.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 19 от общо 19
  1. #1

    Квартали в гр.София

    Здравейте!Живея от 1 година в кв.Овча Купел понеже съм студентка в НБУ,но септември месец моя приятелка ще се мести в София за да учи тук.Тя,обаче ще учи в Унсс и предлага да живеем заедно,понеже аз сега живея сама,а предпочитам да съм със съквартирантка.Въпросът ми към вас е ако е възможно да ми кажете удобни квартали между Студентски град и НБУ(овча купе).Квартали,които ще бъдат колкото се може удобни и за двете ни като пътуване с градски транспорт понеже и двете сме без коли все още.Бих била много благодарна,ако получа някакви съвети за квартали от вас,понеже все още не съм свикнала до такава степен с града.Благодаря!

  2. #2
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Манастирски ливади

  3. #3
    Здравейте! Може ли да ми кажете как да си отворя тема. Съжелявам че питам тук

  4. #4
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Абсолютно никакъв смисъл няма да се местиш близо до УНСС-то заради приятелкатас си след като си в НБУ. Едно на ръка, че ти е близко и практично, второ на ръка, че щом учиш в НБУ, твоите възможности вероятно са много по-големи от на твоята приятелка. Трябва да си луда да се съобразяваш с нея. Та тя най-вероятно ще иска да е в някоя мухлясала квартира в судентски. Може и да сте приятелки, ама чак такива жертви. А и си с 1 година по-напреднала. Следователно ще завършиш по-рано и тя няма да може да си плаща разноските за тая квартира, която е "на половината път" както сега искате да се усторите и реално ще трябва да си плаща сама. Най-добре да си живеете отделно. Сега си създаваш излишен дискомфорт от глупост и криворазбрано приятелство. Да не говорим, че сте различни университети и въобще нейната среда ще е съвесем различна от твоята. Тя с нейните съкурсници ще се влачи по пропадналите чалготеките в студентски. Ти представяш ли си да замъкнеш твоите съкурсници натам или да се цепиш от тях, за да угаждаш на приятелката си? Или обратното, представяш ли си я тя в твоята среда (с хора с по-богати възможности) да ходи на местата, където ходите вие? НБУ и УНСС са с хора от различни светове...

  5. #5
    Мега фен Аватара на LoadRunner
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    6 985
    Половината от хората работят за да си плащат таксите в НБУ щото са толкова прости че другаде не са ги приели. По- богатите олигофрени ходят във Варненския и Бургаския защото там се излиза без да стъпваш в час, бтв. точно както е и в НБУ. Каква среда визираш ти?На Банда глупави некадърни хрантутници ли викаш "среда"? И това че ти си Хаджипенчо и предател без приятели не значи че момичето не би дало и не би помогнало с всичко за приятелите си.
    Последно редактирано от Blubalu : 03-25-2019 на 10:50

  6. #6
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Половината от хората работят за да си плащат таксите в НБУ щото са толкова прости че другаде не са ги приели. По- богатите олигофрени ходят във Варненския и Бургаския защото там се излиза без да стъпваш в час, бтв. точно както е и в НБУ. Каква среда визираш ти?На Банда глупави некадърни хрантутници ли викаш "среда"? И това че ти си Хаджипенчо и предател без приятели не значи че момичето не би дало и не би помогнало с всичко за приятелите си.
    Наблюдавайки съдържанието на твоите постове, освен за теб, аз също така си вадя заключения и за твоето семейство, но не ги споделям тук, за да не накърнявам достойнството ти. Дори и да не коментирам, мнението ти само издава комплексите ти като идваща от прованса. Въпреки че никъде не съм коментирал качеството на двата университета, теб веднага ти се опъна тънката струна в душата отговаряща за провинциалната ти чест и почна да обясняваш кои са глупави и некадърни. Знаеш, че повече не можеш в живота и те успокоява клишето "те си плащат и са прости и другаде не са ги приели", въпреки че в цяла България хората разбират само смешни неща само като чуят абревиатурата УНСС (като например "утре носете съответната сума" и "ум нямал студент станал"), въпреки че може и да не са виждали съответния университет дори и на картичка. Такъв негативен ПР говори не малко за реномето на този институт. И никъде не пробутвам тезата, че НБУ е по-добър от двата. Това е само в твоята тиква, защото вечно си чувстваш комплексите, че си с по-малки възможности, че си от прованса и т.н. и те успокоява мисълта, че хората, които са в по-лачена среда са "некадърни хрантутници" по твои думи. А ти, в Студентски град, където квартирите, в които има хладилник, а не провесено на заковано пиронче на перваза пликче със зимина, се водят лукс и учеща в УНСС, претендираш, че си от каймака на студентската общност. Смешна си!
    Последно редактирано от Blubalu : 03-25-2019 на 10:51

  7. #7
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    Между двата квартала вървят маршрутки през центъра, автобус 102, а от зимата и метрото. Квартал Иван Вазов е по средата между двете и близо до центъра.

  8. #8
    Можеби красно село или лозенец. Има автобус 102 и маршрути. Стрелбище също е вариант.

  9. #9
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от LoadRunner Виж мнението
    Манастирски ливади
    Ако е милионерка - може. По-скоро Красно село.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  10. #10
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Ако е милионерка - може. По-скоро Красно село.
    Ако за теб в "манастирски ливади" могат да живеят само милионери, то ти сигурно трябва да живееш в палатка.

  11. #11
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ако за теб в "манастирски ливади" могат да живеят само милионери, то ти сигурно трябва да живееш в палатка.
    Добре, че е форума, за да се похвалиш за 10-те си апартамента, та да имаш своите 5 минути слава. Нищо друго нямаш и няма и да имаш с тоя начин на мислене. След години ще го разбереш.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Добре, че е форума, за да се похвалиш за 10-те си апартамента, та да имаш своите 5 минути слава.
    Верно ли има 10 апартамента, Тролчо ще бие е Цветан Цветанов по апартаменти. Некъв 30 годишен с 10 апартамента, как стават тия чудеса не ми ясно. Може би са на майка му и баща му, съмнявам се да са негови. Той затова ли има такъв фобиен страх от комунизма, че мангалите-шумкари да не му вземат апартаментите. Нито религия признава, ни нищо, в което вижда някаква дори и малка неизвестност за имотното си състояние.
    Последно редактирано от defender : 05-23-2020 на 20:32

  13. #13
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Exclamation

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Добре, че е форума, за да се похвалиш за 10-те си апартамента, та да имаш своите 5 минути слава. Нищо друго нямаш и няма и да имаш с тоя начин на мислене. След години ще го разбереш.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Верно ли има 10 апартамента, Тролчо ще бие е Цветан Цветанов по апартаменти. Некъв 30 годишен с 10 апартамента, как стават тия чудеса не ми ясно. Може би са на майка му и баща му, съмнявам се да са негови. Той затова ли има такъв фобиен страх от комунизма, че мангалите-шумкари да не му вземат апартаментите. Нито религия признава, ни нищо, в което вижда някаква дори и малка неизвестност за имотното си състояние.
    Завиждате ли, бедняци?

  14. #14
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Завиждате ли, бедняци?
    Чакай, че чак сега го видях това

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Верно ли има 10 апартамента, Тролчо ще бие е Цветан Цветанов по апартаменти. Некъв 30 годишен с 10 апартамента, как стават тия чудеса не ми ясно. Може би са на майка му и баща му, съмнявам се да са негови. Той затова ли има такъв фобиен страх от комунизма, че мангалите-шумкари да не му вземат апартаментите. Нито религия признава, ни нищо, в което вижда някаква дори и малка неизвестност за имотното си състояние.
    Тоя не е и на 30 сигурно, виж му елементарните разсъждения - ако нямаш пари не можеш и връзка с жена да имаш... Той и тоя Грозния такива ги говореше преди (а май и сега). Трагедия...
    Последно редактирано от RedArmy : 06-08-2020 на 02:37
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  15. #15
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Другарю, ти си лъжлив комунист! Кой пусна слуха за апартаментите? Ти! А сега се възползваш от ситуацията, за да интригантстваш мислейки си, че другите са с къса памет, може би? Елементарни са твоите разсъждения, но какво да очаква човек от комунист.

  16. #16
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    "Манастирски ливади" е квартал за лекета с пари, изкарани (откраднати) от родителите им, така че не, не мисля че е елитно, дори е тъп квартал. Само че е безсмислено скъпо там. Дори почти няма едно дърво или зеленина. Повече бих предпочел Княжево или Павлово или дори Овча Купел (старата част). В Западен парк също бих си живял много добре. На мен не ми трябва много.
    Последно редактирано от RedArmy : 06-08-2020 на 10:01
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  17. #17
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    "Манастирски ливади" е квартал за лекета с пари, изкарани (откраднати) от родителите им, така че не, не мисля че е елитно, дори е тъп квартал. Само че е безсмислено скъпо там. Дори почти няма едно дърво или зеленина. Повече бих предпочел Княжево или Павлово или дори Овча Купел (старата част). В Западен парк също бих си живял много добре. На мен не ми трябва много.
    А след като така критикуваш кварталите, ти къде живееш, другарю? Колко е елитен кварталът ти? А жилището ти как е? Има ли дъх на любимия ти комунизъм/социализъм (имам предвид сиви мухлясали стени с гънещи се като юфка тапети, изядени балатуми, стари разчекнати и гниещи соц секции, клозет с окачен на високо капещ сифон и тоалетна чиния, в която "сътвореното" стои като в чинийка, за да си го разгледаш преди да пуснеш сифона) в твоето жилище? А предпочиташ ли да живееш на по-хубаво място? В някое бивше буржоазно жилище дадено ти от партията за заслуги, че си примерен комуняга?

  18. #18
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А след като така критикуваш кварталите, ти къде живееш, другарю?
    В обикновен апартамент. Не в 10 въображаеми


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А жилището ти как е?
    Екстра. Няма тапети от поне 17-18 години. Няма и течове, и проблеми няма. В твоя, ако има, значи е от "демократичното" строителство


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Има ли дъх на любимия ти комунизъм/социализъм (имам предвид сиви мухлясали стени с гънещи се като юфка тапети, изядени балатуми, стари разчекнати и гниещи соц секции, клозет с окачен на високо капещ сифон и тоалетна чиния, в която "сътвореното" стои като в чинийка, за да си го разгледаш преди да пуснеш сифона) в твоето жилище?
    Аз съм аристократ и живея в апартамент с диагонално нареден дъбов паркет. Ти сигурно си с евтини плочки - трето качество Подозрително е колко си запознат с проблемите на 60 годишните блокове Да не би ти, самия, да живееш в такъв?


    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А предпочиташ ли да живееш на по-хубаво място? В някое бивше буржоазно жилище дадено ти от партията за заслуги, че си примерен комуняга?
    Предпочитам да живея в друг град, жилището не ме интересува, то е приоритет на хора без мечти и без реализация като теб. Силно комплексирани, които не са виждали жена и на снимка. За пореден път повтарям, че аз не съм за никаква партия, колко трябва да си тъп, за да не го разбереш? Явно достатъчно.
    Последно редактирано от RedArmy : 06-08-2020 на 21:08
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  19. #19
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    В обикновен апартамент. Не в 10 въображаеми
    Цитирай къде съм казал нещо за 10 апартамента.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Екстра. Няма тапети от поне 17-18 години. Няма и течове, и проблеми няма. В твоя, ако има, значи е от "демократичното" строителство
    И аз нямам проблеми. Но говорейки принципно за соц строителството, то си е доказано некачествено. Криви стени и подове, дограми уплътнявани с боклуци заради спестени материали, течове, криви тръби... абе въобще всичко е криво на соц строителството. Този "най-прекрасен" строй построи най-грозните и грандомански жилищни сгради с множество проблеми. Но то е типично за социализма. Купиш си съветска кола (за която си чакал 15 години) и веднага сядаш да си я поправяш като ти я доставят. Купиш си апартамент (за който си събирал 25 години "лихвоточки") и веднга почва да ти тече нещо като се нанесеш... И т.н. и т.н.. Соц идилия!

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз съм аристократ и живея в апартамент с диагонално нареден дъбов паркет. Ти сигурно си с евтини плочки - трето качество Подозрително е колко си запознат с проблемите на 60 годишните блокове Да не би ти, самия, да живееш в такъв?
    Минал си ти покрай аристократ! Нали беше от... С какво се гордеехте вие, комунистите? Ааа, да!... "Бедно работническо семейство". И аристократите искаше да ги застрелваш или провесяш на стълбовете до колкото не ме лъже паметта... Също така няма лошо, че имам обща култура за състоянието на соц жилищния фонд в страната. А за домът ми няма да говоря, но съм сигурен, че много ще завиждаш, ако ти го покажа.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Предпочитам да живея в друг град, жилището не ме интересува, то е приоритет на хора без мечти и без реализация като теб. Силно комплексирани, които не са виждали жена и на снимка. За пореден път повтарям, че аз не съм за никаква партия, колко трябва да си тъп, за да не го разбереш? Явно достатъчно.
    Ами какво чакаш, другарю? Продавай панела и отивай да живееш мечтата си на село! Там може типично по комунистически да си живееш! Да си вариш лютеница, квас и алкохол! Нали си, комунист? Та нали това трябва да е "Манна небесна" за комунистите? Какво още чакаш?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си