.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    Идеи за един проблем.

    Здравейте приятели.

    Имам един малък проблем, обещах на приятели че през ваканцията лятото ще работя с тях на морето. Осигурили са квартира, но сега като се замисля не ми се ходи с тях че догодина ще завърша и после само работа ме чака цял живот. Та въпроса ми е, дали имате някакви идеи, как да им откажа но да изглежда че не е по моя вина. Защото ако им откажа твърдо без причина ще се насърдят много яко и няма да ми говорят. Има още време до лятото но април трябва да внесем пари за квартира и края на май да почнем. Помогнете с каквото можете чакам всякакви идеи. Благодаря
    Последно редактирано от Сухи : 03-07-2019 на 19:28

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Като за начало защо си обещавал/а нещо, което не мислиш до изпълниш?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Кажи им, че си приела Бог и ще ставаш монахиня, започвайки от това лято.

  4. #4
    Защото ми се ходеше но сега като се замисля ще ми е може би последното спокойно лято без работа и сега се чудя какво да измисля.

  5. #5
    Момче съм няма как монахиня да стана хахаха

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Necrologist Виж мнението
    Кажи им, че си приела Бог и ще ставаш монахиня, започвайки от това лято.
    Ти така ли правиш?
    Що не дойдеш да те изповядам чадо...!
    I will be always watching you!!!

  7. #7
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    не знам какво ще работиш, но на морето по принцип си е забавно, не го приемай като загубено време, а като преживяване
    ако пък не ти се ходи - кажи им колкото се може по-бързо без да си измисляш оправдания - просто казваш, че не ти се ходи и че прибързано си приел - аз лично бих уважил това повече от някакви извинения (въпреки че и двете са отмятания)

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    не знам какво ще работиш, но на морето по принцип си е забавно, не го приемай като загубено време, а като преживяване
    ако пък не ти се ходи - кажи им колкото се може по-бързо без да си измисляш оправдания - просто казваш, че не ти се ходи и че прибързано си приел - аз лично бих уважил това повече от някакви извинения (въпреки че и двете са отмятания)
    Ще работя на машина за сладолед което е доста тъпа работа.

  9. #9
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Не знам за какви преживявания ти говорят по-горе като от понеделник до неделя от сутрин до вечер ще гърбиш на адските температури и ще спиш с някакви общаци в някое мръсно мухлясало общежитие вместо да си прекараш последната ваканция като пич в нищоправене, PC игри, каране на колело и т.н.. Не ги слушай разни балъци, които на 16 - 17 г. са си преебали последните ваканции в работа като общаци за бизнеса на мутрите по морето само, за да си купят 30 годишни коли след ваканцията и да се правят на тежкари. Накефи се на свободата си щом можеш и животът не те притиска да работиш. А на ония просто кажи, че имаш да учиш през лятото, защото ще кандидатстваш.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Сухи Виж мнението
    Здравейте приятели.

    Имам един малък проблем, обещах на приятели че през ваканцията лятото ще работя с тях на морето. Осигурили са квартира, но сега като се замисля не ми се ходи с тях че догодина ще завърша и после само работа ме чака цял живот. Та въпроса ми е, дали имате някакви идеи, как да им откажа но да изглежда че не е по моя вина. Защото ако им откажа твърдо без причина ще се насърдят много яко и няма да ми говорят. Има още време до лятото но април трябва да внесем пари за квартира и края на май да почнем. Помогнете с каквото можете чакам всякакви идеи. Благодаря
    Каквото и да си смъмрил, ако ще и от 5 кладенци да изкараш оправдания и да преситиш цялата плажна ивица в хубава лъжа - обещанието си тежи на думата. Да си внимавал какво си общавал и пред кой си говорил. А ако са ти такива ''приятели'' няма да спрат да ти говорят за винаги. Работата иначе няма да избяга. Особено подобна работа можеш цял живот да си я намираш.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не знам за какви преживявания ти говорят по-горе като от понеделник до неделя от сутрин до вечер ще гърбиш на адските температури и ще спиш с някакви общаци в някое мръсно мухлясало общежитие вместо да си прекараш последната ваканция като пич в нищоправене, PC игри, каране на колело и т.н.. Не ги слушай разни балъци, които на 16 - 17 г. са си преебали последните ваканции в работа като общаци за бизнеса на мутрите по морето само, за да си купят 30 годишни коли след ваканцията и да се правят на тежкари. Накефи се на свободата си щом можеш и животът не те притиска да работиш. А на ония просто кажи, че имаш да учиш през лятото, защото ще кандидатстваш.
    И аз така мисля че ще е доста гадно. На морето е хубаво но не да бачкаш а да си на плажа под чадъра да си пиеш коктейл. Няма как да им кажа че ще кандидатствам защото съм 11 клас на 18 съм

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от mincheto Виж мнението
    А що въобще требе да се обясняваш на,когото и да било?!Аз най-мразя да давам обяснения и за това не го и правя.
    То по принцип е така но като обещаеш нещо и не го изпълниш после не е добре. Особено мойте съученици дето са ми и приятели ще го приемат много лошо. Не знам просто какво да измисля. Яд ме е че се захванах с това.

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Е монах тогава, щом не можеш монахиня.

    Цитирай Първоначално написано от elia_666 Виж мнението
    Ти така ли правиш?
    Що не дойдеш да те изповядам чадо...!
    Малка си още, че да идвам при теб.

  14. #14
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Сухи Виж мнението
    То по принцип е така но като обещаеш нещо и не го изпълниш после не е добре. Особено мойте съученици дето са ми и приятели ще го приемат много лошо. Не знам просто какво да измисля. Яд ме е че се захванах с това.
    Ако смяташ че лъжата е наложителна в тоя случай, кажи им че си си намерил по-добра и по-добре платена работа!
    Почти всичко е по-добре от работа на машина за сладолед !
    Единственото по-лошо е може би да миеш кенефи, но пак не е по цял ден, за разлика от машината за сладолед !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Necrologist Виж мнението
    Е монах тогава, щом не можеш монахиня.



    Малка си още, че да идвам при теб.

    Не помня да съм казвала на колко съм!
    Последно редактирано от elia_666 : 03-08-2019 на 20:28
    I will be always watching you!!!

  16. #16
    Рехиш да ходя, пък ако не ми изнася на първата заплата си стягам багажа и на гарата. Благодаря на всички за идеите, макър че не можах да измисля лъжа.

  17. #17
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Сухи Виж мнението
    Рехиш да ходя, пък ако не ми изнася на първата заплата си стягам багажа и на гарата.
    Хаха !
    Много си наивен момчето ми! Работодателите на такива работни места са измислили цаката за работници, на които не им хареса работата, след като вече са почнали!

    Заплатите ще си ги получиш чак на края на сезона! Преди това ще ти дават пари, колкото да не умреш от глад, а когато дойде време за заплатите, ще ти дадат по-малко от обещаното и после се оплаквай на когото щеш ! Дори след края на сезона, може да ти забавят заплатата и да видиш някакви пари чак декември например!

    Казвам ти го да си знаеш! Септември месец ела пак във форума и ми кажи дали съм бил прав !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Хаха !
    Много си наивен момчето ми! Работодателите на такива работни места са измислили цаката за работници, на които не им хареса работата, след като вече са почнали!

    Заплатите ще си ги получиш чак на края на сезона! Преди това ще ти дават пари, колкото да не умреш от глад, а когато дойде време за заплатите, ще ти дадат по-малко от обещаното и после се оплаквай на когото щеш ! Дори след края на сезона, може да ти забавят заплатата и да видиш някакви пари чак декември например!

    Казвам ти го да си знаеш! Септември месец ела пак във форума и ми кажи дали съм бил прав !
    Ако положението е такова, хич не отивам. Това си е чисто робство.

  19. #19
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Сухи Виж мнението
    Ако положението е такова, хич не отивам. Това си е чисто робство.
    Не мога да ти кажа със сигурност дали положението ще е такова, но е възможно.
    Казвам ти не да те плаша, а да го имаш предвид и да си подготвен психически.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #20
    Най-добре е да отидеш, да видиш какво е работа, да придобиеш малко опит. Така ще си потготвен и ще знаеш какво те чака в другия живот. Пък като не ти изнася събираш багажа и се пребираш.

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от daksiM Виж мнението
    Най-добре е да отидеш, да видиш какво е работа, да придобиеш малко опит. Така ще си потготвен и ще знаеш какво те чака в другия живот. Пък като не ти изнася събираш багажа и се пребираш.
    Ще отида, но ако не ми плащат редовно и само ме лъжат за парите няма смисъл. Ще са само нерви и никакъв опит няма да е това

  22. #22
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Сухи Виж мнението
    И аз така мисля че ще е доста гадно. На морето е хубаво но не да бачкаш а да си на плажа под чадъра да си пиеш коктейл. Няма как да им кажа че ще кандидатствам защото съм 11 клас на 18 съм
    За някои специалности хората започват да ходят на частни уроци още през ваканцията, така че не виждам проблем. Трябва да си доста малоумен, за да отидеш някъде насила само, защото те е било срам да откажеш или не си можел да измислиш някакво елементарно оправдание като за пред средностатисически тъпаци. Каза ти се няколко пъти от различни хора и то с не макло житейски опит колко ще е шит и ти въпреки това обмисляш съвсем насериозно варианта, че трябва да ходиш някъде само, защото си обещал на раздумка, че си навит. А нито си се подписвал някъде, нито си давал някаква друга клетва. А и ако тия ти другари ти се направят и те одумват после, че си путка само заради това, че не си отишъл да хамалстваш с тях в някакви балъшки схеми, които пълнят гушите на мутрите, значи изобщо не са ти приятели.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    За някои специалности хората започват да ходят на частни уроци още през ваканцията, така че не виждам проблем. Трябва да си доста малоумен, за да отидеш някъде насила само, защото те е било срам да откажеш или не си можел да измислиш някакво елементарно оправдание като за пред средностатисически тъпаци. Каза ти се няколко пъти от различни хора и то с не макло житейски опит колко ще е шит и ти въпреки това обмисляш съвсем насериозно варианта, че трябва да ходиш някъде само, защото си обещал на раздумка, че си навит. А нито си се подписвал някъде, нито си давал някаква друга клетва. А и ако тия ти другари ти се направят и те одумват после, че си путка само заради това, че не си отишъл да хамалстваш с тях в някакви балъшки схеми, които пълнят гушите на мутрите, значи изобщо не са ти приятели.
    Много си прав, така си е. Смятам след 12ти клас да ходя в чужбина и едва ли тази тъпа работа нещо ще ме научи в живота.
    Последно редактирано от Сухи : 03-13-2019 на 00:35

  24. #24
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Сухи Виж мнението
    Много си прав, така си е. Смятам след 12ти клас да ходя в чужбина и едва ли тази тъпа работа нещо ще ме научи в живота.
    Да, а и пък най-малкото, щом ще те пращат да учиш в чужбина, родителите ти вероятно са поне средно заможни хора, така че от какви изобщо подбуди си се захванал да обмисляш да гърбиш тегави неща? От солираност към бедните ти приятели и срам току-виж да не те нахейтят, че имаш възможности над тяхните ли? Помня, че когато бях на твоята възраст, заможните родители на моите връстници, които щяха да учат в чужбина, дори им забраняваха да припарват до каквато и да е работа преди да завършат следването си. Не разбирам на теб какъв ти е зора да бачкаш, но и да имаш желание, защо трябва да е точно на морето? Твоите наивни приятели сигурно си мислят, че там ще забиват чужденки всяка вечер... Но истината е, че ако по принцип не си умел в занаята (т.е. ебач), то никъде няма да ти се отвори парашута така или иначе... Кво море, кви чужденки, кви пет ле'а?
    Последно редактирано от TrollFactory : 03-13-2019 на 09:05

  25. #25
    Цитирай Първоначално написано от mincheto Виж мнението
    Ти па си на сякъде бе....
    И аз така мисля!
    Почти като пръдня е. Надушваш го чак когато се размирише, иначе е невзрачен и вдига само шум...
    I will be always watching you!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си