.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1

    Как да се сприятеля?

    Здравейте!
    На някои от вас може да им се стори глупаво,че пиша на такава тема.
    Имам нужда от съвет.
    На почти 15 съм и съм момиче.Когато отида на село (а доста често ходя там)седя сама и по цял ден скучая(обикновено чета или се разхождам наоколо).Започна да ми омръзва всеки път едно и също.Селото ми е голямо,има много деца на моята възраст и всеки ден се събират в центъра на селото. Нашата къща е далеч от центъра и тате предложи да ме закара до долу и да се запозная с останалите.Каза ми,че просто мога да отида при тях,да им се представя и да станем приятели.Проблемът е,че съм по-срамежлива около нови хора,но като се опознаем нямам никакви притеснения.
    Лятото едно момче на моята възраст ми беше писало и се запознахме,но сега като се видим из селото се подминаваме.
    Моля,дайте някакви съвети за това как да се сприятеля с групата деца.Наистина искам да намеря приятели и да създам много незабравими моменти с тях.
    Дали да се запозная с тях директно("Здравейте,аз съм Пенка,айде да си играем ".) или по някакъв друг начин?
    Искрено ви благодаря!

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Лятото едно момче на моята възраст ми беше писало и се запознахме,но сега като се видим из селото се подминаваме.
    А защо не се сприятелихте тогава?!
    Сигурно те е помислил за високомерна и за това не ти обръща внимание вече.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Моят съвет е да не създаваш приятелства. Приятелите само ще те разсейват. Няма да успееш да се концентрираш върху важни неща.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Моят съвет е да не създаваш приятелства. Приятелите само ще те разсейват. Няма да успееш да се концентрираш върху важни неща.

    Смятам,че приятелите нама да ме разсейват от други важни неща,стига да успея да разгранича едното от другото.Благодаря за изказаното мнение!

  5. #5
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    В селото не се ли правят събори и други мероприятия, на които се събират хора? Това би било добра възможност роднините ти да те запознаят с децата на техни познати от селото например.

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от RapExotic Виж мнението
    В селото не се ли правят събори и други мероприятия, на които се събират хора? Това би било добра възможност роднините ти да те запознаят с децата на техни познати от селото например.
    Да,съборът е на 1ви юни.Почти всяка година ходя,но тогава всички деца са с приятелите си,разхождат се наоколо и се забавляват.

    Този петък отново ще ходя на село за три дни и мисля да сляза долу,да отида при останалите деца,да пренебрегна срамежливостта си и да се запозная с тях.Чудя се само дали няма да им се "натреса" и да ме помислят за досадна.

    Според вас да отида ли директно при тях и да им се представя или да направя нещо друго?Моля за съвет и ви благодаря предварително,че сте отделили време да прочетете историята ми и да изкажете мнение!

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Моят съвет е да не създаваш приятелства. Приятелите само ще те разсейват. Няма да успееш да се концентрираш върху важни неща.
    Ти си социопат!
    Живей си сам, но не пречи на другите да имат социални контакти!
    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    ...дали няма да им се "натреса" и да ме помислят за досадна.
    Щом си момиче, все някой ще те хареса!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #8
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ти си социопат!
    Живей си сам, но не пречи на другите да имат социални контакти!
    Само давам полезен съвет, който ще се оцени някой ден.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  9. #9
    Благодаря на всички ви за съветите!

    Просто ще отида при момчето,с което се запознах лятото, и неговите приятели,ще им се представя и ще ги попитам дали искат да правим нещо (например да играем футбол(не,че съм особено добра)).
    Надявам се да не ме помислят за досадна и да успеем да завържем разговор.
    Ако нищо не се получи,явно не е било "писано ".
    Поне след това няма да съжалявам,че никога не съм опитала.

  10. #10
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Само давам полезен съвет, който ще се оцени някой ден.
    Съветът ти не само не е полезен, ами е вреден!
    До сега не съм срещнал сам човек, който да е щастлив!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  11. #11
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Момиче си все пак! Можеш да се "сприятелиш" без проблеми с целия град или дори половин България стига да искаш! А ако си хубава можеш и без да се напъваш да правиш някакво специално впечатление!

  12. #12
    Сигурно малко късно,но моят съвет е да бъдеш директна с тях. Разбира се,зависи от твоята решителност,защото и аз не съм много социален човек,притеснявам се пред останалите и така понякога те се възползват от покорността ми и прекаленото добронамерие и срамежливостта. Но смятам,че така е най-вероятно да се опознаете и в крайна сметка да станете приятели.
    ~ C h a n g e t h e w o r l d~

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Здравейте!
    На някои от вас може да им се стори глупаво,че пиша на такава тема.
    Имам нужда от съвет.
    На почти 15 съм и съм момиче.Когато отида на село (а доста често ходя там)седя сама и по цял ден скучая(обикновено чета или се разхождам наоколо).Започна да ми омръзва всеки път едно и също.Селото ми е голямо,има много деца на моята възраст и всеки ден се събират в центъра на селото. Нашата къща е далеч от центъра и тате предложи да ме закара до долу и да се запозная с останалите.Каза ми,че просто мога да отида при тях,да им се представя и да станем приятели.Проблемът е,че съм по-срамежлива около нови хора,но като се опознаем нямам никакви притеснения.
    Лятото едно момче на моята възраст ми беше писало и се запознахме,но сега като се видим из селото се подминаваме.
    Моля,дайте някакви съвети за това как да се сприятеля с групата деца.Наистина искам да намеря приятели и да създам много незабравими моменти с тях.
    Дали да се запозная с тях директно("Здравейте,аз съм Пенка,айде да си играем ".) или по някакъв друг начин?
    Искрено ви благодаря!
    Ако искаш да се сприятелиш с останалите деца, покажи че си различна с нещо. Ако имаш пари - можеш да парадираш с това. Седни на селското кафе, с най-якия си тоалет, извади iPhone-a и разцъквай.

  14. #14
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Vicky N. Виж мнението
    Ако искаш да се сприятелиш с останалите деца, покажи че си различна с нещо. Ако имаш пари - можеш да парадираш с това. Седни на селското кафе, с най-якия си тоалет, извади iPhone-a и разцъквай.
    Искам да кажа две неща.
    Първо, съмнявам се, че си жена.
    Второ, за какъв ... ще си облича "най-якия си тоалет" на село (ако си чел внимателно) и най-вероятно и да има айфон последен модел, с подобно нахалство да навира на селяните социалния си статус в очите им вероятно той няма няма да си изживее гаранцията. Или ще го гепят, или ще й го счупят.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Искам да кажа две неща.
    Първо, съмнявам се, че си жена.
    Това е 100% фейк!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Искам да кажа две неща.
    Първо, съмнявам се, че си жена.
    Второ, за какъв ... ще си облича "най-якия си тоалет" на село (ако си чел внимателно) и най-вероятно и да има айфон последен модел, с подобно нахалство да навира на селяните социалния си статус в очите им вероятно той няма няма да си изживее гаранцията. Или ще го гепят, или ще й го счупят.
    В днешно време всеки го е страх да открадне телефон от момиче, това са глупости

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Vicky N. Виж мнението
    Ако искаш да се сприятелиш с останалите деца, покажи че си различна с нещо. Ако имаш пари - можеш да парадираш с това. Седни на селското кафе, с най-якия си тоалет, извади iPhone-a и разцъквай.

    Здравей!
    Благодаря за споделеното мнение!
    Всеки човек си има различен начин за сприятеляване и "печелене" на приятели.Въпреки това, не смятам за необходимо да парадирам с материални облаги и да се правя на такава,каквато не съм.Ако децата ще ме харесат,трябва да е заради това,което съм,а не заради нещо друго.




    Отделно към самата тема:
    Преди много време(малко след като написах темата) реших да сляза до центъра и да се запозная с останалите.Всички се оказаха наистина страхотни-веднага щом ме видяха,дойдоха при мен и ме попитаха да играя футбол с тях(обясних им,че не съм добра,но в крайна сметка се съгласих).Още същата вечер ми изпратиха покани във фейсбук и започнахме да завръзваме приятелство.


    Това,което научих от цялата тази история е,че единствено страхът от провал ни спира да действаме и поставя граници във възможностите ни.По-добре е да опитаме и да се провалим,отколкото цял живот да съжаляваме,че не сме имали смелостта.

  18. #18
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Хайде стига сте писали глупости, за да изглежда така сякаш има истиснки потребители с реални проблеми.
    ema_asenovva е профил регистриран 2018 година. От къде се е сетила за неактивния си профил цяла една година по-късно е дошла да пише съчинения чак сега на тема "как да се сприятелим"? Или може би е знаела преди една година (през 2018 ), че след една година (през 2019) ще има някакъв проблем (евентуално като този описан по-горе) и е решила да се застрахова и да се регистрира тогава без намерения да пише пазейки си го за бъдещето, когато току-виж може да потрябва, защото е много полезно да имаш профил за такива ситуации във форум, който отдавна не пишат деца или тийеджъри и трупа паяжини с по седмици или месеци преди да има някакво раздвижване точно в тези раздели, в които потребители от този вид пишат.

    Мисля, че действително тук се трупа някакъв фалшив актив от потребителски мнения, когато за твърде дълго в някой от разделите няма движение! Евтин похват за привличане на потребителски мнения в полу-мъртвите раздели...
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-02-2019 на 12:10

  19. #19
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Хайде стига сте писали глупости, за да изглежда така сякаш има истиснки потребители с реални проблеми.
    ema_asenovva е профил регистриран 2018 година. От къде се е сетила за неактивния си профил цяла една година по-късно е дошла да пише съчинения чак сега на тема "как да се сприятелим"? Или може би е знаела преди една година (през 2018 ), че след една година (през 2019) ще има някакъв проблем (евентуално като този описан по-горе) и е решила да се застрахова и да се регистрира тогава без намерения да пише пазейки си го за бъдещето, когато току-виж може да потрябва, защото е много полезно да имаш профил за такива ситуации във форум, който отдавна не пишат деца или тийеджъри и трупа паяжини с по седмици или месеци преди да има някакво раздвижване точно в тези раздели, в които потребители от този вид пишат.

    Мисля, че действително тук се трупа някакъв фалшив актив от потребителски мнения, когато за твърде дълго в някой от разделите няма движение! Евтин похват за привличане на потребителски мнения в полу-мъртвите раздели...
    Велик анализ, както винаги!

    Забележи само какъв изкуствен патос има в изказа ѝ:
    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Здравей!
    Благодаря за споделеното мнение!
    Всеки човек си има различен начин за сприятеляване и "печелене" на приятели.Въпреки това, не смятам за необходимо да парадирам с материални облаги и да се правя на такава,каквато не съм.Ако децата ще ме харесат,трябва да е заради това,което съм,а не заради нещо друго.
    Започва като отговор на служебен мейл за customer-support!
    После следва "поучителното" внушение, че парите не са важни и че хората трябва да ни харесват такива каквито сме !
    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Отделно към самата тема:
    Преди много време(малко след като написах темата) реших да сляза до центъра и да се запозная с останалите.Всички се оказаха наистина страхотни-веднага щом ме видяха,дойдоха при мен и ме попитаха да играя футбол с тях(обясних им,че не съм добра,но в крайна сметка се съгласих).Още същата вечер ми изпратиха покани във фейсбук и започнахме да завръзваме приятелство.
    Това е хепиендът на казуса!
    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Това,което научих от цялата тази история е,че единствено страхът от провал ни спира да действаме и поставя граници във възможностите ни.По-добре е да опитаме и да се провалим,отколкото цял живот да съжаляваме,че не сме имали смелостта.
    В заключение имаме клиширана "мъдрост", която хич не ми звучи убедително, от човек който довчера е бил самотен и неуверен в себе си !
    Сериозно ли мислите, че някой тийн би писал с такъв фалшив патос ?!

    П.С. По-интересно ще ми е ако модераторКИТЕ се опитат да направят фейк профил на мъж и да пишат за проблемите му .
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #20
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Има още много червени флагове. Това си бие на очи от всякъде:

    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Дали да се запозная с тях директно("Здравейте,аз съм Пенка,айде да си играем ".) или по някакъв друг начин?
    Авторката се изписва с името си "Ема Асенова", но за да запази анонимност в примера си се казва Пенка сякаш забравяйки, че името й се вижда. Или то просто не е истинско, но за да изглежда по внушаващо достоверност при регистрацията редакторката е заложила на име и фамилия.

    Освен това това дете има изключително униформен стил за 15 годишна:

    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Смятам,че приятелите нама да ме разсейват от други важни неща,стига да успея да разгранича едното от другото.Благодаря за изказаното мнение!
    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Искрено ви благодаря!
    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Моля за съвет и ви благодаря предварително,че сте отделили време да прочетете историята ми и да изкажете мнение!
    Толкова много благодарства и предварителни благодарства в типичните за корпоративния език шаблони като "I sincerely thank you" и "Thank you very much for your time and consideration!" , че човек ще си каже, точно както Грозният вече правилно отбеляза по-горе, че авторката обслужва клиенти от дълги години в някоя централа за обслужване на клиенти и сега са я харесали от Инвестор за редакторка тук.

    И за още малко по-голяма автентичност се появавя и току-що регирстрираният фейк Vicky N. със съвета "парадирай с пари", за да може да подготви почвата, така че в изложението някак си да влезе по естествен начин и заключението включващо стандартната реторика за случая с клишираното предписание "бъдете себе си"

    Цитирай Първоначално написано от ema_asenovva Виж мнението
    Здравей!
    Благодаря за споделеното мнение!
    Всеки човек си има различен начин за сприятеляване и "печелене" на приятели.Въпреки това, не смятам за необходимо да парадирам с материални облаги и да се правя на такава,каквато не съм.Ако децата ще ме харесат,трябва да е заради това,което съм,а не заради нещо друго.
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-03-2019 на 08:42

  21. #21
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Фейкът беше разкрит и подмолно изчезна !

    Форумът е пълен с дремещи фейкове с 0 мнения и регистрации години назад във времето!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  22. #22
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Фейкът беше разкрит и подмолно изчезна !

    Форумът е пълен с дремещи фейкове с 0 мнения и регистрации години назад във времето!
    Даже вчера я видях онлайн. Явно е мислила какво да сподели и после се е отказала, защото е нямало какво да направи друго освен още повече да почне да бие на очи. Едно време какъв форум само беше тийнпроблем, а сега... Никой не предполагаше в онези години какво падение ще последва: екипът да си регистрира фейкове, за да симулира живот във форума. Тц, тц, тц...

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си