.
Отговор в тема
Страница 5 от 10 ПървиПърви 123456789 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 226
  1. #101
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Говориш пълни глупости, другарю! Моля, не обърквайте потребителите тук само, защото не сте чел нищо "комунистическо". Аз съм и то доста и мога да кажа следното по повод на глупостите, които пишете.

    Първо, това твърдение, че не са се били сменяли никога строевете е пълно плиткоумие и псевдоанализ. Имало е първобитен строй, после първобитно общинен строй, после феодален строй, капиталистически строй, буржоазен строй... Така че, да кажеш "Няма нито един строй от човешката история, който да е бил нещо различно от сегашният." е лиспа на всякаква историческа грамотност.

    Второ, каква ти "идея"? Идеята е нещо, което не съществува другаде извън главата на някой. Форма на абстракция, вид идеализъм. Ако дадена идея се наложи колективно насила, тогава имаме строй! А идеолозите на този строй, такъв какъвто светът го опозна, бяха Маркс, Енгелс и Ленин! Те са идеолозите на целия комунизъм! Радикален, колосален и "доказан" от тях като по същество като "диктатура на пролетариата". Повтарям ДИКТАТУРА! Затова имаш една основна партия (комунистическа), която според идеологията на комунизма трябва да изгради комунистически строй, в който всички власти се сливат в една и всичко е централизирано, планово и "равно за всички" досущ като в един пчелен кошер. Всички други поетични захаросани глупости за свобода, братство, равенство са просто абстракции. Всички чакаха този глупав строй да падне и тази тъпа "идея" да остане в историята веднъж и за винаги. Само ти и още някои объркани соц носталгици другари все повтаряте, че "комунизмът не бил правилно приложен" (А какъв е правилният начин?) и смятате, че го валидирате като кажете, че 100 годишният експеримент с човечеството (продължаващ в дадени страни и до ден днешен като например в С. Корея) не е достатъчен ами "трябва още търпение". Вие всички трябва да сте доста повредени, за да твърдите това с "цялото си сърце". Разумът на човечеството отдавна е дал оценка на комунизма и го е захвърлил на бунището на световната история, а вие искате да му съживите трупа като д-р Франкенщайн.




    Става въпрос за живота като ценност и това как всички са равни пред закона. Има съществена разлика между "естесвени права и свободи на човека" и "социално равнище/статус". Ако си недостатъчно капацитетен, за да разбереш ясната разлика между тези две неща, просто няма какво да си говорим. Ако ти смяташ, че е справедливо да бъдеш оценен колкото един хигиенист, нищо не ти пречи при следващото ти интервю за работа да попиташ интервюиращия "каква е най-ниската заплата тук, например тази на чистача?" и да си я поискаш. Или ако случайно си шефче, нека поставим въпроса така: защо не направиш всички заплати във фирмата си еднакви за всички? От тези на чистача, до тези на счетоводителя и на самия теб. Всички да взимате по равно. Правилно ли ще е според теб?
    Четенето с РАЗБИРАНЕ не ти се е отдавало в училище, а? Или може би просто наистина си тролиш, извъртайки думите нарочно. И в двата случая от мен имаш много здраве, пращам те при Грозния.

  2. #102
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Четенето с РАЗБИРАНЕ не ти се е отдавало в училище, а? Или може би просто наистина си тролиш, извъртайки думите нарочно. И в двата случая от мен имаш много здраве, пращам те при Грозния.
    Аз, специално, с малки изключения, се подписвам под твоите постове.

    Колкото до това с жените - тук не съм съгласен. Жената е човек, също като мъжа и не трябва да бъде третирана като някакъв роб, който да служи на мъжа и да няма право на глас. Ако видиш, че нещо и тежи и можеш да и помогнеш - направи го, грижи се за нея. Друг е въпроса, че жените искат да са ПОВЕЧЕ от мъжете, а не равни с тях, въпреки че казват, че искат това. Ако трябва да си избираме пердета за стаята или килим, разбира се, че ще питам първо нея, защото повечето от мъжете (включително и аз) не разбираме от такива неща. Но за чисто мъжки неща, те трябва да се допитват до нас. Общо взето решенията трябва да се взимат заедно, за да има хармония и разбирателство, а не деспотизъм.

    Между другото, като изключим някои особености, като царицата-майка например, пчелите са пример за организирано комунистическо общество.
    Последно редактирано от RedArmy : 05-26-2020 на 20:30
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  3. #103
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Exclamation

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    TrollFactory Ти си доказателството за това, че да използваш високопарни и "високоинтелигентни" термини, понятия и начин на изказ, не те прави да изглеждаш по-умен, защото в същността си, си оставаш същия промит мозък, на който мозъчните му клетки са се заключили за чуждото мнение, или на български казано - "ни приема, ни предава".

    Ами, другарю, ако думите, които използвам са ви прекалено сложни, това е проблем на вашия капацитет, а и винаги може да се постараете “малко повече” за това, за което уж ви пука да спорите и да проверите какво означват. Освен това темата не е за клозетен речник и обсъждането й изисква все пак някаква подготовка по история и философия (включително физика, химия и астрономия, ако ще вниквате в диалектическия материализъм на Маркс и Енгелс). Обаче, ако вие държите да има “лимит” върху термините и понятията (само защото защото се затруднявате с тях), то не съм подходящият ви събеседник за целта, но пък съм сигурен, че ще намерите много квартални пияници, с които да си паснете като “ниво”, така че ако ви затруднявам, може да не си губим взаимно времето.


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Какво е феодалния строй по своята същност? Какво е феодализма? Бедните робуват на богатите земевладелци - капитализъм.
    Какво е капитализма? Парите ръководят всичко, от тях зависи всичко, бедния няма право на глас - капитализъм.
    Какво е буржоазен строй? Богатата аристокрация, ограбила населението, е на върха на пирамидата - капитализъм.
    Кое точно е различното между тези етапи в развитието на човечеството?

    Изключително слаба подготовка имате по темата, другарю! Капитализмът е натрупване на капитал! А натрупване на капитал за обикновения плебс при феодализма няма. От тук насетне цялата ви “историйка” как всичко е капитализъм от година 0 на историята до сега показва само един пълен дефицит на каквото и да било знание и задълбочаване от ваша страна по темата. Моля, прочетете си поне материалите по история. Не може да защитавате нещо (независимо дали е даден строй или каквото и да било) само на базата на “личната ви представа” (сантимент) и нищо друго. Има сума ти изследвания и научни многотомници, които добре онясняват разликите между различните етапи на човешката история. Да семплифицирате фактите по такъв безочливо неграмотен начин само, защото така ви изнася няма да спечели спора ви с мен.



    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Диктатура, но на пролетариата. Какво значи това? Какво е пролетариат? Обяснявам като за малоумни (не съм далече от истината) - работническа класа, независимо в коя сфера на труда. По своята същност лекарите, инженерите и учителите също могат да се причислят към това определение, защото не чакат наготово да лапат пари, изкарани от друг, сякаш им се полагат по право. Дали си лекар или дърводелец - това е труд. Когато гласа на народа има истинска тежест, тогава какво лошо има в диктатурата? Депутати, министри, премиер, президент, не трябва да забравят, че те са СЛУГИ на народа, а не господари. Ние им даваме властта и тяхно задължение е да се възползват от нея в полза на народа. Трябва да вложат цялото си усилие и да задействат ситуационно подходящите механизми на държавната машина като крайната цел е облекчаване живота на народа. Но те използват тези механизми за собственото си обогатяване.

    Никой на никоя публична длъжност не може да бъде слуга, независимо дали вашият пролетарски манталитет иска друго. А буквално вашият е не вие да бъдете свободен, а самият вие да бъдете робовладелец щом говорите за слуги и т.н. В една нормална държава не е нужно да има комунистически строй, за да се живее добре. Дори напротив, където и да има или да е имало комунистически строй, бедността и мизерията са повсеместни. Освен това за кой път сравнявате лекари, инженери и прочее изучили се доста над средното за останалите хора с нивото на най-ниско образованите, които всъщност съставляват пролетариата, за който говорите така убеден в дефиницията му. Пролетариатът са най-безпомощните хора. Онези, които поради някаква причина системата вижда като лесно заменяеми. Лекарите и инженерите точно не са лесно заменими и в никоя нормална държава няма как да живееш зле, ако си с една от двете професии (макар че те никак не са единствените, които да осигуряват потенциален добър стандарт на живот). Ти искаш всички да живеят добре. Това е хубаво намерение. Но да вземеш от всички можещи, за да раздаваш на пролетариата и по този начин насилствено изравнявайки всики в една класа “пролетариат” не действа особено мотивиращо за можещите и прогресът почва да боксува. Не разбирам какво трудно за проумяване има. Да го илюстрирам с друг пример. Ако си учител и кажеш на учениците си, че всички, независимо от това каква оценка изкарат, ще получат средната оценка за целия клас в книжките си, колко дълго време мислиш, че оценката “6” ще се задържи? Умните ще спрат да се стараят, защото независимо колко са учили ще знаят, че е нямало смисъл, а тъпите ще затъпяват още повече, защото пък няма да имат мотивация да се напънат. И така след 2-то или 3-то контролно общият резултат ще става все по-нисък. Доказан експеримент и при това преповатарян в много академични среди. Социализмът работи горе-долу така.


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Правилния начин да се приложи е да ги нямаше такива малоумни кратуни като теб, които грам не разбират какво им се казва (и не искат/не могат да го разберат). Защото мислите само за собствените си задници, а когато легнете на смъртното легло, ще видите колко безсмислено е било всичко, ако си живял без мечти за по-добър свят и не си дал нищо на обществото, освен 2 кила л*йна в тоалетната и 3 употребявани презерватива на седмица. В Северна Корея не е комунизъм, казах вече, че комунизъм в чистия му вид никога никъде не е имало досега. Там системата е "чучхе", вдъхновена от социализма, но с ясно изразена автаркия, заради търговската изолация, ембаргото и липсата на търговски отношения с редица потенциални партньори, които, обаче, притиснати от САЩ и марионетките и Япония и Южна Корея, се отказват да търгуват с тях.

    Твърденията ти са неправилни. Южна Корея и Япония ще ти скрият шапката колко са напреднали във всяко едно отношение независимо дали според велик анализатор като теб са “марионетки на САЩ”. А “независимият” “малък Китай” или както наричат Северна Корея (каква ирония само) сега по твоята логика трябва да са най-развитата държава на света. И не знам какво си чел за идеологията им. Ако там не е комунизъм, то къде другаде е? (А и едва ли си чел “Чухче”, признай си. Слагай нещо в аргуменитите си само при 100%ва сигурност какво е. Просто съвет.) За толкова години комунистическа уравниловка и хореография къде са? ПИТАМ? Или ти имаш гениална идея как комунизмът може да се приложи още “по-добре”.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Между другото, като изключим някои особености, като царицата-майка например, пчелите са пример за организирано комунистическо общество.
    Добрече съм аз да обигатиш примерите си. Съмнявам се да можеше да го измислиш сам, ако не го бях казал аз по-рано. Не се опитвай да си го припишеш. Казах го и в друг контекст. А турксчо пък е пълен деифицит, горкият. Даже няма и да го цитирам.
    Последно редактирано от TrollFactory : 05-26-2020 на 21:34

  4. #104
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Имаше преди години тук един като теб... Но ти си доста по-зле. Не му помня ника, но съм го запомнил като разсъждения. Е, ти си доста, доста по-зле. Разбирам много добре термините, да не кажа по-добре и от теб, който ги използваш, но при положение, че могат да се употребят много по-прости думи, ти избираш да звучат като високо-нАучни, за да се изтъкнеш като много умен. Толкова си ми ясен, че си нямаш и представа. Затвори уикипедията и лягай да спиш, че утре маминка ще те събуди да си пиеш топлото мляко с шоколад. В края на тази година може би ще ходя в КНДР, защото съм се записал на Тае-куон-до, а ти ще ходиш при баба си на село, да затваряте буркани с печени чушки.

    "семплифицирате" - знам, че можеш да го кажеш и на български, и аз мога. Но ти избра да се правиш на интересен, както винаги. Изчели сме всички статии в Уикипедия и сме много начетени. А че си ги слагаш тези термини където си искаш, ни в клин, ни в ръкав - здраве да е.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  5. #105
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Cool

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Имаше преди години тук един като теб... Но ти си доста по-зле. Не му помня ника, но съм го запомнил като разсъждения. Е, ти си доста, доста по-зле. Разбирам много добре термините, да не кажа по-добре и от теб, който ги използваш, но при положение, че могат да се употребят много по-прости думи, ти избираш да звучат като високо-нАучни, за да се изтъкнеш като много умен. Толкова си ми ясен, че си нямаш и представа. Затвори уикипедията и лягай да спиш, че утре маминка ще те събуди да си пиеш топлото мляко с шоколад. В края на тази година може би ще ходя в КНДР, защото съм се записал на Тае-куон-до, а ти ще ходиш при баба си на село, да затваряте буркани с печени чушки.

    "семплифицирате" - знам, че можеш да го кажеш и на български, и аз мога. Но ти избра да се правиш на интересен, както винаги. Изчели сме всички статии в Уикипедия и сме много начетени. А че си ги слагаш тези термини където си искаш, ни в клин, ни в ръкав - здраве да е.
    Другарю, явно не сте запознат с думичката “семпъл”. Излагате се! Както казах, необходим е повече от клозетен речник за някои теми. Уви, объркал съм се и ви надцених. Моя грешка. Село си нямам, но ти можеш да свариш зимнина и като за мен, нали си комунист? Варенето на буркани трябва да е нещо, в което обезателно трябва да си специализирал. А за КНДР се съмнявам с 500 лв на месец да спестиш скоро пари за екскурзия до там. Не се изхвърляй така!

    Пп. Тотален смях си, но все още имаш шанс да излзеш с достойнство давайки поне някакви малко по-сериозни отговори по темата.

    Пп. 2. Тъжна е такава проява на безкапацитетност и огромни дефицити по толкова много теми както от твоя страна и то на 30. Стегни се малко! Прочети малко книги и вкарай малко капацитет в себе си! Тогава може да си поговорим пак. Комунизмът няма да се върне!
    Последно редактирано от TrollFactory : 05-26-2020 на 22:00

  6. #106
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Cool

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Егати и дебила... Наистина разбирането не ти се отдава, ама хич. "Мога да живея с 500лв", не означава, че дохода ми е толкова. Правиш ли разликата между двете неща или да го обяснявам като за някой от Могилино? Това първо.Второ, аз книги не чета, прочел съм основни неща, върху които така или иначе вече съм разсъждавал, защото по начин на мислене си приличаме със Сталин. Книги четат малоумниците като теб, които не могат да размишляват самостоятелно, няма вътрешни противоборства, а само да повтарят нещо вече написано (от друг). А когато съм чел, то е било строго ориентирана литература, а не Уикипедия, както правиш ти. Трето - умствен капацитет имам да те купя и да те продам, макар че няма кой да те купи, освен за домашен любимец, за да ти се смеят децата в семейството - на 3 и на 5 годинки. Пари имам да ида до където си искам. Виж се ти, реализирани гражданино, че по цял ден висиш във форума и не работиш и чакаш мама и татко да те издържат изцяло. Като се бръснеш сутрин (ако се), не ти ли е кофти да се гледаш в огледалото? Безполезен паразит, имащ се за нещо.. Не си представям да имам бизнес или нещо подобно и да не си живея живота, а да убеждавам случайни хора по форумите в нещо. Доста комплексарско е. Или си толкова самовлюбен, че чак сам си си повярвал? Има такъв парадокс, при който измислиците стават част от съзнанието ти и дори сам започваш да си вярваш на тях. Ако е така си достигнал предкрайната фаза. Крайната е самоубийството.


    Другарю, много ми харесаха публичните ви самопризнания! По-красноречив епилог просто нямаше как да се получи! Надминахте очакванията ми!

    Е, мисля, че няма какво да добавя повече за днес. Оставям ви в делюзиите ви и си лягам много доволен от постигнатото. Такъв пост си е направо окончателна победа за мен! За “публиката” ще останете с този образ от тук насетне и при това собственоръчно подписан от вас, така че вече наистина изкопахте дъното!

    Какъв резил стана от вас само!


    Последно редактирано от TrollFactory : 05-26-2020 на 23:19

  7. #107
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Какво е феодалния строй по своята същност? Какво е феодализма? Бедните робуват на богатите земевладелци - капитализъм.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Какво е капитализма? Парите ръководят всичко, от тях зависи всичко, бедния няма право на глас - капитализъм.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Диктатура, но на пролетариата. Какво значи това? Какво е пролетариат?
    В грешка сте другарю - пролетариатът е най-необразованата и проста част на обществото, която е в състояние да извършва само неквалифициран труд!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    По своята същност лекарите, инженерите и учителите също могат да се причислят към това определение...
    Тези хора не са пролетариат, а интелектуалци - тези които вие комунистите избивахте!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    какво лошо има в диктатурата?
    Наистина - какво лошо има?! При една друга диктатура, вие щяхте да свършите тук:

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Северна Корея ...заради търговската изолация, ембаргото и липсата на търговски отношения с редица потенциални партньори, които, обаче, притиснати от САЩ и марионетките и Япония и Южна Корея, се отказват да търгуват с тях.
    Че за какво му е на някой да търгува сас Северна Корея?! Какво може да предложи тя на международния пазар?!
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Четенето с РАЗБИРАНЕ не ти се е отдавало в училище, а? Или може би просто наистина си тролиш, извъртайки думите нарочно. И в двата случая от мен имаш много здраве, пращам те при Грозния.
    Турксчо, за теб много добре знаем, че също си червено чедо!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Между другото, като изключим някои особености, като царицата-майка например, пчелите са пример за организирано комунистическо общество.
    Нали?! А търтеите (партийнната аристокрация), само е*е царицата и целият рояк ги хрантути! Това сте вие комунистите - търтеите във всяко общество!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Разбирам много добре термините, да не кажа по-добре и от теб...
    Нищо не разбирате другарю! Не знаете дори какви са принципите на историческите обществено политически строеве, какво е "пролетариат" и "интелектуалци"!
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А за КНДР се съмнявам с 500 лв на месец да спестиш скоро пари за екскурзия до там. Не се изхвърляй така!
    За екскурзия до Северна Корея ще му трябват още повече пари, отколкото до САЩ например! В Северна Корея "доброволно" ще му обменят всичката твърда валута по неизгоден курс и от хотела до храната всичко ще му излезе по-скъпо отколкото в "Плаза" в Ню Йорк!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    аз книги не чета, ... по начин на мислене си приличаме със Сталин. Книги четат малоумниците като теб,
    Това отдавна го подозирах, но другарят Исаев най-накрая сам си призна че е неук и иска да упражнява диктатура над по-образованите и можещите!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Безполезен паразит, имащ се за нещо..
    Но това сте вие другарю Исаев - като всеки истински комунист!
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението


    Другарю, много ми харесаха публичните ви самопризнания! По-красноречив епилог просто нямаше как да се получи! Надминахте очакванията ми!

    Е, мисля, че няма какво да добавя повече за днес. Оставям ви в делюзиите ви и си лягам много доволен от постигнатото. Такъв пост си е направо окончателна победа за мен! За “публиката” ще останете с този образ от тук насетне и при това собственоръчно подписан от вас, така че вече наистина изкопахте дъното!

    Какъв резил стана от вас само!


    Накрая сам си призна какъв е - нагъл, неук и с мания за величие!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #108
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Как е възможно да сте толкова заслепени от егото си, че всяка дискусия да я превръщате в ad hominem бълвоч.

    Това е интернет форум и на никого не му пука какви сте, дискутираме идеи, а не безполезната ви личност, която е просто прашинка в историята на човечеството.

    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  9. #109
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Точно, защото е интернет форум, когато е зададена тема, мисля, че всеки може да се включи в дискусията. Непонятно ми е защо се спори точно на тази тема. Не знам Армията комунист ли е или не е, но да причисляваш лекарите, инженерите, учителите, банкери, финансисти и т.н към пролетариата, е просто безумие. Точно тези хора са гръбнака на всяко едно общество. Учителите те учат 12 години. Сега, кой как преподава - това е друга тема, която не смятам да засягам. Лекарите те лекуват, когато си болен. Инженерите проектират сградите, в които живеете (говоря за строителните такива), а банкерите и финансистите изработват финансовата мрежа, която крепи икономиката на дадена страна. Комунизмът е имал няколко добри страни, но те са останали на заден план, заради тъпотията и невежеството на бесните колхозници, които са застанали начело на държавата. Що се отнася до "изобретателите" на комунизма - държавите, в които е виреел, още чувстват сериозните последици от него. Засегнахте Северна Корея и търговията с тях. Въпрос - с какво точно може да търгува Северна Корея? Тези хора са под гнетта на поредният тъп колхозник, мислещ се за Господ. Тези хора са морално и физически смачквани ежедневно от вождът им, а него му е през левия, че хората му умират от глад и болести, свързани с него. Не познавам млад човек, който да е прочел това - онова за комунизма и да казва, че това е много добър модел за подражание.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  10. #110
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението


    Другарю, много ми харесаха публичните ви самопризнания! По-красноречив епилог просто нямаше как да се получи! Надминахте очакванията ми!

    Е, мисля, че няма какво да добавя повече за днес. Оставям ви в делюзиите ви и си лягам много доволен от постигнатото. Такъв пост си е направо окончателна победа за мен! За “публиката” ще останете с този образ от тук насетне и при това собственоръчно подписан от вас, така че вече наистина изкопахте дъното!

    Какъв резил стана от вас само!


    Току-що отрече Тесла и Айнщайн, които също не са чели книги, именно за да не объркват съзнанието си с остарели догми, а са разчитали на собствените си интелектуални възможности, за да тръгнат по съвършено различен път. Защото, когато Тесла казва, че бъдещето е в променливия ток, а не в постоянния, всички му се смеят, понеже дотогава това се е отричало. И какво става после? В момента няма държава никъде по света, коята да е на постоянен ток. Ако Тесла беше повярвал на книжките, сега живота ни щеше да е много по-труден. И не, не се сравнявам с тях, просто пример.

    П.П.: Знам какво е пролетариат. Просто аз го тълкувам в по-широк смисъл. Щом се трудиш, независимо по какъв начин, едва ли си аристокрация. Пак повтарям - никой няма вина, че не е роден за лекар или инженер. Всеки има своето призвание, което трябва да бъде уважавано. Но да използва талантите си и наученото в полза на обществото, а не само за да изкарва повече пари.

    П.П.2: Към Грозния: Ако беше тази *другата* диктатура, към пещите щеше да поемеш и ти. Хитлер определя като славяни и унтерменши и тези, които имат дори 1% славянска кръв. А българите, струва ми се, имаме доста повече от 1%.
    Последно редактирано от RedArmy : 05-27-2020 на 05:06
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  11. #111
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Не знам Армията комунист ли е или не е, но да причисляваш лекарите, инженерите, учителите, банкери, финансисти и т.н към пролетариата, е просто безумие. Точно тези хора са гръбнака на всяко едно общество. Учителите те учат 12 години. Сега, кой как преподава - това е друга тема, която не смятам да засягам. Лекарите те лекуват, когато си болен. Инженерите проектират сградите, в които живеете (говоря за строителните такива), а банкерите и финансистите изработват финансовата мрежа, която крепи икономиката на дадена страна.
    Аз не съм отрекъл никъде това, а и не вярвам нормален човек да го отрече с ръка на сърце. Друг е въпроса, че да си лекар или инженер е призвание, не ставаш такъв само заради парите. Ако е само заради парите или си некадърен или прекалено алчен. Няколко човека тук се опитват да обърнат нещата така, сякаш съм казал, че циганина-трудовак е повече от лекаря. Не. Просто всеки върши това, което може. Въпроса е да го върши както трябва, а не да се скатава и да минава между капките. И пак казвам - комунизъм никога никъде не е имало. За какви заплати говорят някои хора? Аз казах, че всеки работи това, което може, и взима от магазина това, което му трябва.

    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Не познавам млад човек, който да е прочел това - онова за комунизма и да казва, че това е много добър модел за подражание.
    Зависи откъде го четат, как е написано и кой го е писал. Друг е въпроса колко от "младите хора" могат въобще да вникнат в идеята и да я почувстват със сърцето си... А колко могат да мислят въобще...

    В Северна Корея има страшно много заводи за електроника, само че по нашите медии няма да го покажат, разбира се. С помощта на Китай (главно ноу-хау) са изградени стотици заводи за компютри, лаптопи и телевизори. Има заводи за текстил, кожени изделия, селско стопанство, тежко машиностроене. Корея е разделена на две части, но като ген това е един и същи народ. Защо севернокорейците да не могат да произведат нещо, което техните южни "съседи" могат? Целта сега е задоволяване на вътрешния пазар и то 100 процентово. За мен е повече от похвално страна почти с площ колкото България, да плаши САЩ, заради ядреното си оръжие и междуконтиненталните ракети. Трън в задника са им и не знаят какво да направят. Насират се от яд. Как така ние, великата Америка, не можем да пометем една малка държавица? Та ние воювахме във Виетнам (там се понасраха доста), Югославия, Чили, Камбоджа, Иран, Гватемала, Куба, Ирак, Либия, Сирия, Афганистан, Украйна и още и още... а сега не можем да се справим с някакви си "комунисти". Срам.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  12. #112
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Как е възможно да сте толкова заслепени от егото си, че всяка дискусия да я превръщате в ad hominem бълвоч.

    Това е интернет форум и на никого не му пука какви сте, дискутираме идеи, а не безполезната ви личност, която е просто прашинка в историята на човечеството.

    Именно!
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Не познавам млад човек, който да е прочел това - онова за комунизма и да казва, че това е много добър модел за подражание.
    Тук също никой не виждам да го твърди. Поне що се отнася до онзи "комунизъм". И тогава хората не разполагали с плодовете на труда си и не са имали правото сами да решават как да ги разпределят, така че винаги ще е "комунизъм" в кавички.

    Да, лекарите, учителите, инженерите и т.н. са гръбнака на обществото, ама останалите са всичко останало и както едно общество не може да съществува без учители, така не може да съществува и без "колхозници". В известен смисъл, дори би могло да съществува някакво макар и примитивно общесво само от "колхозници", щото са в състояние да си добият основните за оцеляване неща. Всеки, който се труди в някаква сфера и дава всичко от себе си в нея е еднакво полезна брънка в обществото. За съжаление, хората сме на такъв етап на развитие, че ако започнем да получаваме "по право", ще спрем да се трудим усилено и неминуемо едно такова общество ще рухне.

  13. #113
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Cool

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Току-що отрече Тесла и Айнщайн, които също не са чели книги, именно за да не объркват съзнанието си с остарели догми, а са разчитали на собствените си интелектуални възможности, за да тръгнат по съвършено различен път. Защото, когато Тесла казва, че бъдещето е в променливия ток, а не в постоянния, всички му се смеят, понеже дотогава това се е отричало. И какво става после? В момента няма държава никъде по света, коята да е на постоянен ток. Ако Тесла беше повярвал на книжките, сега живота ни щеше да е много по-труден. И не, не се сравнявам с тях, просто пример.
    Тесла и Айнщайн, другарю, мога да ви гарантирам, че в сравнение с вас са изчели цял товарен влак с научна литература , за да могат да стигнат до откртията си и да останат в историята. Специално за Айнщайн се казва, че е имал толкова много книги, че е имал и библиотека дори в тоалетната си. Същото се отнася и за Сталин, с когото нагло и безочливо се сравнихте по-рано. Имал е колекция от десетки хиляди книги. Едва ли е, защото не е обичал да чете и е искал да са само на показ. Срамота е да говорите така! Дори ще ви дам източник
    https://www.stalindigitalarchive.com...nd/node/135125


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    П.П.: Знам какво е пролетариат. Просто аз го тълкувам в по-широк смисъл. Щом се трудиш, независимо по какъв начин, едва ли си аристокрация. Пак повтарям - никой няма вина, че не е роден за лекар или инженер. Всеки има своето призвание, което трябва да бъде уважавано. Но да използва талантите си и наученото в полза на обществото, а не само за да изкарва повече пари.
    А ще ми обясниш ли защо някой да не използва талантите си, за да изкарва повече пари? И с какво ще пречи той/тя толкова на обществото, ако в държавата му (стига да е нормална) на практика няма бедност?

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз казах, че всеки работи това, което може, и взима от магазина това, което му трябва.
    А нима и сега всеки не работи именно каквото може? А и от къде ще определиш ти например, какво му трябва на някой друг? Ще измислиш нещо като "дажби" ли? И ако има недостиг на инженери и лекари, защото интелигентните хора губят мотивация за тежък и изморителен интелектуален труд, ако няма да бъдат компенсирани, тогава как ще ги компенсираш? Твоята мотивация да работиш усилено не се ли засилва от повече пари? Или си работиш "ей така", просто за да си "обществено полезен".


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    В Северна Корея има страшно много заводи за електроника, само че по нашите медии няма да го покажат, разбира се. С помощта на Китай (главно ноу-хау) са изградени стотици заводи за компютри, лаптопи и телевизори. Има заводи за текстил, кожени изделия, селско стопанство, тежко машиностроене. Корея е разделена на две части, но като ген това е един и същи народ. Защо севернокорейците да не могат да произведат нещо, което техните южни "съседи" могат? Целта сега е задоволяване на вътрешния пазар и то 100 процентово.
    Говорите глупости, другарю. Според световни доклади и дори много клипчета на туристи в тубата се виждат как масово хората използват средства от 19 век (впрягат волове), за да орат. Селското стопанство им е в тежка криза. Колкото до техническите средства, с които раполагат, ето последните технологични чудеса на комунистическата техника:




    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    За мен е повече от похвално страна почти с площ колкото България, да плаши САЩ, заради ядреното си оръжие и междуконтиненталните ракети. Трън в задника са им и не знаят какво да направят. Насират се от яд. Как така ние, великата Америка, не можем да пометем една малка държавица? Та ние воювахме във Виетнам (там се понасраха доста), Югославия, Чили, Камбоджа, Иран, Гватемала, Куба, Ирак, Либия, Сирия, Афганистан, Украйна и още и още... а сега не можем да се справим с някакви си "комунисти". Срам.
    Другарю, какво значи "ние воювахме във Виетнам". И като ще изброявате военни конфликти, интересували ли сте се от историята на Русия и това, че и тя като САЩ има много малко години, в които да не е била въвлечена във войни? Но вие казахте, че не обичате да четете, а да си фантазирате, така че...

    Освен това САЩ могат да изринат за 1 ден Северна Корея както направиха с много други диктатури. Видяхме какво стана с Ирак. Нали и Садам твърдеше, че има ядрени оръжия? Но проблемът не е в това. Да не мислите, че корейците искат да се обединят под една Корея начело с Ким? Трябва да сте в жестоки делюзии да мислите, че южно корейците искат да живеят като братята си "зад завесата". Биха могли да се обединят по модела на ГДР и ФРГ, но тук въпросът е, че Китай не иска една обединена Корея, която да стане сериозен конкурент за икономиката й. Те са основната причина режимът в С.Корея още да се крепи. Ако САЩ тръгне да прави нещо там, считайте 3-тата световна е започнала, но не защото Ким има военно превъзходство.

    пп. Великая и могучая защо така нещо изостава от малък Тексас, който е във вечно гниещия и пред разпад запад?


    Последно редактирано от TrollFactory : 05-27-2020 на 09:49

  14. #114
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Току-що отрече Тесла и Айнщайн, които също не са чели книги, именно за да не объркват съзнанието си с остарели догми, а са разчитали на собствените си интелектуални възможности, за да тръгнат по съвършено различен път.
    Грешиш.

    https://nikolateslamuseum.org/en/teslas-library/

    http://favobooks.com/writers/120-nik...ite-books.html

    https://www.bookadvice.co/albert-einstein.html

    https://www.einstein-website.de/z_bi...olympia-e.html
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  15. #115
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    П.П.: Знам какво е пролетариат. Просто аз го тълкувам в по-широк смисъл. Щом се трудиш, независимо по какъв начин, едва ли си аристокрация. Пак повтарям - никой няма вина, че не е роден за лекар или инженер. Всеки има своето призвание, което трябва да бъде уважавано. Но да използва талантите си и наученото в полза на обществото, а не само за да изкарва повече пари.
    Тези не са взаимноизключващи се определения, как реши, че са.



    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    П.П.2: Към Грозния: Ако беше тази *другата* диктатура, към пещите щеше да поемеш и ти. Хитлер определя като славяни и унтерменши и тези, които имат дори 1% славянска кръв. А българите, струва ми се, имаме доста повече от 1%.
    Толкова ли е странно, че отричаме всякакви крайни идеологии, включително и фашизма. Защо комунистите обичат да обвиняват некомунисти във фашизъм. Това е изключително странна и грешна дихотомия.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  16. #116
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз не съм отрекъл никъде това, а и не вярвам нормален човек да го отрече с ръка на сърце. Друг е въпроса, че да си лекар или инженер е призвание, не ставаш такъв само заради парите. Ако е само заради парите или си некадърен или прекалено алчен. Няколко човека тук се опитват да обърнат нещата така, сякаш съм казал, че циганина-трудовак е повече от лекаря. Не. Просто всеки върши това, което може. Въпроса е да го върши както трябва, а не да се скатава и да минава между капките. И пак казвам - комунизъм никога никъде не е имало. За какви заплати говорят някои хора? Аз казах, че всеки работи това, което може, и взима от магазина това, което му трябва.



    Зависи откъде го четат, как е написано и кой го е писал. Друг е въпроса колко от "младите хора" могат въобще да вникнат в идеята и да я почувстват със сърцето си... А колко могат да мислят въобще...

    В Северна Корея има страшно много заводи за електроника, само че по нашите медии няма да го покажат, разбира се. С помощта на Китай (главно ноу-хау) са изградени стотици заводи за компютри, лаптопи и телевизори. Има заводи за текстил, кожени изделия, селско стопанство, тежко машиностроене. Корея е разделена на две части, но като ген това е един и същи народ. Защо севернокорейците да не могат да произведат нещо, което техните южни "съседи" могат? Целта сега е задоволяване на вътрешния пазар и то 100 процентово. За мен е повече от похвално страна почти с площ колкото България, да плаши САЩ, заради ядреното си оръжие и междуконтиненталните ракети. Трън в задника са им и не знаят какво да направят. Насират се от яд. Как така ние, великата Америка, не можем да пометем една малка държавица? Та ние воювахме във Виетнам (там се понасраха доста), Югославия, Чили, Камбоджа, Иран, Гватемала, Куба, Ирак, Либия, Сирия, Афганистан, Украйна и още и още... а сега не можем да се справим с някакви си "комунисти". Срам.

    Лекар или инженер ставаш точно заради парите. Знаеш колко малка част от тези хора наистина чувстват, че им идва отвътре? Дали има 5% , не зная.
    Колкото до това откъде четат за комунизма - няма никакво значение. Ако го разбираш, разбираш го.
    Що се отнася до написаното за Северна Корея - не, просто не.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  17. #117
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Лекар или инженер ставаш точно заради парите. Знаеш колко малка част от тези хора наистина чувстват, че им идва отвътре? Дали има 5% , не зная.
    Уверявам те, че нито са лекари, нито са инженери тези, които го правят само заради парите. Поне за инженерите мога да ти гарантирам от опит. Не ти ли идва отвътре да четеш и да се развиваш в дадена сфера, нищо не става. Става, де - взимаш си заплатката, но крайният продукт е плачевен. Противно на конспиративните теории, не всичко е нарочно направено да се чупи след изтичане на гаранцията. Доста хора просто толкова си могат, защото гледат само да избутат работния ден.

  18. #118
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    За съжаление, хората сме на такъв етап на развитие, че ако започнем да получаваме "по право", ще спрем да се трудим усилено и неминуемо едно такова общество ще рухне.
    Всяка криза раздира социалната фабрика и статуквото в едно общество. Най-вече, всяка криза представя нови идеи и възможности как да преорганизираме обществата си.

    I present to you - Universal Basic Income!

    https://www.theguardian.com/society/...ds-coronavirus

    https://www.heraldscotland.com/news/...me-poll-finds/
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  19. #119
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Току-що отрече Тесла и Айнщайн, които също не са чели книги, именно за да не объркват съзнанието си с остарели догми, а са разчитали на собствените си интелектуални възможности, за да тръгнат по съвършено различен път. ... И не, не се сравнявам с тях, просто пример.
    А вие другарю Исаев какво сте измислили?!
    Какво сте дали на света?!
    И с кого се сравнявате?!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...сякаш съм казал, че циганина-трудовак е повече от лекаря. Не. Просто всеки върши това, което може.
    След като всеки върши това което може, трябва да получава според това каквото може и е дал, а не според "каквото има нужда"!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз казах, че всеки работи това, което може, и взима от магазина това, което му трябва.
    Ето това е върховната несправедливост другарю Исаев!
    Значи някои е измел една улица, но понеже има 10 чавета у дома и взима 10 хляба от магазина, а лекарят и инженерът могат да вземат само по един?!
    Значи ли че метачът с 10 чавета трябва да получи къща, а лекарят и инженерът да се бутат в гарсониера или някое мазе, "защото метачът има нужда, а те нямат"?!
    Ако това се случи, всички знаещи и можещи ще избягат от такава извратена държава - както всъщност се случва (освен ако не се стреля по границите - както се случваше преди 1989)!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    В Северна Корея има страшно много заводи за електроника, само че по нашите медии няма да го покажат, разбира се. С помощта на Китай (главно ноу-хау) са изградени стотици заводи за компютри, лаптопи и телевизори. Има заводи за текстил, кожени изделия, селско стопанство, тежко машиностроене. Корея е разделена на две части, но като ген това е един и същи народ. Защо севернокорейците да не могат да произведат нещо, което техните южни "съседи" могат? Целта сега е задоволяване на вътрешния пазар и то 100 процентово. За мен е повече от похвално страна почти с площ колкото България, да плаши САЩ, заради ядреното си оръжие и междуконтиненталните ракети. Трън в задника са им и не знаят какво да направят. Насират се от яд. Как така ние, великата Америка, не можем да пометем една малка държавица? Та ние воювахме във Виетнам (там се понасраха доста), Югославия, Чили, Камбоджа, Иран, Гватемала, Куба, Ирак, Либия, Сирия, Афганистан, Украйна и още и още... а сега не можем да се справим с някакви си "комунисти". Срам.
    Другарю Исаев, не спирате да ме изненадвате с наивността и невежеството си!
    Северна Корея е тотално изостанала във всяко отношение, хората там нямат дрехи и умират от глад! Заводи има, но те са там именно заради евтината работна ръка! Средният (бедният) севернокореец не може да си позволи телефон, камо ли да плаща сметките му! В Северна Корея трябва да имате разрешение от партийния секретар за да си купите колело (и да декларирате произхода на парите), а за гледане на южнокорейска телевизия отивате в затвора!
    Ако не е политическият и военнен чадър от Китайската Народна Република, Северна Корея ще се разпадне тотално! Това е единственото което я държи от 1953 г. насам! Ако не беше Китай, до сега Ким да е свършил като Саддам и Кадафи!
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Всеки, който се труди в някаква сфера и дава всичко от себе си в нея е еднакво полезна брънка в обществото.
    Грешно Турксчо, грешно!
    Един метач колкото и усърдно да се труди, никога не може да е еднакво полезен колкото един инженер или лекар! За това и заплащането трябва да е различно!
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Да не мислите, че корейците искат да се обединят под една Корея начело с Ким?
    Аз силно се съмнявам че и южнокорейците горят от желание да поемат контрола и издръжката върху една крайно изостанала територия, която дълго време ще трябва да субсидират за да изравнят стандарта на живот и БВП!
    ФРГ пое ГДР преди 30 години и стандартът на живот все още не е изравнен! За обединена Корея няма да стигнат и 100 години!
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Що се отнася до написаното за Северна Корея - не, просто не.
    Ето другарю Исаев - колко хора ви го казват!
    Ако продължавате така, най-накрая ще ви го каже и някой психиатър!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  20. #120
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Грешно Турксчо, грешно!
    Един метач колкото и усърдно да се труди, никога не може да е еднакво полезен колкото един инженер или лекар! За това и заплащането трябва да е различно!
    Силно подценяваш ролята на метача в обществото. Тоя начин на мислене е загнезден в човешкото общество още от времето на Аристотел и дори и Маркс не се е оттървал от него. Проблема е че концепциализираш стойността на всяква работна активност в това колко е икономически полезна за обществото. Ако няма чистачи или боклукджии, труда на инженера се обезмисля - каква е ползата от инжинера и неговите модерни и красиви сгради, паркове, мостове и т.н. ако просто бъдат оставени на безхаберието на времето? Труда на инжинера и това което е сътворил, без чистача или боклукджиите, със времето ще стане разнебитен, нехайно порутен, замърсен... Каква би била ползата да строиш без поддръжка?

    По същия начи се подценява стойността на работниците в детските заведения - дори и на пенсионерите. Ако инжинера или един лекар няма на кой да си оставят да им гледат децата, мислиш ли че ще могат да работят толкова усърдно 50/60 часа на седмица или да имат няква голяма продуктивност коята да дава същите резултати ако имаха на кой да си оставят децата? Лелките в детските заведения, бабите и дядовците може да не са прайм икономически активи, но имат недиректен ефект върху тези неща. Тяхната икономическа стойност може да не е колкото тази на един лекар или инжинер но пък се изразява като социална и емоционална стойност.
    Последно редактирано от Zlennox : 05-27-2020 на 20:28
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  21. #121
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Силно подценяваш ролята на метача в обществото.
    Труда на инжинера и това което е сътворил, без чистача или боклукджиите, със времето ще стане разнебитен, нехайно порутен, замърсен... Каква би била ползата да строиш без поддръжка?
    Когато в една държава има недостиг на лекари и ниженери, защото те бягат от нея в търсене на по-добро заплащене, тя директно отива към Третия Свят!

    Когато една добре развита държава с добре заплатени лекари или инженери има недостиг на чистачи - тя си ги внася от Третия Свят като работници-имигранти, като те пак са по-добре платени отколкото в родината си!

    Тогава кое е двигателят на икономиката и прогреса - лекарите и инженерите или чистачите?! А?!
    В коя от двете страни искаш да живееш?!

    П.С. Иначе казано чистачите отиват да работят при лекарите и инженерите, а не обратното!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  22. #122
    Голям фен Аватара на Zlennox
    Регистриран на
    Jan 2014
    Мнения
    613
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Когато в една държава има недостиг на лекари и ниженери, защото те бягат от нея в търсене на по-добро заплащене, тя директно отива към Третия Свят!

    Когато една добре развита държава с добре заплатени лекари или инженери има недостиг на чистачи - тя си ги внася от Третия Свят като работници-имигранти, като те пак са по-добре платени отколкото в родината си!

    Тогава кое е двигателят на икономиката и прогреса - лекарите и инженерите или чистачите?! А?!
    В коя от двете страни искаш да живееш?!

    П.С. Иначе казано чистачите отиват да работят при лекарите и инженерите, а не обратното!

    Не ти говорих за заплащане. Исках да ти покажа че си си изградил една типична стойностна система която възприема всяка форма на положен труд в йерархично икономически и редукционистки респект.

    Пак те питам, каква е ползата от един лекар ако улиците, шахтите, хигиената в болниците, публичните заведения и въобще в цялото общество не се поддържа от чистачи, общи работници които да ти монтират кенефа и изчистят канализацият и т.н.? Инфекциозни болести бол. Инжинера ще измисли тоалетната и бойлера, ама ще дойде ли да ти ги монтира или да ги поправя всеки път когато се счупят? Функционално общество не се гради от индивиди.

    Същата идея и с това как възприемаш идеята за прогрес и модерност. Попринцип на повечето хора им е вградено типичното за Европееца онтологично възприемане на идеята за прогрес като праволинеен процес на технологическо развитие и човешкото покоряването над природата например. Което е изцяло тъп начин да гледаш на идеята за прогрес. Погледни само бума на компании като AirBnB и тем подобни. Бизнес модела на такива компании е типичен за новия икономически модел кйто навлиза - "shared economy". Хората започват повече да споделят достъп до стоки и услуги, което често се улеснява от онлайн платформа, базирана в общността. Тоест прогресираме като се връщаме към по-рудиментарни социални и икономически отношения вместо към утопията на типичния материално и финансово самостоятелен и независим модерен капиталистически консуматор.


    П.П. Недостиг на определена работна рака не се дължи изцяло на заплащането. Пример с Великобритания където имат голям недостиг на медицински сестри, и лекари! Затова търсят образовани кадри от вън. Но при тях недостига на медицински кадри се дължи повече на образователната система и инсентивацийте за набиране на проспекти които искат да учат в тези свери. В един такъв случай излиза че богатите държави хем обират каймака от Третия Свят, хем им дълбаят гроба.
    Последно редактирано от Zlennox : 05-27-2020 на 21:32
    His lack of education is more than compensated for by his keenly developed moral bankruptcy.

  23. #123
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Не ти говорих за заплащане.
    А трябва! Защото трудът е като всички останали стоки.
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Исках да ти покажа че си си изградил една типична стойностна система която възприема всяка форма на положен труд в йерархично икономически и редукционистки респект.
    А ти в какво предлагаш да се оценява труда, ако не в пари?! В потупване по рамото ли?!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Пак те питам, каква е ползата от един лекар ако улиците, шахтите, хигиената в болниците, публичните заведения и въобще в цялото общество не се поддържа от чистачи, общи работници които да ти монтират кенефа и изчистят канализацият и т.н.? Инфекциозни болести бол. Инжинера ще измисли тоалетната и бойлера, ама ще дойде ли да ти ги монтира или да ги поправя всеки път когато се счупят?
    На този въпрос вече отговорих, но ти явно имаш проблем с четенето и разбирането:
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Когато в една държава има недостиг на лекари и ниженери, защото те бягат от нея в търсене на по-добро заплащене, тя директно отива към Третия Свят!

    Когато една добре развита държава с добре заплатени лекари или инженери има недостиг на чистачи - тя си ги внася от Третия Свят като работници-имигранти, като те пак са по-добре платени отколкото в родината си!

    Тогава кое е двигателят на икономиката и прогреса - лекарите и инженерите или чистачите?! А?!
    В коя от двете страни искаш да живееш?!

    П.С. Иначе казано чистачите отиват да работят при лекарите и инженерите, а не обратното!
    Прочети го пак, ама бааааааавно, че да го разбереш!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Същата идея и с това как възприемаш идеята за прогрес и модерност. Попринцип на повечето хора им е вградено типичното за Европееца онтологично възприемане на идеята за прогрес като праволинеен процес на технологическо развитие и човешкото покоряването над природата например. Което е изцяло тъп начин да гледаш на идеята за прогрес.
    А ти какво разбираш под "прогрес"?! Явно е нещо друго - опиши го!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    ...новия икономически модел кйто навлиза - "shared economy".
    Комунизъм?!
    Не благодаря!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Тоест прогресираме като се връщаме към по-рудиментарни социални и икономически отношения ...
    Това не е прогрес, а завръщане към първобитно-общинния строй и натуралната размяна!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    П.П. Недостиг на определена работна рака не се дължи изцяло на заплащането.
    А на какво?!
    Ако за една работа не се намират хора, значи заплащането е ниско, друга причина няма!
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    Пример с Великобритания където имат голям недостиг на медицински сестри, и лекари! Затова търсят образовани кадри от вън.
    Търсят, ще им платят и хората ще отидат там - нещо странно ли има?!
    Англия е достатъчно богата за да си позволи да внася и медицински персонал, не само събирачи на реколта.
    Цитирай Първоначално написано от Zlennox Виж мнението
    В един такъв случай излиза че богатите държави хем обират каймака от Третия Свят, хем им дълбаят гроба.
    Това е така от край време! Нещо странно ли виждаш в това?!

    Доста наивни са ти разсъжденията Злетоксчо, а оттам - и неправилни.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  24. #124
    RedArmy, продължавай да пишеш на хора, които не искат и не могат да мислят Да видим докъде ще стигнеш. Нали ние си знаем в какво вярваме, какво ти пука за тези тук? Предупредих те, че няма смисъл. Има 2ма 3ма, които развалят цялата атмосфера така или иначе. Остави ги и ми пиши.
    Последно редактирано от Elizaveta1997 : 05-28-2020 на 16:10

  25. #125
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Уверявам те, че нито са лекари, нито са инженери тези, които го правят само заради парите. Поне за инженерите мога да ти гарантирам от опит. Не ти ли идва отвътре да четеш и да се развиваш в дадена сфера, нищо не става. Става, де - взимаш си заплатката, но крайният продукт е плачевен. Противно на конспиративните теории, не всичко е нарочно направено да се чупи след изтичане на гаранцията. Доста хора просто толкова си могат, защото гледат само да избутат работния ден.
    Точно така! Аз имам 3-та квалификационна степен като техник на електронна апаратура от техникум (професионална гимназия), но реално повече неща съм научил от книгите по техническа литература, които съм прочел, а те са над 250, на български, руски и немски. А съм учил 6 години за това. Така че образованието реално не е гаранция за нищо. Изкарах и 13-ти клас, който си беше пародия. Чак когато започнах професионално да се занимавам с това, научих най-много. Откакто съм се родил съм решил да се развивам в тази насока, искал съм го и съм го направил. Същото е и с някой, който иска да бъде лекар или друго. Ако го правиш само заради парите - просто забрави.


    Цитирай Първоначално написано от Elizaveta1997 Виж мнението
    RedArmy, продължавай да пишеш на хора, които не искат и не могат да мислят Да видим докъде ще стигнеш. Нали ние си знаем в какво вярваме, какво ти пука за тези тук? Предупредих те, че няма смисъл. Има 2ма 3ма, които развалят цялата атмосфера така или иначе. Остави ги и ми пиши.
    Права си, но просто се дразня като пишат глупости и изкривяват всичко през собствената си, и без това достатъчно крива, призма.
    Последно редактирано от RedArmy : 05-28-2020 на 18:25
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си