.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    Вещерство, уика и приятелство

    От доста години се интересувам от вещерство и уика. Знам че има и много други хора които се интересуват от това или им е любопитно. Проблемът е, че е много трудно хора с подобни интереси да се свържат един с друг, та реших да направя една тема тук и да се запознаем или да си направим някоя група за да обменяме опит и други интересни неща които сме открили.

    Ако всичко потръгне както трябва ще бъде интересно да си направим една среща или пък (доста е оптимистично...) да успеем да си създадем наш ковън и да практикуваме по-често. Ако има някой който се интересува нека пише тук пък дано нещата потръгнат

  2. #2
    anonymous1043668
    Guest
    Ако ще се прави група , нека по - добре да е сатанинска група (не говоря за секта или религия) , те редовно правят вещерство и ритуали, имат големи познания по темата което отчасти допълва уика, и за капак е по голям шанса да се съберат хора. Познавам модерни сатанисти, които хобито им е вещерство.

  3. #3
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Едно е да се интересуваш друго е да си играеш с неща които не познаваш. Хората които практикуват не са случайни.

    В началото всички са смели
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Ако ще се прави група , нека по - добре да е сатанинска група (не говоря за секта или религия) , те редовно правят вещерство и ритуали, имат големи познания по темата което отчасти допълва уика, и за капак е по голям шанса да се съберат хора. Познавам модерни сатанисти, които хобито им е вещерство.
    Да по-голям е шанса и има много статанински групи. Проблема е, че сатанинството няма нищо общо с вещерството и уика. Вярват си в съвсем различни неща а и законите на уиканците хич не си пасват с тези на сатанистите. И може би не се изразих правилно. "Интересъвам се" включва и практикуването. Нещата не са ми непознати. Просто ще е по-приятно и мотивиращо ако се намерят още хора с подобни вярвания.

  5. #5
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Barracuda Виж мнението
    Да по-голям е шанса и има много статанински групи. Проблема е, че сатанинството няма нищо общо с вещерството и уика. Вярват си в съвсем различни неща а и законите на уиканците хич не си пасват с тези на сатанистите. И може би не се изразих правилно. "Интересъвам се" включва и практикуването. Нещата не са ми непознати. Просто ще е по-приятно и мотивиращо ако се намерят още хора с подобни вярвания.
    Виж сега има разлика между модерния сатанизъм, средновековния, луциферизма и следване на Дявола. Аз говоря за модерен сатанизъм, където не се вярва във Дявола ами се приема като символ и там се правят изключително много вещерство и заклинания като единствената свърестествена енергия. Иначе аз съм за, не съм най - hardcore-ра по тази тема, но иначе се интересувам от магии и заклинания.

  6. #6
    Пишете, пишете..

    С inewton сме подострили моливите си и водим списък.
    До този момент в него са: Barracuda. Не се притеснявайте - ще извадим демоничното от вас, ще ви пречистим. Ние сме екзорсисти! Ще спасим душите ви. Ще се опитаме да спасим и телата ви от силите на злото.
    Последно редактирано от ivanznikolov : 11-16-2021 на 11:14

  7. #7
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Пишете, пишете..

    С inewton сме подострили моливите си и водим списък.
    До този момент в него са: Barracuda и FuzzyDesertPaw. Не се притеснявайте - ще извадим демоничното от вас, ще ви пречистим. Ние сме екзорхисти! Ще спасим душите ви. Ще се опитаме да спасим и телата ви от силите на злото.
    Махни се от тази тема,
    Barracuda никога не е казал че е сатанист, престани да лепиш етикети, това че имаш мнения за всички възможни теми и потребители и се занимаваш с момичета като Dreamwalker те прави истинска ракова клетка в този форум, спри поне за малко да се еб*ваш с всичко и всички.

  8. #8
    Не позна. Точното определение, с което се описвам, е "енергиен вампир-форумен трол", съкратено "ЕВФТ".

    Тук, в този форум, аз паразитирам върху чувствата и емоциите на останалите потребители.

  9. #9
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    В Уика няма зло и Сатана. Те са част от друга религия.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #10
    Пфу, дяволите да ви вземат!

    Ще ме накарате да проверя в гуугъл какво "животно" е "уика".

  11. #11
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    В Уика няма зло и Сатана. Те са част от друга религия.
    Научете се да четете бе!
    Не казвам, че в уика има елементи на сатанизъм ами в сатанизма има вещерство, подобно на уика.

    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Не позна. Точното определение, с което се описвам, е "енергиен вампир-форумен трол", съкратено "ЕВФТ".

    Тук, в този форум, аз паразитирам върху чувствата и емоциите на останалите потребители.
    Не, ти си маниак, но и термина 'тения' ти отива отлично.

    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Пфу, дяволите да ви вземат!

    Ще ме накарате да проверя в гуугъл какво "животно" е "уика".
    А ти от къде на къде си позволяваш да коментираш по тема, която дори не знаеш за какво е. Издаде се!

  12. #12
    Бебе-фузинатор, какво ти стана, ве? Защо издивя и изцвърча като настъпана мишка? Скочи ми сякаш ще ме колиш..

    Защо те владеят такива бесове? Calm down, Fuzzy, calm down.

    Да, аз си пиша тук и там, защото това е свободен форум, а аз съм свободен трол.

    Но имам чувства, които ти нарани. Очаквам твоето искрено извинение!

  13. #13
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Пфу, дяволите да ви вземат!

    Ще ме накарате да проверя в гуугъл какво "животно" е "уика".
    Уика е модерно тълкование на древна религия,но като цяло може да се счита за родител на окултизма.

    Църквата е била неин заклет враг и за това са се пръкнали истории,че Луцифер бил с рога и носел светлина ама нали...
    демек олицетворяват го като рогатия бог от Уика или демона Лилит която била ненаситна и тн тя пък олицетворява богинята. Но това е друга история за развитието на света

    Днес тази религия набира сила и я има дори в България.

    Познавам хора които вярват в нея в това число и вещици,но гледам да общувам с тях към 1ви май

    В началото ми привлече морско синьото око,но бързо открих някои истини.

    Да кажем,че предпочитам да изучавам Алистър Кроули и да му доразвия теориите. (без да прекалявам в някои отношения)
    Поне той е единствения оцелял след оная история за книгата на мървтите. Всички останали които имали късмета да я съберат умират мъчително. Малко се отплеснах.

    Авторе първо бъди наясно със себе си и тогава си играй на уика или поне не го прави сам.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  14. #14
    Нещо се обърках - древните окултисти - ония от преди 5000 години и повече знаели ли са, че практикуват "уика"? Че притеснението ми е следното - някой преди 50-100 години решил да използва думата "уика", за да назове древни окултни техники/заклинания/магии (както искате ги наричайте), но те не са уика - те са съществували много преди употребата на думата уика. Т.е. и аз мога да ги назова "таратор". Това значи ли, че докато правя тези ритуали аз правя таратор? Не. Аз съм против употребата на думата уика. Вместо нея да се използва правилния израз "древни окултни практики".

  15. #15
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Нещо се обърках - древните окултисти - ония от преди 5000 години и повече знаели ли са, че практикуват "уика"? Че притеснението ми е следното - някой преди 50-100 години решил да използва думата "уика", за да назове древни окултни техники/заклинания/магии (както искате ги наричайте), но те не са уика - те са съществували много преди употребата на думата уика. Т.е. и аз мога да ги назова "таратор". Това значи ли, че докато правя тези ритуали аз правя таратор? Не. Аз съм против употребата на думата уика. Вместо нея да се използва правилния израз "древни окултни практики".
    Древни окултисти?
    Окултизма се появява през 19ти век официално като наука,а като термин го има едва от 16ти век.

    А древната религия за която говорех,че може да се счита за родител на окултизма е на този свят още от преди христа.

    Това,че термина Уика е от преди близо 100г не значи,че тази религия е създадена тогава.
    Последно редактирано от haritov : 09-09-2019 на 21:45
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  16. #16
    Още един и то МНОГО важен въпрос - Капитан Планета.. Та Капитан Планета продукт на "уика" ли е?
    Че нали се сформира от: земя, огън, вятър, вода и сърце? Помня аз Ленка от Русия, с въздушния пръстен. Аз бях оня с огнения. Какво да се прави, като малък имах огромно увлечение по огъня.

  17. #17
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Иначе част от ритуалите в Уика: убиване на елен,сношаване,танцуване около огън,и всичките му тъпотии по изпълнението на белтейн ама и без това всички се мацат и мислят,че празнуват хелоин

    Даже като се позамислих съм роден в деня на мъртвите по здрач
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  18. #18
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Още един и то МНОГО важен въпрос - Капитан Планета.. Та Капитан Планета продукт на "уика" ли е?
    Че нали се сформира от: земя, огън, вятър, вода и сърце? Помня аз Ленка от Русия, с въздушния пръстен. Аз бях оня с огнения. Какво да се прави, като малък имах огромно увлечение по огъня.
    това филмче беше култово
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Иначе част от ритуалите в Уика: убиване на елен,сношаване,танцуване около огън,и всичките му тъпотии по изпълнението на белтейн ама и без това всички се мацат и мислят,че празнуват хелоин

    Даже като се позамислих съм роден в деня на мъртвите по здрач

    Горкият Рудолф... ;(

    А сатанистите - те какви ритуали правят - съешаване с пръч(ове)?

  20. #20
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    А сатанистите - те какви ритуали правят - съешаване с пръч(ове)?
    Това е много относително - всяка секта си има свои уникални ритуали, но е задължително да си член на сатанистка секта преди да правиш какъвто и да е бил ритуал. Както и да е тук става дума за уика и мисля че създателя на темата Barracuda се отказа.

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Древни окултисти?
    Окултизма се появява през 19ти век официално като наука,а като термин го има едва от 16ти век.

    А древната религия за която говорех,че може да се счита за родител на окултизма е на този свят още от преди христа.

    Това,че термина Уика е от преди близо 100г не значи,че тази религия е създадена тогава.
    Древен окултизъм съвсем не е неправилно казано. Появява се през периода на Просвещението, защото тогава се появява науката, на която окултизма е родоначалник, но все пак между двете има огромни разлики. Допреди това, всякакви религиозни и философски учения са се изказвали както за видимия, така и за невидимия(сиреч за неподлежащия на научно изседване) свят, поради което такова разделение между наука и окултизъм не е било необходимо. Колкото до отношението между религия и окултизъм, основната разлика между тях е че окултизма винаги е бил не-масов, тоест елитарен, езотеричен, достъпен само за много малко хора, а такива учения в миналото е имало колкото искаш и практически всяка религия започва от такова учение. Окултизъм е просто събирателно название на всички онези мистически практики и течения, които под някаква форма са оцелели от преследването на църквата.
    Последно редактирано от Blubalu : 09-16-2019 на 08:55

  22. #22
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan1488 Виж мнението
    Древен окултизъм съвсем не е неправилно казано. Появява се през периода на Просвещението, защото тогава се появява науката, на която окултизма е родоначалник, но все пак между двете има огромни разлики. Допреди това, всякакви религиозни и философски учения са се изказвали както за видимия, така и за невидимия(сиреч за неподлежащия на научно изседване) свят, поради което такова разделение между наука и окултизъм не е било необходимо. Колкото до отношението между религия и окултизъм, основната разлика между тях е че окултизма винаги е бил не-масов, тоест елитарен, езотеричен, достъпен само за много малко хора, а такива учения в миналото е имало колкото искаш и практически всяка религия започва от такова учение. Окултизъм е просто събирателно название на всички онези мистически практики и течения, които под някаква форма са оцелели от преследването на църквата.
    Не е вярно
    Последно редактирано от Blubalu : 09-16-2019 на 08:55
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    ...
    мисля че създателя на темата Barracuda се отказа.
    А според мен той е постигнал мир между дух, тяло и Вселена, след което е осъзнал каква абсурдна тема е създал, хванало го е срам и...

    ще се върне във форума, но след 10 години.. като активен потребител с внушителните 2 коментара.

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Деййба, днески нищо не са ми изтрили.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си