.
Затворена тема
Страница 2 от 16 ПървиПърви 12345612 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 397

Тема: Сатанизъм

  1. #26
    Не виждам защо ме нападате, след като забележката ми е истинна. Естествено че ще пиша, но когато имам време за това.


    Добрее... ето друга полу-забележка полу-коментар.




    За истинско четене за сатанизъм не може да се говори, защото сатанизмът е пирамидална структура, точно както масонството, което всички добре познавате. Това означава, че на всяко "ниво на посвещение" се научава нещо различно за сатанизма, което е невярно и няма общо с онова, което върхушката в йерархията изповядва като свои разбирания.

    Ясно е, че поне няколко човека тук са чели нещо за съдържанието на сатанизма. Но както някои отбелязаха, тези точно известните материали за сбора от философии в сатанизма дефакто се свеждат до една критика на християнството (това се подава на "външните нива").

    Ако повечето от вас са чели "критика на християнството", то някой чел ли е, всъщност, критика на сатанизма? Би било полезно, защото за да се напише сериозна критика на сатанизма, трябва да се проведе задълбочено изследване - много по-задълбочено от цивилния интерес на лаика любител, каквито сме всички ние тук.

  2. #27
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Това, че човека си е минал през някаква си негова фаза на развитие, включваща сатанизъм, не значи че го е направил от твоята тема.
    Не съм казвал, че е от моята тема, това ти си го измисли.

    Просто доктора още, като дойда във форума по същия начин твърдеше как той знаел истината и как ще просветли заблудените християни, а после той самия си измени възгледите (не само видимо за нас, но и по негово признание, че това е така) и сега пак твърди, че той знаел истината и как ще просветли простите християни.

    Демек, възгледите му се променят, но егото му остава

    Явно доктора още е в процес на търсене на истината, а по принцип, когато човек намери истината той спира да търси друга истина, няма нужда от друга истина или учение, религия (то става от само себе си това спиране), само му в него има едно неудържимо желание, още и още да напредва и потапя в нея.

  3. #28
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    по принцип, когато човек намери истината той спира да търси друга истина, няма нужда от друга истина или учение, религия (то става от само себе си това спиране), само му в него има едно неудържимо желание, още и още да напредва и потапя в нея.
    Аз не виждам нищо лошо в това възгледите на човек по някои въпроси да не са статични. Виждам проблем обаче, ако те останат статични (като при теб) дори след като прочете за еднорозите и вече е по-голям от 6 годишно момиченце.

    Йов 39:
    9. Ще поиска ли еднорогът да ти служи и ще пренощува ли на твоите ясли?
    10. Можеш ли привърза с въже еднорог о браздата, и ще брани ли след тебе
    нивата?
    Псалми 21:
    22. спаси ме от устата на лъва, и от рогата на еднорогите, като чуеш, избави ме.
    Псалми 28
    6. и ги прави да скачат като телец, Ливан и Сирион - като млад еднорог.
    Псалми 91:
    11. а моя рог Ти възнасяш като рог на еднорога, и аз съм намазан с пресен елей;
    Числа 23:
    22. Бог го изведе из Египет; той е бърз като еднорог


    Всеки може да направи справката сам и то в най-различни версии:
    http://bible.pc-freak.net/bulgarian_orthodox_bible.pdf
    https://bibliata.zahristos.org/



    Но все пак всеки може и да греши, така че те моля за някакъв коментар относно еднорозите! Навярно след като си открил истината и тя не подлежи на преразглеждане, значи би могъл да обясниш какво правят еднорозите в "истината". Сигурен съм, че можеш да помогнеш на нас, падналите в грях...
    Последно редактирано от TrollFactory : 10-09-2019 на 12:14

  4. #29
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Не виждам защо ме нападате, след като забележката ми е истинна. Естествено че ще пиша, но когато имам време за това.


    Добрее... ето друга полу-забележка полу-коментар.




    За истинско четене за сатанизъм не може да се говори, защото сатанизмът е пирамидална структура, точно както масонството, което всички добре познавате. Това означава, че на всяко "ниво на посвещение" се научава нещо различно за сатанизма, което е невярно и няма общо с онова, което върхушката в йерархията изповядва като свои разбирания.

    Ясно е, че поне няколко човека тук са чели нещо за съдържанието на сатанизма. Но както някои отбелязаха, тези точно известните материали за сбора от философии в сатанизма дефакто се свеждат до една критика на християнството (това се подава на "външните нива").

    Ако повечето от вас са чели "критика на християнството", то някой чел ли е, всъщност, критика на сатанизма? Би било полезно, защото за да се напише сериозна критика на сатанизма, трябва да се проведе задълбочено изследване - много по-задълбочено от цивилния интерес на лаика любител, каквито сме всички ние тук.
    Виж какво, няма намерение да ти чета есетата, ако не ти харесва темата и мислиш да ми я съсипваш, напусни!

  5. #30
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Ако повечето от вас са чели "критика на християнството", то някой чел ли е, всъщност, критика на сатанизма?

    Че, каква е разликата между "критика на християнството" и сатанизъм.
    И защо изобщо сатанизмът се нарича "сатанизъм" и защо са му лепнала такова компексарско, реваншистко име спрямо християнството.

    Дай сега, защото християнството най-големия враг е сатаната, ние да наречем това нашето сатанизъм, за да видят те колко сме широкоскроени от тях и как можем да им се присмиваме.

    Ми брао-брао, възхитени сме напрао.

    Все едно съм в детската градина.

  6. #31
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Че, каква е разликата между "критика на християнството" и сатанизъм.
    И защо изобщо сатанизмът се нарича "сатанизъм" и защо са му лепнала такова компексарско, реваншистко име спрямо християнството.

    Дай сега, защото християнството най-големия враг е сатаната, ние да наречем това нашето сатанизъм, за да видят те колко сме широкоскроени от тях и как можем да им се присмиваме.

    Ми брао-брао, възхитени сме напрао.

    Все едно съм в детската градина.
    Не всякаква критика към християнството е сатанизъм, но сатанизма е основно критика към християнството!
    Сатанизма се нарича така защото християнството така го е нарекло. Вие наричате всичко 'син на Дявола', което не е от вашата религия.

  7. #32
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Дифендър, защо така тихомълком подмина въпросите ми към теб от по-горе? Да не би да са неудобни за твоята "православна истина", това ли искаш да разберем от мълчанието ти?

  8. #33
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Аз не виждам нищо лошо в това възгледите на човек по някои въпроси да не са статични
    Ми да, когато човек е в процес на търсене на истината няма нищо лошо.

    Ти когато намериш правилната жена, търсиш ли друга жена или няма нищо лошо да не си статичен?

    Аз когато намеря правилната жена, вече не търся друга жена, а само гледам да се усъвършенствам в съвместното ни съжителство. НалЕ.

    Ми относно истината е същото.
    Последно редактирано от defender : 10-09-2019 на 12:21

  9. #34
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Явно доктора още е в процес на търсене на истината, а по принцип, когато човек намери истината той спира да търси друга истина, няма нужда от друга истина или учение, религия (то става от само себе си това спиране), само му в него има едно неудържимо желание, още и още да напредва и потапя в нея.
    Това че казах че си пляскал глупости преди време, не означава че и аз не съм го правил. Разликата е че моето беше предимно тролене. И не, не съм намерил истината, спрях и да я търся, откакто открих че няма истина. Намерих само лъжата, а това в повечето случаи е достатъчно.
    Последно редактирано от Knispel666 : 10-09-2019 на 12:28

  10. #35
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Не всякаква критика към християнството е сатанизъм
    Че защо, сатанизмът не е ли обратното на Христос? Да критикуваш Господа, кой друг може да го стори, освен сатаната и неговите последователи, който всъщност са него жалки жертви, достойни за съжаление.

  11. #36
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ми да, когато човек е в процес на търсене на истината няма нищо лошо.

    Ти когато намериш правилната жена, търсиш ли друга жена или няма нищо лошо да не си статичен?

    Аз когато намеря правилната жена, вече не търся друга жена, а само гледам да се усъвършенствам в съвместното ни съжителство. НалЕ.

    Ми относно истината е същото.
    Чакай малко сега! Това не по въпроса ми! Отново се измъкваш! Искам да ми обясниш за еднорозите в твоята истина. И те са част от нея все пак.
    Къде има еднорози днес и защо в библията ги има? Достатъчно цитати ти дадох по-горе директно от твоя неподлежащ на съмнение първоизточник на вяра. Считам за честно, ако дадеш някакъв коментар по въпроса. Интересувам се лично, сериозно и ти отделям време. Не говори никак добре за теб да ми избягаш така нескопосано. Ако не ми отговориш по същество, не само пред мен, но и пред останалите участници в темата (а те са реално и единствените живи души останали в този форум) ще ти паднат точки от репутацията и скоро абсолютно никой няма да ти обръща внимание освен доктора, който впрочем само те троли и то успешно тъкмо поради маниерите ти на разговор, на които обърнах внимание току-що.

  12. #37
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ми да, когато човек е в процес на търсене на истината няма нищо лошо.

    Ти когато намериш правилната жена, търсиш ли друга жена или няма нищо лошо да не си статичен?

    Аз когато намеря правилната жена, вече не търся друга жена, а само гледам да се усъвършенствам в съвместното ни съжителство. НалЕ.

    Ми относно истината е същото.
    Ако при теб търсенето на истината е като търсенето на жена...
    Не се изненадвам защо още не си намерил истината

  13. #38
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не говори никак добре за теб да ми избягаш така нескопосано.
    Сефте.

  14. #39
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    спрях и да я търся, откакто отрих че няма истина.
    Ми то и това е истина ве.

    Медитацията и тишината какво е за тебе - неистина ли? А тази тишина, която та прави жив да не би да е божество.

    Абе ти все нямаш истина, все нямаш богове пък все не е така, просто не го осъзнаваш, че ги имаш.

    Както каза hecu2 сатанизма гледа да те направи сатанист неосъзнато за тебе (или нещо такова каза веднъж).
    Последно редактирано от defender : 10-09-2019 на 12:37

  15. #40
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Чакай малко сега! Това не по въпроса ми! Отново се измъкваш! Искам да ми обясниш за еднорозите в твоята истина. И те са част от нея все пак.
    Къде има еднорози днес и защо в библията ги има? Достатъчно цитати ти дадох по-горе директно от твоя неподлежащ на съмнение първоизточник на вяра. Считам за честно, ако дадеш някакъв коментар по въпроса. Интересувам се лично, сериозно и ти отделям време. Не говори никак добре за теб да ми избягаш така нескопосано. Ако не ми отговориш по същество, не само пред мен, но и пред останалите участници в темата (а те са реално и единствените живи души останали в този форум) ще ти паднат точки от репутацията и скоро абсолютно никой няма да ти обръща внимание освен доктора, който впрочем само те троли и то успешно тъкмо поради маниерите ти на разговор, на които обърнах внимание току-що.
    Просто Бог не е еднорог (по характеристики, същност, проявления, Слово, по пряката Му връзка с човешка същност в която човек намира себе си и се кротва в себе си и други).
    Разбира се, сега ще ме питаш: Тогава какво е Бог и каква е разликата с еднорог? - и аз няма да ти отговоря, защото ти си еднорог.
    Последно редактирано от defender : 10-09-2019 на 12:46

  16. #41
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Сефте.
    Е, ако не друго, поне видяхме, че е с капацитета на 6 годишно момиченце, което вярва в еднорози.
    Едит:
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Просто Бог не е еднорог (по характеристики, същност, проявления, Слово и други).
    Разбира се, сега ще ме питаш: Тогава какво е Бог и каква е разликата с еднорог? - и аз няма да ти отговоря, защо ти си еднорог.
    Не си мисли, че успя да се изхитриш. Като мишка ми изпълзяваш с отговор, който не само, че е незадоволителен, но е и крайно неадекватен за човек на уж твоята възраст задминала вече юношеството! Междудругото, какъв си по образование?
    Последно редактирано от TrollFactory : 10-09-2019 на 12:48

  17. #42
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Не си мисли, че успя да се изхитриш. Виж си цитатите за еднорозите пак. Ако не вярваш в еднорози, според твоята истина значи ще гориш в ада.
    Няма проблем.
    Сега ще създам един сатанизъм за еднорози, да видите колко съм безстрашен от еднорозите вее.
    И ще се подигравам на еднорозите за да видят колко съм по-умен от тях веее.

    Ей това е разговора с тебе Тролчо - ми добре по-умен си от християните, айде успокой се вече.

  18. #43
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Междудругото, какъв си по образование?
    Магистър! Демек имам висше образование, повече не те интересува.

  19. #44
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Няма проблем.
    Сега ще създам един сатанизъм за еднорози, да видите колко съм безстрашен от еднорозите вее.
    И ще се подигравам на еднорозите за да видят колко съм по-умен от тях веее.

    Ей това е разговора с тебе Тролчо - ми добре по-умен си от християните, айде успокой се вече.
    Съвсем спокоен съм си. Просто успя да ме подразниш, защото ми загуби от част от времето днес, в което се опитах съвсем по християнски да ти посоча от твоя първоизточник (библията) материали за еднорозите. Насреща пък ти освен, че по нехристиянски начин започна да говориш за това как ще използваш тези божествени създания за сатанизъм, получих от твоя страна и абсолютна липса на капацитет за размишления. Каква е твоята мотивация само да губиш времето на хората тук? Форумът може и да е полезен с нещо на някой, а ти си като някакъв паразит в темите - единственото, което правиш е да демонстрираш слабата сила на мисълта си оцапвайки пейзажа със спамерските си "мнения".
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Магистър! Демек имам висше образование, повече не те интересува.
    Този университет, който те е пуснал да завършиш май трябва незабавно да си потърси дипломата от теб и да си я прибере, ако иска да запази някакво име и стандарти!
    Последно редактирано от TrollFactory : 10-09-2019 на 13:03

  20. #45
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Този университет, който те е пуснал да завършиш май трябва незабавно да си потърси дипломата от теб и да си я прибере
    То ако беше така УНСС да е фалирало отдавна

    ПП: Търновския също. Две години не влизах в лекции, а с по-малко от 5.50 не съм завършвал година. Да видиш само какви "философи" излезнаха от там - не може да свърже две изречения, иначе с диплома философ. Грозна картинка.
    Последно редактирано от Knispel666 : 10-09-2019 на 13:11

  21. #46
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Че защо, сатанизмът не е ли обратното на Христос? Да критикуваш Господа, кой друг може да го стори, освен сатаната и неговите последователи, който всъщност са него жалки жертви, достойни за съжаление.
    Дори и да си мръдна пръста и да започна да ти обяснявам, ти си сляпо вярващ, направо до обсебване, никога няма да разбереш..

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Магистър! Демек имам висше
    образование, повече не те интересува.
    Наистина хората са прави като казват, че всеки вече може да има висше..

  22. #47
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Няма проблем.
    Сега ще създам един сатанизъм за еднорози, да видите колко съм безстрашен от еднорозите вее.
    И ще се подигравам на еднорозите за да видят колко съм по-умен от тях веее.
    Ако ще се правш на интересен и да се е*аваш с човека на среща и тебе ще те изгоня..

  23. #48
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Съвсем спокоен съм си. Просто успя да ме подразниш, защото ми загуби от част от времето днес, в което се опитах съвсем по християнски да ти посоча от твоя първоизточник (библията) материали за еднорозите. Насреща пък ти освен, че по нехристиянски начин започна да говориш за тези божествени създания и как ще ги използваш за сатанизъм, получих и абсолютна липса на капацитет за размишления от твоя страна. Каква е твоята мотивация само да губиш времето на хората тук? Форумът може и да е полезен с нещо на някой, а ти си като някакъв паразит в темите - единственото, което правиш е да демонстрираш слабата сила на мисълта си оцапвайки пейзажа със спамерските си "мнения".
    Аз определям хората и въпросите им на които отговоря.

    Друг е въпроса, че не си правя големи усилия да пиша, защото целта изобщо не ми да ви правя християни.

    Нямам амбиции в тоя форум, затова не ми се пише, нямам стръв. Тук таме се появи някой интересен за мен човек, където ми идва някакво вдъхновение. Може би откакто съм тука това са 2-3 човека, но и заради тях си заслужаваше.

    Изобщо за мен тоя форум е някаква моя суетичка малка, а това че съм в него е по-скоро проява на някакво моя слабостчица, не знам.

    И тука идва някой да ми държи сметка и някакъв тон. Друг пък идва със заповеден тон да ме изгонвал. Пхаххаа.

    Някакви заядливи въпроси, амбициозни, надути, някакъв надут тон. Какво да ти кажа. Ми не ми създаваш стимул да ти отговарям, даже ме мързи да ти четна постовете, виж при други хора ми е интересно да ги чета. Ся не се обиждай, просто има хора дето ти е готино и дето не ти е интересно, нормално е, не е нещо лично към тебе. Даже понякога и ти казваш нещо дето ми става интересно - например там дето говореше за конспирацията с Космоса и Луната.

    Не казвам че съм някакъв капацитет, напълно ми е ясно, че християнството и супер провокативна тема и няма да бъда пожален. Но нямам амбиция да се доказвам, така че мога да си позволя и да не отговарям нито да пиша фермани.


    ПП: Ся има неща дето ги правиш за кеф, има неща в живота дето си някакви сериозни и трябва да си на 6. Форума не ми нещо сериозно. Не знам какво толкова ми се дървите.
    Последно редактирано от defender : 10-09-2019 на 13:26

  24. #49
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Аз определям хората и въпросите им на които отговоря.
    Да така е ,но ще е много грубо, ако игнорираш без никаква основателна причина някого, който прави опит за говори с теб!


    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Друг е въпроса, че не си правя големи усилия да пиша, защото целта изобщо не ми да ви правя християни.
    Изглежда, че точно това правиш в интерес на истината..




    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не казвам че съм някакъв капацитет, напълно ми е ясно, че християнството и супер провокативна тема и няма да бъда пожален. Но нямам амбиция да се доказвам, така че мога да си позволя и да не отговарям нито да пиша фермани.
    Добре тогава, като знаеш какво става, защо се буташ? И след като ще отрязваш хората и не искаш да се обясняваш как да се води дискусия с тебе? А за философските есета вече си имаме човек.

  25. #50
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Да така е ,но ще е много грубо, ако игнорираш без никаква основателна причина някого, който прави опит за говори с теб!.
    Що да е грубо. Мълчанието също е отговор.

    Просто някои хора толкова са се надули и наставърчили в тоя форум, че не могат да го приемат, че някой им отговаря така и че тези хора не ги приема за такива, какви те се мисля, че са. .
    Тва е цялата работа.


    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Изглежда, че точно това правиш в интерес на истината..
    Съжалявам, че така се получава, но наистина целта ми не е това.
    По същата логика все едно да ви кажа, че вие искат да ме направите да не съм християнин. Но знам, че това не е така, просто така се получава в разговора неволно.
    Последно редактирано от defender : 10-09-2019 на 13:37

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си