.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5

Тема: Въпрос

  1. #1

    Lightbulb Въпрос

    Здравейте,аз съм момиче на 14 години.Ходя с едно момче на 16 години от 1 месец (но го познавам от 2 години).Не знам дали е девствен или не, но аз съм.
    Преди 3 дни бяхме в един автобус заедно с около 10 наши познати...Нямаше места и той ми каза да седна в него.Първоначално бях на единия му крак, но после се преместих по-нагоре,защото ни беше неудобно.След около 3-5 минути усетих "боцване"под мен.По пътя имаше дупки и този факт направи преживяването още по-неловко.
    Много често и докато се прегръщаме или целуваме усещам, че му става.А и постоянно си търси поводи да пипне тук и там уж "неволно" или да ме погледне с перверзен поглед и да направи намек.
    Аз страшно много го харесвам ,даже вече мисля,че го обичам.Дали той ще поиска да го направим скоро,защото напоследък много често ми прави някакви намеци?Аз не се чувствам готова все още и мисля че ни е рано.
    П.С.Моля без хейт!

  2. #2
    Не съм жена и едва ли разбирам добре емоцията ти относно загубата на девствеността. Така че няма да обсъждам това.

    Но относно другите ти емоции, мога да помогна да анализираш ситуацията.



    На първо място:
    Все още сте твърде млади, за да имате адекватна емоционална интелигентност. На тази възраст можете само да си МИСЛИТЕ, че изпитвате едни емоции, но чак по-късно в живота ще осъзнаете наистина КАКВИ са били.

    На второ място:
    Все още сте твърде млади и на този етап не гледате много далеч в бъдещето (не възприемате живота в истинската му големина). Настоящите моменти ви се струват дълги, много важни и много неповторими.
    И в известен смисъл наистина са такива. Това е "магията" на възрастта ви, както се казва.
    Но когато се опитвате да взимате решения на тази база, не бива да забравяте, че за сега срещите и познанствата ви са мимолетни. ЕДВА ЛИ това ще бъде дълговременният ти партньор (шансът да е така е наистина много малък). Занапред много пъти ще бъдеш привлечена по същия начин към други момчета. Сега може да ти звучи странно, но когато вече си привлечена от следващия, въобще няма да искаш да се сещаш за този (дори и да сте добри приятели, няма да го възприемаш като такъв вид партньор).


    Така че... След като това е само началото на емоционално-интимните ти влечения към света на момчетата (или пък ще клониш към дургите момичета? кой знае?)... и след като почти със сигурност не го обичаш и скоро няма да си истински влюбена (а само привързана в различни степени)... не позволявай да ставаш жертва на натиск.

    Нищо не те подтиква да бързаш да си губиш девствеността. Ако не го чувстваш вътрешно подходящо, значи, не се насилвай. Насилието над себе си - и вътрешно и външно - не може да се оправдае по никой начин, повярвай ми. Няма причина, която да си заслужава ти да се насилваш вътрешно или външно.


    Замисли се и върху това - ако сексът помежду ви е въпрос на раздяла или не, и ако става въпрос да правите секс, само за да го задържиш до себе си... тогава отношенията ви са изкуствени и по-добре да им позволиш да се разградят. Отколкото да си създаваш зависимост към една изкуствена ситуация, която ще те повлече със себе си емоционално надолу.


    Без болка обаче няма да натрупаш опит. Така че грешките са неизбежни. Ако не искаш да слушаш 30 годишен като мен, пак ще си права : P

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Не съм жена и едва ли разбирам добре емоцията ти относно загубата на девствеността. Така че няма да обсъждам това.

    Но относно другите ти емоции, мога да помогна да анализираш ситуацията.



    На първо място:
    Все още сте твърде млади, за да имате адекватна емоционална интелигентност. На тази възраст можете само да си МИСЛИТЕ, че изпитвате едни емоции, но чак по-късно в живота ще осъзнаете наистина КАКВИ са били.

    На второ място:
    Все още сте твърде млади и на този етап не гледате много далеч в бъдещето (не възприемате живота в истинската му големина). Настоящите моменти ви се струват дълги, много важни и много неповторими.
    И в известен смисъл наистина са такива. Това е "магията" на възрастта ви, както се казва.
    Но когато се опитвате да взимате решения на тази база, не бива да забравяте, че за сега срещите и познанствата ви са мимолетни. ЕДВА ЛИ това ще бъде дълговременният ти партньор (шансът да е така е наистина много малък). Занапред много пъти ще бъдеш привлечена по същия начин към други момчета. Сега може да ти звучи странно, но когато вече си привлечена от следващия, въобще няма да искаш да се сещаш за този (дори и да сте добри приятели, няма да го възприемаш като такъв вид партньор).


    Така че... След като това е само началото на емоционално-интимните ти влечения към света на момчетата (или пък ще клониш към дургите момичета? кой знае?)... и след като почти със сигурност не го обичаш и скоро няма да си истински влюбена (а само привързана в различни степени)... не позволявай да ставаш жертва на натиск.

    Нищо не те подтиква да бързаш да си губиш девствеността. Ако не го чувстваш вътрешно подходящо, значи, не се насилвай. Насилието над себе си - и вътрешно и външно - не може да се оправдае по никой начин, повярвай ми. Няма причина, която да си заслужава ти да се насилваш вътрешно или външно.


    Замисли се и върху това - ако сексът помежду ви е въпрос на раздяла или не, и ако става въпрос да правите секс, само за да го задържиш до себе си... тогава отношенията ви са изкуствени и по-добре да им позволиш да се разградят. Отколкото да си създаваш зависимост към една изкуствена ситуация, която ще те повлече със себе си емоционално надолу.


    Без болка обаче няма да натрупаш опит. Така че грешките са неизбежни. Ако не искаш да слушаш 30 годишен като мен, пак ще си права : P
    Оценявам и уважавам мнението Ви,но не мисля,че сексът би бил причината за раздяла. Той се е доказал във времето, че държи на мен ,както казах заедно сме от месец, но го познавам от години.И не бързам да загубя девствеността си,не смятам и че би ме насилил да го направя,ако не искам.

  4. #4
    Ще се радвам и на други мнения и истории от хора изпитали нещо подобно (защото съм сигурна че има много) или близки до нашата възраст.
    Последно редактирано от gabriella_n : 09-21-2019 на 09:42

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Не съм жена и едва ли разбирам добре емоцията ти относно загубата на девствеността. ...
    Как не си жена, след като в една друга тема твърдиш, че си нашата леля...

    (think) Съвсем се обърках..
    Поне ти наясно ли си какво си? Нито жена, нито мъж - да не си неопределило се хлапе?

    Ех, този шведски модел.. След години тия сегашни младежи ще станат на по 90-100 г. и все още няма да са наясно от кой пол са.. Евроценности на модерния свят.. :/

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си