.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 23 от общо 23
  1. #1

    Това шизофрения ли е?Страх ме е!

    Здравейте,
    Аз съм момиче на 16 години и не знам към кого да се обърна, мисля че имам шизофрения. Ще започна от самото начало откъдето мисля, че тръгна всичко. Преди 2 месеца, една вечер докато си пишех с една моя приятелка в главата ми изникна мисълта дали харесвам момичета или по точно дали я харесвам като нещо повече от приятелка. Тези размисли продължиха около 1 месец, през което това време изпаднах в депресия Споделих на майка ми относно тези мои съмнения и тя ме разбра много добре и благодарение на нея успях да изляза от този така да го нарека, , период ". Обаче след може би една седмица след като осъзнах, че не харесвам момичета в главата отново изплува мисъл дали пък не искам да съм момче или дали е трябвало да се родя такова. Следователно отново изпаднах в много дълбоки размисли, които размисли доведоха отново до някакъв вид депресия. В този период не можех да се позная, имах чувството че съм изгубила, , себе си ". Минаха може би около 2-3 седмици и това отмина. Да но проблема беше там, че още имах чувството, че съм изгубила, , себе си" и продължавах да не мога да се позная. Бях изгубила мотивация за всичко, почни нищо не можеше да ме направи щастлива, беше ме страх какво ме очаква в бъдеще. Имах чувството, че полудявам. Попаднах на една статия във Facebook, не се сещам за точното заглавие, но беше нещо от сорта на, , неща които показват, че имате психически проблеми". Зачетох се и имах тези, , симптоми" (нямах мотивация за нищо, страх за бъдещето и тн. ). След всичко това започнах да се ровя в Интернет, за да разбера дали ми има нещо. Четях всякакви статии.
    От малка си го падам леко хипохондрик. Та след тези всички работи, които изчетох се почувствах по-зле, започнах да имам странни мисли. Зачетох се за шизофренията и за нейните симптоми. Вчера не знам какво ми щракна в главата, но започнах да се запитвам дали всичко около мен е реално дали и аз съм реална. Мисля, че трябва да споделя всичко това на майка ми и че трябва да посетя психиатър. Страх ме е!

  2. #2
    Супер фен Аватара на mlakniwe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    1 616
    Просто си в пубертета.

  3. #3
    Дано е само това

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Каквото сам си направи човек друг никой не може да му го направи... Намери си хоби.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Каквото сам си направи човек друг никой не може да му го направи...
    Да прав/а си.Благодаря! И ще те послушам...непременно ще си намеря хоби.

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    Ти не си реална, ти си просто плод на моето въображение, както всички останли лица в този форум.

  7. #7
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от cutiee53 Виж мнението
    ...мисля че имам шизофрения.
    Да ти кажа честно, и аз мисля така - един от симптомите е пускането на фейк теми и правенето на фейк потребители !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #8
    Нямаш шизофрения, просто израстваш психически и емоционално, нямаш абсолютно никакви проблеми, не се тревожи! Важното е в момент на "депресия"(не е депресия, а просто емоционален спад, депресията е вид психическо заболяване, което е доста сериозно) да продължиш да знаеш коя си, какво ти харесва и какво не, какви мечти имаш, а не просто недостиг на хормони на щастието. Късмет и знай, че никога не си сама, дори и в най-тежките моменти, има хора, които изпитват същото или подобно нещо като теб и някой ден ще ги срещнеш (не очаквай да е много скоро, но никога не се знае)!

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от FSG Виж мнението
    Нямаш шизофрения, просто израстваш психически и емоционално, нямаш абсолютно никакви проблеми, не се тревожи! Важното е в момент на "депресия"(не е депресия, а просто емоционален спад, депресията е вид психическо заболяване, което е доста сериозно) да продължиш да знаеш коя си, какво ти харесва и какво не, какви мечти имаш, а не просто недостиг на хормони на щастието. Късмет и знай, че никога не си сама, дори и в най-тежките моменти, има хора, които изпитват същото или подобно нещо като теб и някой ден ще ги срещнеш (не очаквай да е много скоро, но никога не се знае)!
    Благодаря за съвета и като цяло за коментара

  10. #10
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Форумът е на системи и такива фейк теми със симулации на тийнпроблеми го доказват. Особено, когато се регистрират и потребители като FSG само, за да коментират с окуражаващи коментари клишета, след което "автентичната" авторка казва облекчена "прав си!", за да внуши, че е преборила вече страховете си в резултат на тази интернет подкрепа и благодари най-учтиво като операторка на customer support (както Грозният се беше изразил в една от темите). После същият потребител (FSG), за да засили малко раздел "Музика и ТВ" пуска тема "каква музика слушате" все едно още сме 2006-та и музиката трудно се намира. Вече на никой съвременен тийнейджър не му дреме кой какво слуша при изобилието от музика, която залива youtube. Всеки може да си намери какво да слуша и без да следи тема за музика, в която се пускат "шано" линкове. Уви, този форум не може да продължава в духа на изминалото десетилетие, да не говорим, че настоящото е към своя финал. С навлизането в 2020 мислете повече какво ще правите с този форум. Може да се опитате да го интегрирате повече със социалните мрежи или нещо подобно, за да му се даде малко дишане... Но нищо няма да ви спаси, ако продължавате с фейк темите и потребителите. Те само доказват колко сте закъсали всъщност.
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-24-2019 на 08:42

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Форумът е на системи и такива фейк теми със симулации на тийнпроблеми го доказват. Особено, когато се регистрират и потребители като FSG само, за да коментират с окуражаващи коментари клишета, след което "автентичната" авторка казва облекчена "прав си!", за да внуши, че е преборила вече страховете си в резултат на тази интернет подкрепа и благодари най-учтиво като операторка на customer support (както Грозният се беше изразил в една от темите).
    Хаха, защо пък темата трябва да е fake. Нито темата нито самия акаунт са fake. Какво лошо има в това, че съм благодарила за мненията. А относно за FSG, не намирам нищо нередно че се опита да окуражи някого. Може би някои хора се нуждаят точно от това

  12. #12
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849

    Thumbs up

    https://www.teenproblem.net/forum/sh...1#post11615525

    Хаха, защо пък темата трябва да е fake. Нито темата нито самия акаунт са fake. Какво лошо има в това, че съм благодарила за мненията. А относно за FSG, не намирам нищо нередно че се опита да окуражи някого. Може би някои хора се нуждаят точно от това ������
    А какво е ?!

    "Нов" потребител пуска тема и веднага се появяват други "нови" потребители, на които първата им работа във форума е да пишат в "твоята" тема ! Не знам дали си давате сметка, колко тъпо изглежда това отстрани!

    П.С. Между другото да те питам - защо не мога да цитирам поста ти нормално? Що така ?! Ограничение ли си сложила? Притесняваш ли се от нещо?
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    А какво е ?!

    "Нов" потребител пуска тема и веднага се появяват други "нови" потребители, на които първата им работа във форума е да пишат в "твоята" тема ! Не знам дали си давате сметка, колко тъпо изглежда това отстрани!

    П.С. Между другото да те питам - защо не мога да цитирам поста ти нормално? Що така ?! Ограничение ли си сложила? Притесняваш ли се от нещо?
    Така как да ти обясня, че акаунтът не е fake нито поста. Нямам си и на идея защо са се появили толкова ново потребители, само и само както казваш да ми отговорят на поста Та относно до това, че не можеш да ми цитираш поста нормално, не е мой проблем. Не съм поставяла никакви ограничения нито нищо, даже не знам и как става.
    Докато четях форумите срещнах един коментар от вас големите, топ, мегата и т. н. фенове, един от вас беше написал че в платформата все повече намаляват потребителите. Ами да ви кажа нормално е и разбирам вече защо намаляват. Веднага скачате отрицателно настроени към постове и както сега обвинявате ,че са fake. Ами с това държание нормално да намаляват и потребителите. Ако имаш толкова голям проблем ще изтрия акаунта си, за мен не е проблем
    Последно редактирано от cutiee53 : 07-25-2019 на 13:16

  14. #14
    anonymous1043668
    Guest
    Искаш ли да ти обясня какво е шизофрения? Шизофрения е когато чуваш и виждаш неща които не са реални и те застрашават до такава степен,че получаваш паник атаки, държиш се неадекватно и се чувстваш под стрес 24/7. За шизофренията няма лек и диагнозата се поставя от специалист.
    Това, което описа най - горе е класически пубертет, няма за какво да се притесняваш. Нормално е да поставяш под въпрос твоята сексуална ориентация и полово определение. Също така не си в депресия, депресията е пак психична болест, това са просто емоционални спадове, не виждам никакъв проблем. Също така недей чети статии в интернет. Хората пишат какви ли не боклуци сайта им да има посещения.

  15. #15
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от cutiee53 Виж мнението
    ...
    Докато четях форумите срещнах един коментар от вас големите, топ, мегата и т. н. фенове, един от вас беше написал че в платформата все повече намаляват потребителите. Ами да ви кажа нормално е и разбирам вече защо намаляват. Веднага скачате отрицателно настроени към постове и както сега обвинявате ,че са fake. Ами с това държание нормално да намаляват и потребителите.
    Добър опит, но ще трябва повече да се постараеш за да ме пратиш на guilt trip !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #16
    Fake as f*ck!
    We’re all living in each other’s paranoia. .-_-

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от cutiee53 Виж мнението
    Здравейте,
    Аз съм момиче на 16 години и не знам към кого да се обърна, мисля че имам шизофрения. Ще започна от самото начало откъдето мисля, че тръгна всичко. Преди 2 месеца, една вечер докато си пишех с една моя приятелка в главата ми изникна мисълта дали харесвам момичета или по точно дали я харесвам като нещо повече от приятелка. Тези размисли продължиха около 1 месец, през което това време изпаднах в депресия Споделих на майка ми относно тези мои съмнения и тя ме разбра много добре и благодарение на нея успях да изляза от този така да го нарека, , период ". Обаче след може би една седмица след като осъзнах, че не харесвам момичета в главата отново изплува мисъл дали пък не искам да съм момче или дали е трябвало да се родя такова. Следователно отново изпаднах в много дълбоки размисли, които размисли доведоха отново до някакъв вид депресия. В този период не можех да се позная, имах чувството че съм изгубила, , себе си ". Минаха може би около 2-3 седмици и това отмина. Да но проблема беше там, че още имах чувството, че съм изгубила, , себе си" и продължавах да не мога да се позная. Бях изгубила мотивация за всичко, почни нищо не можеше да ме направи щастлива, беше ме страх какво ме очаква в бъдеще. Имах чувството, че полудявам. Попаднах на една статия във Facebook, не се сещам за точното заглавие, но беше нещо от сорта на, , неща които показват, че имате психически проблеми". Зачетох се и имах тези, , симптоми" (нямах мотивация за нищо, страх за бъдещето и тн. ). След всичко това започнах да се ровя в Интернет, за да разбера дали ми има нещо. Четях всякакви статии.
    От малка си го падам леко хипохондрик. Та след тези всички работи, които изчетох се почувствах по-зле, започнах да имам странни мисли. Зачетох се за шизофренията и за нейните симптоми. Вчера не знам какво ми щракна в главата, но започнах да се запитвам дали всичко около мен е реално дали и аз съм реална. Мисля, че трябва да споделя всичко това на майка ми и че трябва да посетя психиатър. Страх ме е!
    А относно самия проблем, това не е шизофрения ! Ето ти линкче за самата болест : https://www.lundbeck.com/bg/diseases-CNS/schizophrenia
    We’re all living in each other’s paranoia. .-_-

  18. #18
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Брей! Не знае как става това:

    Цитирай Първоначално написано от cutiee53 Виж мнението
    Та относно до това, че не можеш да ми цитираш поста нормално, не е мой проблем. Не съм поставяла никакви ограничения нито нищо, даже не знам и как става.
    Но знае как става това:

    Цитирай Първоначално написано от cutiee53 Виж мнението
    Ако имаш толкова голям проблем ще изтрия акаунта си, за мен не е проблем


  19. #19
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Брей! Не знае как става това:



    Но знае как става това:




    Както казват "гузен негонен бяга" и авторката си призна че може да трие акаунти !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #20
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Бас държа, че тролски (неистински) теми симулиращи активност пускани от самият екип имаше и в най-активните години на форума, дори бяха повече. Просто сега не останаха никакви хора и тролове започнаха да се оплакват от тролски теми. Екстра! Естествено троловете са недоволни когато няма реални хора с които да се е*ават.

  21. #21
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Естествено троловете са недоволни когато няма реални хора с които да се е*ават.
    Погледни си последните 10 мнения във форума и ми посочи поне един твой пост, в който си помогнал на някого, дал си искрен съвет или си изразил становище с добра и логическа аргументация, без да се е*аваш с някого?!
    Ако искаш мога и аз да ти извадя последните 10 поста и да ги цитирам със съчинение с елементи на разсъждение тип "какво е искал да каже авторът" !

    А каква е дефиницията на форумен/интернет трол?! А?! Ако се сравни с твоето поведение, ще се окаже че си ти!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Погледни си последните 10 мнения във форума и ми посочи поне един твой пост, в който си помогнал на някого, дал си искрен съвет или си изразил становище с добра и логическа аргументация, без да се е*аваш с някого?!
    Ако искаш мога и аз да ти извадя последните 10 поста и да ги цитирам със съчинение с елементи на разсъждение тип "какво е искал да каже авторът" !

    А каква е дефиницията на форумен/интернет трол?! А?! Ако се сравни с твоето поведение, ще се окаже че си ти!
    "В жаргонната терминология на Интернет, тролът е човек, който публикува противоречиви, провокиращи или извън темата съобщения във Фейсбук, в онлайн дискусионни форуми, стаи за разговори (chat rooms), блогове, коментари към вестникарски статии и др.п., с основна цел да предизвика емоционален отговор от другите потребители, да ги провокира или тормози, или просто да попречи на нормалния тон на водения разговор."

    Губи си времето какво намериш за добре. Ето тук например се опитвам да кажа на автора как е добре да изяснява нещата които го притесняват с партньора си. "Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Не е добре да очакваш нищо, което предварително не сте уточнили за да не съжаляваш и да се чувстваш излъган после по някакъв начин. Например след секса с нея си могъл да поставиш въпросите вие какви отношения ще имате и ако ще сте двамата заедно , че ти не си окей тя да се среща с бившите си, да се заиграва с други и т.н. (нещата които те притесняват и ти създават дискомфорт) Ако не е съгласна с твоите правила забравяш за нея и това е."

    тук също: "Искам да отслабна мога , но нямам стимул"
    "-На мен ми изглежда достатъчно като стимул, че ще си подобриш здравословното състояние и намалиш евентуалните рискове от други заболявания."

    Щом според теб по някакъв начин ги троля, тормозя, провокирам или не съм по темата значи наистина имаш доста проблеми. Твърде си пристрастен, зает си да ме мразиш. Това те успокоява и ти създава удоволствие по някакъв начин, което е жалко. А аз съм един от малкото, които все още ти обръщат някакво внимание в този форум и мисля, че трябва да ми бъдеш благодарен!
    Последно редактирано от fire_magic : 07-28-2019 на 00:17

  23. #23
    Добър трол, но стария ми акаунт никой не можеше да го бие на тролинг. :/

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си