.
Отговор в тема
Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати от 26 до 47 от общо 47
  1. #26
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Според мен? В началото на темата казах, че ще говоря с факти, не знам какво трябва да значи "според мен"...





    Първата успешна не-засекретявана трансмисия на човешкия глас директно в черепа на друг човек е изпълнена от д-р Джоузеф К. Шарп (Joseph C. Sharp), докато е психолог-изследовател във военния изследователски институт "Уолтър Рийд" (Walter Reed Army Institute of Research) през 1974г. Гласът на хипнотизатор е бил трансформиран в "тих звук" или методът на разбъркване на Смирнов, използван през Войната в залива. Възможно е да се хипнотизира целта, без целта да го осъзнава, и от разстояние, без да се оставят следи и доказателства.

    Как се прави:

    Два звукови сигнала се вкарват подават към честотен модулатор - единият е монотон близо до високия праг на чуваемостта, около 15 000 херца, другият е гласът на хипнотизатора, който варира примерно между 300 и 4000 херца.

    Ролята на честотния модулатор е да смеси двата сигнала, за да се получи монотон, в който е вкаран и гласът на хипнотизатора.

    Честотният модулатор праща смесения сигнал към трансмитера, чиято роля е да излъчва насочени отделни микровълнови пулсове. Таймингът на всеки отделен микровълнов пулс трябва да съвпада с мястото, на което всеки наклон (спад) от вълната на монотона пресича средната линия.

    Мозъкът преобразува веригата микровълнови импулси обратно в нечуваем глас. Според твърденията на документите не съществува съзнателна защита срещу тази хипноза.





    Всичко това е проверима информация:

    Статия за РАБОТЕЩИ контра-мерки срещу такова излъчване (защото шапчиците от станиол не вършат работа): https://www.transformation.dk/www.ra...t/v2succes.htm
    Споменати са полезни документи и патенти, както и допълнителни бележки върху технологията и оригиналния метод на Шарп. (патент US 6470214)

    Ефект на чуваемост на микровълните - информативна страница в простата всеизвестна уикипедия.

    Документи, описващи дистанционен контрол над ума, чрез използване на мобилната телефонна мрежа, бяха изпуснати в цивилния обществен сектор вероятно по погрешка от Вашингтонския фюжън център. Човекът, който е направил допитването и получил документите за дистанционния майндконтрол чрез мобилно-телефонната инфраструктура пише статия за инцидента тук (показва и документите): https://www.muckrock.com/news/archiv...ion-center-em/




    "Фюжън център" е център, в който се събира разузнавателна информация, анализи и се извършва логистика на информация. Това е държавно учреждение, управлява се от Вътрешната сигурност на САЩ (DHS). Тези центрове са проектирани с идеята да осигуряват и разпращат информация между държавните агенции, основно ФБР, DHS, Министерство на правосъдието в САЩ и полицията.



    Не виждам каква лично мнение мога да имам, предвид всичката тази официална и документална информация. Освен ако не съм идиот, разбира се, тогава може би бих имал каквото и да е лично мнение.
    Каза, че ще говориш с факти, да. И постовете ти бяха нагледен пример как информацията може да дезинформира, в зависимост от това как е представена. Действително е факт, че микро вълните излъчват радиация, но спести фактът, че тя е нейонизираща. Факт е, че микро вълните могат да се използват за разпръскване на масите, но спести фактът, че за това е нужна голяма мощност, каквато не се среща в обикновените мобилни кули. И какви изводи мога да си направя от така представената информация? На пръв поглед уж информираш, а де факто спестяваш някои факти и дезинформираш. Целта вероятно е трафик към сайта ти, но на мен такива похвати не ми допадат и изгубих доверие в достоверността на твоите факти. А точно тази тема е доста прясна и все още няма достатъчно проучвания. И там, където няма проучвания, се отваря място за всякакви предположения, и (конспиративни) теории. Няма как да знаем дали някоя от тези теории не е (частично) достоверна. Тук идва моментът на личното мнение. Някои хора искат да повярват във въпросната теория по някаква причина (която няма значение в случая) и се уповават на непроверени източници, асоциации, интуицията си, хора от интернет и все такива ненаучни методи/източници.
    Иначе ефектът, за който стана дума, е действително явление, за което бях чувал много малко и сега, като се зачетох, се оказа интересно.
    https://www.microwaves101.com/encycl...ditory-effects
    Тук информацията е добре структурирана.
    https://www.microwaves101.com/encycl...basic-concepts
    И като цяло в този сайт човек може да си отговори на някои въпроси, които не са му съвсем ясни около микро вълните.
    Последно редактирано от nqmamNervi : 11-19-2019 на 23:18

  2. #27
    Ще те контрирам на всяко изречение. В случая дезинформираш ти и викаш "дръжте крадеца". Читателят сам ще прецени дали аргументите ми могат да се отхвърлят или не:


    1. Микровълните излъчват радиация, но съм спестил, че тя не е йонизираща.

    - Обърнах внимание на факта, че ЕМ излъчванията СА част от околната ни среда и са нейно съдържимо. Обърнах внимание на факта, че това съдържимо НЕ попада под активното внимание на масовия човек, защото е научен да го счита за "нищо".

    Именно тезата, че "щом радиацията не е йонизираща, значи е нищо и може да се игнорира".

    Това, което изтъквам като опасности от 5G няма НИЩО ОБЩО с радиационното йонизиране. Микровълновата радиация има отношение към изменението на шаблона на мозъчните вълни (изменение на резултатите от ЕЕГ). Микровълновата радиация е НЕ-ЙОНИЗИРАЩА, мисля че е очевидно.



    2. Микровълните могат да се използват за разпръскване на масите, но съм спестил, че теле-кулите нямат такава способност заради ниска мощност.

    - Нищо подобно: Обърнах изричното внимание, че 4G няма такъв капацитет и изтъкнах именно това като причина за усилията за въвеждането на 5G (което иска съвсем нови теле-кули и друга екипировка).



    3. Дезинформирам, с вероятната цел да придавам трафик на сайта си.

    Посочил съм изчерпателни сведения за проследяване на източниците на информация, максимално според силите ми - имена, дати, организации и линкове.

    Сайтът ми не се ползва от трафик по никой начин защото начинанието няма никакви стопански цели, нито инструменти (реклами, копчета за донейт и тн.)



    4. Там, където няма проучвания, се отваря масто за всякакви предположения.

    Бъркаш перспективата.

    Тук става дума за технологична революция, стремяща се да обхване целия свят, става дума за милиарди долари инвестиции. И ТОВА начинание не разполага с НИКАКВИ медицински и здравно-рискови проучвания. Процедира се директно към мръсно бизнес-лобиране и множество процедурни нарушения навсякъде по света с цел скоростното въвеждане на революцията.

    Това само по себе си не е предположение, а очевиден факт, който е недвусмислен.




    С оглед на горното, позицията ми е, че дезинформаторът си ти, защото класически защитаваш егото си. Мотивацията ти не е нищо друго, освен дребния стремеж да покажеш, че предната ти публикация е била обмислена, а не първосигнална.

    Което е ОК. Но не е ОК да се опитваш да хвърляш мръсотия по другите.

  3. #28
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Ще те контрирам на всяко изречение. В случая дезинформираш ти и викаш "дръжте крадеца". Читателят сам ще прецени дали аргументите ми могат да се отхвърлят или не:


    1. Микровълните излъчват радиация, но съм спестил, че тя не е йонизираща.

    - Обърнах внимание на факта, че ЕМ излъчванията СА част от околната ни среда и са нейно съдържимо. Обърнах внимание на факта, че това съдържимо НЕ попада под активното внимание на масовия човек, защото е научен да го счита за "нищо".

    Именно тезата, че "щом радиацията не е йонизираща, значи е нищо и може да се игнорира".

    Това, което изтъквам като опасности от 5G няма НИЩО ОБЩО с радиационното йонизиране. Микровълновата радиация има отношение към изменението на шаблона на мозъчните вълни (изменение на резултатите от ЕЕГ). Микровълновата радиация е НЕ-ЙОНИЗИРАЩА, мисля че е очевидно.



    2. Микровълните могат да се използват за разпръскване на масите, но съм спестил, че теле-кулите нямат такава способност заради ниска мощност.

    - Нищо подобно: Обърнах изричното внимание, че 4G няма такъв капацитет и изтъкнах именно това като причина за усилията за въвеждането на 5G (което иска съвсем нови теле-кули и друга екипировка).



    3. Дезинформирам, с вероятната цел да придавам трафик на сайта си.

    Посочил съм изчерпателни сведения за проследяване на източниците на информация, максимално според силите ми - имена, дати, организации и линкове.

    Сайтът ми не се ползва от трафик по никой начин защото начинанието няма никакви стопански цели, нито инструменти (реклами, копчета за донейт и тн.)



    4. Там, където няма проучвания, се отваря масто за всякакви предположения.

    Бъркаш перспективата.

    Тук става дума за технологична революция, стремяща се да обхване целия свят, става дума за милиарди долари инвестиции. И ТОВА начинание не разполага с НИКАКВИ медицински и здравно-рискови проучвания. Процедира се директно към мръсно бизнес-лобиране и множество процедурни нарушения навсякъде по света с цел скоростното въвеждане на революцията.

    Това само по себе си не е предположение, а очевиден факт, който е недвусмислен.




    С оглед на горното, позицията ми е, че дезинформаторът си ти, защото класически защитаваш егото си. Мотивацията ти не е нищо друго, освен дребния стремеж да покажеш, че предната ти публикация е била обмислена, а не първосигнална.

    Което е ОК. Но не е ОК да се опитваш да хвърляш мръсотия по другите.
    Не ми се занимава с его битки. Пиша това, което ми е направило впечатление и заставам зад думите си. От първия ти пост неутралният читател остава с впечатлението, че приравняваш 5G с йонизиращата радиация. Чак сега става ясно, че не мислиш така. Постът ти беше дезинформиращ. Дали ти целенасочено го правиш - не е от значение за мен. Не съм искал да кажа, че си дезинформатор и да те нападам, като цяло се старая да се абстрахирам от това с кого пиша, макар да не ми се получава понякога.

    1. - Няма проучване, което доказва, че въпросните честоти влияят негативно на хората.
    Същите честоти са вече в употреба в Wi-Fi протокола сравнително отдавна.
    Справка: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_WLAN_channels

    2. https://en.wikipedia.org/wiki/5G#Technology - според това мощността, която ще имат, е макс 20 W (вата).
    https://en.wikipedia.org/wiki/Active_Denial_System - според това лъчът на тази система има мощност от 30 kW (киловата).
    Разбира се, че не мога да вярвам напълно на тези данни, но до някаква степен имам по-голямо доверие на тях, отколкото на празни или недоказани твърдения.

    4. Напълно възможно е. Това, което написа, не противоречи на написаното от мен.
    Последно редактирано от nqmamNervi : 11-29-2019 на 07:00 Причина: не се научих да пиша, да го еа

  4. #29
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    hecu2 не е умишлен дезинформатор, и мисля че споделя всичко това с добри намерения. Проблемът му е че вярва и спори за неща, до които изобщо не се е докосвал лично, а цялата му информация, която представя като факти, самия тои не е проверил, но вместо това се подпира на други автори, много от които дезинформатори.
    Иначе по темата. Имам един приятел които се занимава точно с нещата за които дискутирате. Тои ми каза че лично е питал един от наи-добрите специалисти в тази област, кокретно за 5G и опасностите около тази технология. Човека му казал че никои не знае наистина, защото всички проучвания са потулвани, дефинансирани и пр. Просто предимствата и комерсиалния потенциал на технологията е твърде голям.

  5. #30
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    hecu2 не е умишлен дезинформатор, и мисля че споделя всичко това с добри намерения.

    Проблемът му е че вярва и спори за неща, до които изобщо не се е докосвал лично...вместо това се подпира на други автори.

    Иначе по темата. Имам един приятел.... Тои ми каза че лично е питал един от наи-добрите специалисти...




    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Човека му казал че никои не знае наистина, защото всички проучвания са потулвани, дефинансирани и пр.

    Просто предимствата и комерсиалния потенциал на технологията е твърде голям.


    Значи човека му бил казал, че никой не бил знаел истината, понеже всички проучвания се били спирали, защото потенциалът на технологията бил твърде голям.

    Ай сиктир не думай ве!


    Някой няма ли да каже, с какво ли е толкова интересна тази технология? Ама да не е hecu2, той не че е умишлен дезинформатор, просто ни занимава с измислици на някви други хора. Предпочитам някой бот да влезе и да ни запознае по-подробно с маркетинг стратегиите за 5G в България, и аз мисля като теб, nqmamNervi, на такъв съм по-склонен да вярвам.





    П.П.
    Нямате си на идея за какъв надут хайп става дума около 5G, понеже едва ли някой от вас има сайт, за да си следи посещенията. Само по статистиката на ботовете, паяците и търсачките, които ми трасират сайта, разбирам, че някой е писал в тая тема в този форум.

  6. #31
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    влизам в кода и почвам да пиша ботове и паяци за тийнпроблем бате

  7. #32
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Брат върви си пии хапчетата, тва дето го говориш е на ниво шизофрения - параноидни делюзии и прочие.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Но това на Запад няма как да стане. Китайците са си били роби през цялата си история и културата им си е робска. Няма как да наложиш такова нещо на манталитета в това полукълбо, най-малкото в САЩ.

    Това, което на Запад искат да стане, е когато превишиш скоростта по магистралата, веднага да чуеш глас в главата си (заобикаля слушалките и тапите за уши) - нарушаваш правилата, получаваш акт, заплати го еди къде си в еди какви си срокове, хубав ден.

    И когато излезеш от сроковете, започваш да чуваш в главата си подканване да си платиш акта на всеки половин час, денем и нощем, без значение спиш ли или не.
    https://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
    Това няма как да стане. Източника ти е дезинформация. Съвсем простичка проверка - ако технологията да предаваш микровълнови съобщения директно в съзнанието на друг човек е разработена и се използва, защо е изобщо необходимо да се прахосват толкова много пари в пропаганда и класически методи за внушение? В предположенията си, аз бих стигнал дотам, че е възможно тази технология да повлиява повече на емоционалното и мисловно състояние на човек, правеики го податлив на внушенията на съответната пропаганда. В това има много повече смисъл, далеч по-малко излишни допускания, и като цяло е много по-прикрит начин за манипулация. Естествено идеята, че 5 G е таен проект на правителството, а не просто мръсен бизнес, също е излишно допускане, но да речем че подозренията са повече от основателни, на фона на умело конструираната пропагандна машина. Това което говориш обаче са абсолютни делюзии лишени от всякакъв смисъл. Съветвам те да се консултираш с психолог.
    Последно редактирано от Knispel666 : 11-30-2019 на 17:22

  8. #33
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Това което говориш обаче са абсолютни делюзии лишени от всякакъв смисъл. Съветвам те да се консултираш с психолог.
    Проблемът е, че съм приложил документирана информация (в линковете). Ако не беше този проблем, ти можеше и да не си в отричаща криза.

  9. #34
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Проблемът е, че съм приложил документирана информация (в линковете). Ако не беше този проблем, ти можеше и да не си в отричаща криза.
    Оу да, документирана информация за таините планове на правителството, да превърне цялото население в зомбита, документирана и публикувана от същото това правителство.

    Нестабилни психически хора като теб са причината, масовката хора да не осъзнават колко безумна е настоящата им позиция, понеже пропагандата се възползва от това да ви сложи под общ знаменател с всички други, основателно съмняващи се в парадигмата на Големия брат.
    Моето виждане за бъдещето на света и положението му в момента, е дори по-гротескно, а в отричаща криза изпадат тези, които не могат да понесат тежката истина. Твоята версия за мен съвсем не е тежка истина, а просто интерпретация на истината, изпълнена с излишно фантазиране, граничещо с параноя.
    Последно редактирано от Knispel666 : 11-30-2019 на 17:55

  10. #35
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Оу да, документирана информация за таините планове на правителството, да превърне цялото население в зомбита, документирана и публикувана от същото това правителство.
    Да, именно за същата говоря. Какво правим с нея?

  11. #36
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Да, именно за същата говоря. Какво правим с нея?
    Нищо, защото документирана информация, било то официална или не, съвсем не е развосилно на достоверна информация. Приемаш я като възможна и после наблюдаваш дали фактите отговарят.

  12. #37
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Нищо, защото документирана информация, било то официална или не, съвсем не е развосилно на достоверна информация. Приемаш я като възможна и после наблюдаваш дали фактите отговарят.

    ОК, пич. Дай да пробвам, както ти казваш...



    Взимам първата не-уикипедийна препратка по темата, от дезинформиращата ми публикация, коментар #4 от настоящата тема. Става дума за демонстрация на радио-честотно проектиране на изображения директно в ума на друг човек.

    Сърфирам в Гугъл ключовите думи - имената Elizabeth Rauscher, Bill VanBise и DeCaro, плюс името на медията CNN.

    Намирам реалния документ, според препратката. Неговият линк е следния: https://archive.org/details/CNNSpeci...cy+Weapons.avi

    Мога да изгледам целия репортаж от въпросния цитат на автора, който го споменава, Jim Keith. Следователно си потвърждавам, че препратката му не е фалшива новина, документът съществува и мога да си го сваля на харда.

    Дотук добре.




    После сядам да преценя нещата. Кой кой е...




    Elizabeth A. Rauscher e физичка и парапсихоложка. Била е научен изследовател в Lawrence Berkeley National Laboratory, което е ДЪРЖАВНА (национална) лаборатория на САЩ, една от известните, която извършва научни изследвания по поръчка на Министерството на енергетиката на САЩ. Лабораторията се управлява от Калифорнийския университет - също един от известните в САЩ, най-вече с това, че е основен сътрудник на НАСА.

    И не е за учудване, че тази Elizabeth A. Rauscher е работила като научен изследовател и в НАСА.

    Работила е и като научен изследовател в Станфордския изследователски институт - този институт е направо легендарен в настоящото съвремие.

    Дотук добре. Явно тази физичка не е калинка и не е една от другите дезинформатори, на които се "подпирам".



    William van Bise, електроинженерът, се оказва мъжът й. Няма лошо.



    CNN - емблематична американска мултимедия, притежание на гиганта AT&T. Не може да съществува нещо по-мейнстрийм от т`ва.



    The Internet Archive - библиотеката, съхранила видео-документа от CNN - е може би една от най-авторитетните, ако не най-авторитетната БЕЗПЛАТНА интернет библиотека за документална, нехудожествена и научна литература. Програмата им за дигитализиране на книги започва през 2005 и на ден днешен сканират и дигитализират по 1000 книги на ден на 28 места по света. Архивът е в ТОП 300 от интернет сайтовете по света.

    Дотук добре. Явно нито медията, нито библиотеката-източник са сенчести места в интернет.



    Какво трябваше да направя?

    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Нищо, защото документирана информация, било то официална или не, съвсем не е развосилно на достоверна информация. Приемаш я като възможна и после наблюдаваш дали фактите отговарят.


    Ми аз мисля, че фактите си отговарят. В смисъл, разполагам със заснет на видео експеримент по честотно електромагнитно проектиране на изображения в съзнанието на човек през 1985г, произведено и документирано от авторитетни агенти.



    Имам още няколко препратки само. Да продължавам ли със следващите?
    Последно редактирано от hecu2 : 11-30-2019 на 20:02

  13. #38
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Човек, аз не казвам че тия технологии не са развити, а че не се употребяват и никога няма да се употребяват по начина, които описваш. Както е описано и в репортажа, вероятно става дума за използването на тези технологии за промяна на мисловните и емоционалните състояния, не за директно излъчване на звуци и изображения в умовете на населението, дори и да е възможно. Впрочем, нали се сещаш че всички тия излъчвания много лесно се поддават на блокиране чрез фарадеевата клетка, материалите за направата на която, са практически навсякъде около нас. Виждаш ли, проблема не е толкова че информацията ти е недостоверна, а че си глупак, както в спекулациите си, така и в цялостния си подход към тези въпроси. С това казано, възможно ли е 5 G да бъде използвано за маиндконтрол - да, абсолютно, но основното му предназначение преди всичко ще бъде чисто комерсиално, така както всяка друга информационна технология, която може да се използва за промиване на мозъци - от книгите, радиото, телевизията, та до по-съвремените. Факта е обаче че между доказаната конспирация и изстрелите в тъмното, които ти правиш, на базата на информация, която не си проверил и няма как да провериш лично, има една огромна пропаст, в която не документираната информация, а непредубедената логика, ти е наи-добър помощник. В противен случаи се получава това, което nqmamNervi написа - информацията дезинформира. Аз съм бил свидетел на това как конкретна нележелана информация се изтрива и цензурира по наи-подмолен начин от интернет пространството, като определени хора, коментиращи и правещи материали за това, безследно изчезват или мистериозно спират да се занимават с това. Сериозно ли смяташ че информация, която не е одобрена за пускане в пространството, ще бъде пусната от меинстриим източник, и то пък точно от продажници като CNN? Нали се сещаш че и голяма част от лиикърите са платени агенти на ЦРУ и правителствените служби, разпространяващи дезинформация. Вярването на 100 % във всяка информация, колкото и добре аргументирана и документирана, е немислимо за всеки, които разглежда сериозно въпросите. Всичко изписано дотук ме навежда на мисълта че или си абсолютен идиот, или си вербуван, може би и двете.
    Последно редактирано от Knispel666 : 12-01-2019 на 21:29

  14. #39
    Предлагам да ми спестиш лексиката си, че съм глупак и идиот. Ясно ми е, че го правиш от чувство за слабост в дискусията, но не ми се усложняват нещата с докладване на мнение и тн детинщини.




    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Човек, аз не казвам че тия технологии не са развити, а че не се употребяват и никога няма да се употребяват по начина, които описваш.
    Нима?? Явно не познаваш нито хората, нито историята на човечеството.



    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Както е описано и в репортажа, вероятно става дума за използването на тези технологии за промяна на мисловните и емоционалните състояния, не за директно излъчване на звуци и изображения в умовете на населението, дори и да е възможно.
    Звучи сякаш си ОК с това... Нямаш против да ти оказват институционализиран 24-часов натиск върху мисловните и емоционалните ти състояния? Така ли излиза?

    Искаш да кажеш, че не виждаш от това да има някакви значими последствия?










    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Впрочем, нали се сещаш че всички тия излъчвания много лесно се поддават на блокиране чрез фарадеевата клетка, материалите за направата на която, са практически навсякъде около нас.
    4G? Определено - не знам за кой път вече ще повторя, че 4G не може да свърши тая работа.

    5G е нещо съвсем различно. Идеята е 5G да е абсолютно навсякъде (защото вече ще е възможно да е навсякъде, за разлика от 4G) и идеята е да е абсолютно във всяка една "фарадеева клетка", в крайна сметка и в тялото ти някой ден (по-скоро скоро, отколкото късно). Точно това означава идеята за "умен град" - проникване и присъствие навсякъде.



    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    С това казано, възможно ли е 5 G да бъде използвано за маиндконтрол - да, абсолютно, но основното му предназначение преди всичко ще бъде чисто комерсиално, така както всяка друга информационна технология, която може да се използва за промиване на мозъци - от книгите, радиото, телевизията, та до по-съвремените.
    И? Според теб не е нужно нито да се осъжда майндконтрола и пропагандата в книгите, радиото, телевизията и въобще информационните технологии, нито е нужно нещо да се прави като постъпки срещу това?

    Един вид абсолютно са ненужни изследванията за медицинските рискове и здравния импакт? Въобще не е нужно да се правят и да не се занимаваме с тях? Това ли казваш?

    Така ли? Приемаме го безропотно е това е?

    Свободата, с която ТИ в момента използваш информационните си технологии, се защитава от ДРУГИ хора (за които ти нямаш никакво осъзнаване). Не си я получил като подарък от институциите, но явно живееш с такава илюзия.





    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Сериозно ли смяташ че информация, която не е одобрена за пускане в пространството, ще бъде пусната от меинстриим източник, и то пък точно от продажници като CNN?
    Нали се сещаш че и голяма част от лиикърите са платени агенти на ЦРУ и правителствените служби, разпространяващи дезинформация.
    Да. Точно така. Информация, която НЕ Е одобрена за пускане в пространството, ПРИСЪСТВА там.

    Проблема на гледната ти точка е презумпцията, че институциите и властимащите имат пълен, 100%тов контрол над света и информацията. Което НЕ Е вярно.

    Освен това нямаш достатъчно познания за методите на пропагандата, оттам идва недоумението ти защо в пространството присъства неодобрена за пускане информация. Искам да кажа, че ти явно очакваш властимащите да реагират по начин, който всъщност би бил много противопоказен за целите им (просто да прилагат 100%тов железен юмрук). Власт не се пази така. Ограмоти се по въпроса (започни от Макиавели и давай към съвремието с публикации на Тависток).



    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Вярването на 100 % във всяка информация, колкото и добре аргументирана и документирана, е немислимо за всеки, които разглежда сериозно въпросите. Всичко изписано дотук ме навежда на мисълта че или си абсолютен идиот, или си вербуван, може би и двете.
    Вярването на 100% в добре аргументирана и документирана информация те прави идиот?

    Това ли казваш наистина?

    Сериозно?

    А колко процента вяра в добре аргументирана и документирана информация не те прави идиот? 90%? 85%?


    Понеже аз мисля... тоест на мен ми се струва... че ако някой вярва на добре аргументирана и документирана информация на по-малко от 75%, е по-глупав от повечето хора.
    Последно редактирано от hecu2 : 12-01-2019 на 22:35

  15. #40
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Предлагам да ми спестиш лексиката си, че съм глупак и идиот. Ясно ми е, че го правиш от чувство за слабост в дискусията, но не ми се усложняват нещата с докладване на мнение и тн детинщини.






    Нима?? Явно не познаваш нито хората, нито историята на човечеството.





    Звучи сякаш си ОК с това... Нямаш против да ти оказват институционализиран 24-часов натиск върху мисловните и емоционалните ти състояния? Така ли излиза?

    Искаш да кажеш, че не виждаш от това да има някакви значими последствия?












    4G? Определено - не знам за кой път вече ще повторя, че 4G не може да свърши тая работа.

    5G е нещо съвсем различно. Идеята е 5G да е абсолютно навсякъде (защото вече ще е възможно да е навсякъде, за разлика от 4G) и идеята е да е абсолютно във всяка една "фарадеева клетка", в крайна сметка и в тялото ти някой ден (по-скоро скоро, отколкото късно). Точно това означава идеята за "умен град" - проникване и присъствие навсякъде.





    И? Според теб не е нужно нито да се осъжда майндконтрола и пропагандата в книгите, радиото, телевизията и въобще информационните технологии, нито е нужно нещо да се прави като постъпки срещу това?

    Един вид абсолютно са ненужни изследванията за медицинските рискове и здравния импакт? Въобще не е нужно да се правят и да не се занимаваме с тях? Това ли казваш?

    Така ли? Приемаме го безропотно е това е?

    Свободата, с която ТИ в момента използваш информационните си технологии, се защитава от ДРУГИ хора (за които ти нямаш никакво осъзнаване). Не си я получил като подарък от институциите, но явно живееш с такава илюзия.







    Да. Точно така. Информация, която НЕ Е одобрена за пускане в пространството, ПРИСЪСТВА там.

    Проблема на гледната ти точка е презумпцията, че институциите и властимащите имат пълен, 100%тов контрол над света и информацията. Което НЕ Е вярно.

    Освен това нямаш достатъчно познания за методите на пропагандата, оттам идва недоумението ти защо в пространството присъства неодобрена за пускане информация. Искам да кажа, че ти явно очакваш властимащите да реагират по начин, който всъщност би бил много противопоказен за целите им (просто да прилагат 100%тов железен юмрук). Власт не се пази така. Ограмоти се по въпроса (започни от Макиавели и давай към съвремието с публикации на Тависток).





    Вярването на 100% в добре аргументирана и документирана информация те прави идиот?

    Това ли казваш наистина?

    Сериозно?

    А колко процента вяра в добре аргументирана и документирана информация не те прави идиот? 90%? 85%?


    Понеже аз мисля... тоест на мен ми се струва... че ако някой вярва на добре аргументирана и документирана информация на по-малко от 75%, е по-глупав от повечето хора.
    Тебе ако те документирам и освидетелства повече ли ще си вярваш?
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  16. #41
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Предлагам да ми спестиш лексиката си, че съм глупак и идиот. Ясно ми е, че го правиш от чувство за слабост в дискусията, но не ми се усложняват нещата с докладване на мнение и тн детинщини.
    Не знам, ти си този, които споменава докладвания на мнения и пр.. Нека всеки сам да прецени кои е слабия. Не че и това е борба за надмощие и показване на мускули, но не бих се изнанадал ако го приемаш така.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Звучи сякаш си ОК с това... Нямаш против да ти оказват институционализиран 24-часов натиск върху мисловните и емоционалните ти състояния? Така ли излиза?

    Искаш да кажеш, че не виждаш от това да има някакви значими последствия?
    И къде в поста ми дори намеквам че съм океи с това или че смятам последствията за незначими? Не става дума за това - става въпрос за излишно фантазиране и говорене през главата, с нулева обективност и безпристрастност, и то по толкова деликатни и объркани ситуации.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    4G? Определено - не знам за кой път вече ще повторя, че 4G не може да свърши тая работа.

    5G е нещо съвсем различно. Идеята е 5G да е абсолютно навсякъде (защото вече ще е възможно да е навсякъде, за разлика от 4G) и идеята е да е абсолютно във всяка една "фарадеева клетка", в крайна сметка и в тялото ти някой ден (по-скоро скоро, отколкото късно). Точно това означава идеята за "умен град" - проникване и присъствие навсякъде.
    Изобщо знаеш ли какво е фарадеева клетка, понеже коментара ти е малко двусмислен и ме кара да си мисля че бъркаш фарадеева клетка с клетките на мобилните оператори? 5 G определено няма да може да прониква във фарадеевата клетка. И не виждам как 5 G ще бъде навсякъде, след като честотата на която функционира, значително намалява обхвата и способността да прониква през стени и материя, в сравнение с 4 G-то.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    И? Според теб не е нужно нито да се осъжда майндконтрола и пропагандата в книгите, радиото, телевизията и въобще информационните технологии, нито е нужно нещо да се прави като постъпки срещу това?

    Един вид абсолютно са ненужни изследванията за медицинските рискове и здравния импакт? Въобще не е нужно да се правят и да не се занимаваме с тях? Това ли казваш?

    Така ли? Приемаме го безропотно е това е?
    Отново, къде в коментара ми виждаш да съм твърдял подобни неща? Но иначе да, не виждам с какво роптаенето и осъждането ще помогне. Аиде разпространяването на информация, бива. Но създаването на саитове honeypot-ове като твоя, съвсем не е решението, бих казал даже че е контра-продуктивно. Но добре повдигаш въпроса, понеже от цялото ти присъствие във форума аз все пак не разбрах какъв е плана ти? Какво точно ще направиш или смяташ че всеки човек трябва да направи? Какво трябва да направи Пешо от Сандански примерно? Мислил ли си изобщо какво може да се направи, за да се сринне тази интернационална клика, която прокарва всичко това? Изобщо знаеш ли срещу кого се бориш? Комунистите ли са, капиталистите ли са? Финансовите спекуланти, търговците на оръжия и дрога? Илюминатите, рептилите, извънземните, евреите, кабалистите, групата Билдерберг, братята Богданоф? Кои точно е врага ти? И как мислиш да му се противопоставиш? С тероризъм? Или не, даи просто да роптаем и осъждаме... това със сигурност ще помогне, нали? Язвителните забележки настрана, наистина ми е интересно, какво смяташ трябва да направи един човек в лицето на всичко това?
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Свободата, с която ТИ в момента използваш информационните си технологии, се защитава от ДРУГИ хора (за които ти нямаш никакво осъзнаване). Не си я получил като подарък от институциите, но явно живееш с такава илюзия.
    Да, защото всички тук са някакви хванати случаино от улицата. Само ти си посветен в правителствените схеми и манипулации. На никои друг не му е хрумвало че информационните технологии се използват за такива цели. Всички живеем в илюзията братче, само ти си излязъл от матрицата. Ще ти викам Нео вече, избрания единствен.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Да. Точно така. Информация, която НЕ Е одобрена за пускане в пространството, ПРИСЪСТВА там.
    В интернет пространството - да. В корпоративните медии - не, с малки изключения, в които изключения, репортерът си взима постоянна отпуска. С тия дето са пуснали CNN репортажа какво е станало? Уволнени, осъдени, убити? Ако не са, значи инфото е или незастрашаващо конкретни хора от службите, или е предумишлено пуснато. Клипчето което линкна е предумишлено пуснато и одобрено - забележи пропагандата срещу Русия. Видиш ли САЩ разработвали тази технология но се отказали, пък руснаците били по-напред и даже облъчвали населението. Аиде бе. А иначе в интернет пространството е значително по-свободно, или поне беше. Никъде не съм твърдял че има 100% контрол, казах че доста от лиикърите са платени агенти.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Освен това нямаш достатъчно познания за методите на пропагандата, оттам идва недоумението ти защо в пространството присъства неодобрена за пускане информация. Искам да кажа, че ти явно очакваш властимащите да реагират по начин, който всъщност би бил много противопоказен за целите им (просто да прилагат 100%тов железен юмрук). Власт не се пази така. Ограмоти се по въпроса (започни от Макиавели и давай към съвремието с публикации на Тависток).
    Естествено че не прилагат железен юмрук, поне там където могат да минат с дезинформация и пропаганда. Железния юмрук е последен вариант. Още други грешни предположения за това какво знам и какво не знам?
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    ярването на 100% в добре аргументирана и документирана информация те прави идиот?

    Това ли казваш наистина?

    Сериозно?

    А колко процента вяра в добре аргументирана и документирана информация не те прави идиот? 90%? 85%?


    Понеже аз мисля... тоест на мен ми се струва... че ако някой вярва на добре аргументирана и документирана информация на по-малко от 75%, е по-глупав от повечето хора.
    Всъщност моя беше грешката че казах вяра на 100%, което е безсмислено. Всяка вяра е на 100%, ти виждал ли си християнин да вярва в Бог на 90%? Бог или го има или го няма? Или е 0 или е 100%, няма средно положение. Вярата и процентите не са съвместими. С Когато си говорим за проценти, значи става дума за основателни подозрения и вероятности и оттам правдоподобности и съответно "истини". Да смяташ една добре аргументирана и документирана информация за 100 % правдоподобна и истинна е акт на малоумие, особенно пък по въпроси където вече си наясно че има намесена дезинформация и интереси от голямо равнище. Аиде за неща където никои няма интерес да лъже, добре, но тук нещата съвсем не стоят така. Нещо повече, да речем че една информация е 50% процента истина. Нали се сещаш че една информация дето е 99% истина е много по-опасна, като средство за дезинформация, понеже само един важен детаил да се промени, променя се и посоката на всички изводи и заключения, които може да се направят на базата на тази теза. Затова и наи-добрата лъжа е 99% истина. А тук си говорим за информации, в които не един, а 200 различни детаила могат да са изменени по отделено, без да имаш никакъв обективен начин да ги провериш, освен осланяики се на чужди свидетелства и твърдения, които нямат твърда доказателствена стоиност. Единственото което що годе има някаква твърда доказателствена стоиност е това което можеш да видиш и пипнеш сам, и това само ако преди това си постигнал някакво ниво на безпристрастност и имаш все пак заложби на аналитичност и ментална яснота.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    А колко процента вяра в добре аргументирана и документирана информация не те прави идиот? 90%? 85%?
    0%. Вярата винаги те прави идиот.
    Последно редактирано от Knispel666 : 12-02-2019 на 19:36

  17. #42
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Не става дума за това - става въпрос за излишно фантазиране и говорене през главата, с нулева обективност и безпристрастност, и то по толкова деликатни и объркани ситуации.
    Просто си кажи, че не си кликал на линковете и не си се запознал с изложените от мен аргументи. Отново - ако представяш такива претенции, постарай се да се държиш като зрял човек (само предполагам че си такъв) и се запознай с цялата предоставена информация.


    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Изобщо знаеш ли какво е фарадеева клетка, понеже коментара ти е малко двусмислен и ме кара да си мисля че бъркаш фарадеева клетка с клетките на мобилните оператори?
    Клетката защитава от външни изтоници на радиация. Ако вътре в клетката има източник на радиация, клетката е безсмислена. Във визията за "умния град" на 5G клетките на 5G ще са навсякъде, вътре в превозните средства и вътре в домовете включително. Визията е да има и телесни устройства (въпросът дали ще са само приемници или и излъчватели е маловажен). Като разгледаш намерението за архитектурата на покритието на 5G, ще видиш, че е абсурдно да говорим за фарадееви клетки.



    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Отново, къде в коментара ми виждаш да съм твърдял подобни неща? Но иначе да, не виждам с какво роптаенето и осъждането ще помогне. Аиде разпространяването на информация, бива. Но създаването на саитове honeypot-ове като твоя, съвсем не е решението, бих казал даже че е контра-продуктивно. Но добре повдигаш въпроса, понеже от цялото ти присъствие във форума аз все пак не разбрах какъв е плана ти? Какво точно ще направиш или смяташ че всеки човек трябва да направи? Какво трябва да направи Пешо от Сандански примерно? Мислил ли си изобщо какво може да се направи, за да се сринне тази интернационална клика, която прокарва всичко това? Изобщо знаеш ли срещу кого се бориш? Комунистите ли са, капиталистите ли са? Финансовите спекуланти, търговците на оръжия и дрога? Илюминатите, рептилите, извънземните, евреите, кабалистите, групата Билдерберг, братята Богданоф? Кои точно е врага ти? И как мислиш да му се противопоставиш? С тероризъм? Или не, даи просто да роптаем и осъждаме... това със сигурност ще помогне, нали? Язвителните забележки настрана, наистина ми е интересно, какво смяташ трябва да направи един човек в лицето на всичко това?
    Къде отиде ве, човек... За тебе май аз съм някакъв мистериозен комплекс, обвит в топка стериотипи. С доста предразсъдъци ме натоварваш.

    Създаването на сайтове като моя е контра-продуктивно? Нали казваш, "не разбрах какъв е планът ти"? Как тогава, ако не ми разбираш целта, преценяваш, че сайтът ми не й служи добре?

    И защо мислиш, че искам нещо от някого? Трябва ли така да е? В смисъл, защо го очакваш? Ако искам нещо от някого, то е, коректност. От тебе примерно искам да бъдеш коректен събеседник - това е единствения консенсус, в който всички форумни участници влизат, нали така? Само за това те ръчкам, нищо извън тази рамка.

    Но ме учудва масираното ти объркване. Нима някъде в думите ми виждаш агитация?? Цитирай я тука, за да изчистим въпроса, понеже не трябва да е така!




    Ако обаче ме питаш конкретно такъв въпрос,
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Язвителните забележки настрана, наистина ми е интересно, какво смяташ трябва да направи един човек в лицето на всичко това?
    ...ами бих коментирал, че това е лично решение. Вариантите са прекалено много и всеки е свободен да избира стратегии за себе си, така че е въпрос на собствената изобретателност. Едва ли някой може да ти даде "формула" за това как да бъдеш свободен (освен общофилософските напътствия).

    Иначе... това, което АЗ очаквам... е човек да бъде добре информиран, за да се самопремахне, тоест, да не взима участие в продължаването на робството.
    Тъй като всичко се върши от нашите собствени ръце, ние самите трябва да спрем да го правим. За да спрем да го правим, трябва да сме по-информирани (защото сме заблудени и подлъгани да го правим).

    Нещо такова.




    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Да, защото всички тук са някакви хванати случаино от улицата. Само ти си посветен в правителствените схеми и манипулации. На никои друг не му е хрумвало че информационните технологии се използват за такива цели. Всички живеем в илюзията братче, само ти си излязъл от матрицата. Ще ти викам Нео вече, избрания единствен.
    Разбира се че на почти всеки човек му хрумва. Но колко са хората, които задълбочават знанията си и колко ги оставят на ниво хрумване? Това е една разлика между мен и повечето хора.


    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    В интернет пространството - да. В корпоративните медии - не, с малки изключения, в които изключения, репортерът си взима постоянна отпуска. С тия дето са пуснали CNN репортажа какво е станало? Уволнени, осъдени, убити?
    Джим Кийт умира при съмнителни обстоятелства. Тоест този, който се опитва да навърже множеството факти и събития в по-голяма картина. Другите от споменатите в този единстевно случай са ОК.

    Забележи, че ако не ти бях разгърнал линка, ти нямаше да си имаш на идея за конкретния случай. Естествено, има множество убити, да не говорим за осъдените и уволнените, толкова са много, че са отделно изследване.


    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Естествено че не прилагат железен юмрук, поне там където могат да минат с дезинформация и пропаганда. Железния юмрук е последен вариант. Още други грешни предположения за това какво знам и какво не знам?
    Тогава какво те учудва във факта, че има информация в пространството, която властта не иска да бъде там?



    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Единственото което що годе има някаква твърда доказателствена стоиност е това което можеш да видиш и пипнеш сам, и това само ако преди това си постигнал някакво ниво на безпристрастност и имаш все пак заложби на аналитичност и ментална яснота.

    0%. Вярата винаги те прави идиот.
    Рационализации на грешната ти позиция.



    Не можеш да премахнеш вярата - никога и никъде. Причината? - Защото всичко добиваш чрез сетивата си и тълкуваш според школовката на ума си.

    Можеш да ВЯРВАШ в две неща - в себе си, и в доказателствата.

    Понеже на доказателство можеш само и единствено да вярваш. Въпросът е, че това е най-умното външно нещо, на което да вярваш.

    Но всичко това съм го обяснил в Упътване към изхода, няма смисъл да се отклонявам (отново) (във философии) (заради тебе).

  18. #43
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Просто си кажи, че не си кликал на линковете и не си се запознал с изложените от мен аргументи. Отново - ако представяш такива претенции, постарай се да се държиш като зрял човек (само предполагам че си такъв) и се запознай с цялата предоставена информация.
    Ако се държа като зрял човек, каквото и да значи това, означава ли че съм зрял? И впрочем прегледах всичките ти линкове още в началото, никъде не видях доказателства за излишни допускания, като това че ще се прониква в съзнанието на всеки човек, без негово съгласие, да му се обяснява че не си е платил сметките. От линковете за чуваемост на микровълновите излъчвания никъде не видях нещо в подкрепа на това, че може да се четат мислите на човек и дори да се провежда разпит от разстояние. Това са все твои си спекулации, които ако беше запознат с мозъчните вълни и отношението им към мислене и когнитивни функции, щеше да ти стане ясно защо е невъзможно, поне в близките 100-200 години. Говорим си за превеждане на мозъчни вълни в реч, говор, картини. Това не е като предварително да си установил една електромагнитна вълна какъв код да пренася и после разкодиращо устроиство със същия код да я приема и превръща в разбираема информация. Мозъчните вълни са всъщност "стрелянето" на множество неврони в синхрон, с което може да се види състоянието на мозъка, но вече каква информация носи всеки неврон и как тази информация се превежда в конкретни мисли, това са все неща които са още в зародиш като научни изследвания.
    А впрочем, дори и всичките тези неща да ги имаше в линковете ти, това пак не ги прави достоверни.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Клетката защитава от външни изтоници на радиация. Ако вътре в клетката има източник на радиация, клетката е безсмислена. Във визията за "умния град" на 5G клетките на 5G ще са навсякъде, вътре в превозните средства и вътре в домовете включително. Визията е да има и телесни устройства (въпросът дали ще са само приемници или и излъчватели е маловажен). Като разгледаш намерението за архитектурата на покритието на 5G, ще видиш, че е абсурдно да говорим за фарадееви клетки.
    Че ти сега като имаш рутер у вас, някои задължил ли те е да го държиш включен? Всяко едно пространство и човек може да се изолира от излъчвания, въпрос на желание.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Къде отиде ве, човек... За тебе май аз съм някакъв мистериозен комплекс, обвит в топка стериотипи. С доста предразсъдъци ме натоварваш.
    Каквото повикало такова се обадило. Но не съм те натоварил с чак толкова предразсъдъци - виж, че всичкото това бяха въпроси, не съждения по твои адрес.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Създаването на сайтове като моя е контра-продуктивно? Нали казваш, "не разбрах какъв е планът ти"? Как тогава, ако не ми разбираш целта, преценяваш, че сайтът ми не й служи добре?
    Ако целта ти е да идентифицираш и събираш информация за хора, които мислят и се занимават с подобни неща, значи саита ти служи добре на тази цел, но не и на хората.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    И защо мислиш, че искам нещо от някого? Трябва ли така да е? В смисъл, защо го очакваш? Ако искам нещо от някого, то е, коректност. От тебе примерно искам да бъдеш коректен събеседник - това е единствения консенсус, в който всички форумни участници влизат, нали така? Само за това те ръчкам, нищо извън тази рамка.
    Че нали в предния пост ме ръчкаше че съм говорил за тия работи, като че все едно съм ОК с тях и не съм ги осъждал достатъчно. Значи искаш нещо да се направи от другите, пък било то и просто роптаене.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Но ме учудва масираното ти объркване. Нима някъде в думите ми виждаш агитация?? Цитирай я тука, за да изчистим въпроса, понеже не трябва да е така!
    Не, не виждам агитация. Но защо не? Страх ли те е?
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    ..ами бих коментирал, че това е лично решение. Вариантите са прекалено много и всеки е свободен да избира стратегии за себе си, така че е въпрос на собствената изобретателност. Едва ли някой може да ти даде "формула" за това как да бъдеш свободен (освен общофилософските напътствия).

    Иначе... това, което АЗ очаквам... е човек да бъде добре информиран, за да се самопремахне, тоест, да не взима участие в продължаването на робството.
    Тъй като всичко се върши от нашите собствени ръце, ние самите трябва да спрем да го правим. За да спрем да го правим, трябва да сме по-информирани (защото сме заблудени и подлъгани да го правим).

    Нещо такова.
    Пхахахха, бахти мишкарския отговор. https://www.youtube.com/watch?v=STs8ZGEo7-k
    Не ща патлак, вика аз ша гърмя със пиратки

    И какво си направил досега? Като гледам не си отказал интернета? Сигурно и живееш в града, работиш? Имаш ли готовността да напуснеш всичко това? Имаш ли познанията и способностите за да живееш извън информационната матрица, тоест извън цивилизацията? Можеш ли да си построиш заслон, да си запалиш огън, да ловуваш за да се храниш? Познаваш ли билките и ядливите гъби? Знаеш ли как да отглеждаш различни култури и животни? Не нали? Но да роптаеш и осъждаш можеш, докато си седиш у вас и си пълниш главата с простотии в тубата.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Разбира се че на почти всеки човек му хрумва. Но колко са хората, които задълбочават знанията си и колко ги оставят на ниво хрумване? Това е една разлика между мен и повечето хора.
    Разликата е количествена, не качествена. Роптаещи и осъждащи под път и над път.
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Тогава какво те учудва във факта, че има информация в пространството, която властта не иска да бъде там?
    Не ме учудва факта, че има информация в пространството, която властта не иска да бъде там. Учудва ме как с такава сигурност я отделяш тази информация от другата информация - тази, която властта иска да е там.

    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Понеже на доказателство можеш само и единствено да вярваш. Въпросът е, че това е най-умното външно нещо, на което да вярваш.
    Ако е доказателство, защо ти е нужно да му вярваш? Очевидно всичко може да се сведе до допускания, които се приемат на вяра, но самото допускане не е вяра. Вяра е необходима там само където искаш конкретни отговори, а не можеш да ги получиш.
    Последно редактирано от Knispel666 : 12-03-2019 на 15:11

  19. #44
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Knispel666, с това "момче" hecu2 няма как (или смисъл изобщо) да спориш. В не една тема, в която се е разписал сме повдигали логични въпроси към слабите звена в постовете му, при което той реагира в най-общи линии елементарно (дългите постове не винаги са равнозначни на "неелементарно") и високомерно (винаги). Конкретно поне към мен на няколко пъти си е мислил, че ме порицава успешно захващайки се не за силната част на аргументите ми, а умишлено за моя ироничен тон, така че да го използва като нещо, с което по-лесно да ми извърти номер, който да мине за пред останалите. С други думи, хваща лесния път като cherrypick-ва комедията в моите постове и я подчертава като основание да ми каже нещо от сорта на "не си достатъчно узрял", "посредствен си" или "не четеш внимателно моята интернет-академия" неглижирайки всичко останало сериозно и съвсем логично като въпроси и аргументи.

    Разбира се, тук-таме той си има интересни изключения като всеки автор тук, все пак няма как да възроптая срещу това, че чат-пат има някакво разнообразие в този форум дори "благодарение" (в кавички, защото "благодаря" е доста силна дума, която обаче не бях сигурен с каква да я заместя) на него. Увлече ли се обаче, той започва да води задочен спор (аргументите му стават не конкретика срещу това, което си написал, а това, в което иска да те набеди, за да заблуди другите в това колко си посредствен, а той колко е велик). Аз също обичам конспирации, но той обича да прекалява. Вероятно дори умишлено (с каква цел обаче и на чия страна, във времената на информационна война, в които живеем, само мога да гадая). За човек с такъв ресурс от знания, претендиращ за основател на сериозната интернет-академия, която рекламира, той има явна склонност към манипулации и изопачаване на някои неща правещи анти-реклама на "принципността", която "академичните" трудове там защитават. Поне аз не бих се въвлякал в това да черпя знания и мъдрост от такова място, ако един от основните й приносители за авторски трудове се превъзнася така, дилетантствайки някъде по всевъзможен начин, за да търси внимание с цел евтина реклама. Освен това не ми се вярва да не е запознат, че всяко сериозно твърдение направено на публикация трябва да има peer-review (сиреч рецензия), за да отстои иначе си е фантасмагория и не върши никаква друга работа освен равносилна на:
    Последно редактирано от TrollFactory : 12-05-2019 на 12:50

  20. #45
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Нещата имат много нива на разглеждане и достоверност, както вече казах всичко може да се сведе до първоначални допускания, като наи-основно такова допускане е това че съществуваме в този свят и мислите ни отразяват адекватно реални феномени. Достатъчно показателно е мисловното упражнение, в което ако на всяка "истина" задаваме въпроса "Защо?", рано или късно ще стигнем до там откъдето сме започнали, до цикличен аргумент и до някаква аксиоматика, тоест недоказуемо положение, но все пак "истинно", по силата на своята очевидност. Ако не допуснем тези очевидности, то няма как и защо изобщо да мислим и разсъждаваме за каквото и да е, тоест това е краино непродуктивно. И все пак тези "истини" остават по същество недоказуеми. И ако те, едни прости, очевидни твърдения, са принципно недоказуеми, то какво остава да кажем за цели документи със съмнителен произход (и то няма как да бъде друг по съвсем разбираеми причини), описващи явления със скрит и конспиративен характер. Ето защо особенно тук, човек трябва да е много по-предпазлив, консервативен и смирен в допусканията и заключенията си, повече отколкото във всяка друга сфера на човешкото познание. Затова аз мисля че има някаква златна среда в случая, така както допускането на очевидностите и аксиомите са необходими за каквото и да е мислене и "истина", така и в конспиративните теории човек следва да допуска само толкова, колкото да продължи в по-нататъшни разсъждения, тоест колкото да разиграе възможните сценарии, естествено винаги с едно наум, че всичко това все пак се крепи на допускания. Естествено това е за хората, които познават себе си, и могат да си служат с всички тези логически инструменти. А за тези, които чрез разсъжденията си, удовлетворяват някакви вътрешни си потребности, за тях всичко това е невидимо - допусканията не са осъзнати като такива, а като бетонирани, абсолютни истини, от които по същия начин се извличат други истини, допълнително подсилващи първите. Наистина жалко е човек, които претендира за някаква "академичност", да подхожда толкова лекомислено и емоционално в разсъжденията си, но не се изненадвам предвид погледа му върху света и философската "къщичка от карти" на която стои, твърдо вярваики, че тя всъщност е "непоклатима скала". Наистина жалко е човек да претендира за задълбочено познание и вътрешно осъзнаване, а да проявява толкова пошли мотиви в дискусия, характерни именно за първосигналните, елементарните и простолюдието, въпреки че ги дегизира с дълги постове и не чак толкова елементарен речник. В краина сметка, на въпроса ти с каква цел прекалява в допусканията си по отношение на конспирациите бих казал следното.... Човек които не е решил проблемите в себе си, винаги ще ги търси първо извън себе си. Вече къде точно ще ги търси и колко далеч ще стигне е въпрос на индивидуална специфика.
    Последно редактирано от Knispel666 : 12-06-2019 на 17:30

  21. #46
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Явно ви е интересно да се тролите и нападате по темите, това го разбирам. Мисля, че трябва да бъдем отворени към различните гледни точки и да не бъдем толкова сурови към себе си и останалите в случай, че сгрешим (сгрешат). Защото именно страхът да не сгрешиш те държи в своя собствен балон (echo chamber), където си обграден от съмишленици, с които постоянно си подхранвате делюзиите. В момента това е доста често срещано явление и единственият начин човек да се спаси от тази комфортна, но фатална среда, е да общува с различни хора (които имат различни мнения от неговото) и да подлага вярванията си под съмнение.
    Смятам, че темата стигна етап, в който до известна степен се изчистиха въпросителните и останаха твърденията, за които няма достатъчно информация и не могат да бъдат доказани/опровергани.

    За кое не съм сигурен дали хеку2 е прав или греши:
    1. Ефектите на нейонизиращата радиация върху здравето на човека - все още има малко проучвания по темата, ясно е, че не е толкова вредна, колкото йонизиращата, но не е доказано как се отразява във високи количества и за дълго време върху различните организми.
    2. Microwave auditory effect - това ми се иска да го пробвам, гледам, че са дали и някакви схеми. Ако се наканя някога - ще драсна тук резултата . Иначе доколкото разбрах това, което се чува от този метод, не е човешки глас, а по-скоро нещо като глас от машина, така че се съмнявам да има кой знае какъв ефект. Хората със шапчици от станиол могат да спят по-спокойно.

    Също 5G не може да "пробие" фарадеевата клетка.
    Последно редактирано от nqmamNervi : 12-12-2019 на 22:48

  22. #47
    Цитирай Първоначално написано от nqmamNervi Виж мнението
    Явно ви е интересно да се тролите и нападате по темите, това го разбирам. Мисля, че трябва да бъдем отворени към различните гледни точки и да не бъдем толкова сурови към себе си и останалите в случай, че сгрешим (сгрешат). Защото именно страхът да не сгрешиш те държи в своя собствен балон (echo chamber), където си обграден от съмишленици, с които постоянно си подхранвате делюзиите. В момента това е доста често срещано явление и единственият начин човек да се спаси от тази комфортна, но фатална среда, е да общува с различни хора (които имат различни мнения от неговото) и да подлага вярванията си под съмнение.
    Смятам, че темата стигна етап, в който до известна степен се изчистиха въпросителните и останаха твърденията, за които няма достатъчно информация и не могат да бъдат доказани/опровергани.

    За кое не съм сигурен дали хеку2 е прав или греши:
    1. Ефектите на нейонизиращата радиация върху здравето на човека - все още има малко проучвания по темата, ясно е, че не е толкова вредна, колкото йонизиращата, но не е доказано как се отразява във високи количества и за дълго време върху различните организми.
    2. Microwave auditory effect - това ми се иска да го пробвам, гледам, че са дали и някакви схеми. Ако се наканя някога - ще драсна тук резултата . Иначе доколкото разбрах това, което се чува от този метод, не е човешки глас, а по-скоро нещо като глас от машина, така че се съмнявам да има кой знае какъв ефект. Хората със шапчици от станиол могат да спят по-спокойно.

    Също 5G не може да "пробие" фарадеевата клетка.

    Благодаря за конструктивния коментар



    1.Точно така. Основният проблем е, че има твърде малко проучвания за последствията върху здравето. Това, обаче, далеч не е пърият път, в който ни се случва. Същото е било, когато двигателят с външно горене е бил икономически поръчково екзекутиран от двигателя с вътрешно горене (чиято ефикасност е по-малко от 18%). Тогава също изследванията са били подтискани. Същото е било и с навлизането на модерните цигари на пазара. Имало е цяла една съдебна война, имало е убийства на журналисти и още много ексцесии, докато компаниите признаят, че да - цигарите са и вредни, и водят до пристрастяване. Отначало обаче всички здравни изследвания са били силно подтискани и заглушавани.

    Примерите в историята са много повече. И сега за десеторен път същият сценарий се повтаря, по адрес на поредното нещо.



    Пренасочването на вниманието, тоест реториката "йонизираща-нейонизираща", цели да отклони обществения фокус от същността на проблема - става дума, че това е ИНФОРМАЦИОННА РАДИАЦИЯ.

    Тук става дума за това, че мозъкът се облъчва с информация. Защото основнта функция на нейонизиращата радиация е, че пренася информация.

    Няма смисъл да обясняваме, как умът на някого, натъпкан със съответната информация, може да извърши всяко едно злодеяние в наказателния кодекс - от това да навреди сам на себе си, до това да извърши геноцид над всички околни.



    В тази светлина... прощавайте... но йонизиращата радиация е безобидна в сравнение с последствията от правилния мозък, натъпкан с неправилната информация по пътя на една нейонизираща радиация.





    2. Да, има много данни за това, че микровълновата чуваемост на човешкия глас наподобява механичен, машинен глас. Това е факт.

    Но...Може да се спекулира до каква степен на рафинираност достигат засекретените проекти, които не са пробили на бял свят.

    Но... Другият въпрос е НЕГЛАСНИЯТ трансфер на информацията. Защото това също е факт (по-горе разполагаме с един много ранен експеримент, заснет на видео и излъчен). Информацията може да се излъчва към някого не само негласно, но и безобразно, като външна микровълнова сугестия.



    3. Естествено, че 5G не може да пробие фарадеева клетка.

    Както изтъкнах, обаче, планът за "умния град" на близкото бъдеще е, да няма практичен начин за употреба на адекватна фарадеева клетка.

    Идеята е дори малките кухненски електроуреди да бъдат по един или друг начин облагодетелствани от излишното удобство, което предоставя 5G.

    Ако вътре във фарадеевата клетка има излъчвател (естествено свързан с кабел към централния сървър), тогава фарадеевата клетка не върши нищо.

    Теоретично е безспорно - фарадеевата клетка блокира каквото и да е излъчване, всичко зависи от конструкцията й. Но задайте си например този въпрос - можете ли на ден днешен да се изолирате от цигарения дим, след като е навсякъде?

    Можете ли да прекарате и един ден, без да помиришете цигарен дим? Отговорът е не - не можете да имате такъв ден и едновременно с това да се ползвате от цивилизованите условия.

    И с 5G по план ще е същото - няма да можете, практически, да стоите във фарадеева клетка и едновременно с това да се ползвате от реализацията на цивилизацията в близко бъдеще.




    Не се занимавам да пиша тези неща, за да агитирам или да обвинявам или да изисквам (всичко това е абсурдно). Занимавам се, защото ТОВА са въпросите, които многото статии за 5G, които можете да прочетете навсякъде, винаги спестяват.
    Последно редактирано от hecu2 : 12-13-2019 на 12:43

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си