.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Exclamation Трябва да споделя с някого

    Хора, пиша това просто защото не знам къде другаде да го споделя. Мисля че ми трябва психолог. Но ето накратко историята.
    Никога не съм се разбира с майка ми особенно когато пораснах малко и започнах да мисля по-самостоятелно. Постоянно се караме. Минимум два пъти на седмица. И повечето пъти е заради мен но мисля че не е само заради това.
    Днешният ни спор беше относно храната. Общо взето най-честата тема за която се караме. Според нея "не ям" което честно да си кажа може и да е така. Вегетарианка съм по свой собствен избор и също така не ям много зеленчуци.
    Вчера й казах да разнообрази малко храната защото готви много еднообразно като си мислих ще няма да го вземе много на сериозно. Но днес като се прибрах беше тръгнала да готви някаква измисшльотина която би трябвало да наподобява китайския ориз който си поръчваме. Казах й че няма да го ям. Тя ми каза да го пробвам аз отново и казах че няма и тя ме остави на мира. Всичко "точно" свършвам да уча отивам при нея и я питам какво има за ядене освен тоя буламач(не казах буламач де). Тя каза че не може да се оправя с мен повече и аз си отидох в стаята. След няколко минути тя ми втасва в стаята с въпросния ориз в любимата ми чиния и ми казва да ям аз казвам че няма тя казва да ям аз отново че няма и така се скарахме отново. Казвам ѝ че не искам да го ям и тя накрая се изнерви много и хвърли чинията на земята( тя разбира се се счупи и ориза се разхвърча) излиза моята от стаята и ми казва да си изчистя. Аз побесняла че ми е счупила чинията и ме кара мен да чистятръгвам след нея и ѝ наговарям куп отвратителни неща (хора бях БЯСНА ) казах й че е луда.
    В момента не си говорим и знам че най-вероятно като четете това си мислите че аз съм лудата но просто трябвале да споделя с някого. Много е тегаво у нас аз съм в пубертета а майка ми е в криза на средната възраст за баща ми въобще не искам да мисля, единия ми брат ме мрази другия почти не ми обръща внимание вече и наистина трябваше да кажа всичко това на някого.
    Благодаря че го прочетохте до каря и се извинявам ако е имало правописни грешки!

  2. #2
    Стихнах до финала! Беше ми интересно какво се е случило с чинията. Вече нямаш любима чиния. Край счупена е. Вече ще се храниш в еднообразни. Твоята любима чиния те изостави. И да плачеш за нея - тя няма да се върне. Счупена е. Няма я. Но добрата новина е, че вече си една идея по-малко меркантилна. Замени счупената чиния с книги - да постигнеш душевна извисеност и да скъсаш поредна окова с тленното и материалното. За домашно за утре - счупи си любимата чаша. В други ден - скъсай любимата си тениска. Не бъди роб на вещите - изхвърли ги. Запали ги. Чети книги и се ограмоти, образовай се, издигни душата си!

  3. #3
    Благодаря за мнението (наистина) , но идеята ми с целия този пост не беше само "за любимата ми чиния". Обогатявам времето си с много неща така че " да счупя оковите на тленното и материалното" . А относно книгите (най-вероятно няма да ми повярваш, но честно да си кажа и не ме интересува) чета предостатъчно, за да получа "душевна извисеност".
    П.С. харесват ми метафорите, които използваш

  4. #4
    А защо не опиташ да си готвиш разни неща ? Със сигурност на майка ти не й е лесно,дори се е постарала да ти сготви нещо,специално за теб.Оценяй това

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    Майка ти е по-лудата (поне засега) , не ти.
    Кво я оставяш 100 пъти да те гони с тоя ориз, казваш веднъж, че не го искаш щото в момента не ти се яде такова било то защото наистина не ти се яде или е гадно сготвен (няма значение, не трябва да ти пука дали ще се обиди, ако не може да готви или не готви по твой вкус е добре да го знае така или иначе) и край. Трябва да е достатъчно, поне при нормалните хора. Дори да няма финансови или физически възможности да ти угажда на капризите трябва да се съобразява с това какво искаш и какво не искаш да ядеш. И да, ако майка ти изобщо претендира за някаква нормалност й кажи, че хич не се счита за нормално и уравновесено да троши чиниите само защото не ти се яде това което е в тях.
    Последно редактирано от fire_magic : 10-24-2019 на 05:54

  6. #6
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от crazymonkey Виж мнението
    ...спор беше относно храната.... най-честата тема за която се караме. Вегетарианка съм по свой собствен избор и също така не ям много зеленчуци.
    От тоя момент нататък спрях да чета!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #7
    Уважавай родителите си въпреки тези неща! Не всичко е ядене. Като не ти харесва нещо-сготви си! Сготви за теб, за майка ти и братята ти... Научи се да оценяш..това ще стане когато започнеш да правиш тези неща за някой друг и той да не ги оценява, че и да има претенции. Всичко си е въпрос на време. И на личен избор.

  8. #8
    Писах ви на лични !
    Има два варианта.При първия се случва това ,което е било в миналото , а в другия е неизбежна промяната .
    Ако изберете промяната ми драснете някой ред !

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си