.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 38

Има ли същества в космоса ?

Вярвате ли, че не сме само ние ?
    Ами колко сме големи, дали нашата вселена е само точка на рамото на някое същество ? или сме като микроби в тялото на някоя форма на живот ?

Според библията бог е бил създал света. А нашия създател нищо не казва по твоята тема. Щом той не казва нищо, ние няма как да разберем сами.

Мега фен Аватара на haritov
    Град
    системата дегоба
    Цитирай Първоначално написано от wickeduser Виж мнението
    Според библията бог е бил създал света. А нашия създател нищо не казва по твоята тема. Щом той не казва нищо, ние няма как да разберем сами.
    Според библията? А проучи ли другите религии?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

Повече от фен
    готина тема
    имаше няква теория, че реалността ни е симулация
    и че ако намерим начин да докажем, че е симулация - тези, които са я създали, ще я прекратят, защото експериментът няма да има смисъл вече
    в момента текат някакви експерименти да се направи симулация на нашата реалност и представяш ли си каква рекурсия се получава
    ами ако тия от нашата симулация се усетят, че са в експеримент?

Според мен има още някой. Понякога стават странни неща които никой неможе да обясни. Възможно е да не сме сами.

Голям фен Аватара на TrollFactory
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    имаше няква теория, че реалността ни е симулация
    Тази теория не е само една и има много и то с най-разннобразни интересни моменти, но преди да се впуснем в това да ги дискутираме, нека да караме нещата едно по едно. Нека започнем с най-очевидните. Не бих се впускал да обяснявам нещо подобно от главата за краката и затова трябва да има някакво встъпление.

И така.

Съжалявам, че ще разочаровам всички, които вярват в светлото бъдеще, в което ще има летящи коли и всички заедно ще изследваме комоса, но той не е това, което (почти) всички си мислят, че е. Като за начало нека почнем с това, че летенето там е фалшифицирано и за това има консенсус между всички "космически сили" като целта е да се създаде приемливата идея, че човечеството може да си сътрудничи с мирни цели вместо да води кървави военни конфликти. Както виждаш на видеото по-долу, на много от видеоматериалите се виждат пропуски като например това, че мисиите се снимат в басейни, за да се симулира нулевата гравитация на космоса и като във вески басейн могат да се видят балончетата с въздух, които са били затворени в потопените предмети и "политат" нагоре към "свободаната атомосфера"

Освен това виж какво се случва с кенче във вакуум.

Сега си представите как изобщо могат да се осъществяват свободни полети в открития космос.
    Да не говорим за фалшивите кацания на Луната и прочее.
    При интерес ще ви дам още материали за размисъл. Но трябва да сте готови да изхвълите в кошчето хилядите часове индоктриниращ материал от училище и образователните канали.
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-21-2019 на 11:06

Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Теорията за мултивселените се отхвърля от научната общност, тъй като е в противоречие с Големия взрив- най- поддържата теория за раждането на Вселената.

А извънземни и да има не сме ги видели, така че не можем да твърдим нищо.
    Интересно е обаче как толкова хора вярват в извънземни, а не вярват в Бог. Но това е друга тема.
    В науката намерих своите граници, докато в Църквата живея своята свобода.

Мега фен Аватара на dreamwalker
    Град
    Dreamland
    Да, аз съм същество от Космоса.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Мега фен
    Град
    В деколТето тИ
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Интересно е обаче как толкова хора вярват в извънземни, а не вярват в Бог. Но това е друга тема.
    И кое му е толкова интересното при положение, че съществуват милиарди галактики, всяка от тях със своите милиарди звезди и планети?
    И като казваш "хората не вярват в Бог" какво точно имаш предвид, човекоподобен всемогъщ и всезнаещ старец с мустаци и дълга бяла брада ли? Защото всеки може да разбира този израз в различна същност. Значи, вярваш, че някъде там такъв образ съществува, но ти се струва по-малко вероятно да съществуват извънземни? Ок.

Докато вие нямате никакво желание да проявите елементарен напън, за да разгледате алтернативни хипотези от тези на мейнстрийм комерсиалната научна фантастика, ще повтаряте като папагали глупостите за "Големия взрив" мислейки си, че сте на прав път.
    Абсолютно никой в науката няма как да докаже тази хипотеза. Тя просто се напасва в модерната космология, която е повече философия от колкото наука. Обяснете как са възможни тези перспективи:

Ако не желаете да мислите в друга посока дори ей така за упражнението, вие не заслужавате да ви се отварят очите. Заслужавате да ви хранят с лъжицата с измислиците за малките зелени човечета, да си плащате данъците, да не задавате въпроси и да си живуркате тихо мечтаейки си за следващия си нов телефон...
    Ако ви е трудо да разберете за какво ви говоря се върнете на първия ми пост малко по-горе в насоящата тема. Ако съвсем не ви се мисли или чете, тогава се върнете на последните няколко реда от настоящия пост, защото тогава те се отнасят в пълна сила за вас.
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-05-2019 на 15:50

Мега фен
    Град
    В деколТето тИ
    Ще отваряш очи казвайки, че земята е плоска ли?
    Ако ще казваш нещо го казвай. Защо се хабиш толкова много само за да ни убедиш, че никой не е кацал на Луната? Е, и, какво ако не е? Това, че много неща се крият и манипулират го предполагат почти всички така или иначе? Дай следваща стъпка

Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Ще отваряш очи казвайки, че земята е плоска ли?
    Не съм казал такова нещо, но ето, че току-що доказа тезата ми, че хората предпочитат да подгласят на общоприетите догми с овче блеене мислейки си, че дори оригиналничат в отговорите си. Сигурно за много умен се имаш, но дори не си направи труда да обориш дори малкото семенца за размисъл, които подхвърлих в горните си два поста. Явно нямаш капацитета да го направиш и въпреки това се втурваш в подигравките мислейки си, че вадиш огромен коз с плоскоземството.

Ако ще казваш нещо го казвай. Защо се хабиш толкова много само за да ни убедиш, че никой не е кацал на Луната? Е, и, какво ако не е? Това, че много неща се крият и манипулират го предполагат почти всички така или иначе? Дай следваща стъпка
    Ок, накратко. Моята теза е, че никой не може да отлети в космическото пространство (Няма да говоря за формата на земята все още, но НЕ, не е плоска, ако това се опитваше да ме провокираш да ти кажа, така че почакай, тепърва ще ти бъде интересно, но зависи малко и от теб как ще продължим нататък...). И поради тази причина няма достоверни фотографии от космоса. Космическите сили лъжат заедно, защото всяка иска да парадира със сила. И след като СССР изфабрикуват полета на Гагарин, от който междувпрочем няма никакви снимки все още и то не защото фотографията не е била измислена, но успяват да убедят наивното население само със звукозапис, САЩ си казват "Е, защо пък не?" и те започват да фалшифицират космически полети, изстрелване на сателити и прочее. Лека по лека и други сили искат да бъдат приети в клуба и първите няма как да твърдят, че са лъгали толкова време само за престиж и просто допускат и останалите да правят свои фалшификати. Става въпрос за много пари. Едно от предположенията ми е, че в началото са започнали "космическата надпревара", за да може уж да поставят край веднъж за винаги на кървавите световни войни като обединят човечеството с някаква обща утопична идея. Едва ли не "няма нужда от войни за земята, след като галактическото пространство е достатъчно голямо за всички" и временно да установят някакъв мир на земята. И така започва Студената война. След нейния край се забелязва видимо, че интересът към космоса намалява. Твърде много са се хванали на хорото и образованите хора няма да може да бъдат лъгани още дълго време. Върни се по-нагоре и виж клипчето за кенчето поставено в условията на вакуум и си помисли пак как работят совалките, ракетите, международната космическа станция и прочее сателити. Ако не си вещ в темата сигурно ще ти е трудно да разбереш за какво ти приказвам и не смятам да си правя излишни напъни за теб от тук насетне, освен ако не си сериозен в желанието си да се получи някаква дискусия. Ако не си готов за това по-добре не се занимавай с мен, гушкай си плюшения динозавър и си върти играчката над креватчето вечер, за да се приспиваш...
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-05-2019 на 16:45

Град
    Sedes Sancti Petri
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Докато вие нямате никакво желание да проявите елементарен напън, за да разгледате алтернативни хипотези от тези на мейнстрийм комерсиалната научна фантастика, ще повтаряте като папагали глупостите за "Големия взрив" мислейки си, че сте на прав път.
    Големия взрив се връзва най- добре с наблюденията. Останалите теории са меко казано безпочвени.Не си ли чувал за червено отместване, разбягване на галактиките...

Аз също не съм привърженик на идеята, че хора са летели в космоса. Но защо според теб дори и станция или телескоп не може да се изведе в космоса?

Мега фен
    Град
    В деколТето тИ
    Ти си мислиш, че аз си мисля... в това няма голям смисъл. Подхвърлих ти го просто защото беше доста популярно напоследък.
    За умен и тъп, как да ти обясня, мисля че всеки човек може да се окаже умен за дадено нещо и тъп за друго. Ти ако си мислиш, че разбираш и знаеш всичко мога само да те съжалявам.

"Едно от предположенията ми е, че в началото са започнали "космическата надпревара", за да може уж да поставят край веднъж за винаги на кървавите световни войни като обединят човечеството с някаква обща утопична идея. Едва ли не "няма нужда от войни за земята, след като галактическото пространство е достатъчно голямо за всички" и временно да установят някакъв мир на земята."
    Това звучи страшно наивно и нереално. Може ли и другите предположения.

За вакума хубаво, няма да стане работата заради него и какво следва? Защо им е всичко това, каква е целта, каква е скритата истина според теб? Или пък чакай малко... кой ти каза, че там обстановката е такава след като всичко е една голяма лъжа? :S
    Ами каква дискусия? Аз спор не водя за нищо, питам те, ако искаш отговаряй, ако искаш не... Аз ще съм тъпия, ти ме просветлявай, не знам какво повече искаш от мен? Какво толкова сериозно трябва да направя?

Какъв динозавър, каква играчка, искаш ли да те докладвам за тези измишльотини по мой адрес? Или съдиш по себе си?! Но мен много ме засегна, наистина!
    Последно редактирано от fire_magic : 09-05-2019 на 18:27

Повече от фен
    Ок, накратко. Моята теза е, че никой не може да отлети в космическото пространство (Няма да говоря за формата на земята все още, но НЕ, не е плоска, ако това се опитваше да ме провокираш да ти кажа, така че почакай, тепърва ще ти бъде интересно, но зависи малко и от теб как ще продължим нататък...). И поради тази причина няма достоверни фотографии от космоса. Космическите сили лъжат заедно, защото всяка иска да парадира със сила. И след като СССР изфабрикуват полета на Гагарин, от който междувпрочем няма никакви снимки все още и то не защото фотографията не е била измислена, но успяват да убедят наивното население само със звукозапис, САЩ си казват "Е, защо пък не?" и те започват да фалшифицират космически полети, изстрелване на сателити и прочее. Лека по лека и други сили искат да бъдат приети в клуба и първите няма как да твърдят, че са лъгали толкова време само за престиж и просто допускат и останалите да правят свои фалшификати. Става въпрос за много пари. Едно от предположенията ми е, че в началото са започнали "космическата надпревара", за да може уж да поставят край веднъж за винаги на кървавите световни войни като обединят човечеството с някаква обща утопична идея. Едва ли не "няма нужда от войни за земята, след като галактическото пространство е достатъчно голямо за всички" и временно да установят някакъв мир на земята. И така започва Студената война. След нейния край се забелязва видимо, че интересът към космоса намалява. Твърде много са се хванали на хорото и образованите хора няма да може да бъдат лъгани още дълго време. Върни се по-нагоре и виж клипчето за кенчето поставено в условията на вакуум и си помисли пак как работят совалките, ракетите, международната космическа станция и прочее сателити. Ако не си вещ в темата сигурно ще ти е трудно да разбереш за какво ти приказвам и не смятам да си правя излишни напъни за теб от тук насетне, освен ако не си сериозен в желанието си да се получи някаква дискусия. Ако не си готов за това по-добре не се занимавай с мен, гушкай си плюшения динозавър и си върти играчката над креватчето вечер, за да се приспиваш...
    Никой не може да отлети в космоса, защото кенчето се пръска във вакуум? Същото кенче ще се смачка, ако го поставиш под налягането, на което е подложена една подводница. Това означава ли, че и подводниците не съществуват? Несериозно е да сравняваш кенчето с конструкцията на ракета или подводница. В смисъл осъзнавам, че се опитваш да тролваш, но поне вдигни нивото на доводите, защото няма за какво да се хвана :/

Никой не може да отлети в космоса, защото кенчето се пръска във вакуум? Същото кенче ще се смачка, ако го поставиш под налягането, на което е подложена една подводница.Това означава ли, че и подводниците не съществуват? Несериозно е да сравняваш кенчето с конструкцията на ракета или подводница. В смисъл осъзнавам, че се опитваш да тролваш, но поне вдигни нивото на доводите, защото няма за какво да се хвана :/
    Всъщност нищо не осъзнаваш и влизаш в спора неподготвена. Напротив, кенчето няма да се смачка в подводница. Ето ти и видео, на което се вижда нагледно каква е разликата, ако отвориш кенче на дъното на океана при високо налягане. Сравни го с видеото, което прикачих по-горе, показващо ясно какво се случва при отрицателно налягане. Това са диаметрално противоположни условия на налягане, които не може да ми вадиш току-така за доводи само, защото си се сетила, че уж ще ти се получи някава хитра затапка. Това е като да кажеш, че "+" = "-" или, че на топло или студено с тялото ти става едно и също. Мисли малко с тази глава преди да ми опонираш ей така за спорта.

Освен това аз със сила ли трябва да ти държа главата, така че да се вгледаш внимателно във фотографиите, които показах по-горе? Ясно се вижда, че континентите на земята имат различни размери на тях през годините. А всички до една са уж "оргинални снимки". Също така защо са тези несъответсвия между големината на луната спрямо земята и как така от "мишка тя става с размерите на слон" спрямо нея на сателитната снимка? Eто ти оригинално видео от НАСА:

Как по дяволите това кореспондира с размерите земята, които се виждат зад астронавтите на лунната повърхност (снимките по-горе)? Най-малкото, ако това бяха истински кадри ти поглеждайки нагоре нямаше ли да виджаш луната 300 пъти по-голяма от колкото я виждаш сега?

Нормално е за един интелигентен човек да се замисли над току-що видяното и да се опита да го сдъвче, да преглътне това, че е бил лъган толкова много години и да се опита да продължи своето проучване и самостоятелно от тук насетне, за да стигне до изводите, до които стигнах и аз. А те са повече от интересни. И на това трябва да се дава гласност, а не с осмелилият се (като мен) да го констарира да се правят смешки. Това не е зряло поведение, а темата е интересна.

Ти си мислиш, че аз си мисля... в това няма голям смисъл. Подхвърлих ти го просто защото беше доста популярно напоследък.
    Задай си въпроса кой има интерес от това истината да се заглушава като с нея се прави една така голяма подигравка ( = отричащ съвременната космология = обезателно на плоскоземец)?

За умен и тъп, как да ти обясня, мисля че всеки човек може да се окаже умен за дадено нещо и тъп за друго. Ти ако си мислиш, че разбираш и знаеш всичко мога само да те съжалявам.
    Никъде не съм твърдял, че разбирам от всичко. Опитвам се да споделя нещо интересно. Твоя си е работата дали си готов да го приемеш или не.

"Едно от предположенията ми е, че в началото са започнали "космическата надпревара", за да може уж да поставят край веднъж за винаги на кървавите световни войни като обединят човечеството с някаква обща утопична идея. Едва ли не "няма нужда от войни за земята, след като галактическото пространство е достатъчно голямо за всички" и временно да установят някакъв мир на земята."
    Това звучи страшно наивно и нереално. Може ли и другите предположения.
    А ти ще се обосновеш ли защо ти звучи наивно и нереално? Дори само тези предположения (измама за много пари или опит за фиктивна космическа надпревара с цел временно отклоняване на общественото внимание от други по-ценни за човечеството интереси) са достастъчни за един интелигентен човек да си помисли достатъчно над тях... А ти искаш още предположения преди да си оборил тези или изобщо разгледал темата по-обстойно.

За вакума хубаво, няма да стане работата заради него и какво следва? Защо им е всичко това, каква е целта, каква е скритата истина според теб? Или пък чакай малко... кой ти каза, че там обстановката е такава след като всичко е една голяма лъжа? :S
    Всичко е една голяма лъжа и доказателствата за това са много. Аз просто искам да се развие една дискусия преди да стоваря един куп неща. Няма как преди да си убеден в нещо да ти се разкрива цялата му цел. Аз може да знам интересни неща в крайна сметка. Защо ти е да ме упрекваш за това и да не помислиш малко от друга гледна точка над нещата. Току-виж и сам си отговориш на някои от въпросите, които зададе.

Ами каква дискусия? Аз спор не водя за нищо, питам те, ако искаш отговаряй, ако искаш не... Аз ще съм тъпия, ти ме просветлявай, не знам какво повече искаш от мен? Какво толкова сериозно трябва да направя?
    Ами просто очаквах сериозно отношение...

Какъв динозавър, каква играчка, искаш ли да те докладвам за тези измишльотини по мой адрес? Или съдиш по себе си?! Но мен много ме засегна, наистина!
    Не виждам с какво съм те засегнал. Малко чувство за хумор не може ли?
    Големия взрив се връзва най- добре с наблюденията. Останалите теории са меко казано безпочвени.Не си ли чувал за червено отместване, разбягване на галактиките...
    Големият взрив, черните и червейните дупки, разбягването и прочее теории са все мейнстрийм научна фантастика, защото няма как да се докажат. И учените са наясно с това и заради това няма нито един "астрофизик", който да носи венеца за научни постижения или така наречената Нобелова награда. Чудно защо ли? Покойният Стивън Хокинг много добре знаеше, че теориите му стават само за детски книжки и научна фантастика и самият той прижите никога не претендираше за повече, но тъкмо това му и вършеше перфектна работа, за да си припечелва пари, с които да се издържа имайки предвид скъпоструващите му здравословни проблеми.

Аз също не съм привърженик на идеята, че хора са летели в космоса. Но защо според теб дори и станция или телескоп не може да се изведе в космоса?
    Ами първо, всички ракети са единствено за шоу. Прави ли ти впечатление какъв лупинг правят ракетите винаги, когато излитат, така че да излъжат очите на зрителите, че едва ли не завиват зад хоризонта на земята? Освен това можеш ли да ми намериш едно видео, на което камерата е насочена напред, а не назад при излитане? А все толкова много спори по въпроса, че хоризонтът нямало как да се види. (Поне от страна на плоскоземците, които тук имат добро попадение в доводите, макар и да разполагат с погрешната тегория). Значи може би всички ракети падат в нищото и нещо горе им пречи да излетят? Ти нали си религиозен? Можеш да споделиш какво знаеш за така наречената "небесна твърд"?
    "И рече Бог: Да бъде твърд посред водите, и да разлъчи вода от вода.
    И направи Бог твърдта; и разлъчи водата която беше под твърдта от водата която беше над твърдта; и стана така.
    И нарече Бог твърдта Небе. И стана вечер, и стана утро, ден втори." Битие 1:6-8

Освен това навлизането обратно в атмосферата е невъзможно. Вярваш ли, че всички тези пъти, в които хората са се връщали навлизайки в земната орбита с ускорение от над ~ 28163.52 км в минута (Официален източник: https://www.grc.nasa.gov/WWW/BGH/hihyper.html) са се случвали безпроблемно с ето тези капсули? Без да се въртят в различни посоки като луди, без "космонавтите" в тях да припадат или умират от удар, или инсулт или строшени кости и прочее...

Които после просто отварят парашути и кацат с лекота, а от тях победоносно излизат усмихнати, изтупани и нагласени като за снимка космонавтите.

Ето един усмихнат симпатяга, на който му е даже забавно минути след като са го извадили от една такава адска капсула.

Ето още един. Кафенце си пие човекът. Че даже не изглежда и да се е изпотил...

Сега, може като за финал някой отново да я чел-недочел или неразбрал да се изкаже "Чакай малко, ама земята редовно си я виждаме от космоса, че даже и това, че е кръгла се вижда!", но кажете ми сега честно тогава, къде изчезнаха всички континенти на снимката долу:

Ефектът се постига с така наречените fish lens обективи.

Всичко е пропаганда и измама, народе! Събуди се!
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-09-2019 на 17:30

Мега фен
    Град
    В деколТето тИ
    Защо си толкова сигурен, че там има такъв вакуум?

"Всичко е пропаганда и измама, народе! Събуди се!"
    И какво да направим?

Мега фен Аватара на haritov
    Град
    системата дегоба
    Всъщност нищо не осъзнаваш и влизаш в спора неподготвена. Напротив, кенчето няма да се смачка в подводница. Ето ти и видео, на което се вижда нагледно каква е разликата, ако отвориш кенче на дъното на океана при високо налягане. Сравни го с видеото, което прикачих по-горе, показващо ясно какво се случва при отрицателно налягане. Това са диаметрално противоположни условия на налягане, които не може да ми вадиш току-така за доводи само, защото си се сетила, че уж ще ти се получи някава хитра затапка. Това е като да кажеш, че "+" = "-" или, че на топло или студено с тялото ти става едно и също. Мисли малко с тази глава преди да ми опонираш ей така за спорта.

Освен това аз със сила ли трябва да ти държа главата, така че да се вгледаш внимателно във фотографиите, които показах по-горе? Ясно се вижда, че континентите на земята имат различни размери на тях през годините. А всички до една са уж "оргинални снимки". Също така защо са тези несъответсвия между големината на луната спрямо земята и как така от "мишка тя става с размерите на слон" спрямо нея на сателитната снимка? Eто ти оригинално видео от НАСА:

Как по дяволите това кореспондира с размерите земята, които се виждат зад астронавтите на лунната повърхност (снимките по-горе)? Най-малкото, ако това бяха истински кадри ти поглеждайки нагоре нямаше ли да виджаш луната 300 пъти по-голяма от колкото я виждаш сега?

Нормално е за един интелигентен човек да се замисли над току-що видяното и да се опита да го сдъвче, да преглътне това, че е бил лъган толкова много години и да се опита да продължи своето проучване и самостоятелно от тук насетне, за да стигне до изводите, до които стигнах и аз. А те са повече от интересни. И на това трябва да се дава гласност, а не с осмелилият се (като мен) да го констарира да се правят смешки. Това не е зряло поведение, а темата е интересна.

Задай си въпроса кой има интерес от това истината да се заглушава като с нея се прави една така голяма подигравка ( = отричащ съвременната космология = обезателно на плоскоземец)?

Никъде не съм твърдял, че разбирам от всичко. Опитвам се да споделя нещо интересно. Твоя си е работата дали си готов да го приемеш или не.

А ти ще се обосновеш ли защо ти звучи наивно и нереално? Дори само тези предположения (измама за много пари или опит за фиктивна космическа надпревара с цел временно отклоняване на общественото внимание от други по-ценни за човечеството интереси) са достастъчни за един интелигентен човек да си помисли достатъчно над тях... А ти искаш още предположения преди да си оборил тези или изобщо разгледал темата по-обстойно.

Всичко е една голяма лъжа и доказателствата за това са много. Аз просто искам да се развие една дискусия преди да стоваря един куп неща. Няма как преди да си убеден в нещо да ти се разкрива цялата му цел. Аз може да знам интересни неща в крайна сметка. Защо ти е да ме упрекваш за това и да не помислиш малко от друга гледна точка над нещата. Току-виж и сам си отговориш на някои от въпросите, които зададе.

Ами просто очаквах сериозно отношение...

Не виждам с какво съм те засегнал. Малко чувство за хумор не може ли?

Големият взрив, черните и червейните дупки, разбягването и прочее теории са все мейнстрийм научна фантастика, защото няма как да се докажат. И учените са наясно с това и заради това няма нито един "астрофизик", който да носи венеца за научни постижения или така наречената Нобелова награда. Чудно защо ли? Покойният Стивън Хокинг много добре знаеше, че теориите му стават само за детски книжки и научна фантастика и самият той прижите никога не претендираше за повече, но тъкмо това му и вършеше перфектна работа, за да си припечелва пари, с които да се издържа имайки предвид скъпоструващите му здравословни проблеми.

Ами първо, всички ракети са единствено за шоу. Прави ли ти впечатление какъв лупинг правят ракетите винаги, когато излитат, така че да излъжат очите на зрителите, че едва ли не завиват зад хоризонта на земята? Освен това можеш ли да ми намериш едно видео, на което камерата е насочена напред, а не назад при излитане? А все толкова много спори по въпроса, че хоризонтът нямало как да се види. (Поне от страна на плоскоземците, които тук имат добро попадение в доводите, макар и да разполагат с погрешната тегория). Значи може би всички ракети падат в нищото и нещо горе им пречи да излетят? Ти нали си религиозен? Можеш да споделиш какво знаеш за така наречената "небесна твърд"?
    И направи Бог твърдта; и разлъчи водата която беше под твърдта от водата която беше над твърдта; и стана така.

Освен това навлизането обратно в атмосферата е невъзможно. Вярваш ли, че всички тези пъти, в които хората са се връщали навлизайки в земната орбита с ускорение от над ~ 28163.52 км в минута (Официален източник: https://www.grc.nasa.gov/WWW/BGH/hihyper.html) са се случвали безпроблемно с ето тези капсули? Без да се въртят в различни посоки като луди, без "космонавтите" в тях да припадат или умират от удар, или инсулт или строшени кости и прочее...

Които после просто отварят парашути и кацат с лекота, а от тях победоносно излизат усмихнати, изтупани и нагласени като за снимка космонавтите.

Ето един усмихнат симпатяга, на който му е даже забавно минути след като са го извадили от една такава адска капсула.

Сега, може като за финал някой отново да я чел-недочел или неразбрал да се изкаже "Чакай малко, ама земята редовно си я виждаме от космоса, че даже и това, че е кръгла се вижда!", но кажете ми сега честно тогава, къде изчезнаха всички континенти на снимката долу:

А в кенчето има ли налягане и кой му противодейства когато е във вакуум?
    Да ти платя ли един чартърен полет да видиш какво има зад ръба плоската земя?

Относно ракетките искам да знаеш,че тая планета се върти,а ракетата се движи праволинейно. Надявам имаш малко мозък да разбереш какво се случва и как се вижда. (виж ''движението'' на слънцето в небето)

Бас ловя,че няма да разбереш какво ти казвам понеже нямаш знания на седмокласник в изпаднало ОУ някъде в кърджалийско село управлявано от ДПС
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

Повече от фен
    отварят кенчето в подводница, а в корпуса ѝ налягането се поддържа в нормите.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Submarine_hull
    останалият shitstorm няма да го коментирам, следващия път го спести и карай по същество.

да, репрезентациите на Земята се обработват и винаги е било така, защото тя е глобус (почти, но да не издребняваме) и в зависимост от това от какъв ъгъл го гледаш - изглежда различно в двумерното пространство. различни проекции на Земята има и в катографията, отдавна преди теб да те е осенила гениалната идея, че тя всъщност не е кълбо.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_map_projections

във връзка с черните дупки:
    https://www.space.com/black-hole-eve...-einstein.html

глупости - ето защо:
    снимката, която си пратил не е направена с fisheye леща.
    всяка леща има изкривяване по ъглите, независимо от това дали е fisheye. има алгоритми, които работят, за да изправят това изкривяване - нарича се lens distortion correction. твърдиш, че това е от изкривяването на лещата, но ако беше така - щеше каската на космонавта също да е изкривена, както и ракетата, а ясно се вижда, че това не е така. сега очаквам да кажеш, че това е оправено с фотошоп (както обикновено завършват всички аргументи от този тип).

друг път ще прочета и другите работи за ракетата, че ме заболя главата от толкова непроверени твърдения

Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    А в кенчето има ли налягане и кой му противодейства когато е във вакуум?
    Да ти платя ли един чартърен полет да видиш какво има зад ръба плоската земя?
    Ако имаше капацитета да четеш повече от 3 реда текст и да мислиш, щеше да разбереш, че не съм плоскоземец и съм обясинил много добре какво е противодействието, което се оказва на кенчето както в подводница, така и в космоса при отрицателно налягане (или в условията на почти абсолютен вакуум, който самите учени описват, че има в междупланетното пространство на космоса)

Относно ракетките искам да знаеш,че тая планета се върти,а ракетата се движи праволинейно. Надявам имаш малко мозък да разбереш какво се случва и как се вижда. (виж ''движението'' на слънцето в небето)
    Не се притеснявай за съдържанието на мозъка ми. Аз много добре виждам какво наблюдавам и това е, че тези ракети правят парабула само в рамките на ~ 10-15 минути от изстрелването, което както от към височина (от ~ 10 km, за да може изобщо тази парабола да се вижда), така и от гледна точка на скоростта на въртене е недостатъчно малко време, за да се види подобна извивка. Тези ракети са просто фойерверки с цел шоу. Но как да те убедя в нещо след като пространственото ти мислене го няма никакво и си със закърняло мислене като на някакъв дядо от ТКЗС? Виж се само какви ги пишеш:

Бас ловя,че няма да разбереш какво ти казвам понеже нямаш знания на седмокласник в изпаднало ОУ някъде в кърджалийско село управлявано от ДПС
    Кой по дяволите се изразява така "кърджалийско село управлявано от ДПС"... Та ти си чичката на форума, който в мисленето си е като някой дядо, за който телевизия "СКАТ" е равна на "Дискавъри ченъл".

отварят кенчето в подводница, а в корпуса ѝ налягането се поддържа в нормите.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Submarine_hull
    останалият shitstorm няма да го коментирам, следващия път го спести и карай по същество.
    Не желаеш да коментираш, защото това е защитната ти реакция. Виждам, че изобщо не вникваш в това, което ти говоря за налягането. Сега 100 пъти ли трябва да го повторя и илюстрирам за теб след като ти казах достатъчно кратко и ясно, че в единия случай имаме вакуум и в неговите условия виждаш какво се случва. А в другия случай имаме налягане на дъното на океана и това са две диаметрално противоположни състояния. Виж и двете видеота. Освен това може да видиш какво се случва с човек, който е в гигантска вакуумна камера. Човекът, въпреки че е със скафандър припада! Това са условията, на които космонавтите са изложени в космоса!
    https://www.wimp.com/video-of-a-man-...-total-vacuum/

^ Внимание! Виж видеото в линка по-горе преди да започнеш с репетитивното си блеене!

Ето какво става и с кръвта ти междувпрочем, ако е във вакуум:

да, репрезентациите на Земята се обработват и винаги е било така, защото тя е глобус (почти, но да не издребняваме) и в зависимост от това от какъв ъгъл го гледаш - изглежда различно в двумерното пространство. различни проекции на Земята има и в катографията, отдавна преди теб да те е осенила гениалната идея, че тя всъщност не е кълбо.
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_map_projections
    Ти изобщо не успя да се вгледаш в снимките!
    Никой не ти говори за формата на земята! Говоря ти за несъответствието в размерите - това няма нищо общо с това от какъв ъгъл може да го погледнеш! Опитай се да снимаш нещо с твоята камера "от различни ъгли" и ми кажи дали някои от обектите магически стават ту големи, ту по-малки без да се движат. Как така континентите изведнъж стават по-големи? Как така луната става 300 пъти по-голяма и по-близко до земята на сателитната снимка по-горе от колкото когато я гледаш от земята? Защо земята се вижда толкова малка от повърхността на луната, както когато е на снимката на космонавтите по-горе? Всичко това говори за несъответсвия, но ти продължаваш да не следиш внимателно какво ти посочвам. Ето по-дяволите, отново ти го показвам, за да разбереш най-накрая за какви елементарни грешки ти говоря! Защото всичко е space art, а не наука и хората, които фалшифицират нещата не са особено внимателни от към научна гледна точка.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_S...te_Observatory
    Този линк за сателита DSCOVR, който според "научните среди" дава най-ясните снимки от задната страна на луната. И праща първото видео на това как луната е заснета да преминава пред земята! Дори ти го показах по-горе, но кой да гледа. И ето сега виж проблема с размерите:

Как за тази фотография се казва, че е "1:1 и няма манипулация в размерите" и също така и с размерите на луната ето тук "няма манипулации". Ако ти не виждаш очевидната разлика в уж "официалните снимки", значи просто кауза пердута да споря с теб. Освен с линийка да дойда да ти покажа в ръката как да мериш разстоянията и да видиш, че определено има несъответствия. А изображения, които са "истински" уж колкото щеш. Влез в сайта на НАСА и почвай да разглеждаш и ми намери някоя, която да отговаря на сателитните изображения от DSCOVR :

Толкова ли сте заспали по дяволите, че не виждате очевидните проблеми в размерите???

във връзка с черните дупки:
    https://www.space.com/black-hole-eve...-einstein.html

глупости - ето защо:
    снимката, която си пратил не е направена с fisheye леща.
    всяка леща има изкривяване по ъглите, независимо от това дали е fisheye. има алгоритми, които работят, за да изправят това изкривяване - нарича се lens distortion correction. твърдиш, че това е от изкривяването на лещата, но ако беше така - щеше каската на космонавта също да е изкривена, както и ракетата, а ясно се вижда, че това не е така. сега очаквам да кажеш, че това е оправено с фотошоп (както обикновено завършват всички аргументи от този тип).
    И тук не разбираш, че ти обяснявам просто колко лесно се симулира хоризонта. Дори не е необходим фотошоп. Отново отвори в google images и виж колко много несъответствия има в размерите на континентите, океаните и прочее на снимки от различни космически апарати.

друг път ще прочета и другите работи за ракетата, че ме заболя главата от толкова непроверени твърдения
    Типичната реакция: "Мълчи, че ме заболя ме главата (да мисля). По-добре да си пусна музиката за щракане с пръсти".

Не, че аз трябва да съм авторитета, който да ви образова, но съвсем нулевото ви желание за интелигентна дискусия е тъжно за самите вас.

Поне ей така за общата си култура бихте могли да се поразвълнувате от това, че има дискусия, която може да ви покаже нечия чужда гледна точка и да ви представи алтернативни и интересни теории за света, в който живеете и то с доказателства, които са буквално на масата пред вас... Но не, вие явно си предпочитате щракането с пръсти и заученото репетитивно блеене на непроверени от вас самите неща бетонирайки се все повече в самозаблудата си, която наричате "реалност"...
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-10-2019 на 14:00

Град
    Sedes Sancti Petri

Напротив, има доказателства за Големия взрив, макар и косвени. Посочих ти ги. Не случайно това е официалната теория за възникването на Вселената. Малко невероятно звучи толкова учени да не са я опровергали досега.

Аз освен религиозен съм завършил и физика. И аз поради тези и някои други причини не вярвам някой да е летял в космоса. Но пък инженерите може да са измислили нещо. Няма как да знам защото не съм се интересувал. Технологиите са значително напреднали. Може да са създадени материали, които да издържат на всичко това.

Аз освен религиозен съм завършил и физика. И аз поради тези и някои други причини не вярвам някой да е летял в космоса. Но пък инженерите може да са измислили нещо. Няма как да знам защото не съм се интересувал. Технологиите са значително напреднали. Може да са създадени материали, които да издържат на всичко това.
    Ами тогава ще е интересно и ти да разкажеш нещо, а не само да ме цитираш без да допринесеш с нищо освен да разтеглиш дължината на страницата излишно. Кои са тези други причини? Или като физик поне разшири вече показаните по-горе. Нека направим темата интересна!

А мишките по-горе междувременно нещо се скриха. Все още очаквам внимателния прочит и отговори от страна на nqmamNervi относно последните си два поста по-горе.

Мега фен
    Град
    В деколТето тИ
    Бавен ли си бе, точно тия дето са правили всички войни изведнъж решили да измислят тая глупост дето изръси за да направят световен мир?

Бавен ли си бе, точно тия дето са правили всички войни изведнъж решили да измислят тая глупост дето изръси за да направят световен мир?
    Ако имаше капацитета да си любознателен и поне минимално интелигентен по теми отнасящи се до човешката цивилизация, философия и световната история, както и пътя, по който човечеството трябва да поеме, за да се съхрани, тогава щеше да намериш полезен смисъл в хипотезите, които подхвърлям наготово и се опитвам да обясня културно и с примери. Уви, нищо от казаното явно няма да достигне до теб, защото очевидно не обичаш да четеш и влизаш в темата само, за да се излагаш звереейки като маймуна, която се е хванала за решетките на клетката си мислейки си, че това е рационалният начин да защити своята комфортна зона (клетката си). И между другото, ако четеш между редовете, всъщност в началото на този пост ще намериш отново отговор на това, което попита. Друг е въпросът, че отново ще ти е безполезно тъй като засегнатите теми в тази тема са много над твоите капацитети. По-добре иди в някоя по-елементарна тема с нещо тип повече "чака-рака, колички, парички, женички и музика за душата".Със сигурност в тях както дискусиите, така и участниците ще отговорят повече на твоите "народен вкус" и предпочитания. Къде ти тук си се наврял изобщо да се правиш на инфлуенсър по теми като космос, философия, физика и история и очакваш, че ще ти се получи? ...
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-12-2019 на 10:54

Правила за публикуване

• Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си