.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Lightbulb Основи на физиката

    Здравейте всички,
    През тази година реших да се занимавам сериозно с физика и показвам добри резултати според учителите ми. Искам да ви попитам за мнението ви кой от двата учебника Основи на физиката е по добър. Този на Максим Максимов или Ваня Михайлова?

  2. #2
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    И в двата се ползва висша матемтика. Ако си ученик не са за теб. Пробвал съм учебниците на Максимов докато бях ученик. Не става.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Indistinct
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    7 711
    Започни с това да си изградиш физичен начин за възприемане на света. Началните лекции на Файнман много помагат за това.
    Отделно може да започнеш да учиш части от висшата математика, които ще са ти нужни за основите по физика, а най-вече диференциране и интегриране. Видео обясненията на Khan Academy са голяма помощ там // както и за разглеждане на физични задачи. Изключително важно е да имаш добра основа по математика,така че наблягай и на математиката в училище.
    "WE do not havE to viSit a madhouSE to find diSortEd MindS. Our planEt iS the Mental inStitution of thE UniverSE, "

  4. #4
    Благодаря много за съветите. Започнах да ги следвам и даже от училището ме включиха в отбора по физика на града за едно пролетно състезание! Не мога да кажа че се справих блестящо, но съм много доволен от прогреса, който направих и продължавам да правя тази година. Отново много благодаря!

  5. #5
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Kubson03 Виж мнението
    ...но съм много доволен от прогреса, който направих и продължавам да правя тази година. Отново много благодаря!
    Говориш така, сякаш си изкарал пари от цялата работа !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #6
    Ladies and gentlleman you are at wrong place.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си