.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 50 от общо 50
  1. #26
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Както препоръчвам на всички преди регистрация на сайта ни, съветвам винаги да използвате браузъра TOR.
    А защо препоръчваш това? Не мога ли да ви имам доверие? Ако не ви хареса нещо, което казвам като например някаква пълна ерес, която наистина има опасност да разстрои много хора, бихте ме посетили на работа или у дома, за да ме биете ли?

    PS. междувременно ти отговорих тук.
    https://www.teenproblem.net/forum/sh...1#post11616702
    Ще ми е интересно да разбера мнението ти относно моите впечатления. Ако имаш какво да добавиш към хипотезите, на които държа, може да добавя материали и в твоя(вашия) форум.
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-19-2019 на 10:08

  2. #27
    Ти да ни имаш доверие? А защо аз трябва да ти имам доверие? : P


    Сега е чудесен момент да ви кажа нещо за форумите, което не знаете. Знаете ли ЗАЩО се създават форуми?

    Това е полицейска тактика, наречена "строй се - преброй се". Когато имате един анархичен форум, един скинарски форум, сатанински форум или каквото и скандално да си представите... а и когато имате даже нищо и никакви по важност форуми, като Teenproblem... някой заблуждава ли се, че това е просто израз на свободата на словото и интересите в свободното общество, в което живеем?

    Нее, момичета и момчета. Има два варианта:

    1. Най, най-скандалните форуми, обсъждащи най-радикалните възгледи, се създават от службите (ченгетата). Тези форуми са така създадени, естествено, че да бъдат скопени (скопен значи с отрязани топки) - ограничени, или с по някакъв начин фатално незаинтересувано ръководство. Целта е да не е възможно нещата да напреднат повече от едно чисто и просто чесане на езици. ТЕ от цялата работа извличат като дивиденти информацията - всеки, който изповядва такива възгледи, ще се регистрира и ще си отвори устата. Ченгетата тогава просто трябва да преброят КОЛКО като бройка са активно интересуващите се. Вкарват данните в социалната си статистика за това каква част от населението се вълнува от темата. Вкарва се едно ченге-трол, което да се запознава с форумните участници на лични начала "брато-браточка", за да може, доколкото е възможно, ченгетата да разполагат с някакви по-лични данни... примерно горе-долу как се казват, на каква възраст са и още нещо важно относно основните изявяващи се.

    2. ПРЕВЗЕМА СЕ вече съществуващ форум, иначе по начало направен от ентусиасти. Внедряват се тролове. Троловете са професионалисти (в статията, която съвсем нарочно съм ви предоставил по-горе, ще разберете за какви професионалисти става дума). (Статията по-горе е официален военен документ от 80-те години, оттогава до сега са минали 50 години.) Тези тролове имат задачата да НЕ позволяват образуването на задушевни групички от хора с еднакви интереси, да саботират и дезинформират обсъжданата там информация, както и да събират данни за горното - колко са на брой и по възможност кои точно са интересуващите се.


    Това е реалната схема, по която Държавата открива неудобните. Те сами си казват кои са и къде са и колко са! Не е нужно някой да се прави на детектив по домовете, това е само по филмите.

    И да, бил съм задържан заради това. Да, показвали са ми папки с изготвени психопортрети за мен и мои съфорумци по други форуми. Да, познавам и други хора, които са задържани на масови мероприятия (примерно концерти с бунтарска идеология), защото са имали изготвен психопортрет заради активността си в интернет.


    Предлагам ви, да се опитате да си направите нова регистрация в Teenproblem и да прочетете страшно внимателно чавките, които ви молят да отбележите. Регистрирайте факта, че няма да можете да се регистрирате, ако не отбележите най-горните две. Осъзнайте широкия контекст, в който това може да се търлуква. Нима мислите, че тук става въпрос само и единствено за реклама на някви продукти!? Та вие сте възможно НАЙ-ВАЖНАТА аудитория! Защо? Ами много е просто - колкото по-отрано забележат какво ви интересува и с какво твърдите, че планирате да се занимавате, толкова по-дълго време през живота ви ще могат да следят развитието ви и дали наистина ще поемете по пътя на заявените си интереси някой ден.

    И КОГАТО, и АКО станете големи... получите ръководна позиция някъде, станете малко по-отявлени бизнесмени, или въобще станете по-известна личност, способна на някакъв социален отзвук и имаща социална трибуна... ами... просто ЕДВА ли ще станете, ако сте им влезли в полезрението. И ще се чудите защо. И защо не можете да престанете да бъдете мишки и какво ви пречи да станете Някой/Някоя.



    Убеден съм, че TrollFactory например следи скандала с упражнявания натиск върху БНР, точно както следи назначаването на новия главен прокурор, Гешев му е името.

    Последните новини за това са тук, в OFFNews:
    https://offnews.bg/medii/silvia-veli...ir-711484.html
    https://offnews.bg/interviu/obiasnen...tv-711459.html

    Позволете да цитирам думите на майор Майкъл Акино (един от най-отявлените сатанисти, основател на Храмът на Сет), водач на екипа по Изследвния и анализи към Психологическите операции (PSYOP) във вътрешия кореспондентен документ на Военновъздушните сили на САЩ през 1870та:

    "До този момент Умствената война трябва да е стратегическа по сила, а тактическите й приложения да играят подкрепителна, допълваща роля. В стратегическия й контекст, Умствената война трябва да достига еднакво до приятели, врагове и неутрални навсякъде по Земното кълбо – нито посредством примитивни “бойно-полеви” листовки и високоговорители за PSYOP, нито посредством слаба, неточна и тясна психотронна кампания [11] – а чрез медиите, притежавани от САЩ, които имат способността да достигнат на практика до всички хора по лицето на Земята.

    Тези медии са, разбира се, електронните медии – телевизията и радиото. Най-модерните развития в сателитната комуникация, техники за видео запис, и лазерни и оптични трансмисии на предавания правят възможно да се проникне в умовете на света, до степен, която само преди няколко години беше невъобразима."


    Сега е моментът, ако все още не знаете какво е, да сърфирате какво се нарича "хибридна война".



    Затова, момичета и момчета, съветвам всеки цивилен и свободен човек да използва браузъра TOR във всеки един момент : )




    П.П.
    Относно това дали можеш да имаш доверие на НАС... аз казвам, че да.

    Но тъй като съм запознат точно колко вярна и точно колко важна е информацията на нашия сайт (не един от авторите на тази информация е загинал при съмнителни обстоятелства), на мен ми е пределно ясно, че с нас биха се занимавали професионалисти.

    Ще се занимават професионалисти, защото с малките тролчета няма да могат да пробият по никой начин, прекалено добре познавам методологията и прекалено много сблъсъци съм имал с тях, за да им осигуря място на сайта.

    Което значи, че ако с нас се занимават високо ниво професионалисти, ние дори няма да разберем. АЗ самия не мога да гарантирам на ВАС дали хакерите на ченгетата няма да могат да проследят ВАС, чрез нашите собствени бисквитки.

    Затова съветвам да се ползва TOR.
    Последно редактирано от hecu2 : 09-19-2019 на 13:54

  3. #28
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    ...
    Много интересно експозе за това колко добре разбирате нещата. Предупреждавате като същинска кука. Когато съдя за по-мащабната картина гледам цялостната посока, в която натежава един сайт. В момента например вашият е пълен с хибридни новини, повечето от които са всеизвестни за широката аудитория. В него има много теми горе-долу в сферата на конспирациите, в чието дъно по някакъв начин винаги са замесени САЩ/ЦРУ. Мога ли да на базата на това да съдя, че всъщност сте хибриден сайт използван от дългите ръце на нечие чуждо разузнаване, което иска да отрови младите умове (все пак пишете тук, за да си направите реклама) в полза на това да формирате посоката на развитието на техните бъдещи геополитически предпочитания превръщайки ги в "полезни идиоти"? Ами мога тъй като липсва контра аргументация от другата посока поне в онези вече "вечни теми" в сферата на конспирациите, които се пробутват винаги между обикновените новини. Съвсем целенасочено и забележимо за тези, които са събудени. Да, тук-таме ще има по някоя философска дискусия, а между другото ще се допускат неща тип 60/40 (знаете за какво говоря), които забелязвам толкова често в българските медии, че направо биха ви настръхнали косите, ако не сте запознати със своя учебник, а сте от другата страна. (Много добре ви усетих какви сте.) Или сте изкусни манипулатори просто с цел да си правите реклама. Но при всички положения аз съм дълбоко съмняващ се в искреността на вашите намерения особено след казаното от вас в последния ви пост по-горе. И все пак, ако приемем хипотезата ми относно вас за грешна и действително сте тук поради искрени подбуди да споделяте само свои лични и непродиктувани от някаква пъклена цел убеждения (тъй като разполагате според мен с добре изшколувани демагогски похвати) с желание само и единствено да събуждате хората, тогава ще ми е интересно да кажете още нещо в другата тема, в която се включихте по повод на последния ми пост в нея. Това може да е тест и за вас, чийто резултат ще се окаже интересен.
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-19-2019 на 14:25

  4. #29
    Да но твоите притеснения въобще не притесняват мен : )

    Не съм първият тук, който ще ти каже, че не си коректен в начина, по който общуваш : ) Но пък сигурно ще съм първият тук, който ще ти каже, че проблемите на характера, които ти сега имаш, ги е имал всеки, който на по-късен етап допринася много за добруването на обществото.

    Всичко зависи от това дали с годините и опита ще подсилиш добродетелите си, или сегашният ти начин на общуване ще стане още по-неуспешен. Естествено, стискам палци за първото.



    Имаш нужда от време. Но пък, времето е на моя страна. Така че, когато времето тества моята искреност, и когато времето подложи на изпитание характера ти, ще си говорим на съвсем друг език. Аз, дотогава, ще се занимавам с много неща. Съветвам теб, да се занимаваш със себе си.

  5. #30
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Да но твоите притеснения въобще не притесняват мен : )
    Няма нужда да те притесняват, защото ако съм те разкрил, няма да разчиташ на мен така или иначе.

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Не съм първият тук, който ще ти каже, че не си коректен в начина, по който общуваш : )
    Че защо да не съм коректен? Нямам задължението да съм съгласен с никого или пък да му спестявам нещо, което ме притеснява, дразни, не харесвам или дори в случаи не навиждам. Поне във форума. На живо е друго естествено. Тогава разбира се, че имам цедка на устата и се старая да съм политически коректен с всеки. За мен интернет е форма на забавление. С наивни, глупави или въобще хора, които мога да подложа на някакъв shaming тормоз съм безкомпромисен и може би това си видял тук от мен, но това далеч не значи, че съм точно такъв. Тук просто съм се отприщил, но словом не смятам, че вредя на никого. В безкомпромистните си коментари всъщност давам много повече от колкото тези, които лично сами са заблудени, но в заблудата си са самоуверени да заблудят и други.

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Но пък сигурно ще съм първият тук, който ще ти каже, че проблемите на характера, които ти сега имаш, ги е имал всеки, който на по-късен етап допринася много за добруването на обществото.
    Аз и сега добрувам в обществото. Ти от къде знаеш какъв съм? Гледал си fight club, нали? Та аз съм нещо като Едуърт Нортън на живо и Брад Пит тук.


    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Всичко зависи от това дали с годините и опита ще подсилиш добродетелите си, или сегашният ти начин на общуване ще стане още по-неуспешен. Естествено, стискам палци за първото.
    Благодаря за тези пожелания. За да не кажеш, че съм лош характер, ще ти го докажа и с моето пожелание към теб, а именно годините ти опит да се удвоят, утроят и учетворят...

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Имаш нужда от време. Но пък, времето е на моя страна. Така че, когато времето тества моята искреност, и когато времето подложи на изпитание характера ти, ще си говорим на съвсем друг език. Аз, дотогава, ще се занимавам с много неща. Съветвам теб, да се занимаваш със себе си.
    Всички се занимаваме със себе си в този живот.

  6. #31
    О, да. Боен клуб беше един от добрите романи. Които прочетох : )

    Направи го и ти - https://chitanka.info/book/8294-boen-klub





    Между другото, нека използвам случая,
    да направя и реклама на Читанката - сайт на свободните преводачи, които винаги съм подкрепял морално и косвено чрез собствената си дейност.

    Можете и вие да бъдете съпричастни, като се запознаете с проблема - https://chitanka.info/operation-mindcrime.html

  7. #32
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Hecu2, Фъзито може да реагира доста емоционално и това непременно личи в постовете и, но правилно те изобличи като attention whore. Ако просто искаш да си дадеш 2те стинки по даден въпрос, добре, но ти освен това се считаш за някакъв форумен авторитет и очакваш да те приемат като такъв, тоест изживяваш се като незначителен и търсиш значимост. За всеки които сериозно се занимава с въпросите на "духовното", веднага си проличава колко пошли и "детски" са мотивите ти за писане в тоя форум. Естествено лесно е човек да дегизира всичко това като " Аз просто искам да помагам и да провокирам хората да четат", дори и за пред самия себе си. Пак казвам, адмирации за информацията, която сподели тук, но изживяването като месия и просветител е само един от първоначалните етапи на всеки, които се занимава с изследването на скритото и езотеричното, в себе си и в света, и това е всичко което е - просто един етап, които трябва да се израсте. А това винаги става само вътре в теб, не с четене за Дао, Тао и Мао. Но ти още не си готов за това, понеже сам още не съзнаваш истината за себе си и с това все още си подвластен на тълпата и неиния манталитет, в опитите да се издигнеш над (пред) нея с разни подиумчета и политически призиви и каузи. Когато, и ако, израстеш този етап ще ти стане ясен смисъла на фразата "Мълчанието е злато", или както Витгенщаин го е казал " Whereof one cannot speak, thereof one must be silent"


    ОБЯСНИТЕЛНИ БЕЛЕЖКИ


    Увод

    След идването ми тук като нов форумен участник образът ми съвсем очаквано повдигна няколко въпроса. Съвсем очаквано и закономерно тези няколко въпроса прерастнаха в няколко обвинения. Инерцията на този процес започна доста бързо, още преди да бях написал настоящата тема докрай, последващото ми участие вече запази очаквания темп на инерцията на обвиненията.
    Защо се обяснявам сега? Защото сега моментът е чудесен. За всичко си има правилен момент, както ще разберете по-долу. Настоящият момент е чудесен поради три причини:

    - аудиторията недвусмислено започна да оценява факта, че винаги получава интересна и вярна информация, която успешно подлежи на проверка;

    - основните критици очевидно загубиха първоначалната инерция на първосигналните си включвания;

    - на фона на всеобщата скука, моите скучни публикации са за предпочитане.

    До сега тези три условия не си съвпадаха по време. Сега си съвпадат. Затова моментът да обясня някои от мистериите (за които съм напълно наясно през цялото време) е точно сега, въпреки че през цялото време до сега съм бил провокиран да го направя.
    Защо тук? Защо не просто някъде, като останалите спам-включвания? Защото мястото на всички обяснителни бележки е накрая на представителното съдържание (в случая тази тема), планирано в самото начало.




    Теза

    Какви са обвиненията:

    - че си прося внимание и че си прося уважение

    - че нямам място във форума, но ми се иска да се намърдам

    Те са, разбира се, стандартни обвинения и напълно очаквани. Причината за тях е, че активните форумни участници вече не желаят вниманието им да бъде привличано към определени неща. Причините за това нежелания са индивидуални и като цяло също спадат в няколко категории. Обвиненията са и добър признак, защото говорят за един вътрешен протест. Първоначално протестирането е насочено към външния дразнител - моят форумен образ - но след време протестирането ще претърпи поредица метаморфози, преди да попадне в истинската си цел, след който момент следва ново ниво на себеосъзнаване.



    Изложение

    Липсата на интернет-комуникационен опит е най-честата причина за възникването на противоречивата ситуация в стандартните форумни платформи.
    Почти всички форуми споделят една и съща платформа. Не само, че са идентични по външна конструкция (раздели, теми, постове, потребители и модератори и тн.), но повечето са идентични и във вътрешната си конструкция (сорса) - един и същи е протоколът на форматиращите скоби. Напълно логично е идентичната конструкция да е смислово свързана с идентичната социална ситуация в платформите.
    Социалното противоречие е, че групата на форумните потребители с времето развива своя култура (суб-форумна), с което групата се консолидира във форумна общност. Всяка форумна общност с времето възприема свои културни граници и правила. Само че тези културни граници и правила са напълно въображаеми и не съвпадат с онези правила и ограничения, които реално съществуват заради техническите характеристики на интернет-платформата.
    Най-честите суеверия са: "Моята/твоята тема", чисто културното схващане, че някой с обикновен ранг на потребител може да има повече права от друг потребител в дадена тема, ако той е нейн автор, въпреки че само в изключителни форумни платформи съществуват реални технически предпоставки за това; "Изгонване/поканване за участие", чисто културното схващане, че участието на даден потребител може по някакъв начин да бъде положително или негативно повлиявано от други потребители със същото равнище на правата, въпреки че в технически план в масовите форуми не съществува хоризонтална разслоеност на правата и свободите за участие.

    Обикновените ползватели на интернет са много далече от прозренията в тези области и масовият интернет-ползвател не си задава въпроси защо това е устойчиво проявяваща се норма и защо нещата са такива, каквито са.
    "По-дълбоко от Искъро нема". Софийските шопи са облекли в народна поговорка склонността на обикновените хора, бихме ги нарекли "масовите ползватели на живота", всеки път да преоткриват една и съща ситуация със същото учудване като от първа среща. Всеки път, когато нещо наруши културния модел на даден суб-етнос или суб-общност, масовият ползвател на общността е склонен да омаловажава събитието. За целта се ползват две най-удобни рационализации - че нарушаващият културните порядки елемент е същият по характер като обикновените ползватели на културния балон, въпреки че е непознат и идва отвън; и че установеният местен културен балон е вечен - непоклатим, неостаряващ и непреходен - защото се смята, че се е доказал като най-успешен модел и следователно се смята за истинен.
    Така в интернет-комуникирането (и комуникирането въобще) съществуват два пласта на действителността, две сцени, на които събитията се разиграват успоредно и едновременно - действителното поле на техническите спецификации на съответната платформа; и имагинерната (въображаемата) арена на установената културна норма, която съществува само в представите на участниците.
    Който разбира динамиката на тези две сцени, може да диктува сценария. Техническата действителност трябва да се ползва срещу установените културни (и следователно фалшиви) ограничения. Но за да не се сее безпорядък, съборените културни ограничения трябва да се заменят от новосъздадени културни "напътствия", които да насърчават определени посоки, а не да ограничават други. Става дума, чисто и просто, за разобличаването на една робска културна среда, използвана единствено за манипулиране и пропаганда, и създаването на една нова среда, културно необременена и насърчаваща развивавето на нови интереси.
    Следователно е напълно нормално да са наличе всички признаци и обичайни реакции на индивидуалното его към един процес, който може да се опише като "загуба на невежеството". Загубата на невежеството и загубата на девствеността много си приличат, защото и двете представляват въздържателство, и се губят само веднъж, след което човек никога не може да се върне назад.
    Неукост се нарича онази ситуация, в която човек няма достъп до информация и поради това не знае. Той може и да я търси, може и да не се свени от знанието, но информацията просто отсъства или не са налични средствата за добиването й, така че човекът е технически ограничен в това да знае.
    Невежа е онзи човек, който има всички нужни средства, за да се сдобие с информация и който има лесно достъпна информация навсякъде около себе си, но той прави съзнателният и преднамерен избор да не знае, да не допуска информацията до себе си, да я избягва и да се изолира от досега с нея. Той е културно ограничен.
    Тъй като неукостта е неволева проява, тя се влияе от външни фактори. Тъй като невежеството е проява на свободната воля и избор, то не се влияе от външни фактори, тъй като свободната воля е неприкосновена.
    Последно редактирано от hecu2 : 10-21-2019 на 21:05

  8. #33
    Разбира се, неуките не протестират, те по правило са любопитни. Протестират само невежите, защото само те чувстват върху себе си упражняването на някакво насилване. Точно както девственият човек чувства напрежение и външен натиск в момента, когато губи девствеността си (чувства се притискан от обстоятелствата), по същия начин невежият човек чувства посегателство над свободната му воля да не знае, когато се появи информация, която го засяга.
    Невежият човек обвинява, но обвиненията му са винаги безпочвени. Свободната воля е неприкосновена и следователно никой, при никакви обстоятелства, не може да извади друг човек от невежеството му. Приказката е, че "не можеш да събудиш някой, който се прави, че спи". Инициативата за всички подобни процеси е изцяло в държателя на свободната воля - невежият човек.

    Защо протестира тогава невежият? Той протестира срещу това, че спокойствието му се нарушава. "Блажени са невежите", са забелязали хората, защото невежеството осигурява спокойствие (понякога желателно и необходимо, понякога излишно и вредно). Невежият първо обвинява така наречения "дразнител", като първосигнална реакция от недоволството си, което не му се ще да насочва към неперсонифицирания образ на съдбата. Тъй като истината не може да се отмени и не може да се избягва вечно, рано или късно този период отминава и невежият осъзнава, че той самият се опитва да обвинява себе си - заради това, че е направил избора да знае и е изоставил спокойствието си, чувствайки се обезпокоен сега. Този втори период също отминава, защото доскоро невежият човек бързо осъзнава, че самообвиненията са излишен източник на безпокойство. Следва период, в който невежият човек прави опити да се върне назад. Известно време се залъгва, че е възможно да се върне назад и всичко, което го занимава, е да търси информация за това как да се върне към невежеството си.
    Поредният период е периодът на пречупване, в който човекът осъзнава, че е обречен на безпокойство и невежеството никога няма да се върне. В зависимост от отделния човек, едни избират да се предадат и да прибегнат към честата употреба на опиати, а други избират пътя на знанието, вярвайки, че с достатъчно знание е възможно да открият правилния начин да се живее, дори и пътят да е дълъг.
    Това са процеси, които отнемат години, но се случват отново и отново, в различни степени на интензитет и дълбочина, според личния характер на отделния човек.




    Заключение

    hecu2 не е тук, за да си губи времето. Той не се занимава с невъзможното и не преследва, нито насилва, невежите. Целта му е, да стигне до неуките и неуките да стигнат до труда му, който полага в тяхно име.
    Той също така е заявил всичките си цели искрено и откровено в самото начало на съобщенията си. Опитът му с това дело и с тези процеси е много дълъг (още откакто е създаден този точно форум). Това е ясно дефинирана война, в която hecu2 напълно съзнателно участва, и това беше сведено до вниманието на неуките.
    Той няма никакви претенции по отношение на невежите.
    Едно обаче е сигурно:
    - hecu2 ще продължава да употребява в своя полза техническите възможности и ограничения на форумната платформа, без да ги нарушава;
    - няма начин да се съобразява с внушенията на суб-културните догми;
    - вероятността да бъде баннат е пренебрежимо малка, защото действа в пълен унисон с частните интереси на собствениците - генерира съдържание във форума, което привлича читатели;
    - с други думи... няма никакъв силов и външен начин изявата му да бъде възпрепятствана от други участници... а само в следствие на свободен личен избор, когато изявата вече не удовлетворява интересите и целта му;
    - неизбежно е hecu2 да се превърне в авторитет;
    - невъзможно е авторитетът на hecu2 да бъде разобличен като нелегитимен, защото дейността му почива на достъпни, доказуеми и проверими истини, споделени по открит начин.

    Ако всичко това не беше така, и ако авторитетът на hecu2 беше фалшив и изграден на манипулации и пропаганда, въобще нямаше да има hecu, защото той е цяла инициатива със своя дълга предистория. Той не търси приятели - той търси хора, които са склонни повече да го мразят, отколкото да го приемат, но да се съгласяват с него, защото аргументите и обосновката не оставят друг избор.
    За да бъде форумен участник тук, hecu2 трябва доста да снижи качеството на писменото си общуване, така че да е пригодно и използваемо за сайт от такъв ранг. Участието му винаги ще изглежда странно. Странността идва от наглед несериозната среда на комуникация. Но както вече казах, всичко се обяснява от само себе си и не е скрито от страничния анализ.


    Отговори на някои въпроси:

    Защо тук?
    Защото този форум е мъртъв. Защото поради настъпилата му смърт врагът е изоставил този терен. Форумът е ценен с това, че много дълго време врагът въртеше огромна социална експлоатация тук и това беше едно от най-ценните му средища. То обаче, след всички тези години, се изчерпа и сега е захвърлено като ненужно. Основите на руините са достатъчно широки с типичния си висок потенциал, а присъствието на hecu2 тук гарантира, че развоят на предишния сценарий ще е много труден. Защото никой не обръща внимание на това място.

    Защо сега?
    Защото ресурсът за това е наличен точно в този благоприятен момент. Таймингът на приготовленията е идеален и всяко забавяне бе излишно, а всяко начинание - нужно. Моментът е критичен и в по-широката политическа ситуация, която благоприятства настъпление. Защото на други фронтове врагът е износен и изтощен и в момента не може да реагира там, където го няма. Защото никой не обръща внимание на този момент.

    Защо въобще?
    Защото е инвестиция с много висока възвръщаемост. Съдбата на един човек няма цена. Без значение дали си Ти или е друг, ако търсенето те е довело насам, нима ще те е свян, че някой полага съответни на твоите усилия?

  9. #34
    Това са тежки въпроси, които, сигурен съм, занимават всички от квалифицираните да четат тази тема, но вие не можете да им отговорите сами. Все още не. След като си ги задавате, сигурно е, че ще прекарате следващите си години в трескави опити да стигнете до заводолителен отговор.


    ______________________________________________
    احصل على أفضل مركز لزراعة الشعر فى تركيا لتتجاوز مشكلة تساقط الشعر بتكلفة فعالة. نحن نقدم خدمات مثل زرع اللحية ، زرع شعر الحواجب ، زراعة الشعر للنساء وما إلى ذلك لمعرفة المزيد عنا يرجى زيارة موقعنا على شبكة الإنترنت أو الاتصال بنا على +905551044433.

  10. #35
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    - неизбежно е hecu2 да се превърне в авторитет;
    - невъзможно е авторитетът на hecu2 да бъде разобличен като нелегитимен, защото дейността му почива на достъпни, доказуеми и проверими истини, споделени по открит начин.

    Ахахахахаха,
    Братле, ти си на някакви много тежки наркотици.

    Първо, Есето ти изобщо не адресира коментара ми към теб. Изложението ти беше един голям ад хоминем, с който кажи речи ме обрисува като невеж(в противен случаи защо цялото ти изложение се върти около това?) и напълно игнорира казаното от мен, като го приписа на защитаване на интересите на някаква измислена форумна общност, която нито не съществува тук, нито пък бих се причилслил някога към нея, още по-малко пък да защитавам интересите и. Изобщо не знам за каква общност говориш - тука има само тролове и шитпостъри.
    Всъщност нямам нищо против пребиваването ти тук и доста от идеите ти даже споделям. Нямам нищо против дори "мисията" с която твърдиш че си дошъл тук, ако естествено я беше поднесъл по един скромен и нелицемерен начин, в което всъщност беше и основата на "критиката" ми. Слагам го в кавички, понеже ако това е филма в които си избрал да участваш, това е океи с мен. Но е просто смешно, предвид че дори и по-неосъзнатите участници във форума веднага те надушиха като LARPing attention whore, да твърдиш че си дошъл да разкриваш някаква истина, от позицията на трансцендирал . Дотук авторитета ти се базира единствено на това че пишеш повече отколкото хората могат и искат да ти отговорят. Естествено ако за всеки твои параграф трябва да изпиша и аз по едно есе, то ще стане материал за цяла книга, така че нямам и намерение да го правя. Още повече, съмнявам се че ще успееш да доловиш нещо от написаното. Виждаш ли, за това знам че LARP-ваш и "мисията" ти във воината за просветление не е нищо повече от един его трип. Понеже ако деиствително искаше да просветлиш и някои да научи нещо от теб, нямаше да идваш тук с претенцията че държиш всичкото познание на света, а тия тука във форума, плебса, трябва да те почитат едва ли не като Бог. Вместо това щеше първо да събудиш интереса им със скрита и интересна информация, без да се натрапваш с претенции за абсолютен авторитет. Така хората сами щяха да те издигнат като авторитет, понеже получаването на авторитет не се изисква, а винаги се дава на доброволни начала, за които го заслужава естествено.
    Но ти съвсем не се различаваш толкова от плебса, които уж си дошъл да просветляваш( то и самата идея да просветляваш плебса си е плебеиска), и за да проверя всичко това, съвсем преднамерено ти казах нещата в прав текст, а ти дори не си си направил труда да вникнеш в него и навярно с четене по диагоналната схема, игнорира почти всичко и съвсем първосигнално го обобщи като "обвинение" Аз не обвинявам, нито съдя, защото моделът ми за света и човека е морално релативистки, и не разглеждам света през очите на доброто и злото. Естествено всеки може да разбира коментарите ми както иска, и наи-вече доколкото му позволява вътрешното ниво. Но интересно е че го разбра точно като обвинение, с цел навярно да му придадеш някакъв интер-персонален характер, и после да го отпишеш като проява на моето защитаващо се индивидуално его, бранещо смело интересите на форумния мравуняк Уви, умът вижда само това, което може да оприличи на нещо вече познато, така че не се изненадвам, че го прие като обвинение. Аз по-скоро го насочих да бъде казване на истината и евентуално да бъде разбрано като съвет, за които е достатъчно широкоскроен да си извлече поука. Знаеш ли, напомняш ми точно на Алекс Джоунс Не само заради сатанинските глупости и изсмукани от пръстите "достъпни, доказуеми и проверими истини, споделени по открит начин.", но и наи-вече заради монологичната форма на комуникация, в която изобщо не слуша и комуникира със събеседниците си, а просто излива менталното си съдържание при всяка удобна възможност
    Последно редактирано от Knispel666 : 10-23-2019 на 08:56

  11. #36
    =)

    Knispel... мисля, че има проблем в комуникацията, а не проблем в съдържанието. Явно не схващаш как разсъждавам и начинът ми на комуникиране те обърква.

    Нека обясня как разсъждавам, за да се види, че не се опитвам да засегна никого.




    Първо, изхождам от предварителното съображение, че разделът е за "по-пораснали", склонни към "философстване" участници и че тук нивото трябва да е малко по-високо от обичайното.

    Второ, цитирам твой коментар. Той очевидно е изваден от контекст, и е сложен тук. Следователно, моята ответна реплика не адресира контекста на твоя коментар, а адресира принципен въпрос.



    Трето, когато аз прочета нечий коментар... мен ме занимава да разбера... каква е ПРИЧИНАТА човека да напише каквото е написал.

    Ти, например, пишеш коментар към мен. Коментарът ти има съдържание - информация, която може да се разисква. Коментарът ти, обаче, си има и МОТИВ.

    Когато това, което казваш като информация, не ме вълнува, аз в ответната си реплика разглеждам МОТИВА за думите ти.




    Разбери, че от повече от десетилетие активно се изявявам по форумите, със същото, с което и тук. Преди две години създадохме собстевн сайт, на който аз съм лицето. Много и премного неща ми се казват в лицето всеки ден.

    Една трета от деня ми е отделен за интернет. Втората трета е отделена за семейството. Третата трета е отделена за заработване на насъщния.

    От цялото ми време за интернет на ден, две трети отиват в обработване на ежедневната кореспонденция. Третата трета отива за обработване на поетите проекти и материали и представянето им пред по-широкото внимание.

    Научил съм се, дори да не се захващам с нещата по мой адрес, които не са верни или които смятам за безпредметни.

    Ако нещо по мой адрес не е вярно, в най-кратък срок времето от само себе си ще покаже, че не е вярно, защото неверните неща не издържат дълго и хората ги забравят. Тоест, не е необходимо аз да харча труд да ги оборвам, след като те от само себе си ще отпаднат.

    Различно е, когато има активна пропагандна кампания по мой адрес (в последните години вече няма) ИЛИ когато някаква невярност е поднесена под формата на по-сложна заблуда, която ще се разпадне след по-дълго време и докато това стане, ще ми е спънка. Тогава се замесвам и изтъквам истината за себе си.



    Иначе... ако са някакви напълно невъзможни за обосноваване неща... Защо ми е да се занимавам? Изявата ми е достатъчно като обем, за да може веднага основните черти в нея да се видят и на всеки поотделно да е ясно какво е вярно и какво не е.





    Това е причината въобще да не адресирам определени неща. За... незадълбочени, или повърхностни критици, като теб и като TrollFactory... това изглежда странно. TrollFactory разправя, че се "измъквам" от разни критики, които не ми изнасят и това е доказателство, че са ми "неудобни" и ме поставят в неловко положение и едва ли не се държа като червей и мазно-мазно си пробутвам чаршафите из темите.

    Което е просто толкова очевидно... Все едно всички да виждат, ме колата ти е черна, някой обаче да те разкритикува, че е жълта, и ти да се впуснеш да му обясняваш, че не е жълта =) Наистина ли очаквате, че ще се занимавам?





    Това, което ми говориш в цитирания горе твой коментар, са простотии. Добре де, не са простотии, а истината е, че са повърхностно изредени КЛИШЕТА. Даже им липсва визия за поддържане на линията след евентуален мой коментар по същество. За потребители като FuzzyDesertPaw това е стандарт за "обективна критика", изреждането на клишета.

    За сериозната публицистика обаче това е просто... форум. За да не казвам прекалено сурови думи.

    И аз не се ангажирам с толкова ниско ниво.




    Няма да подмина МОТИВА за репликата, обаче. Мотивът е важен. Защото той е много повече - той заражда не само думи, но и мисли, и действия, и поведение и има системен характер.

    Освен това, етикетът на комуникацията ме задължава да направя реплика. Нали?

    Защото да подминеш с мълчание в етикета се приема за съвсем друго послание. Подминаването само по себе си значи нещо.



    Така че... при това положение... ЛОГИЧНО И ОЧЕВИДНО Е, че най-правилният избор е, да адресираш МОТИВА за коментара по твоя адрес.







    ЧЕТВЪРТО.

    Аз въобще не визирам твоята личност.

    Защо си ми ти? Нито разчитам точно на теб... нито те вербувам за нещо... нито сме обвързани по някакъв начин...

    Защо ми е да се обръщам към ТЕБ баш?

    Виж, човек. Превеждам книги. Превеждам лекции. Сайт съм си направил за себе си. МИСЛИШ ЛИ, че идеята ми е да пробутвам на дребно, от човек на човек?


    Не... Аз като полагам труд да пиша чаршафи, това е с презумцията, че МНОГО хора ще го четат. Да, естествено, всичко това минава под формата на личните обръщения.

    Само че аз избягвам да говоря личностно специфична информация, която няма еднаква стойност за множеството читатели. Струва си да обръщаш внимание само на онези лични неща у събеседника, които засягат голямо множество хора. Онова, което засяга само лично него, си е негова работа да те пита, ако въобще ще пита някой.




    В този смисъл... когато вадя твой коментар от контекста... и когато не обсъждам съдържанието му... очевидно обсъждам НЕЩО... което обаче няма много общо с контекста, със съдържанието, и следователно най-вероятно няма нищо общо с твоята точно личност.



    Използвам коментара ти към мен като ЗАГЛАВИЕ и като ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ за един МОТИВ, който произвежда още много такива подобни коментари с различно съдържание.





    И ти продължаваш да ми говориш за моето его, за моя авторитет и за моята духовнст. И ти продължаваш да не проумяваш нищо.


    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Понеже ако деиствително искаше да просветлиш и някои да научи нещо от теб, нямаше да идваш тук с претенцията че държиш всичкото познание на света...
    Както се опитах да обясня на всички като теб тук - невежите имат някакъв комплекс, че се намират в нечие внимание.

    Отново - никой не може да просветли никого. Човек сам решава да го направи.




    Колкото до претенциите ми, те са абсолютно подплътени. И ги защитавам с лекота. Във форума в последно време става дума и за смирение, но аз пък мога да изтъкна и другата страна - че става дума и за отговорност и ако някой не желае да упражнява влиянието или дарбата или занаята си, това е грях, защото Бог в крайна сметка действа чрез хората през повечето време.

    Аз като отида в ресторант, казвам на готвача "Браво! Евала!". Като отида в някаква хубава сграда, казвам на архитекта "Много хубаво! Чудесно!". Като дам някаква поръчка на стругар и като ми я направи, казвам "Спасяваш ме! Това може само чрез тебе да стане!".


    Виж ся, аз съм библиотекар. Преводач, автор още на нищо съществено не съм, но е вярно, че все пак пиша статии.

    И си държа на труда. Ти какво очакваш? Да ходя по-ниско от тревата? Като в Дзен-поговорките? Ми не - да ти кажа, доста се гордея с всичко до сега. И даже да се съсипе, мога да го направя отново и по същия начин, понеже си го мога.



    Като мога нещо, ш`ти кажа, че го мога, съвсем отговорно. Понеже върша работа. Ако ТИ намериш някой да се справя по-добре от мен в това поле в България (провери дали се изхвърлям с тези думи), дай ми линк, понеже бих се учил от колегите.


    Ако искаш развлекателна езотерична художествена литература - отиваш в Хеликон, безспорно.
    Ако искаш езотерично образование - отиваш в Апокрифна Академия.
    Последно редактирано от hecu2 : 10-24-2019 на 08:28

  12. #37
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Използвам коментара ти към мен като ЗАГЛАВИЕ и като ОБЩ ЗНАМЕНАТЕЛ за един МОТИВ, който произвежда още много такива подобни коментари с различно съдържание.
    И откъде знаеш какъв е мотива ми, че да използваш коментара ми като заглавие и общ знаменател?
    Ясно ми е че не визираш моята личност, а впрочем и ничия личност, в коментарите си, а само маркираш съдържанието им като заглавие на тема за нещо друго, което искаш да кажеш. Всъщност и аз правя същото тук и диалогичността в постовете ми е чисто формална, поне в по-дългите вми постове. Коментара ми беше описание на хора от твоя тип, които вървят по пътя на духовното само с единия крак - само навън, но не и навътре. А нивото веднага се познава, и в думите, и в деиствията, и в реакциите. И само от това "И си държа на труда. Ти какво очакваш? Да ходя по-ниско от тревата? Като в Дзен-поговорките? Ми не - да ти кажа, доста се гордея с всичко до сега." ми става ясно какъв човек стои срещу мен, естествено освен ако не ме тролиш. Нивото се познава инстинктивно дори и от неосъзнатите - в едните непременно си проличава едно вътрешно недоволство, при настъпващия когнитивен дисонанс. Други пък ще те издигат като авторитет. Трети ще се дистанцират. Но осъзнатите помежду си се разпознават веднага, защото "трептят на една честота" и изразяват едно и също нещо, макар и с различни думи и похвати. И аз в теб виждам зародиша на един осъзнат човек, затова и реших да заговоря в прав текст, естествено с доста тролене, да видя на кое точно ще "захапеш". Не очаквам да се оправдаваш и директно да адресираш коментара ми, защото пак казвам, не беше обвинение, а съвет, ако можеш да видиш отвъд троленето. За мен не е необходимо да споделям нищо от нещата които знам, нито пък да превеждам и разпространявам на информация. Но ако за теб е, съвета ми е да си оправиш отношението, ако искаш нещата ти да имат читаемост. Понеже тая "гордост" веднага си проличава и инстинктивно отблъсква, още повече по такива деликатни теми и особенно хората, които имат афинитет към тези въпроси. Тук точно предаващия информацията, трябва да сведе до минимум личните си пристрастия, оценки и филми. А за да го направи това, тои трябва именно първо да ги осъзнае като такива в себе си. В противен случаи, става един миш-маш от иначе валидна информация, но обвързана с неосъзнати пристрастия и желания, тоест качествено не се различаваш с нищо от един алкохолик в кръчмата тръгнал да разправя за Боико и компания и как съсипааа държавата Естествено никои не може да се разграничи качествено от това - субективността винаги остава, но въпроса е да се сведе до минимум, с което коефициента на валидност на информацията се покачва. Затова и никои осъзнат не претендира написаното от него да е нещо повече от просто ОТРАЖЕНИЕ на истината. Деиствително, човек в търсенето на истината, трябва да е като в Дзен поговорките и да е по-нисък от тревата.

  13. #38
    Knispel... продължаваш да ми говориш като във втори клас, и продължаваш да си вярваш, че ще се получи =p Слабо ме интересува да коментирам останалото, както казах. Просто ще те запитам за една твоя устойчива логическа несъстоятелност.




    Какво отношение има моята личност, спрямо информацията, която споделям?



    На мене ми е ясно. Но ако искаш, обясни на читателя. Или "нямаш нуждата да споделяш информация"?
    Последно редактирано от hecu2 : 10-24-2019 на 11:29

  14. #39
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Какво отношение има моята личност, спрямо информацията, която споделям?
    Мисля, че той иска да каже, че ти пречупваш информацията през себе си по такъв начин, че да спечелиш лични дивиденти от нея пред другите. А той казва, че трябва да представиш информацията, като пренебрегнеш личните си его-пристрастия и прояви.



    ПП: Все пак извинявам се, че се намесвам във вашият гладиаторски спор. Само ако може малко по-серт, нека да се лее кръв с повечко ефекти. Щото ние плебеите все пак си искаме зрелище и хляб. Да го ева.
    Последно редактирано от defender : 10-24-2019 на 12:01

  15. #40
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението

    Какво отношение има моята личност, спрямо информацията, която споделям?
    Огромно. Но явно не можеш да го видиш, а и няма и да успееш докато го гледаш през очите на същата тая "личност". Наи-вече става дума за пристрастията и мотивите на тая "личност", която дегизира своите изяви и потребности под булото на безпристрастно предаване информация и "истини". Дали и доколко си осъзнал тези мотиви като присъстващи, не мога да знам, нито е моя работа. Говоря за чисто принципни неща от света на себеосъзнатите, където "личността" в комуникацията е сведена до просто маска и стилистичен похват, докато самия предаващ информацията съвсем не се идентифицира с тази личност. Понеже за себеосъзнатия "личността" е просто един ненужен атавизъм, една маска, която намира приложение единствено във взаимодеиствието с други хора. Тъкмо за потребностите на тая "личност" неосъзнатия задължително проектира думите си като обективна и абсолютна истина. Затова са и всичките игри на доказване и спорене сред неосъзнатите - именно за затвърждаване на "истиността" на менталната проекция на всеки един участник в разговора, като единствената и абсолютната. Понеже и "личността" като всяка една друга лъжа, има нужда от още и още лъжи, за да се поддържа жива в съзнанието. Това са все принципни положения, и се осъзнават от всеки, надраснал своя "малък" аспект наречен "личност". Иначе по отношение на чисто фактологична информация, тая личност няма никакво отношение - тя има отношение само в интерпретацията на факти в рамките на някаква идея, кауза, религия, идеология или каквато там се сетиш дивотия, която неосъзнатия възприема за абсолютна истина и в която тои проектира себе си като някакъв. И в твоя случаи, интерпретацията на фактологията е предимно християнска и идеалистическа, което съвсем недвусмислено си проличава навсякъде в писаниците ти, примерно в скорошните ти разсъждения за разликата между човека и животното. Отделно, самата ти фактология, особенно за нещата примерно като сатанинските ритуали и практики, е непроверена, и то защото е принципно непроверяема. Естествено, всяко разсъждение започва на базата на някакви основни допускания, но в случая, те са толкова много и са обвързани с толкова много чужди интереси, че да се приемат на вяра като факти, е немислимо за всеки, които се занимава с познание. Ще дам пример, да стане ясно. Конспирацията примерно че Земята е плоска. Човек, които максимално се стреми да ограничи първоначалните си допускания, няма как да знае дали Земята е кръгла или плоска. Трябва да излезе в космоса за да провери на 100% дали е кръгла. И все пак, откритието е записано в историята, че земята е кръгла, както и всички небесни тела. Прието е във всички научни кръгове и среди за истина. За да има някаква конспирация, първо трябва да има мотив. Но на кои му е потребно хората да вярват че Земята е кръгла, а не плоска? Кои би отделил толкова средства и жива сила за да убеди всички в това? В това няма никакъв смисъл, няма полза, следователно няма и мотив. Но въпреки това има значителен брои хора, които вярват в подобно нещо, и това е тъкмо заради техните лични потребности, които обаче се дегизират като проповядване на истината и събуждане на масите. Същото е и с християните. Както и да е, с примера исках да покажа че допускането че земята е кръгла, е валиден факт, или поне може да се използва като валидно допускане при един по нататъшен анализ, макар да не е 100% проверено. Ето с такива "факти" в наи-добрия случаи си служи всеки един в търсене на истина, тоест с онова което е очевидно и видимо тук и сега, пред очите на всеки един, проверимо с логика, а не с една торба други "факти" и допускания, направени от други хора и източници. Понеже написаното от всеки е отражение на самия него, и това е фундаментален принцип, които не може да се заобиколи.

    Тааа, да, това общо взето е общото между твоята личност и споделената от теб информация.
    Последно редактирано от Knispel666 : 10-24-2019 на 12:58

  16. #41
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: Все пак извинявам се, че се намесвам във вашият гладиаторски спор. Само ако може малко по-серт, нека да се лее кръв с повечко ефекти. Щото ние плебеите все пак си искаме зрелище и хляб. Да го ева.
    Не се ли забавляваш?
    https://www.youtube.com/watch?v=YbBiXPVKuTA

  17. #42
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Мисля, че той иска да каже, че ти пречупваш информацията през себе си по такъв начин, че да спечелиш лични дивиденти от нея пред другите. А той казва, че трябва да представиш информацията, като пренебрегнеш личните си его-пристрастия и прояви.



    ПП: Все пак извинявам се, че се намесвам във вашият гладиаторски спор. Само ако може малко по-серт, нека да се лее кръв с повечко ефекти. Щото ние плебеите все пак си искаме зрелище и хляб. Да го ева.

    Абе то ясно. Проблемът ми е чисто логически. Не мога да разбера логиката.


    Първо... ДА, стремя се да печеля лични дивиденти. Абсолютно вярно. Проблемът ми с това е, че не го крия, заявявам го открито - не разбирам обвинението? Не го правя подмолно, очевидно е. Какъв е проблема? МОРАЛНИ оценки ли си раздаваме?

    Второ... ДА, имам его-пристрастия. Аз съм СТРАСТЕН по тази информация, абсолютно, личното ми мнение се пропива навсякъде. Не го правя подмолно, очевидно е. Раздавам личната си оценка по тези въпроси, така е, да. Някога да е била необоснована? Винаги съм многословен именно заради личната си оценка, защото държа да си покажа доводите, точно за да не крия личното си мнение. Какъв е проблемът с това?


    Трето... Никой не казва, че лъжа. Понеже НЕ лъжа. Никой не казва, че нещо не е точно така - понеже представям някакви конкретни опори: автор, източник, кога, как, препратка, нещо съществено, а не си измислям и не си украсявам.





    Затова не разбирам следното:

    По какъв точно начин... това, че ползвам информацията за лични дивиденти... я прави неистинна, невярна и погрешна?

    Навсякъде споделям фактите, така че ВСЕКИ да може да ги ползва.

    Ако някой има различно лично мнение от моето (и държи да го изтъкне), той като го прави, ще използва СЪЩИТЕ факти (защото фактите са си едни, те не са двусмислени).

    Не видях обаче някой да го прави?



    Това, което се прави (в 90% от случаите), е да се търси оправдание фактите да се пренебрегват като невярни... защо? - защото споделяйки ги заедно с личното си мнение, съм печелил дивиденти за собствената личност.

    А за кой да печеля дивиденти, за общината ли? Естествено че за себе си! Не съм ли аз който съм ги събрал, намерил и превел? Даже и някой да е идеално с английския, пак не ги е чувал, щото то не е само до това, че е на български, трябва да знаеш къде и как да търсиш и прочие.

    Да не говорим, че трябва да си малко луд да се занимаваш за чест и слава да ги разпространяваш. Понеже ако някой не ги разпространява, в българския интернет никой нищо няма да знае. Понеже няма да има как да се попадне на тази иначе известна информация.

    Това означава "за чест и слава". Аз разбирам по някакъв начин да взимах по 20 кинта на нещо - тогава да, личното ми мнение ще бъде изчегъртано. И за неговото споделяне ще таксувам отделно.

    Ама случаят не е такъв.



    Така че, много се извинявам, ама тука има дивиденти за обиране... и аз не мисля, че са за Knispel в случая =P Не е ли?

    Учудващо е колко много хора имат нещо против човек да си събере дивидентите.

    Просто не съм свикнал да оставям на Бог работата да ми събира заслуженото, след като то си е моя грижа. Както се казва във филма "Ще се лее кръв", което е много хубав филм, "Бог няма да ти помогне заради това, че си глупав".



    Та Knispel въобще не се е възползвал от фактите. Иначе щеше да знае, че няма как в един НЕ-АВТОРСКИ материал да вплета лично мнение. Защото всичките ми преводи са точно представяне на самия източник, а не "обогатени" и не "спестени" или "окастрени" или "изопачени".



    Затова недоумявам какво отношение има моята личност спрямо истинността на това, което казвам...


    Отговорът, разбира се, е че хората масово се борят за и поддържат гледища, които са логически неиздържани и поддържат в представите си НЕИСТИННИ схващания, които са им изгодни.

    Само че когато ги провокираш - когато им покажеш, че НЕ МОГАТ да извлекат каквито и да е дивиденти от НЕИСТИННИ представи - те те атакуват точно на тази основа: кой си ТИ с твоите факти, че личността ти се представя по-силно от ТЯХ с техните грижливо стискани изгодни рационализации.
    Последно редактирано от hecu2 : 10-24-2019 на 13:13

  18. #43
    Knispel, сега до абсоютната истина ли ще опрем? Оттам ли ще изсмучеш аргумент - от абсолютните философски представи? Ми кажи си, че не си прав... не е нужно всичко това, аз знам, че няма откъде да вземеш аргументи. На мене тия разговори са ми тренирани до баналност.
    Последно редактирано от hecu2 : 10-24-2019 на 13:14

  19. #44
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Учудващо е колко много хора имат нещо против човек да си събере дивидентите.

    Просто не съм свикнал да оставям на Бог работата да ми събира заслуженото, след като то си е моя грижа. Както се казва във филма "Ще се лее кръв", което е много хубав филм, "Бог няма да ти помогне заради това, че си глупав".
    Алегорично казано, гледай чрез Словото да водиш хората към Бога, а не към себе си, правейки сянка на Бога и похищавайки за себе си почестите, който принадлежат на Него.

  20. #45
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението


    Първо... ДА, стремя се да печеля лични дивиденти. Абсолютно вярно. Проблемът ми с това е, че не го крия, заявявам го открито - не разбирам обвинението? Не го правя подмолно, очевидно е. Какъв е проблема? МОРАЛНИ оценки ли си раздаваме?

    Второ... ДА, имам его-пристрастия. Аз съм СТРАСТЕН по тази информация, абсолютно, личното ми мнение се пропива навсякъде. Не го правя подмолно, очевидно е. Раздавам личната си оценка по тези въпроси, така е, да. Някога да е била необоснована? Винаги съм многословен именно заради личната си оценка, защото държа да си покажа доводите, точно за да не крия личното си мнение. Какъв е проблемът с това?


    Трето... Никой не казва, че лъжа. Понеже НЕ лъжа. Никой не казва, че нещо не е точно така - понеже представям някакви конкретни опори: автор, източник, кога, как, препратка, нещо съществено, а не си измислям и не си украсявам.





    Затова не разбирам следното:

    По какъв точно начин... това, че ползвам информацията за лични дивиденти... я прави неистинна, невярна и погрешна?
    Прави информацията субективна, тоест по дефолт неистинна, невярна и погрешна. Това е все едно да викнеш маиката на подсъдим да свидетелства в негова полза. "Абе те се караха преди и вярно че тои го е наръгал, ама трябва да е било случаино, защото е много добро момче и няма как да го е направил нарочно". Естествено че няма да се приеме в съда. Ние тук не сме съд, и аз не съм адвокат, но все пак претендираш за обективна истина по дадени въпроси, при това атакуваш другите потребители на тази основа, а сега казваш че всичко е пропито със собствено мнение. Еми добре, няма лошо, стига да е осъзнато като просто твое си мнение.
    Но това е само повърхностна забележка, аз не мисля че изобщо можеш да разбереш същината на нещата, за които говориш, ако не си себеосъзнат, а това е по-важното, след като в краина сметка ти не представи информация директно преведена от англииски, а своята собствена интерпретация на това което си прочел и се изказа по въпроси, за които едно вътрешно ниво е задължително, та да се разберат всичките особености. Това не е като да четеш инструкции за сглабяне на етажерка. Това не става с четене, става само с вътрешно осъзнаване на своите собствени филми и скрити в несъзнаваното особеностти, и едва след това идва и разбирането на външните събития и феномените в света на човешкото. Това е смисъла на вървенето по пътя на духовното израстване - с двата крака, навън и навътре.

  21. #46
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Алегорично казано, гледай чрез Словото да водиш хората към Бога, а не към себе си, правейки сянка на Бога и похищавайки за себе си почестите, който принадлежат на Него.
    Напълно приемам тази забележка.


    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Прави информацията субективна, тоест по дефолт неистинна, невярна и погрешна.
    Така ли? Никога не съм видял да ми цитираш кое е неистинно, невярно и погрешно.

    Видял съм единствено обобщаващи фрази, засягащи всичко като цяло.

    Аз искам следното: За да те взема насериозно, искам да ми говориш с доказателства, позовавания и ясни въпроси. Иначе не разбирам за какво въобще ми говориш.



    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Ние тук не сме съд, и аз не съм адвокат, но все пак претендираш за обективна истина по дадени въпроси, при това атакуваш другите потребители на тази основа, а сега казваш че всичко е пропито със собствено мнение. Еми добре, няма лошо, стига да е осъзнато като просто твое си мнение.
    Отново не разбирам:

    Нужно ли е да сме съд, за да мога да изкажа истината?

    Нужно ли е да сме съд, за да мога да кажа на някой, че греши? Или вечно трябва да казвам "аз не знам, ама си мисля", при положение че знам? Или е невъзможно човек нещо да знае?

    А личното ми мнение невъзможно ли е да съвпада с истината? Питам - личното мнение на човека може ли да е вярно и истинно?




    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Но това е само повърхностна забележка, аз не мисля че изобщо можеш да разбереш същината на нещата...
    С това (и след многоточието) вече ставаш безочлив и нагъл, по възпитан начин. И въобще не се занимавам да влизам в диалог по тия реплики.



    Ще приема нещо на сериозно единствено ако е представено сериозно: за да поставиш под въпрос нечия логика, трябва да се постави на разглеждане съждението, фактите на които почива и логиката, която ги обвързва.

    Аз не съм видял ти да имаш претенции да те взимат насериозно в критиката ти, понеже не те е грижа да се бориш за истинността на каквото и да е. По-скоро се опитваш да "отстрелваш наедро".

    Затова цялата ти работа е празна.

  22. #47
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Ама то толкова много глупости си изписал, ако тръгна да отстрелвам на дребно, ще има да стрелям до другата седмица. Нямам толкова патрони пич. Наистина се надявах да излезеш спортсменски от казусите които ти поставих, а ти почна да злобееш. Така или иначе аз нямам лично отношение към теб, нито ме интересува дали ме приемаш на сериозно, така че не виждам защо ми се газираш. Не се и чувствам обвързан да ти отговарям, но ще го направя, което е малко трудно, защото казах ти, повечето от нещата които говориш са правилни, и логиката ти не е грешна. Въпроса е както казах, в първоначалните допускания, от които на сляпа вяра тръгваш и цялостното ти отношение в разсъжденията, което ги субективизира и опорочава краините заключения.
    За да не съм голословен, както правилно отбеляза, като ми доиде музата ще напиша нещо конкретно и съдържателно, мисля за излиянията ти по темата за разликата между човека и животното примерно.

  23. #48
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    hecu2, какво мислиш за елиминирането на книжните пари в брой и въвеждането на „безкешово общество„?
    Това няма ли да доведе до тотален контрол на държавата върху богатството, доходите, спестяванията, а оттам и върху личния живот на всеки човек във всеки един момент?

  24. #49
    Имам лично мнение по въпроса, да... доколкото се интересувам от всичко това и имам съответните впечатления...



    Нека обрисувам проблема (който е все един и същ, в колкото и различни въпроси да се вглеждаме).


    Става дума, че определени технологии се разработват с цел постигане на тоталното робство. (В стандартната размяна на реплики все още е необичайно да се говори за робство, казва се "тотален контрол", но това значи именно робство.)

    Въпреки че, ако НИЕ искаме, можем да разработваме СЪЩИТЕ технологии с цел постигане на пълна свобода.







    Например:

    Дигиталните пари биха ни освободили от държавата. Защо? Защото дигитализирането на парите е технологично средство, което дава повече контрол над парите.

    Няма ли да е хубаво да се освободим от контрола на държавата? Разбира се, че би било хубаво - и решението да си върнем контрола върху собствения труд е като дигитализираме парите.

    Само че, държавата също може да използва тази технология (технологията може да се ползва от който и да е за каквото и да е, стига да сработва). За какво държавата ще ползва дигиталните пари? - За още повече контрол върху НАШИЯ труд.



    Затова въпросът не е ДАЛИ да се дигитализират парите, отговорът е очевиден - това е бъдещето и не само че е неизбежно, но е нужно да стане час по-скоро.

    Истинският въпрос е КОЙ ще го направи. Държавата определено иска да го направи. Въпросът е хората да се осъзнаят и да не позволят тя да го направи, а да си го направим ние - борещите се за повече свобода хора.




    Инициативата за дигитални пари на борещите се за свобода хора се нарича Bitcoin. Аз мисля (мое съвсем лично мнение), че Биткойна наистина е инициатива, която да върне властта на хората.

    Мисля че това, което се случи в последствие, са ответните действия на световната държавност и на банките да си запазят контрола. Единственият начин да унищожиш една валута е дискредитирането, така че срещу Биткойна в момента се води ожесточена война по дискредитация с цел обезценяването му. Това е война срещу стойността на тази нова валута.

    Обезценяването може да се постигне и чрез създаването на голямо множество сходни фалшиви валути, така че доверието и капитала да се раздробят и да се разделят помежду им.

    Държавите комбинират двете техники - създаване на сходни псевдовалути и дискредитация - като създават множество дигитални валутни пирамиди. Така доверието в дигиталните валути се подкопава, а оживяващият ги капитал се раздробява и разграбва от същите тези държави (чрез подставени лица, които организират тези финансови пирамиди с дигитални пари). В края на краищата, когато доверието в Биткойна удари окончателно дъно (когато на излъганите им писне), държавите ще предложат решението - ДЪРЖАВНИ дигитални валути.

    Вековната схема - създават хаос, за да предложат себе си като окончателното решение.


    Според мен, доколкото наблюдавам нещата, такава е ситуацията. Наистина си мисля, че Биткойн беше логичната иновативна инициатива на свободомислещите хора. И смятам, че в момента световната власт в лицето на държавите и банките водят война срещу стойността на тази валута, защото искат контрола, който тя предоставя, да бъде насочен срещу нас, а не в наша полза.




    Банките не са зло, сами по себе си. Те са валутен инструмент, точно както дигиталните пари. Това, че са под контрола над правителствата (или обратното, въобще срастването на властта и банките), е просто логично последствие - защото онзи, който се стреми към контрол, ще се стреми да си осигури средствата за контрол.

    Но банките и властта в момента са срастнати. Тоест, банките нямат избор, и ще трябва да се преориентират към дигитални пари. Въпросът тук е, че ако борещите се за свобода хора успеят, чрез Биткойн или сходна инициатива, това ще доведе до развод между банките и властта. Ако дадена банка не пожелае да се разграничи от държавната власт, тя ще загине. Банките ще оцелеят под формата на някакви особени дружества, на практика предлагащи сървърно пространство (тотална трансформация).
    Банките са изправени пред дълга и кървава война, която война може да се реализира и като една съвсем буквална световна финансова война някой ден. Нежеланието да навлязат в този процес на трансформация ги консолидира още повече с държавните власти. Такива са страстите по този въпрос...






    Има го и проблема със свободата...

    Една освобождаваща дигитална валута е точно това - пълна свобода. За момента Биткойн е единственият истински пример за такава валута.

    Такава една валута е непроследима. Естествено е, че първите, които ще имат интерес от свобода, са престъпниците и злодеятелите.

    Напълно естествено е това. И почтените хора тепърва трябва да храносмелят тази мисъл - че дигитализацията на парите ще даде свобода на всички, не само на почтените... Но почтените хора трябва да свикнат и с мисълта, че непочтените и злодеятелите са 1% от всички останали и че човек не става злодеятел заради това, че наказанията са отпаднали (това е илюзията, която от векове се използва за легитимиране на държавата).

    Така че е въпрос на еволюция.


    По-точно... тук става дума за една еволюция, за която отдавна е дошло време, но случването й изкуствено се спъва и предотвратява от онези, чиято сила остава в миналото и се стремят да опазват контрола си над останалите.
    Последно редактирано от hecu2 : 12-07-2019 на 10:27

  25. #50
    Същото е и с 5G...

    Да, 5G е бъдещето. Само че то е средство за огромен контрол.

    На безмозъчния консуматор 5G не му се представя като средство за огромен контрол - представя му се като средство за огромни зрелища с пуканки.


    5G е една еволюция, от която хората още не са показали, че се нуждаят. Те ще използват това средство за огромен контрол, за да плюскат и да пърдят... а не за да колонизират космоса. Само че ПРАВИТЕЛСТВАТА вече губят контрола, и вече имат нужда от 5G, за да ползват това средство за огромен контрол именно за контрол.

    И защо губят контрол? Защото да контролираш толкова голям брой хора на тази планета излиза все по-скъпо всеки ден и вече става все по-невъзможно.



    Така че дигиталните пари се бавят и се полагат усилия да се измъкнат от нашите ръце още в зародиш... докато 5G ни се натяква и натиска в устите без реална причина и в условията на пълно информационно затъмнение.



    Всички неща са добре свързани и зависят едно от друго, само че хората масово не разбират властта - как се пази властта, как се налага контрол и тн. - и не са научени да виждат общия корен за цялата тази динамика в света.
    Последно редактирано от hecu2 : 12-07-2019 на 10:39

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си