.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Избор на кола?

    Здравейте, ще започна с това, че мисля да си купувам нова кола с бюджет около 5 000 лв. (втора употреба кола, разбира се)
    Исканията ми са да е с голяма кубатура (мисля, че така се казва правилно) , автоматична скоростна кутия, 1.8 или 2.0 . Нямам предпочитания към съответна марка. Съществува ли изобщо такова нещо, което искам за тези пари или не? Вие сте. Аз от коли си признавам, че не разбирам много, не ме интересуват особено, но ми трябва.
    Благодаря предварително.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Liubovnica Виж мнението
    Съществува ли изобщо такова нещо, което искам за тези пари или не?
    https://www.mobile.bg/11550668386912761


    ПП: А после имаш ли заделени парички да си смениш ангренажен ремък, филтри и масло.
    Защото да се кара с тези, дето са си на колата (на старо), има риск за двигателя, защото кой знае кога са сменяни за последно.

  3. #3
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    1.8 2.0 бензин или дизел? има огромна разлика. За тези пари ще купиш кола на около 13г 16г и не ти препоръчвам автоматична скоростна кутия. Имай предвид,че това са бракувани коли вкарани от чужбина в най-добрия случай и колкото по-сложни са толкова по-скъпи са ремонтите им. Относно марките бягай смело и решително от немските коли. Макар и да са прехвалени и с евтини части в повечето случаи,те често са изцедени до краен предел (кола и жена на късмет се взимали)

    Гледай гумите на педали и волана дали са изтъркани или заменяни,цвета на боята вън и вътре. Раздвижете колата по всички видове настилка. Слушайте звуците на предницата.

    Включете фарове,мигачи,чистачки и всичко възможно. Всяка неизправно е повод за пазарене.
    Цената ще бъде свалена веднъж,но си трай и се прави,че мислиш. Повтаряй проблемите на колата и колко скъпо ще ти струват.

    пп
    ако има 5 000лв си купи кола до 3000. Ще ти са нужни пари за първоначално обслужване и такси ако е нов внос. Около 600 700лв ти е само регистрацията. И после има обслужване и вероятно ще сменяш и гуми.
    Общо взето купуваш ламарина и после даваш два пъти повече пари за ремонти.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    И не се слъжи от високите скорости. В градски условия и глупаво да ги развиваш,а извънградско ти препоръчвам да спазваш табелките. Идеята е да използваш колата си за пътуване от точка А до точка Б успешно.

    Аз карам 1.9 дизел 88кв (120коня) и ми е напълно достатъчно да си пея по магистралата със 130...
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #5
    haritov е прав, трябва да избираш колата с перспектива за напред и да прецениш бюджета за разходите до колкото можеш. Купуването на кола е най-малкия разход, след това следват ремонти, смяна на гуми, годишни проверки и т.н. важно е да имаш добри сервизи в които да я водиш иначе излизат още по-големи проблеми, когато съмнителни майстори се учат по колата ти. Като за начало мога да дам съвет да си отговориш на 3 основни въпроса, които да ти помогнат да си избереш кола. 1. Газ или дизел 2. Голяма кола или малка икономична и по какви терени ще караш. 3.Ръчка или автоматик. Относно сервизите мога да те насоча към хора, които са много кадърни и имат сервизи в цяла България - www.motoexpert.bg Карал съм при тях 2-3 коли и нямам проблеми.

  6. #6
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Темата е антична, но все пак... "Голяма кубатура" - "1.8 или 2.0"... Лекувай се от тая японска болест, дето те е налегнала! Само японец може да каже на 2.0 "големия мотор". На кое? На косачката ли?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си