.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Exclamation Проблем с татуировка..

    Здравейте. Обръщам се към хората, които са имали татуси. Казуса е следният..преди 3 дни си направих татус. Всичко беше както трябва при правенето на татуса. Иглите бяха стерилни отвори ги пред мен и всичко останало. Постоянно забърсваше докато работи и сменяше ръкавиците си,та до преди 2 дена го мажех през час с Бепантен. От днес 4-5 пъти на ден (аз избирам 5 пъти ей така за всеки случай) . Имам възможността да мия татуса само сутрин и вечер като се прибера от работа. 3-ти ден е от както съм го направил и изпитвам сърбеж само на едно място, а не по цялата татуировка, което ме притеснява. Четох, че може да е алергична реакция към боята.. Да отбележа на работа е малко прашничко мислех да слагам фолио но трябва да го държа от 08:00 до 17:00, което не позволява на татуса да диша а пък и трябва да го мажа нали.. Мия мястото със антибактериален сапун както ми препоръча татуиста. Сърбежа не е постоянен появява се и изчезва. Моля само хора, които са минавали по този път да коментират. Благодаря

  2. #2
    Първите ми два татуса бяха правени в два поредни дни - отзад на врата и на глезена на левия крак. Аз също тогава ги мазах толкова редовно, колкото ти пишеш. Тази на врата кървеше много докато ми я правеха. Знаеш, че после хваща кора и не трябва да е влажно, за да може да се обели и т.н. Мен също много ме сърбяха, но то е защото татуса си е рана на тялото, а както знаеш, когато една рана зараства и хваща коичка, започва да сърби. Днес минах първа сесия и си направих на целият гръб. Сега ми казаха да я мия и мажа с Пантенол на 4 часа и слоят да е много фин. Така два дни. Не знам при теб колко е голяма, но аз не искам да идва моментър на сърбеж, с оглед това, че е по целият ми гръб и сигурно ще откача. В момента чувствам само паренето, защото раната е прясна. Така че, нямаш проблем. Свиркай си с уста и й се радвай после. Само недей да си белиш коричката, че ще осакатиш всичко

  3. #3

  4. #4
    Благодаря за мненията ви. Започва да образува коричка, както казвате. Имам бележка от татуиста как да се грижа за нея. Сега вече мажа 4-5 пъти на ден докато не се обели напълно. И да знам, че не трябва да я чопля. Моята е на прасеца. Благодаря отново.

  5. #5
    И при мен се получи този сърбеж след 4-ти ден някъде. Беше много неприятно само масажирах мястото без да го разранявам. Имаше и подуване. Мазах със бепантен и миех антибактериален сапун и всичко отмина. Сега си наред всичко, съм я правил преди две години близо.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си