.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Гаджетата и родителите

    Здравейте! Ще се постарая да бъда кратка. Момиче съм и ноември месец навършвам 16 години. Уча в желано от мен и от нашите училище, изкарвам отлични оценки, абе всичко в тая област ми е перфектно. Непрекъснато казвам на нашите къде излизам с кой излизам, до колко излизам. Не ходя по дискотеки /а и не слушам така популярната чалга, че да ми се налага да ходя/. Не пия и не пуша за разлика от връстниците ми 03 набор. С други думи съм послушно дете. Проблемът са нашите. Нормално като всяко едно момиче на моята възраст, изпитвам някакво влечение към дадено момче. Той скоро навърши 18. Учи за последна година в моето училище. За сега сме излизали 2 пъти и си пишем всеки ден. Мога да кажа, че е страхотен характер, мил, уважава ме и ме пази. Тук идва и проблемът с нашите. Още докато чуят, че си пиша с въпросно момче, което те не познават, моментално ми казват да спра да му пиша или да го блокирам. Не искат да излизам сама с "непознато момче". Когато се опитвам да им кажа, че съм го опознала до известна степен, ми се отговаря с "той може да те лъже или да се преструва, не знам какво се върти в главата му и т.н." Разбирам, че са загрижени за мен и ме пазят, което е нормално. Мисля, че имам достатъчно разум в главата си и ако забележа нещо нередно, веднага ще споделя на нашите. Но те мислят, че ще се подведа. Моля Ви, помогнете ми и ми дайте съвет как да говоря с нашите /майка ми/ и да я убедя в това, че знам какво правя! Благодаря Ви за отделеното време!

  2. #2
    anonymous1043668
    Guest
    Твоите родители не прекаляват ли малко? В смисъл като ти чета публикацията ти си едно перфектно, добро момиче, детето на мама и на тати и напълно невинно. Ако твоите родители не знаят за твоя приятел, не са говорили с него, не са му задавали въпроси и тн. няма как да могат да преценят адекватно дали той е свестен или не. От друга страна са прави, защото ги е страх за теб, да не си намериш някакъв боклук. Говори с вашите, доведи го у вас или им покажи разговорите си и ако си струва ще размислят..

  3. #3
    Принципно съм на мнение, че докато живееш с родителите си, независимо на каква възраст си, трябва да се съобразяваш с мнението им. Обаче и те трябва да приемат че си на 16, а не на 10 и идва време когато трябва малко или много да ти дадат повече свобода.
    Така като ти чета поста, в училище си по техен избор, казваш им за всичко което правиш, а някога правила ли си нещо по своя инициатива и желание, без те да са те напътствали?
    Освен това нужно ли е да знаят постоянно с кого си пишеш?
    People do fall in love. People do belong to each other, because that's the only chance anybody's got for real happiness

    ענא הגנה לישראל
    ישראל אנחנו העם
    הנבחר אף אחד לא עוצר בעדנו
    !עזה מוות



  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Грешката ти е там,че им споделяш прекалено много.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от kristingeorgieva95 Виж мнението
    Нормално като всяко едно момиче на моята възраст, изпитвам някакво влечение към дадено момче. Той скоро навърши 18. ...моментално ми казват да спра да му пиша или да го блокирам. Не искат да излизам сама с "непознато момче". ..."той може да те лъже или да се преструва, не знам какво се върти в главата му и т.н." Разбирам, че са загрижени за мен и ме пазят, което е нормално. Мисля, че имам достатъчно разум в главата си и ако забележа нещо нередно, веднага ще споделя на нашите. Но те мислят, че ще се подведа.
    Вашите ги е старх да не станат баба и дядо в близките няколко години !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #6
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Връзките без брак са противозаконни. Напълно прави са. И ако не искаш да станеш развратна е по- добре да ги слушаш. Винаги имаш избор, но гледай да е правилният!
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  7. #7
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Cool

    Добре, какво ми триете коментарите сега? Какво толкова казах? Ето го преправено мнението ми, в което махам обръщението, което използвах макар и то да беше просто израз, а не обида!

    Цитирай Първоначално написано от kristingeorgieva95 Виж мнението
    Мога да кажа, че е страхотен характер, мил, уважава ме и ме пази.
    Пази те като рицар на бял кон или не имаш предвид, че ползвате презервативи?

    Цитирай Първоначално написано от kristingeorgieva95 Виж мнението
    Тук идва и проблемът с нашите.
    Нормално! Естествено, че не могат да приемат, че водиш сексуален живот с

    Цитирай Първоначално написано от kristingeorgieva95 Виж мнението
    "непознато момче".
    с което
    Цитирай Първоначално написано от kristingeorgieva95 Виж мнението
    За сега сме излизали 2 пъти
    и вече
    Цитирай Първоначално написано от kristingeorgieva95 Виж мнението
    и ме пази.
    Смяташ родителите си за ненормални заради това, че не желаят 16 годишната им дърщеря да влиза в сексуални авантюри още на първите две срещи с непознато с няколко години по-голямо момче?!
    Сядай си на ... и си учи уроците!
    Последно редактирано от TrollFactory : 06-28-2019 на 12:59

  8. #8
    Аммм не съм споменала нищо за сексуални авантюри. И нямам намерение все още да имам такива. Споко.

  9. #9
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Връзките без брак са противозаконни. Напълно прави са. И ако не искаш да станеш развратна е по- добре да ги слушаш. Винаги имаш избор, но гледай да е правилният!
    Форумният менте-поп е много "принципен" и очевидно е против извънбрачните хетеросексуални връзки, но ето какво предлага той в друг случай:
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не си ли се замислял за мъже?

    Това ли е "правилният" избор?!
    Цитирай Първоначално написано от kristingeorgieva95 Виж мнението
    Аммм не съм споменала нищо за сексуални авантюри. И нямам намерение все още да имам такива. Споко.
    Ти сериозно ли мислиш, че интересът на хетеросексуален мъж към теб, не включва поне хипотетични сексуални отношения някъде в бъдещето ?!
    Ако не си наясно с това, значи си наивна и недорасла, а вашите не са си изпълнили родителските задължения да ти разяснят за отношенията между мъжете и жените!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  10. #10
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Форумният менте-поп е много "принципен" и очевидно е против извънбрачните хетеросексуални връзки, но ето какво предлага той в друг случай:

    Това ли е "правилният" избор?!
    Наистина ли не различаваш ирония от неирония?
    Но пък това, че цитираш мои мнения отпреди месеци говори, че чинно попиваш всичко, което пиша.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Наистина ли не различаваш ирония от неирония?
    Но пък това, че цитираш мои мнения отпреди месеци говори, че чинно попиваш всичко, което пиша.
    Всичко е тук:
    https://www.teenproblem.net/forum/sh...-Wall-of-Shame

    Само да не си помислиш че си специален - там има и много други като теб !
    Последно редактирано от Грозния : 06-28-2019 на 21:08
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от kristingeorgieva95 Виж мнението
    Здравейте! Ще се постарая да бъда кратка. Момиче съм и ноември месец навършвам 16 години. Уча в желано от мен и от нашите училище, изкарвам отлични оценки, абе всичко в тая област ми е перфектно. Непрекъснато казвам на нашите къде излизам с кой излизам, до колко излизам. Не ходя по дискотеки /а и не слушам така популярната чалга, че да ми се налага да ходя/. Не пия и не пуша за разлика от връстниците ми 03 набор. С други думи съм послушно дете. Проблемът са нашите. Нормално като всяко едно момиче на моята възраст, изпитвам някакво влечение към дадено момче. Той скоро навърши 18. Учи за последна година в моето училище. За сега сме излизали 2 пъти и си пишем всеки ден. Мога да кажа, че е страхотен характер, мил, уважава ме и ме пази. Тук идва и проблемът с нашите. Още докато чуят, че си пиша с въпросно момче, което те не познават, моментално ми казват да спра да му пиша или да го блокирам. Не искат да излизам сама с "непознато момче". Когато се опитвам да им кажа, че съм го опознала до известна степен, ми се отговаря с "той може да те лъже или да се преструва, не знам какво се върти в главата му и т.н." Разбирам, че са загрижени за мен и ме пазят, което е нормално. Мисля, че имам достатъчно разум в главата си и ако забележа нещо нередно, веднага ще споделя на нашите. Но те мислят, че ще се подведа. Моля Ви, помогнете ми и ми дайте съвет как да говоря с нашите /майка ми/ и да я убедя в това, че знам какво правя! Благодаря Ви за отделеното време!
    Докато живееш под техния покрив, не мисля че имаш глас. Всичко е до тяхния common sense. Ако го нямат - гориш.

  13. #13
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Всичко е тук:
    https://www.teenproblem.net/forum/sh...-Wall-of-Shame

    Само да не си помислиш че си специален - там има и много други като теб !
    Специален съм. Искаш да се учиш от мен.
    Ако искаш да разбереш законите на мира сего, пък и не само нему, мога да ти давам уроци (срещу определена сума, разбира се). Знам, че искаш.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си