.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Question Искам вашите мнеия относно университет/специалност

    Здравейте, в Ту София съм приет: "електроенергетика и електрообзавеждане"(ЕЕЕО) където ще намеря работа при чичо си,а в ТУ Варна съм приет:"компютърни системи и технологии"(КСТ) и не съм 100% сигурен отностно реализацията.

    Та въпросите ми са следните:
    1.Какво мислите за образованието в двата университета? (моля спестете коментари от сорта на: няма значение стига да учиш... аз винаги съм учел наистина ме интересува мнение относно качество на образование,работни бази,реализация,преподават ели)
    2.Какво мислите за самите специалности?
    3.КСТ не е ли по-хардуерно ориентирана? (Ако сте наясно бих се радвал да ми разясните някои неща)
    4.Ако завършва във Варна ще си намеря ли работа по специалноста там?
    5.Кой град предпочитате и защо?
    6.Дайте ми някой полезен съвет.
    7.Как да преборя носталгията по родния град?(от Бургас съм и просто си знам какво ме очаква като замина)

    Знам,че решението си е изцяло мое,но имам нужда от информация и мнения.
    Благодаря предварително .

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Очаква те да взимаш самостоятелни решения. Ако ти кажа,че няма да успееш и в двата университета и няма да си намериш работа ще ми повярваш ли? Ами ако кажа обратното?
    Всичко зависи от теб и от никой друг.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Очаква те да взимаш самостоятелни решения. Ако ти кажа,че няма да успееш и в двата университета и няма да си намериш работа ще ми повярваш ли? Ами ако кажа обратното?
    Всичко зависи от теб и от никой друг.
    Разбирам и съм наясно с това идеята ми беше някой да ми каже малко информация относно университетите, специалностите и реализация/работа

  4. #4
    Повече от фен Аватара на kojinshugi
    Регистриран на
    Aug 2016
    Мнения
    359
    Варна ТУ с КСТ е голям гърч и се подиграват със студентите и напускат постоянно, ама ако си седиш на четирибуквието и търпиш е ок.

  5. #5
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от Vaskoman Виж мнението
    Разбирам и съм наясно с това идеята ми беше някой да ми каже малко информация относно университетите, специалностите и реализация/работа
    Няма реализирация и на двете места.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си