях твърде наивна. Сега вече не съм така и разбира се, че няма да му пратя снимка.
    Щом като е така не мога да видя какво трябва да се направи по въпроса :/ Мога да те посъветвам да изчакаш и всичко ще отшуми, тоя човек просто те пробва и иска да те уплаши за да те манипулира..

  6. #6
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Цитирай Първоначално написано от TheDifferentGirl Виж мнението
    Тогава не бях на себе си. Бях твърде наивна. Сега вече не съм така и разбира се, че няма да му пратя снимка.
    Колкото и да съм абсолютно против това, мисля, че си си взела някаква поука , затова един страничен назидателен въпрос :
    С какъв акъл ще се снимаш така, че да си покажеш и лицето, за да могат да претендират,че това си ти?

    Ситуацията е доста неприятна, но не е краят на света.
    Аз бих се отдалечила от социалните мрежи за известно време. И най-важното - не повтаряй грешката си.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  7. #7
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Това е някоя нравоучителна фейк тема. Почеркът изобщо не кореспондира с нивото на 16 годишна. Ако все пак използвам момента за включване, в една истинска ситуация е най-добре да се пусне жалба в полицията. Налице е не само кибертормоз и изнудване, а и разпространение на голи снимки на непълнолено лице. Компетентните органи обичат такива случаи.

  8. #8
    Indistinct относно въпроса ти-лицето ми не се вижда. Няма как да ме определят, че съм аз.

  9. #9
    TrollFactory какво ми е на почерка

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Цитирай Първоначално написано от s0b1esk1 Виж мнението
    Троле, току що привлече вниманието на бопаджиите от отдел киберпрестъпност. честито
    +

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от Indistinct Виж мнението
    Колкото и да съм абсолютно против това, мисля, че си си взела някаква поука , затова един страничен назидателен въпрос :
    С какъв акъл ще се снимаш така, че да си покажеш и лицето, за да могат да претендират,че това си ти?
    Именно, това просто не го разбирам. Като си прост, поне не бъди прост до такава степен и не пращай снимки на които си личи че си ти
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  12. #12
    Голяма работа, own it
    По добре да има какво да снимаш отколкото да хленчиш по форумите че никой не те ще или че си дебелана

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Това е някоя нравоучителна фейк тема. Почеркът изобщо не кореспондира с нивото на 16 годишна. Ако все пак използвам момента за включване, в една истинска ситуация е най-добре да се пусне жалба в полицията. Налице е не само кибертормоз и изнудване, а и разпространение на голи снимки на непълнолено лице. Компетентните органи обичат такива случаи.
    Тук си пролича колко си задръстен и че тотално не си в крак с нещата!

    Цитирай Първоначално написано от anaesthetic0 Виж мнението
    Голяма работа, own it
    По добре да има какво да снимаш отколкото да хленчиш по форумите че никой не те ще или че си дебелана
    + 100000000000000000000000000х

    Цитирай Първоначално написано от TheDifferentGirl Виж мнението
    Здравейте! Аз съм момиче и съм почти на 16. За първи път пиша тук. Имам един сериозен проблем, който може да промени живота ми завинаги...............
    На мен ми е странно как си била с този човек, след като знаеш, че е както ти го нарече "наркоман"? Човек трябва да уважава себе си. "Покажи ми приятелите си, за да ти кажа какъв човек си!". Важи и за гаджетата. Това не е сериозно. Ако бях жена, щеше да ме е гнус да ме "дормони" долна друсалка, която не на последно място може да ме зарази с какво ли не.

    Относно проблемът ти:
    Ти сериозно ли за пръв път чуваш за такова изнудване? В момента е свръх популярно и в 95% от случаите мацките се връзват. Но не мога да разбера защо, след като снимките им отдавна са в мрежата. Аз ти гарантирам, че ако наистина някой те изнудва, то на 100% снимките ти са ги видяли вече хиляди хора. Само да те светна, че има такива специализирани групи, където се публикуват стотици снимки на ден, на девойки от цяла България, включително и скрийншотове на чатове с изнудване, и новите снимки които момичетата са пращали, за да се отърват. Опа, чакай малко - включително и на чатове с пикли по на 15-16 години, които се уговарят за секс, за по 100-120 лв. Откъде знам? Точно така, аз самият имам достъп до такава група и понякога се изумявам колко са глупави жените. И само да ти кажа, че 100% са ти врътнали там и твоите снимки (и то не веднъж). Няма скрито-покрито. Особено, ако имаш наистина хубаво тяло, както пишеш - то тогава близо 500 бастуна са били излъскани на твоите пози. От друга страна, щом не ти се вижда лицето, зарежи казуса. Ако ти знам имената и града откъдето си, ще ти намеря снимките за отрицателно време. Но пък и не ти ги искам, че да не кажат тук, че и аз съм някакъв изнудвач. Пий една студена вода и давай само на мъжът ти след години да ти снима ливадката.

  14. #14
    Мега фен Аватара на divergent
    Регистриран на
    Feb 2016
    Мнения
    6 411
    Цитирай Първоначално написано от TheDifferentGirl Виж мнението
    Indistinct относно въпроса ти-лицето ми не се вижда. Няма как да ме определят, че съм аз.
    Ми кво ти дреме тогава? Троооооол
    I'm too weird to live, but much too rare to die.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си