Здравейте. В последно време ме навяват мисли по един въпрос, касаещ приятелството между мъжете - става въпрос за обикновено приятелство, не гей връзка.. За онези приятелства, които се създават още в тийнейджърските години и които остават за дълго време. Въпросът ми е предимно към мъжката аудитория, но и жени също могат да се включат и да изразят мнение.
Вие поддържате ли такива приятелства и ако да, колко ценни са за вас те? Какво би ви накарало да прекратите такива отношения? Вие бихте ли променили отношението си към ваш близък приятел, ако той се обвърже сериозно, омъжи се или пък се разведе? Бихте ли го осъдили и прекратили отношенията с този човек? Въобще бихте ли прекратили отношения с някого, ако той поради някаква причина е по-успешен от вас - в някаква сфера - хоби, работа, връзките, общуването с противоположния пол? Бихте ли се чувствали недооценени, недостатъчно добри, общувайки с някой по-успял от вас в дадено отношение? Ако човекът се държи добре с вас и ви цени като приятел, гласувал ви е доверие, то бихте ли прекратили отношения с него на базата само на основание, че: има сериозна връзка, а вие нямате, но искате,/по-талантлив и способен е от вас в общото ви хоби/, потръгнало му е в нещо и т. н.

Интересно ми е да прочета различни мнения по въпроса.. дали може да се каже за мъжете, че се съревновават по между си и се състезават кой ще има по-хубава кола, по-готино гадже, по-добре платена работа и т. н.
Вие сте