.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 36
  1. #1

    Има ли същества в космоса ?

    Вярвате ли, че не сме само ние ?
    Ами колко сме големи, дали нашата вселена е само точка на рамото на някое същество ? или сме като микроби в тялото на някоя форма на живот ?

  2. #2
    Според библията бог е бил създал света. А нашия създател нищо не казва по твоята тема. Щом той не казва нищо, ние няма как да разберем сами.

  3. #3
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от wickeduser Виж мнението
    Според библията бог е бил създал света. А нашия създател нищо не казва по твоята тема. Щом той не казва нищо, ние няма как да разберем сами.
    Според библията? А проучи ли другите религии?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    готина тема
    имаше няква теория, че реалността ни е симулация
    и че ако намерим начин да докажем, че е симулация - тези, които са я създали, ще я прекратят, защото експериментът няма да има смисъл вече
    в момента текат някакви експерименти да се направи симулация на нашата реалност и представяш ли си каква рекурсия се получава
    ами ако тия от нашата симулация се усетят, че са в експеримент?

  5. #5

  6. #6
    Според мен има още някой. Понякога стават странни неща които никой неможе да обясни. Възможно е да не сме сами.

  7. #7
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Теорията за мултивселените се отхвърля от научната общност, тъй като е в противоречие с Големия взрив- най- поддържата теория за раждането на Вселената.

    А извънземни и да има не сме ги видели, така че не можем да твърдим нищо.
    Интересно е обаче как толкова хора вярват в извънземни, а не вярват в Бог. Но това е друга тема.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  8. #8
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Да, аз съм същество от Космоса.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Интересно е обаче как толкова хора вярват в извънземни, а не вярват в Бог. Но това е друга тема.
    И кое му е толкова интересното при положение, че съществуват милиарди галактики, всяка от тях със своите милиарди звезди и планети?
    И като казваш "хората не вярват в Бог" какво точно имаш предвид, човекоподобен всемогъщ и всезнаещ старец с мустаци и дълга бяла брада ли? Защото всеки може да разбира този израз в различна същност. Значи, вярваш, че някъде там такъв образ съществува, но ти се струва по-малко вероятно да съществуват извънземни? Ок.

  10. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Ще отваряш очи казвайки, че земята е плоска ли?
    Ако ще казваш нещо го казвай. Защо се хабиш толкова много само за да ни убедиш, че никой не е кацал на Луната? Е, и, какво ако не е? Това, че много неща се крият и манипулират го предполагат почти всички така или иначе? Дай следваща стъпка

  11. #11
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Докато вие нямате никакво желание да проявите елементарен напън, за да разгледате алтернативни хипотези от тези на мейнстрийм комерсиалната научна фантастика, ще повтаряте като папагали глупостите за "Големия взрив" мислейки си, че сте на прав път.
    Големия взрив се връзва най- добре с наблюденията. Останалите теории са меко казано безпочвени.Не си ли чувал за червено отместване, разбягване на галактиките...

    Аз също не съм привърженик на идеята, че хора са летели в космоса. Но защо според теб дори и станция или телескоп не може да се изведе в космоса?
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  12. #12
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Ти си мислиш, че аз си мисля... в това няма голям смисъл. Подхвърлих ти го просто защото беше доста популярно напоследък.
    За умен и тъп, как да ти обясня, мисля че всеки човек може да се окаже умен за дадено нещо и тъп за друго. Ти ако си мислиш, че разбираш и знаеш всичко мога само да те съжалявам.

    "Едно от предположенията ми е, че в началото са започнали "космическата надпревара", за да може уж да поставят край веднъж за винаги на кървавите световни войни като обединят човечеството с някаква обща утопична идея. Едва ли не "няма нужда от войни за земята, след като галактическото пространство е достатъчно голямо за всички" и временно да установят някакъв мир на земята."
    Това звучи страшно наивно и нереално. Може ли и другите предположения.

    За вакума хубаво, няма да стане работата заради него и какво следва? Защо им е всичко това, каква е целта, каква е скритата истина според теб? Или пък чакай малко... кой ти каза, че там обстановката е такава след като всичко е една голяма лъжа? :S
    Ами каква дискусия? Аз спор не водя за нищо, питам те, ако искаш отговаряй, ако искаш не... Аз ще съм тъпия, ти ме просветлявай, не знам какво повече искаш от мен? Какво толкова сериозно трябва да направя?

    Какъв динозавър, каква играчка, искаш ли да те докладвам за тези измишльотини по мой адрес? Или съдиш по себе си?! Но мен много ме засегна, наистина!
    Последно редактирано от fire_magic : 09-05-2019 на 16:27

  13. #13
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Никой не може да отлети в космоса, защото кенчето се пръска във вакуум? Същото кенче ще се смачка, ако го поставиш под налягането, на което е подложена една подводница. Това означава ли, че и подводниците не съществуват? Несериозно е да сравняваш кенчето с конструкцията на ракета или подводница. В смисъл осъзнавам, че се опитваш да тролваш, но поне вдигни нивото на доводите, защото няма за какво да се хвана :/
    Последно редактирано от Blubalu : 09-24-2019 на 12:28

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Защо си толкова сигурен, че там има такъв вакуум?

    "Всичко е пропаганда и измама, народе! Събуди се!"
    И какво да направим?

  15. #15
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Напротив, има доказателства за Големия взрив, макар и косвени. Посочих ти ги. Не случайно това е официалната теория за възникването на Вселената. Малко невероятно звучи толкова учени да не са я опровергали досега.

    Аз освен религиозен съм завършил и физика. И аз поради тези и някои други причини не вярвам някой да е летял в космоса. Но пък инженерите може да са измислили нещо. Няма как да знам защото не съм се интересувал. Технологиите са значително напреднали. Може да са създадени материали, които да издържат на всичко това.
    Последно редактирано от Blubalu : 09-24-2019 на 12:49
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  16. #16
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Аз освен религиозен съм завършил и физика. И аз поради тези и някои други причини не вярвам някой да е летял в космоса. Но пък инженерите може да са измислили нещо. Няма как да знам защото не съм се интересувал. Технологиите са значително напреднали. Може да са създадени материали, които да издържат на всичко това.
    Ами тогава ще е интересно и ти да разкажеш нещо, а не само да ме цитираш без да допринесеш с нищо освен да разтеглиш дължината на страницата излишно. Кои са тези други причини? Или като физик поне разшири вече показаните по-горе. Нека направим темата интересна!

    А мишките по-горе междувременно нещо се скриха. Все още очаквам внимателния прочит и отговори от страна на nqmamNervi относно последните си два поста по-горе.

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Бавен ли си бе, точно тия дето са правили всички войни изведнъж решили да измислят тая глупост дето изръси за да направят световен мир?

  18. #18
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Бавен ли си бе, точно тия дето са правили всички войни изведнъж решили да измислят тая глупост дето изръси за да направят световен мир?
    Ако имаше капацитета да си любознателен и поне минимално интелигентен по теми отнасящи се до човешката цивилизация, философия и световната история, както и пътя, по който човечеството трябва да поеме, за да се съхрани, тогава щеше да намериш полезен смисъл в хипотезите, които подхвърлям наготово и се опитвам да обясня културно и с примери. Уви, нищо от казаното явно няма да достигне до теб, защото очевидно не обичаш да четеш и влизаш в темата само, за да се излагаш звереейки като маймуна, която се е хванала за решетките на клетката си мислейки си, че това е рационалният начин да защити своята комфортна зона (клетката си). И между другото, ако четеш между редовете, всъщност в началото на този пост ще намериш отново отговор на това, което попита. Друг е въпросът, че отново ще ти е безполезно тъй като засегнатите теми в тази тема са много над твоите капацитети. По-добре иди в някоя по-елементарна тема с нещо тип повече "чака-рака, колички, парички, женички и музика за душата".Със сигурност в тях както дискусиите, така и участниците ще отговорят повече на твоите "народен вкус" и предпочитания. Къде ти тук си се наврял изобщо да се правиш на инфлуенсър по теми като космос, философия, физика и история и очакваш, че ще ти се получи? ...
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-12-2019 на 08:54

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Ами никой не ти чете глупостите просто. Приеми го. За теб всички са тъпи и прости, а за тях ти си такъв. Само не знам защо се хабиш толкова или си за 200тата лева както сам беше писал, че плащали по толкова? Експерт си по небивалици и измишльотини от които файда 0. Може би си имал и доста строги родители, но това също никой не го интересува. Общо взето за всичките ти псевдо анализи, предположения и измишльотини ми е през знаеш кое.
    Последно редактирано от fire_magic : 09-12-2019 на 14:06

  20. #20
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Ами никой не ти чете глупостите просто. Приеми го. За теб всички са тъпи и прости, а за тях ти си такъв. Само не знам защо се хабиш толкова или си за 200тата лева както сам беше писал, че плащали по толкова? Експерт си по небивалици и измишльотини от които файда 0. Може би си имал и доста строги родители, но това също никой не го интересува.
    Това, че ти не се интересуваш от нещо не означава, че то е безинтересно за другите. Не знам и за какви 200 лева ми говориш, но ми изглежда така сякаш завиждаш като си ги представяш, защото ти толкова пари на куп сигурно не си виждал. Висиш от 2007-ма във форума, което означава, че имаш минимум 12 години достъп до интернет и вместо да си уплътнявал това време развивайки общата си култура, ти си го използвал единствено за да се удовлетворяваш с плебейски забавления (като слушане на народна музика, самозадоволяване и прочее)... Знам, че не бива да се ядосвам на неук човек, защото по принцип такива хора са за съжаление, но няма как мен като интелигентен човек да не ме подразни аграрната ти арогантност. Нека ти напомня, че това е раздел за "Наука, Култура, Изкуство", все неща, от които явно си нямаш и капка понятие, така че учтиво те моля да спреш да посещаваш дискусиите тук, защото те са само за хора, които имат нивото да ги дискутират.

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Хехехехех
    Така е аз за 200лв мога само да си мечтая.

    След като си толкова интересен опитай сам да си отговориш защо никой не ти отговаря, не само тук, а и по другите теми в целия форум.

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Пак намекваш че уж разбираш от нещо, но от всеки твой пост струи тъпота и безсмислици.
    А ти явно ползваш интернет за да затъпееш на макс и да се побъркаш тотално, четейки и чинно попивайки всяка глупост, която ти попадне пред очите?

  23. #23
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Хехехехех
    Така е аз за 200лв мога само да си мечтая.

    След като си толкова интересен опитай сам да си отговориш защо никой не ти отговаря, не само тук, а и по другите теми в целия форум.
    Не съм виновен с нищо, че другите спряха да пишат, защото ги мързи да четат или нямат капацитета да разберат за какво говоря. Междувременно във всеки мой отговор се постарах да се аргументирам с подоброни примери и анализи. Ти лично се постара да опростачиш дискусията и сам подхвърли това за 200-те лева за това сега няма на кой друг да се сърдиш освен на себе си, че това лафче се обърна срещу теб. Явно щом те оценявам на толкова според демонстрираният ти капацитет е хубаво да се опиташ да поработиш малко над себе си, за да те приравняват на малко по-висока стойност от това, не мислиш ли?

    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Пак намекваш че уж разбираш от нещо, но от всеки твой пост струи тъпота и безсмислици.
    А ти явно ползваш интернет за да затъпееш на макс и да се побъркаш тотално, четейки и чинно попивайки всяка глупост, която ти попадне пред очите?
    Разбирам от много неща, от които явно ти не разбираш и завиждаш на аргументативните ми способности. Това те кара да изливаш злоба срещу мен. Не малко пъти ти, както и други потребители, сте се отдръпвали назад в миша дупка, когато сме спорили в този форум и съм ви затапвал брутално.

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Да си призная преди ми беше интересен поне малко. Но сега вече разбрах защо никой не те чете и не ти отговаря.

  25. #25
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от fire_magic Виж мнението
    Да си призная преди ми беше интересен поне малко. Но сега вече разбрах защо никой не те чете и не ти отговаря.
    И какво толкова си разбрал? Единственото, което си доказа и можеш да си признаеш е, че нямаш капацитета да се изказваш по теми изискващи малко повече ум както и да спориш с мен както всички онези потребители, които съм затапил и затова мълчат. Ако беше обратното нямаше да избягаш толкова подло. Не показа на никого дори признаци на малко ум и способност за аналитично мислене. Отивай да си слушаш "чака-рака музика" и да си щракаш с пръсти. Петък е, семплият народен живот с плебейски удоволствия те чака. Няма нужда да закъсняваш докато се мъчиш някак да изпъкнеш пред мен. От 200 лева по-горе вече те направих на 5 стотинки.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си