.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 35
  1. #1

    Приятелски секс по време на връзка с друг човек

    Ако обичаш някой и искаш да си с него, много голям грях ли е да продължиш да правиш секс с друг без обвързване , а просто защото искаш да си разнообразиш ежедневието и без да казваш на партньора си??

  2. #2
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Много голям грях е.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  3. #3
    И аз бих казал, че да, грях е.

    Само че ЗАЩО? Това много малко хора могат да ти го обяснят и не бива да ги съдиш, че не са способни. Ти обаче трябва да РАЗРЕБЕШ защо това е грях, иначе този грях ще те победи. Няма да можеш да го превъзмогнеш, без да го проумееш.





    Когато имаме сериозна връзка - тоест, обвързани сме - това означава, че сме слели съдбата си с ближния. Това означава, че съвестта ни вече е обща, че съдбата ни вече е обща и че животът ни вече е едно.

    Това означава, че да си обвързан означава да си отговорен и СЪЗНАТЕЛЕН. (Безсъзнателният никога не може да се нарече обвързан.)



    Не се обвинявай, че нагонът ти понякога те води в друга посока. Нагонът е животинското, плътско проявление на нашата природа. Той е такъв, такава е природата му - той представлява сладострастие, тоест влечение към онова, което ти е сладко. Телесната природа никога няма да спре да се увлича по своите нагони. Никога.

    Твоят УМ и твоята ДУХОВНОСТ - другата част от човешката ти природа - трябва да израснат над телесната нагонна част от теб. Съзнанието ти обитава в духовността (съзнанието никога не напуска духа). Следователно, стремейки се да водиш съзнателен живот, ти насърчаваш своите ум и духовност да вземат превес в поведението ти.

    Затова е похвално, че решаваш да поставиш всичко това под въпрос и да потърсиш мъдрост от другите.





    Сега, внимателно помисли върху следното:

    Сексът е механизъм за сближаване. Той започва от нагон, прераства в зависимост и води до принудително обвързване (обвързване с някой, към който имаш влечение, но който не обичаш).

    Ако се обвържеш с някого за достатъчно дълго време, макар и принудително, рано или късно започваш да го познаваш по-добре. Човешката природа е такава, че ако успееш да опознаеш някого, ще ти бъде много по-лесно да го обикнеш, или да намериш нещо в него, което да обичаш.



    Затова, разбери: продължаващият секс с някой, който не обичаш, ще те обвърже с него; правенето на секс с човека, с когото сме обвързани, засилва връзката и взаимните чувствата, създава здраво семейство.




    Грехът се състои в това, че ако поддържаш тази посока на нещата, ще нараниш себе си (защото съвестта, съдбата и живота са общи с онзи, с когото сме обвързани).

    Грехът се състои и в това, че извършваш предателство спрямо себе си (защото нарочно не допринасяш за заздравяването на собствения си живот и съдба, сплотявайки връзката си).





    Но разбери и това: нагонът няма да изчезне. Нещо повече! - ще навредиш на връзката си, ако не култивираш и не поддържаш нагона си.

    Затова, трябва да се научиш да го управляваш. Трябва да запазиш нагона си и влеченията си, но не бива да пускаш секса да излиза извън връзката ви.


    Как да се направи това е дълга тема. Аз самият мога да дам съвет само на мъже, защото само за такъв опит мога да свидетелствам. Но има литература и за мъже и за жени, която можеш да потърсиш.

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ако гей изневери на партньора си с жена, това грях ли е?

  5. #5
    А, де!

    Заради сложните модернистични въпроси гледам в собствените си размишления да не екстернализирам греха. Да не преценявам греха спрямо външни неща, а само спрямо вътрешни - ако личното поведение накърнява добродетелта... например нарушаване на обещание, вид лъжа, вид кражба, или действане от зависима позиция... например заради пристрастие, страх и прочие... тогава за мен е грях. И смея да твърдя, че наистина е грях.



    Педерасти е имало от зората на човечеството и преди християнството са били нещо обичайно в древната и античната култура. Така че историята помни педерасти, притежаващи същата доблест и добродетели като останалите хора.

    От тази гледна точка, аз не бих разглеждал греха възоснова на педерастията. Бих разглеждал греха възоснова на добродетелните принципи. Ако въпросният гей е дал обещание за вярност, то тогава изневярата си е изневяра, както предателството си е предателство независимо от пола и контекста.

    А и... Ако един гей е партньор на друг гей... и му изневерява с жена... не виждам как тая кочина може по някакъв начин да се избистри. Ако ще си гей - имай смелостта да носиш отговорността за този избор. Ако няма да си гей - първо имай доблестта да си прекратиш личните взаимоотношения с другия гей, преди да тръгваш по жените. Това бих казал. Иначе би било просто бягство и отричане от това, че си гей, тоест непризнаване... без значение дали не признаваш порока си или нормалността си, кой както го възприема.
    Последно редактирано от hecu2 : 01-05-2020 на 16:09

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^ Ако жена ти цяла седмица те моли да правите секс, но на теб не ти се прави и й отказваш за да се самозадоволява сама, то това грях ли е?

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Педерасти е имало от зората на човечеството и преди християнството са били нещо обичайно в древната и античната култура. Така че историята помни педерасти, притежаващи същата доблест и добродетели като останалите хора.
    Идентифицирането на греха (и всички негови производни) започва още от грехопадението в райската градина, а не започва с появата на християнството. А както знаем в райската градина, където всичко е било създадено съвършено е нямало гейове. Бог е създал само мъж и жена (като израз на райското съвършенство) и не е създавал гейове там.
    Тяхната поява е чак след, като Адам и Ева били изгонени от рая и явно появата им е била производно на грехопадението и няма нищо общо с Божията воля (изразена в райската градина).
    Така че хомосексуализма се появява, като резултат на грехопадението в процеса на регрес на човечеството към все по-голямо отдалечаване от Бога, до пълното му фиаско в бъдеще, достигане края на историята и неговия апогей "Второто пришествие".
    Последно редактирано от defender : 01-05-2020 на 17:45

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Идентифицирането на греха (и всички негови производни) започва още от грехопадението в райската градина, а не започва с появата на християнството. А както знаем в райската градина, където всичко е било създадено съвършено е нямало гейове. Бог е създал само мъж и жена (като израз на райското съвършенство) и не е създавал гейове там.
    Тяхната поява е чак след, като Адам и Ева били изгонени от рая и явно появата им е била производно на грехопадението и няма нищо общо с Божията воля (изразена в райската градина).
    Така че хомосексуализма се появява, като резултат на грехопадението в процеса на регрес на човечеството към все по-голямо отдалечаване от Бога, до пълното му фиаско в бъдеще, достигане края на историята и неговия апогей "Второто пришествие".
    Напълно съм съгласен с така изложената аргументация.

    Приемайки че педерастията е грях, обаче, в горния казус седи въпроса кое е по-голям грях - педерастията или предателството.

    Казусът съдържа и още въпроси, като например, съществува ли въобще някаква добродетел в отношенията между гейове? Сиреч, може ли един гей да предаде друг гей с жена, при положение че отношенията на педерастите са духовно незаконни?

    Тъй като не съм гей, нито обучаван психолог, погледът ми на самоук мислител не е достатъчно остър, за да се поставя на мястото на гея и да преценявам. Мога само да кажа, от моята гледна точка, че даденото обещание е дадено от мен самия. Така че, в който и да е случай, аз бих си спестил един грях и бих излязъл доблестно от обещанието си, вместо да допускам два гряха.

    В смисъл - даже ако дадеш обещание на дявола, пак трябва да излезеш от него доблестно, приемайки последствията. Защото смисълът на обещанието не е в онова, към което е насочено, а е в онзи, от когото е отправено.




    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ^ Ако жена ти цяла седмица те моли да правите секс, но на теб не ти се прави и й отказваш за да се самозадоволява сама, то това грях ли е?
    Затова казвам, че нагонът трябва да се култивира. ИМА такова нещо като "съпружески задължения" (в смисъл, дори и да няма брак).

    Има и съобразяване - сексът не може да е по принуда (нищо не бива да е по принуда). Само че този мъж от контекста все пак трябва да живее с мисълта, че трябва да намери начин скоро да му се доправи секс.

    Тоест, ясно е, че партньорите често се разминават във физическите си разположения, но трябва да се търси консенсус и всеки е отговорен пред другия да се стреми към такъв консенсус.



    Специално когато говорим за мъжката страна... ИМА начин мъжът съзнателно да култивира, направлява и прилага сексуалния си нагон. Ако конкретният мъж не знае и не умее тези неща, това просто говори лошо за него (лош мъж е на жена си, уви).

    Ако пък става дума за отдаването му на Бога, тоест, когато мъжът знае и може да борави с нагона си, но той е пренасочен към по-възвишени неща, но липсва консенсус, то тогава мъжът не е избрал за себе си подходящата жена.

    (Или тя трябва да избере да го последва по пътя на висшата добродетел, или ако не може той трябва да й помогне, или ако не могат да се следват един друг, трябва да се разделят. Ако жената не може да последва мъжа си към висшата добродетел, тогава животът им вече не е общ, пътят им не е един, и нямат вече обща съвест.)
    Последно редактирано от hecu2 : 01-05-2020 на 18:26

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    Затова казвам, че нагонът трябва да се култивира. ИМА такова нещо като "съпружески задължения" (в смисъл, дори и да няма брак).

    Има и съобразяване - сексът не може да е по принуда (нищо не бива да е по принуда). Само че този мъж от контекста все пак трябва да живее с мисълта, че трябва да намери начин скоро да му се доправи секс.

    Тоест, ясно е, че партньорите често се разминават във физическите си разположения, но трябва да се търси консенсус и всеки е отговорен пред другия да се стреми към такъв консенсус.



    Специално когато говорим за мъжката страна... ИМА начин мъжът съзнателно да култивира, направлява и прилага сексуалния си нагон. Ако конкретният мъж не знае и не умее тези неща, това просто говори лошо за него (лош мъж е на жена си, уви).

    Ако пък става дума за отдаването му на Бога, тоест, когато мъжът знае и може да борави с нагона си, но той е пренасочен към по-възвишени неща, но липсва консенсус, то тогава мъжът не е избрал за себе си подходящата жена.
    Много си печен ве.

  10. #10
    Хаха... но май не отговорих на въпроса


    Ако на мъжа не му се прави секс, когато е обвързан с жена, може да е грях, а може и да не е.

    Не е грях, ако е избрал да не прави секс.

    Грях е, ако нищо не е избирал и не му се прави секс просто защото няма контрол над себе си. Грехът се състои в това, че не желае да се подобри (да стане по-съзнателен и да се научи да има контрол над телесното), дори и в името на жена си.

  11. #11
    За момче ли става въпрос ?

  12. #12
    Повече от фен Аватара на d-r.Zob
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    461
    "Грях" от гледна точка на християнството - да. Не е прелюбодеяние, защото в случая не става дума за семейство, а приятели; тогава е просто разврат. Но от гледна точка на прегрешение към любим човек зависи от това дали сте си давали обети за вярност или просто се обичате.

  13. #13
    Жена съм, обичам приятеля си с когото сме заедно от 6 години и не мисля да се разделям с него, но просто искам да правя секс с друг човек и нямам желание да имаме връзка... просто да се виждаме понякога

  14. #14
    И просто се опитвам да намеря някакво обяснение за да си успокоя съвестта

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от hecu2 Виж мнението
    ...
    само може да си мечтае за мъж, като тебе.
    Последно редактирано от ivanznikolov : 11-16-2021 на 10:15

  16. #16
    Я, колко интересна тема.. И то започната от жена - идеално.

    Ще я използвам, за да задам въпрос към женската част от форума.

    Дами, интересно ми е вие как бихте реагирали в ситуация, която ще опиша по-долу:
    Та, става дума за следното - мой приятел има сексуална връзка с 30 годишна жена, която е омъжена и има две деца на различна възраст, като по-голямото е не по-възрастно от 7-8 г. Мъжът ѝ има добра позиция в обществото, но явно жена му е очарована и привлечена от моя приятел и многократно прави мъжа си рогат. По думите на приятеля колко пъти я е оправял онази, си правя заключението, че съпругът на жената ще да е с толкова големи рога, че няма описване.. :д
    А иначе жената е симпатично момиче - приятелят ми е показвал снимки как изглежда въпросната прелюбодейка. Както уточних - материално осигурена е. Нищо различно от секс и тръпка не ѝ липсва. Деца си има, пътува по света с мъжа си и т.н.
    Любопитно ми е и тук идва въпросът ми към дамите как ще реагирате, ако получите анонимно съобщение (примерно по фейсбук, че е най-популярен), в което подателят е написал "Аз знам за връзката ти с ... (името на любовника)."? И нищо повече - без рекет и изнудване. Без да се уведомява рогоносеца. Без да се пише до любовника. Единствено до жената и то само горенаписаното, след което анонимният профил бъде закрит, за да не можете да отправите въпрос кой го е написал, защо го е написал и т.н. Ще кажете ли на мъжа си, ще уведомите ли любовника си, ще се свържете ли с полицията (при все, че няма изнудване за нещо)?

    Ще продължите ли да се виждате с любовника или ще се смутите и ще прекратите връзката?
    Последно редактирано от ghostuser001 : 01-06-2020 на 23:51

  17. #17
    Помолих за конкретен отговор, а не за обида. Уведомявам те, че коментарът ти ще бъде докладван.

  18. #18
    аз лично казах на приятеля ми, който след време реши да ми прости в крайна сметка и то защото му казах,че е било само веднъж. проблемът е там,че аз все още искам да правя секс с другия човек

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от zxcvbnm123456 Виж мнението
    аз лично казах на приятеля ми, който след време реши да ми прости в крайна сметка и то защото му казах,че е било само веднъж. проблемът е там,че аз все още искам да правя секс с другия човек
    Ах, ти, палавнице!
    Ми, като ти се прави - прави. След време отново сподели с приятеля ти, че освен онзи път е имало и още няколко, безброй много пъти... и той може да ти прости отново.. Знае ли човек, будали има много.

    Пък може да се окаже някакъв фетишист, който се възбужда от това да гледа жена си как прави секс с други мъже. Напоследък това става все по-модерен фетиш. Друг е въпросът дали любовникът ти ще може да го вдигне пред гаджето/съпруга ти.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Ах, ти, палавнице!
    Ми, като ти се прави - прави. След време отново сподели с приятеля ти, че освен онзи път е имало и още няколко, безброй много пъти... и той може да ти прости отново.. Знае ли човек, будали има много.

    Пък може да се окаже някакъв фетишист, който се възбужда от това да гледа жена си как прави секс с други мъже. Напоследък това става все по-модерен фетиш. Друг е въпросът дали любовникът ти ще може да го вдигне пред гаджето/съпруга ти.
    Не се гордея с това , но така се чувствам какво да направя... Такава ми е ситуацията с един и същи човек съм от началото на гимназията и не бях имала до скоро контакт с друг мъж и просто исках да видя какво е ....
    професията ми е такава,че ставаш прекалено близък с хората, които те обучават и работиш
    Последно редактирано от zxcvbnm123456 : 01-07-2020 на 12:54

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от zxcvbnm123456 Виж мнението
    Не се гордея с това , но така се чувствам какво да направя...
    Знаеш ли какво, както искаш Бог да се отнася към тебе, така и ти се отнасяй към приятеля си. Тъй като ти не си всеотдайна, а си лицемерна в отношенията към приятеля си (защото правиш секс с друг), то значи и Бог ще е лицемерен в отношението си към тебе, както в този свят така и в онзи.

    Ако си съгласна да понесеш тази отговорност и последици за собствени си постъпки, няма проблем, изневерявай.

    Тебе те гриза съвестта, защото ти искаш да живееш в разкрачено положение, да напаснеш живота си заедно с дявола и Бога, но това няма как да стане.
    Хората искат слободия, без да желаят да носят отговорност за делата си и последиците от тях, и като им се скапе живота в нещо, тогава се почва едно: "баси гадния Бог".

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от zxcvbnm123456 Виж мнението
    Не се гордея с това , но така се чувствам какво да направя... Такава ми е ситуацията с един и същи човек съм от началото на гимназията и не бях имала до скоро контакт с друг мъж и просто исках да видя какво е ....
    професията ми е такава,че ставаш прекалено близък с хората, които те обучават и работиш
    Ти решаваш в крайна сметка как ще се случат бъдещите ви взаимоотношения, но по мои предположения - при теб е въпрос на време да се случи отново.. На следващото фирмено парти, малко повечко изпит алкохол, нежно докосване от страна на любовника и... няма да се усетиш как отново мачкате чаршафите.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Ти решаваш в крайна сметка как ще се случат бъдещите ви взаимоотношения, но по мои предположения - при теб е въпрос на време да се случи отново.. На следващото фирмено парти, малко повечко изпит алкохол, нежно докосване от страна на любовника и... няма да се усетиш как отново мачкате чаршафите.
    Не е фирмено парти,а по-скоро ела нощната смяна или ела гледаш еди-каква си операция

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от zxcvbnm123456 Виж мнението
    Не е фирмено парти,а по-скоро ела нощната смяна или ела гледаш еди-каква си операция
    Оу, медицински работник?
    Чувал съм, че да... Освен, че професията е благородна и изключително полезна за обществото, съм слушал разговори, в които се твърди, че в болниците е (или е било преди години) един малък Содом и Гомор.. Преди е нямало толкова голям недостиг на хора, нямало е предимно застаряващ персонал, били са повече (и по-млади) хора и.. се е изпивало огромно количество алкохол, поднесен за почерпка от благодарни пациенти. + че мед. персонал: доктори и сестри са имали достъп до вещества, изписвани единствено с рецепта, та като са се подпуквали в нощните смени.. Мда.. Било е купон.

  25. #25
    И сега не е по-различно, особено в болниците,в които има много специализанти. Просто лекарите са благородни хора с леко изменени и извратени виждания за общочовешките ценности
    Последно редактирано от zxcvbnm123456 : 01-07-2020 на 14:48

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си