.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 36 от общо 36
  1. #26
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И какво толкова си разбрал? Единственото, което си доказа и можеш да си признаеш е, че нямаш капацитета да се изказваш по теми изискващи малко повече ум както и да спориш с мен както всички онези потребители, които съм затапил и затова мълчат. Ако беше обратното нямаше да избягаш толкова подло. Не показа на никого дори признаци на малко ум и способност за аналитично мислене. Отивай да си слушаш "чака-рака музика" и да си щракаш с пръсти. Петък е, семплият народен живот с плебейски удоволствия те чака. Няма нужда да закъсняваш докато се мъчиш някак да изпъкнеш пред мен. От 200 лева по-горе вече те направих на 5 стотинки.
    Ти ако имаше някаква интелигентност поне можеше да провокираш някой да ти отговаря, сещаш ли се?
    А аз го правя щот ми е кеф да хабя "ценното" време на "успели" "хора" като теб.
    Тия 200 лв ти ги разпряваше, че плащали по толкова на платените драскачи, не се прави. И си пускал такива постове, че си на заплата тук, къде на шега къде не, не знам. Не се прави на малоумен. Палячо. Направил си едно голямо виртуално нищо, както винаги... Сега можеш да повикаш Грозния учтиво да похвали усилията ти за нещо си там?! и да си вярваш. Бахти палячото, честно, ще умра от смях. Наистина май нямаш 18 год и наистина си за съжаление с тези строги родители... Вероятно, ако бях на 8 години щях да се впечатля поне малко или да ти повярвам за каквото и да било...
    Последно редактирано от fire_magic : 09-13-2019 на 17:15

  2. #27
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    проблемът в диалога с теб е, че с всеки пост се опитваш да нагрубиш/провокираш/осмееш другата страна. по това си приличате с един друг форумен трол. защо го правите и какво говори това за вас ще оставя на теб да помислиш. предполагам, че този тролски похват работи, но щом пиша тук - значи темата ми е поне малко интересна и ще ти отговоря, независимо колко провокативен пост си се постарал да напишеш.

    искаш внимателен прочит и смислени отговори, а дори не четеш какво ти пиша.
    експериментът, който ми прати, е невалиден, защото налягането в камерата на подводницата не отговаря на налягането, на което е подложена тя. летателните апарати и подводниците имат компресирани камери, които правят съществуването на хората вътре възможно. нека спрем да правим каквато и да било аналогия между подводници/ракети и кенчета, защото конструкцията и материалите, от които са направени, нямат нищо общо.
    подводниците са подложени на също толкова тежки условия/натоварвания като космическите кораби - това значи ли, че не съществуват и че не сме слизали дълбоко под водата?

    космонавтите, пилотите и екипажите на подводници минават през сериозно физическо и психическо обучение, за да се справят с тежките условия, на които ще бъдат подложени. а космонавтите нямат директен досег с вакуум (защото и скафандрите имат някаква компресия и мини атмосфера).

    всичко това е било мислено, изчислявано, проектирано и проверявано с години от големи екипи, съставени от специалисти и учени, доста по-умни от мен и теб. има още доста проблеми, пред които са били изправени, за които дори не подозираме и които може би няма да можем да разберем. това, че не разбираш нещо, не означава, че не може да съществува.

    Ето какво става и с кръвта ти междувпрочем, ако е във вакуум:

    кръвта няма досег с вакуум
    готин експеримент, който не доказва абсолютно нищо, не знам защо го прати, но пък беше интересно за гледане
    И тук не разбираш, че ти обяснявам просто колко лесно се симулира хоризонта. Дори не е необходим фотошоп. Отново отвори в google images и виж колко много несъответствия има в размерите на континентите, океаните и прочее на снимки от различни космически апарати.
    намекваше, че снимката е направена с широкоъгълен обектив и аз ти обясних, че не е вярно. а това, че снимките могат да се обработват/манипулират, е ясно на всички ни, не е някаква нова информация.

    като цяло виждам накъде отиват нещата. пишеш някакви чаршафи, в които не изразяваш твърдо някаква конкретна позиция - оставяш си вратички. като ти докажа, че говориш глупости - си повтаряш тезата, подкрепяйки я с нови конспиративни материали, които има в изобилие в мрежата. ако пък не можеш да намериш такива материали - сменяш конспиративната теория. като накрая ще ме прекараш през теорията за плоската земя, за мисиите аполо и какво ли още не от този списък: https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...iracy_theories. но тези теории не са ми интересни. някои от тях са предъвквани хиляди пъти, други може би не могат да бъдат опровергани, но на мен просто не са ми интересни и не искам да отделям каквото и да било време за тях. пиши "<conspiracy_theory_name> debunked" в някоя търсачка. цялата информация на света е пред теб. наспамихме темата, а тя беше в пъти по-интересна и не заслужаваше последвалия бълвоч.
    Последно редактирано от Blubalu : 09-24-2019 на 12:51

  3. #28
    Здравейте в тази тема : )

    Не съм я изчел цялата все още, някъде след първата страница съм... На този етап вече ми се струва уместно да споделя и своето мнение, което понастоящем е публикувано другаде и не е адекватно да спамя този форум с него, при условие, че мога просто да линкна интересуващите се.

    Развитата от мен тема се казва "Има ли извънземни или няма? - пълен анализ на казуса"

    Излагам тезата, че да, има. Аргументирам се с някои директни материали, на които съм направил субтитри и съм качил както на частен сървър, така и в гнусния Vbox7.



    Най-вече обаче излагам като аргумент две основни положения:

    1. Поради политико-икономически причини научната информация за космоса, която се разпространява от НАСА (единствената сладкодумна агенция от всички космически агенции), се цензурира и изкривява.

    2. Поради същите политико-икономически причини съществува картел на фирмите подизпълнители на НАСА, които цензурират информацията от собствените си изследвания, преди да стигне до офиса на НАСА.

    Така че това, което не виждам тук да взимате под внимание, е фактът, че ние не разполагаме с информация за космоса, освен доста посредствената.

    (Не, Земята не е плоска, не ме занимавайте с тази простотия.)



    И във връзка с МАНИПУЛИРАНЕТО на цялата информация за космоса, предлагам за добра идея да се разгледат два материала от Библиотеката на нашия сайт:

    Истината за телескопа Хъбъл
    и
    Фалшивите изображения на НАСА... в темата ми анализ ползвам материали с изричното лично разрешение на Робъртс, където също се демонстрира един от най-примитивните начини, по които НАСА редактира (или както се казва "докторира") информацията.

    И двата материала са на ютубъра Crrow777, който е професионален фотограф и много добър с телескопа, така че имайте предвид, че мненията са предоставени някак едностранчиво... НО все пак излагат стабилна аргументация, която си заслужава отделеното внимание и евентуално обсъждане.

  4. #29
    Мисля, че не е вярно.

    Имам два аргумента.


    1. Нацистите всъщност са извършили експерименти, за да докажат дали живеем във "вътрешна" Земя или не.

    Както знаеш, Аненербе е бил отдел на SS, който се е занимавал с най-надлежни изследвания на всевъзможна окултна информация в търсене на оръжия, власт и възможности за контрол. Теорията за "вътрешната Земя" е била известна още тогава.

    Както също така знаеш, нацистите са изобретили балистичните ракети (да, китайците са изобретили ракетата, но нацистите са изобретили балистичните ракети, тоест, междуконтиненталните ракети; защото са изобретили реактивния двигател). Когато са започнали да разглеждат плановете за първи път прототипните ракети да се мобилизират за действителна междуконтинентална атака ОТВЪД хоризонта... някой от Аненербе казал, че все пак трябва да се ПРОВЕРИ, дали хоризонтът действително е хипербола или парабула. Ако Земята наистина се окаже вътрешна, траекторията на ракетите няма въобще да сработи, а това ще компроментира самото военно дело.

    Разказът за проведения експеримент се намира в списание "Германската астрономия по време на войната", издание юни 1946г, и в статията се казва следното:

    "Те считали за полезно да локализират британската флота, защото извивката на Земята нямало да попречи на видимостта. Визуалните лъчи не били подходящи заради рефракцията; но инфра-червените лъчи имали по-малка рефракция. И така група от около десет души под научното предводителство на д-р Хайнц Фишер (Heinz Fischer), експерт по инфра-червените лъчи, били пратени от Берлин до острова Рюген, за да фотографират британската флота с инфра-червена техника с възходящ ъгъл от около 45 градуса."

    Експериментът не сработил.


    Тоест, оказало се, че Земята не е вътрешна, а има положителна извивка, демек овална и отвън.

    Освен това на същия този принцип на инфрачервената рефракция все още се навигират някои морално остарели орижя в съвременното въоръжение.





    2. В действителност, първите хора, които са се досетили, че Земята е овална (и външна), са египтяните.

    В “Мелпомена” на Херодот може да се прочете следното:

    "...Колкото до мен, не мога да сдържа смеха си, когато чувам хората да дават описания за обиколката на Земята, твърдейки, без да позволяват ума да ги води, че Земята е кръгла, сякаш е била оформена на грънчарско колело; че океанът обгражда всичките й части... Колкото до Либия [във времето на Херодот целият Африкански континент бил познат като Либия], тя е обградена от морето освен там, където се свързва с Азия. Некос, царят на Египет, беше първият, доколкото ни е известно, който демонстрира това. Когато спря със строежа на канала, свързващ водите на Нил с Арабския залив [Червено море], той изпрати финикийски екипаж с нареждането да плават в кръг и да се върнат в Египет през Средиземно море през Колоните на Херкулес [Гибралтарския пролив]. Финикийците навигираха от Червено море до Астрално море [Индийския океан] и всяка есен акустираха на Либийския бряг и посяваха пшеница, после чакаха реколтата си. След като си събраха зърното, те отново се върнаха в морето, и след две години те преминаха Колоните на Херкулес и на третата година се върнаха в Египет. Мъжете твърдяха, въпреки че аз не вярвам на твърденията им, че плавайки на запад около южния край на Либия, слънцето било от дясната им страна."

    Гаменските народи в Европа започнали да провиждат тази истина чак 2000 години по-късно.



    Тези аргументи ме карат да заема позицията, че Земята отдавна ни е позната в истинската си форма.

    ДРУГ е въпросът за това дали е куха. Аз по принцип смятам (убеждението ми е на база на някакви данни, естествено), че всеки планетоид е по природа кух. Имам убеждението, с други думи, че поради физиката и законите, според които една планета се оформя в космоса, за да може да съществува стабилна планетарна орбита, тялото трябва да има вътрешна кухина. Смятам, че всички планети са кухи.

    Формата и размера на вътрешните кухини на планетоидите вече е нещо, което официално е неизследвано (неофициално смятам, че обезателон е изследвано).

    Смятам, че единствените не-кухи тела, са онези, които не могат да поддържат постоянна орбита (около звезда) - астероидите и кометите.
    Последно редактирано от hecu2 : 09-19-2019 на 14:24

  5. #30
    TrollFactory, не се излагай : P

    Съмненията във формата на Земята са следствие от лошо образование. До всичко това се стигна заради системното унищожаване на образованието в световен мащаб. Оттук насетне ще се появяват все повече съмнения по все по-делнични въпроси, докато обществата започнат да преоткриват саботираните устои на образователната система.

    Всеки учен човек осъзнава, че просто трябва да се премине през тази набрана инерция. Затова никой не си прави зора да дава обяснения на онези, които отказват да учат.

  6. #31
    Но не искам да убивам ентусиазма.

    Напротив, разбирам накъде те тласка интуицията. Затова! Ще те насоча към така наречената "Реципрочна система на теорията" на Дюи Ларсън.

    Това, което съм дал като обобщение, не е ТОЧНО по оригинал и не съм го взел от самите книги на Ларсън. Вместо това идеята ми беше просто да насоча вниманието към тази научна система. Един човек разказваше ОБЩИ НЕЩА от реципрочната система, под формата на повърхностни резюмета, и преведох тях. Добро е като представяне, въпреки че засега не съм превеждал сериозни трудове в това поле.

    Реципрочната система на теорията е научен поглед... който разглежда научната теория НАОБРАТНО. Интересното е, че когато научната теория се представи в реципрочен вариант, съвременните отворени въпроси в науката изчезват. Затова може да ти е интересно : )

    И със сигурност става дума за легитимна наука, а не за разклонения на плоската Земя : P

  7. #32
    Нека спрем с спорене и каране ! И нека се опитаме да достигнем до някаква истина ? Знаете ли колко скрити артефакти и неща има скрити на земята ? камо ли за космоса . За мене всяка теория е възможна. Ние сме продукт на водата и кислорода на земята ... вода и кислород може да има на планети с числа който ние дори не може да изговорим ? Може да има форми на живот който са напълно различни от нас ? не бива да сме тесногръди хора. може да има форми на живот който са милиони пъти по големи от слънчевата ни система ... нашите тела не са ли като една слънчева система за микробите който са в нас ... дори в очите си имаме форми на микро живот хора . извинявам се ако ме мислите за неграмотен знам да пиша но имам обсесивно-компулсивно разстройство което ме убива.

  8. #33
    Вие сыздавате микробите, а сыществата сме ние.

  9. #34
    Какво искате да кажете ? че хората са създали микробите ?

  10. #35
    Цитирай Първоначално написано от Декстър Виж мнението
    Какво искате да кажете ? че хората са създали микробите ?
    Не всички, само зловредните.

  11. #36
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Krokopotam обратното на Хиподил ли е?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си