.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Как да се запозная с нови хора?

    Здравейте! Както се вижда от заглавието, имам проблем със срещането с нови хора. Всяка година броят на приятелите ми намалява и това ми се отразява психически. Чувствам се потисната, заради това, че нямам с кого да говоря, с кого да споделя и т.н. От вкъщи на училище и от училище вкъщи. Започнах да прекарвам много време на компютъра, играейки игри, с цел да се почувствам по-добре, но не се получава. На 17 години съм и много бих се зарадвала, ако някой от вас ми даде съвет!

  2. #2
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Дава ти се уникална възможност. Използвай времето да учиш, не да се чудиш как да намериш приятели!
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  3. #3
    Излизай навън и бягай от училище.
    Последно редактирано от yikes : 10-06-2019 на 12:32

  4. #4
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Дава ти се уникална възможност. Използвай времето да учиш, не да се чудиш как да намериш приятели!
    Точно това е грешния подход на 90% от родителите. Учи, учи, учи.. и едва ли не всяко нещо, което не е свързано с училището е губене на време и е вредно за детето. Истината е, че за да бъдеш успешен човек трябва много повече от една обща култура, която ти дават уроците. А умението да общуваш в много случаи ти отваря много повече врати, от колкото оценките в бележника или дипломата.

  5. #5
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от RapExotic Виж мнението
    Точно това е грешния подход на 90% от родителите. Учи, учи, учи.. и едва ли не всяко нещо, което не е свързано с училището е губене на време и е вредно за детето. Истината е, че за да бъдеш успешен човек трябва много повече от една обща култура, която ти дават уроците. А умението да общуваш в много случаи ти отваря много повече врати, от колкото оценките в бележника или дипломата.
    От кога ученето ти дава обща култура? По скоро географията и литература ти дават миниатюрна част от въпросната култура, всичко останало е една голяма маса безполезна информация, но е наложена за научаване (тоест наизустяване) от образователната система. Училището убива уменията за комуникация и води дори до психически разтройства (прекалено амбициозни родители, всякакъв вид тормоз, прекалено много материал). Общуването може да те направи връзкар, а за успеха няма правилна формула. А за автора трябва сама да си ги направиш тези приятели, започни от даскало или някакво хоби и лека полека ще си намериш.

  6. #6
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от RapExotic Виж мнението
    Точно това е грешния подход на 90% от родителите. Учи, учи, учи.. и едва ли не всяко нещо, което не е свързано с училището е губене на време и е вредно за детето. Истината е, че за да бъдеш успешен човек трябва много повече от една обща култура, която ти дават уроците. А умението да общуваш в много случаи ти отваря много повече врати, от колкото оценките в бележника или дипломата.
    Социалните умения също се развиват най-вече в училище, понеже там прекарваш най-много време.

    Оценките в бележника не значат нищо, ако не са в резултат на усилие, мислене и разбиране.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си