.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Как да се събудя от този кошмар

    Здравейте! На кратко - аз съм на 21 години, завърших спортно училище на 18, по онова време си мислих, че ще ходя в СофтУни за софтуерно инженерство, но нашите ми отказаха - искаха да уча нещо в мед.университет, понеже бяха приели сестра ми за мед. сестра и нещо се бяха зарибили и аз да тръгна по подобен път... Аз винаги съм имал интерес към физиката и математиката, обаче в спортното тея работи въобще не се учат, в часовете влизахме по 2-ма, 3-ма и само си разцъквахме на телефоните и спяхме. Един път даже бях попитал госпожата дали ш правим някакви опити нещо няма ли да ни показва, тя съответно ми отвърна, че кат искам да уча физика да отида в друго училище. Не ме разбирайте погрешно, госпожата беше печена, но просто това даскало не беше за мен. След като завърших нашите ме записаха на уроци по биология и химия. Въпреки, че в тези предмети има доста интересни неща, като цяло въобще не ми допаднаха, особенно зубренето. Отне ми три години да ги назубря достатъчно за да ме приемат в медицинския. И през тези три години по цял ден само учих, то не беше учене, то си беше мъка, защото в повечето случай грам не ми бяха интересни нещата....И така през тези три години нито книжката можах да изкарам, нито един работен ден имам, само и само да науча нещата по биология и химия, които едвам ми влизаха в главата. И добре вече съм приет... Проблема е там, че преди няколко дена намерих един crash course свързан с инженерството https://www.youtube.com/playlist?lis...LZRotxEb114cMR и осъзнах, че аз всъщност съм инженер и за какво се занимавам с тея глупости, и сега не стига, че загубих три години, ся съм тръгнал още 5 да се занимавам с неща които въобще не ме влекат, при условие, че имам точно определени интереси - искам да създавам неща, искам да заварявам, искам да поя, искам да знам как работи всяко електронно нещо и всеки механизъм около мен, не искам да се занимавам с болести и с болни хора...
    И ся не знам, сега съм за никъде....Нямам друг избор освен да си вляза в медицинския(то вече съм си и подал документите и семестъра ми е платен)...На времето ако бях тропнал с крак сега най-вероятно щях да съм програмист - щях сам да си изкарвам парите, щях да съм мнн по-напред, отколкото съм сега и също и щях да съм по-близо до това което ме влече от колкото съм сега и като цяло щях да се чувствам като човек...и това сега ме изяжда от вътре, не мога да се понасям, нямам друг избор, не искам да губя и още време - три години, цели три години загубих, другата година съучениците ми сиг. ще завършват университет, а аз.....
    И така..... в момента съм в депресия и въобще не знам, почти постоянно ме боли главата, не мога да спя...как да се откажа сега, а ако се откажа какво ще правя, а за реакцията на родителите ми не ми се мисли....
    Незнам....просто не знам....

  2. #2
    Преди време пътъвах с един човек ,който се оказа ,че е преподавал в университет на инженерите.
    Той ми каза една приказка ,която запомних добре.
    Инжинерите са хубави хора ,ама прости


    Нещо от сорта беше.НА горния етаж братовчедите са инженери. И всичките им приятели са инженери .
    По принцип това са материални ,простовати хора ,които мислят сложно.
    НО те въобще си нямат и ни най-малка престава как стоят нещата.Познавам и много други инженери как мислят.
    При тях всичко се опира до твърдата логика и видимото. А нещата освен следствие си имат и причина.
    Причината я прозират само "дълбоките " хора. Виж направил си грешка с твоята специалност ,но това е и твой шанс.

    Според мен е важно да си поставиш приоритети. Когато имаш приоритети и цели ти ще стигнеш там ,където си тръгнал.
    КАзано още по просто ти не си се изгубил ,но си мислиш ,че си се изгубил.!

    Ако искаш ми пиши на лични!

  3. #3
    Виж Тесла някога е правил всичко това ,което ти го искаш в ума си и после го е създавал.

  4. #4
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Изнеси се от вкъщи и си намери работа. Започни да се издържаш сам, а след това запиши това, което искаш да учиш. Не се сравнявай с другите, че вече завършват - не е късно да започнеш и сега. На 21 години не би трябвало родителите ти да ти се бъркат за такива неща. Ако са искали да те насочат в дадена посока, това е трябвало да стане докато си бил дете. Поговори с тях по този въпрос.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си