Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
MySpace, беше велик сайт, беше хубав сайт
Плебеите не знаят, че ги слеят, те искат да консумират, те само това могат. Простата маса се хвърля със всички сили право напред да си дава информация и снимки, търсейки себеподобни. Всеки индивид лае, но няма нищо цветно и оригинално има само едноцветна простотия и неграмотност. Много вожд, малко индианец. Всеки иска да се качи на главата на всеки, показвайки нови низини на българската простотия. Как мога да обясня на простота съпруга за разплод, дето седи вкъщи и бременее с нови деца и няма с какво да се занимава, да не се публикува голи снимки на новото и бебе във Facebook, защото тя не знае за "тъмната мрежа" и как само с това се пълнят скритите от просто око сайтове за детска пронография, тъй като нещо е публично, всеки може да го види?
Децата се давят в лайната на "модернизираните" си родители, ставайки още-по прости и неграмотни от тях.
Да, беше хубав сайт, но се появи фейсбук, който показа на потребителите, че могат да са много по-мързеливи и скучният копорпоративен син цвят, подреденото в еднотипни квадратчета и безлична каталогообразност на всеки профил заразиха постепенно консуматорската маса. Тя безвързвратно се отучи да се напряга и сега се научи, че всичко може да става много по-мързеливо, когато е еднакво, монотонно и изисква единствено слайдъпване и поставянето на лайк с по-малка стойност и от чикия. А МайСпейс можеше да си го модифицираш и организираш както си искаш по свой вкус с малко елементарни технични умения. Накрая обаче победи безвкусицата!

Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
Целият свят и изпростял и оскотил в интерес на истината. Ако създателите на новите социални мрежи са имали за цел масова простотия или да дадат повече възможност на простите за изява, са го постигнали перфектно!

Не искам да съм от онези хора, но наистина така ги мисля нещата - не ми се вярва, че България ще оцелее много дълго на където е тръгнала. Няма ЕДНО нормално функциониращо нещо, нито образование, нито власт, нито закон, нито трудови условия и резултата е налице - българското население се топи със стабилна скорост, българските деца са неграмотни, прости, нещастни и самотни. Вече българите не искат да стават родители или нямат финансова възможност и всичко с връзки се постига.
България се превърна в държава, която ражда насилници - Насилие по улиците, насилие в училище, насилие в дома, насилие по интернет, насилие по телевизията, насилие родители към деца и роднини, насилие в болниците, насилие един към друг. И в чужбина ги има такива неща, но при тях нещата и хората са далеч по-озаптени.

Единственото качествено българско нещо е избягало някъде другаде в сутрешните блогове все има интервюта с българи от чужбина, как такива хора няма и тук,много интересно..
И аз не съм много за моралната паника. Но да не би чалгата някой да ни я вкара от вън? Не, явно духовният вакуум, в който се е намирал българският народ изведнъж е имал нужда да се запълни и в ямата се е изляло най-ниското, пошлото и протитуското. Но това означава, че явно цялата тази скотщина си я е имало в народа така или иначе и "културата" е просто отражение на съкровените мечти и всекидневни желания на Ганьо. Не му е вменена. Ако 80% от народа ни е това, то аз се отказвам да се тормозя излишно. Хубаво си направила, че си емигирала! Природата (планините и морето) няма да избягат. По-хубаво е човек действително да се връща тук само по веднъж в годината, когато му домилее, да види за малко "нещата" и да си ходиш преди да си е припомнил много добре защо е избягал/а. Няма как, от царство насилствено бяхме превърнати в "народна република". Това е като омари да минеш на кюфтета и от световен клас шампанско на домшна ракия. Няма защо да се чудим на резултатите... Трябва да минат още десетилетия или столетия, за да се сформира истинско европейско самосъзнание...