.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 1 от общо 1
  1. #1
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359

    „Харт: Космическа мисия Вирон“ – Момчил Даскалов

    Приятели (:

    Трийсет и третата книга в поредица „Човешката библиотека“ току-що кацна:

    „Харт: Космическа мисия Вирон“ – Момчил Даскалов



    – Малеее, бая съм се отдалечил от къщи! Баща ми ми разрешава да ходя сам до градинката с кораба, търговския център и спирката на метрото. Голям периметър е и всяка година ми го разширява, ако оправдая доверието му. Ама 350 000 светлинни години си е сериозен периметър. Май съм загазил. Дали ще ми се кара много?

    – В какво газиш? Виждам, че си на твърд под.

    – Загазил. Метафора. Газя в неприятности. Имам проблеми. Сега разбра ли?

    – Метафора? Разбрах… Не разбрах. Не разбрах и какво правиш тук.

    „Какво правя тук ли? Може би трябва да кажа как видях твойте нехора да избиват мойте хора и по случайност попаднах на вашата планета. Но няма да е разумно, нали?“
    След пореден сблъсък с училищния бабаит дванайсетгодишният Харт търси убежище в мазето… и попада на изумително откритие. Парче поглъщащ светлината плат, стъклени цилиндри с тайнствен газ и ужасяващ репортаж по новините ще го отведат на най-голямото приключение в живота му.

    При все развинтеното си въображение, Харт изведнъж попада в свят, какъвто не е и сънувал. Дали извънземните телепати му мислят злото? Ще намери ли сред тях неочаквани приятели? Какви ли тайни крие добре устроената им планета?

    „Харт: Космическа мисия Вирон“ е история за стремежа на едно хлапе да намери мястото си в свят, изпълнен с лицемерие, несправедливост и неподозирани опасности… но и с приятелство, вярност и „специални“ дарби, които само трябва да отключиш. Докъде трябва да стигнеш, за да откриеш… себе си?

    Повече за „Харт: Космическа мисия Вирон“ открийте тук.

    Повестта излиза както в хартиен, така и в електронен вариант. Като останалите издания на Човешката библиотека, електронната версия се разпространява без дигитални (DRM) защити и следва принципа „читателите плащат колкото и ако преценят“. Всички приходи се разпределят между творческите участници: автори, редактори, коректори, художници и оформители.

    И понеже Коледа е зад ъгъла, ако търсите подарък за приятели читатели – вижте как да им подарите е-изданието с наша помощ. Може и с посвещение от автора.

    На прага на нова мисия,
    Момчи, Дес, Кал и всички в ЧоБи
    Последно редактирано от Кал : 12-05-2019 на 07:40

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си