.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Древно мегалитно строителство: Методи

    Реших, че може да е полезно да рекламирам разследванията си относно древното мегалитно строителство тук в този форум. Мисля, че има достатъчно място за изява на аматьори и за задоволяване любопитството на всеки, който го влече тръпката да се занимава с нещо, което е в авангарда на науката, но скоро няма да влезе в училищата =)


    Какво означава "мегалитно строителство"? Това са древните постройки като пирамидите в Гиза например... и много, много други древни паметници, направени от невъобразимо големи и очевидно обработени камъни. Характерното за мегалитното строителство е, че не съществува научен консенсус за начина, по който са били построени паметниците.

    Подробно можете да се запознаете с проблематиката в темата ми на моя сайт, събрал съм и съм разгледал всичко основно относно теориите: Циклопно строителство и "митологично" каменоделие.


    В научен план, към тези теории може да се подходи по два начина:


    1. Геополимери

    Геополимерите са в момента случващата се революция в строителството. Това са бетони, които разполагат с кристална структура, а не са аморфни като обикновените произведения от Портланд цимент (обикновения цимент). Въпреки че бяха изобретени от Джоузеф Давидовиц преди десетилетия, те дори и на ден днешен са засекретени като фирмена тайна при много от водещите корпорации. В строителния елит съществува ожесточена напревара по разработване на авторски геополимерни формули, защото който се наложи на това поле, ще владее бъдещето в строителството.

    Джоузеф Давидовиц е изключително авторитетен учен. Изобретател на геополимерите и основател на Геополимерния институт, както и на други научни институции по въпроса.

    Автор е на няколко важни книги. Една от най-интересните му - "Пирамидите: Една разгадана енигма" - е преведена от мен и е качена в нашата Библиотека. Можете да я прочетете тук: http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=281.0

    Някои други материали от изследванията на Давидовиц са преведени в "Геополимери" в Библиотеката ни (но тези публикации все още са в разработка и за сега не са много изчерпателни).

    Открил съм и друга, свързана информация в разследванията си по въпроса. Мисля, че на всички читатели ще им е интересно да разгледат материала "Джинджър Дозиер, 2013г---- Отглеждане на био-тухли"



    2. Иновативна обработка на твърди скали

    Това ще рече авангардни нови технологии, които обработват най-твърди скали по лесни и бързи начини. Разследванията в тази област ме доведоха до един патент на НАСА, който съм превел на български тук: US 8910727 B2 ---- Ултразвуков къртач.

    Все още съм развълнуван, защото тъкмо преди малко публикувах най-новата изровена информация като втора публикация към горния патент - http://apocryphal-academy.com/index....sg3986#msg3986





    Ще се радвам и ще бъда на разположение за дискусии по въпроса и тук в тази тема =) Но моля, ако ви е любопитно, би било добре да прочетете вече наличните анализи и събрани данни. Има доста за четене и е достатъчно, за да се изградят пълноценни предварителни заключения.

    Междувременно, отново се захващам с инвестирането в конкретни експерименти, за да има какво да кажа и от себе си в скоро бъдеще, а не само да преразказвам =)
    Последно редактирано от hecu2 : 09-23-2019 на 00:51

  2. #2
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Здравей,

    А какво смяташ за скулпутрите правени през римско време? Според мен интересното е, че нивото на детайлите при тях е действително зашеметяващо. Също така и материалите. Как се вплитат различни материали (различни по състав като камъни и мрамор) с такава прецизност? Така сякаш е използвана 3Д технология за принтиране каквато едва сега започваме да придобиваме и усвояваме.





    Освен това какво смяташ за теорията, че преди няколко стотин години е имало огромен потоп по целия свят? Заради това много разкопани стари сгради и селища се намират зарити от тонове пръст и на много метри под земята? Особено на места, където геологията на съответния географски район (като например взимайки предвид високата му надморска височина) не позволява да се смята, че е имало каквато и да било възможност съответното място да е било потопено преди няколко хилядолетия, камо ли пък по-малко, например броени столетия. Ярък пример за това е район Сердика в столицата, където може да се видят ясно, че разкопките са доста зарити, а пък не става въпрос за безброй много хиляди години (че дори и да бяха), в които да има къде да се натрупа толкова огромно количество от тонове пластове кал от дъждове, която да ги скрие.

    И едно мое откритие. Ето базиликата Света София от 1800 г. на пощенска картичка:


    Не ти ли се струва някак доста зарита под кал? Кой я е изровил и защо никъде не се споменава за голям кален потоп в архивите на града? Ето я за сравнение и сега.



    Мога да дам и още примери в случай на интерес по темата.

  3. #3
    Привет =) (както е казал руския доносник на партийния секретар..)


    Ами, римският бетон е пословичен. На всички е известно, че като кажеш "римски бетон", това означава качество, приложимост и практичност в едно. Най-очевидната характеристика на римския бетон и на римските хоросанови мазилки е, че бетонът и мазилката на паметниците от римско време е в ПО-ДОБРО състояние (дори и след като паметникът е изкопан, без реставрация), отколкото е бетона на софийските съвременни сгради в центъра.

    Освен това, римските пътища из Европа не са мръднали вече колко столетия... А нашите, дори и европейските модерни магистрали ги поправят на 10 години (нашите родни всяко лято).

    И причината също е известна на всички - римляните не са ползвали Портланд цимент, какъвто ползваме ние. Когато ние в днешно време казваме "цимент", има се предвид именно онзи цимент, разработен през 1750-1800г. А той е много, много долнопробен. Римският цимент се е приготвял от вулканична пепел.

    Но за всичко това вече съм писал и няма да се повтарям сега. Може да разгледаш публикацията (мой превод на чужда статия) за Небатейците, които са строителите на град Петра. Мисля че в нея накратко се преразказваше историята на римския бетон.






    Относно Потопа

    Тук засягаш въпрос, който не е пряко свързан с темата, но мисля че е уместно да го обсъдим, защото е КОСВЕНО свързан.

    Една от причините геополимерите да са някак си трудно обсъждана тема в научните среди (не само в бизнес средите), е понеже геополимерите водят до повдигането на много неудобни въпроси.


    За геополимерите е характерно, че:

    (1) Водят до образуването на "бетон", който обаче е напълно идентичен с естествена скала. Известно е, че геологичния и минералогичния анализ на една геополимерна проба по НИКОЙ начин не се различава от анализа на естествена скала. С други думи, ако подателят на пробата не уточни, че това е геополимерен бетон, лабораторният анализ няма да знае, че това не е естествена скала.
    (2) Геополимерният бетон стяга значително по-бързо от редица съвременни бързостягащи бетони. Става дума за няколко часа, като кристализацията е напълно завършена на следващия ден.

    (3) Едно от най-високите бизнес достойнства на геополимерните бетони е, че тези видове бетони могат много лесно да се приготвят от природни материали, намиращи се в ареала на строежа. От гледна точка на индустрията това означава, че не е нужно да се харчат милиони, за да се докара цимент от Европа, за да се транспортират тухли от Африка и да се плаща за наемането на десетки или стотици самосвали и тяхното гориво и амортизация. Това буквално спестява милиони от разходите на строителя. Освен това, създава големи напрежения в индустрията, защото употребата на геополимерни бетони би довела до много по-висока екологична оценка на строителството въобще, както и до огромно свиване на пазара на строителни материали, а следователно и до безработица в много неекологични отрасли.


    Горните факти повдигат въпроса: А не се ли случват геополимерни реакции и в нормални природни условия, от само себе си?

    И отговорът е да, случват се.

    Проблемът е, че ако се случват, тогава всички методи на датиране, които историческата наука до сега ползваше, отиват в кофата.

    А ако методите за датиране отидат в кофата, в кофата отива и настоящата доктрина за историята и миналото на Земята.



    Някъде в материалите, които линкнах най-горе, разказвам за случаите на доказана спонтанна геополимеризация в природата.

    Иначе относно Потопа, препоръчвам книгата на Нийнхюс, която съм превел в смислената й част - "Старата Земя? Защо НЕ!" В нея авторът защитава тезата, че глобален Потоп действително е имало и че миналото на Земята въобще не се простира милиони години назад, което за него е абсурдно. Според данните, които представя (и които всеки може да провери, защото изчерпателно съм ги цитирал) миналото на Земята ДО Потопа трябва да е около 10 000 години максимум. Колко време е съществувала Земята ПРЕДИ Потопа, авторът не се наема да спекулира, тъй като е на практика невъзможно да направим исторически пробив отвъд събитието на Потопа.

    Защо е невъзможно, на читателя ще му стане ясно, когато се запознае с проблематиката от книгата.


    П.П.
    Не мисля, че стилистиката на картичката позволява да се направи категорично заключение, особено след като в днешно време отсъстват останалите обекти за съпоставка =?
    Последно редактирано от hecu2 : 09-24-2019 на 14:44

  4. #4
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Проблемът е, че ако се случват, тогава всички методи на датиране, които историческата наука до сега ползваше, отиват в кофата.

    А ако методите за датиране отидат в кофата, в кофата отива и настоящата доктрина за историята и миналото на Земята.
    Ами аз именно за това говоря, много от това, което уж знаем за периодите на геоложката история не съвпада с наблюдаваните разкопки и разпо

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Според данните, които представя (и които всеки може да провери, защото изчерпателно съм ги цитирал) миналото на Земята ДО Потопа трябва да е около 10 000 години максимум. Колко време е съществувала Земята ПРЕДИ Потопа, авторът не се наема да спекулира, тъй като е на практика невъзможно да направим исторически пробив отвъд събитието на Потопа.
    Не говорих за библейския потоп. И не говоря за потоп от вода, а от кал. Поради това дадох за пример как е изглеждала базиликата Света София от 1800 г. Ясно се вижда, че нивото на улицата е затрупало партера й и се вижда малка част от входната порта. Т.е. е била зарита на поне 2-3 метра с кал (а може и повече да е било). Из цял свят има странни археологически разкопки свидетелстващи, че е имало кален потоп. Теорията е, че около преди 200, 300 години е имало голям катаклизъм, който е изтрил огромна част от човешката цивилизация. Знам как звучи, но не бързай да изключваш това, което казвам. Може да намериш голямо количество от факти като например "ренесансови сгради" (знам, че може да имаш нещо против датировката, така че държа да спомена, че използвам "ренесансови" просто условно, защото примерите, които ще ти дам ми изглежда като архитектура между 14 - 17 век и по никакъв начин не съм архитектурен специалист). Ето примери:



    Ето и базиликата със сравнително изображение, което може би ще е по-ясно:

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    П.П.
    Не мисля, че стилистиката на картичката позволява да се направи категорично заключение, особено след като в днешно време отсъстват останалите обекти за съпоставка =?
    Още изображения може да видиш ето тук:
    https://www.reddit.com/r/CulturalLay...heories_to_me/

    Може да видиш още и в youtube естествено, няма смисъл да преповтарям казаното много преди мен
    https://www.youtube.com/results?search_query=mud+flood

    За какъв вид катаклизъм може да става дума? Ще ми е интересно още от твоето мнение.

  5. #5
    Библейският Потоп е бил КАЛЕН потоп ; ) Всъщност, в книгата, към която те насочих, се защитава тезата, че Библейският Потоп е оформил на практика всяка от познатите днес планини, които не ги е имало преди това. А това е доста кал...

    По принцип, хората от обща култура не знаят почти нищо за Потопа. Но който се е интересувал специално от Потопа в литературата (религиозната), знае, че водата на Потопа е дошла ИЗПОД земята. Тя не е от дъжда, който бил валял 40 дена, това само по себе си е нищо вода.

    Водата извира от самата Земя, и Библейският Потоп е кален.



    Това естествено не е нещото, погребало Св. София Аз смятам, че калта си е съвсем естествена. Не забравяй, че в средновековието в Европа не е имало канализации - домакинствата са си хвърляли тоалетните гърнета през прозореца и са ги сипвали връз минувачите по улицата, по която улица не е имало канавки. Последвала е Чумата.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си