.
Отговор в тема
Страница 6 от 10 ПървиПърви ... 2345678910 ПоследнаПърви
Резултати от 126 до 150 от общо 226
  1. #126
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Брей, как се появихте точно по едно и също време с “рускинчето”. Как върви флирта, другарю Исаев? Има ли шанс това между вас двамата да прерастне в здраво комунистическо семейство? Вече си представям вашия семеен дом:


  2. #127
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Пише се "прерасне", господин интелектуалец. А в какво ще прерасне не зависи от теб, ама хич. А форума ми е отворен на подпрозорец от цял ден, дори когато не чета.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  3. #128
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Това ми е последния пост в тази иначе интересна тема, която, обаче, беше осрана наистина от 2-ма-3-ма и се провали. Ако някой иска - да поема щафетата. Имаше една приказка - то да е *** да му го набиеш, ама то акъл...
    Последно редактирано от Blubalu : 05-28-2020 на 18:08
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  4. #129
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Другарю Исаев, добрече съм направил някаква незначителна правописна грешка от бързане, че да има за какво да се захванете. Да не мислите, че излизате като победител? Премълчахте всички критики от последната страница и сега се правите на хитър. Плюс това темата я развалихте вие и изобщо от появята си тук до сега не сте казал нищо смислено, че да ме е яд, че ще ви загубя като събеседник. От вас човек нищо не може да научи. Поне да бяхте проявил някакво мъжко достойнство и да не дезертирате така путкенски. Като цяло на никого няма да липсвате. Но пък съм сигурен, че ще ме четете и помните още дълго време. Много като вас вече напускаха “така” и се връщаха. Признайте си, четете ми всяко мнение. Ако бяхте толкова принципен, отдавна да сте бил хикса на този тийнпроблем, който го държите като отворен прозорец цял ден. Явно чакате с нетърпение някой да пише. Съмнявам се да е “рускинчето”. Този фалш, който се разиграва е много смешен. Пп. Напомняте ми на това “момче”. Да не сте случайно вие?
    Последно редактирано от TrollFactory : 05-28-2020 на 18:23

  5. #130
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Аз във форума си влизам и ще влизам, просто нямам желание да се занимавам с инфантили като теб. Аз не искам да ти липсвам на теб. Имам си на кой да липсвам. Ти си пиши де, никой не те спира И сигурно и това, че ми говориш на Вие, но в-то ти винаги е с малка буква (множествено число) е правописна грешка? Е, добре де, ама го написа така в поне 10 поста.

    Много си елементарен, много прочетени в нета неща, много уикипедия, много фалшиви новини и конспирации, общо взето всичко, което и ние сме чели тук-там. Поне да беше перефразирал малко нещата, ти ги преразказваш, но така, сякаш си ги научил почти наизуст. Оттам губя интерес да ти се обяснявам. На всеки въпрос мога да ти отговоря и тръгвам да пиша и да цитирам и по някое време си казвам: "струва ли си въобще?". Това е главното, просто не си интересен събеседник, предвидим си и клиширан. Няма собствена мисъл, всеки момент чакам да кажеш "няма човек, няма проблем", реплика, приписвана на Сталин, която всъщност е от книгата "Децата на Арбат" на Анатолий Рибаков... Абе... ниска топка си. Този, за когото казах, че присъстваше във форума преди около 7-8-9 години поне се замисляше над нещата (по свой си начин), ти въртиш едно и също като надраскана грамофонна плоча. Все някой ви е виновен. На Грозния социализма му е виновен, че не е виждал гола жена на живо, теб пък не знам какво те сърби задника да спориш също. Комплекси, момче, комплексиии.
    Последно редактирано от RedArmy : 05-28-2020 на 18:41
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  6. #131
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз във форума си влизам и ще влизам, просто нямам желание да се занимавам с инфантили като теб. Аз не искам да ти липсвам на теб. Имам си на кой да липсвам. Ти си пиши де, никой не те спира И сигурно и това, че ми говориш на Вие, но в-то ти винаги е с малка буква (множествено число) е правописна грешка? Е, добре де, ама го написа така в поне 10 поста.

    Много си елементарен, много прочетени в нета неща, много уикипедия, много фалшиви новини и конспирации, общо взето всичко, което и ние сме чели тук-там. Поне да беше перефразирал малко нещата, ти ги преразказваш, но така, сякаш си ги научил почти наизуст. Оттам губя интерес да ти се обяснявам. На всеки въпрос мога да ти отговоря и тръгвам да пиша и да цитирам и по някое време си казвам: "струва ли си въобще?". Това е главното, просто не си интересен събеседник, предвидим си и клиширан. Няма собствена мисъл, всеки момент чакам да кажеш "няма човек, няма проблем", реплика, приписвана на Сталин, която всъщност е от книгата "Децата на Арбат" на Анатолий Рибаков... Абе... ниска топка си. Този, за когото казах, че присъстваше във форума преди около 7-8-9 години поне се замисляше над нещата (по свой си начин), ти въртиш едно и също като надраскана грамофонна плоча. Все някой ви е виновен. На Грозния социализма му е виновен, че не е виждал гола жена на живо, теб пък не знам какво те сърби задника да спориш също. Комплекси, момче, комплексиии.
    Няма ли да му отговориш, интересно ми беше какво ще напишеш.

    Защо мислиш, че не се замисляме за нещата, докато си приготвях отговора на съобщението ти, намерих доста интересни източници, които ме накараха да си променя мнението за определени неща. Обвиняваш го, че не се замисля, но ти замисляш ли се над неговите думи.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  7. #132
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Elizaveta1997 Виж мнението
    RedArmy, продължавай да пишеш на хора, които не искат и не могат да мислят Да видим докъде ще стигнеш. Нали ние си знаем в какво вярваме, какво ти пука за тези тук? Предупредих те, че няма смисъл. Има 2ма 3ма, които развалят цялата атмосфера така или иначе. Остави ги и ми пиши.
    Елисавета, ти как ще коментираш написаното от TrollFactory.

    Или е по-лесно да твърдиш, че "не искат и не могат да мислят".
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  8. #133
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Няма ли да му отговориш, интересно ми беше какво ще напишеш.

    Защо мислиш, че не се замисляме за нещата, докато си приготвях отговора на съобщението ти, намерих доста интересни източници, които ме накараха да си променя мнението за определени неща. Обвиняваш го, че не се замисля, но ти замисляш ли се над неговите думи.
    На кое точно искаш да му отговоря? Дай ми цитат и ще отговоря. Аз не казвам, че знам всичко, той го намеква за себе си, макар и не директно. Аз и на теб бих ти отговорил на всичко, нищо, че подхождаш с ирония и критика. Просто това е моето виждане за нещата, аз не отричам вашето също, но няма да промените моето, а най-вероятно и аз - вашето. Ти ме беше питала защо заради това, че си момиче се отнасям по-"нормално" с теб... Просто защото ние, лошите комунисти, уважаваме жените, понеже те са слънцето в мъглата на днешния свят, колкото и тъпо да звучи.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  9. #134
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Exclamation

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз във форума си влизам и ще влизам, просто нямам желание да се занимавам с инфантили като теб. Аз не искам да ти липсвам на теб. Имам си на кой да липсвам. Ти си пиши де, никой не те спира И сигурно и това, че ми говориш на Вие, но в-то ти винаги е с малка буква (множествено число) е правописна грешка? Е, добре де, ама го написа така в поне 10 поста.
    А може би ви пиша така, защото не заслужавате главната буква. Не сте ми от много значителна величина. Затова “на вие” или “на ти”, с вас/теб ми е все тая как си пиша. Не сте “величина” както казах и сам сте/си си виновен, че никой не ви/те взима насериозно вече.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Много си елементарен, много прочетени в нета неща, много уикипедия, много фалшиви новини и конспирации, общо взето всичко, което и ние сме чели тук-там. Поне да беше перефразирал малко нещата, ти ги преразказваш, но така, сякаш си ги научил почти наизуст. Оттам губя интерес да ти се обяснявам. На всеки въпрос мога да ти отговоря и тръгвам да пиша и да цитирам и по някое време си казвам: "струва ли си въобще?".
    Не, просто от самото начало нямате какво да кажете. До сега единствено туркса ти почеса крастата, защото и ти на него му се “подписа” там под едно мнение. И нищо повече. С теб, ако човек не е съгласен почваш с обидите и набеждаването в несъществуващи неща. Как да е приятно да общувам с теб и да не те иронизирам, кажи ми? За теб който не е русофил комунист не е достоен. Това го разбрахме и нищо друго. Жалко е, че си на 30. Наистина. И това вече ти го казвам без ирония.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Това е главното, просто не си интересен събеседник, предвидим си и клиширан. Няма собствена мисъл, всеки момент чакам да кажеш "няма човек, няма проблем", реплика, приписвана на Сталин, която всъщност е от книгата "Децата на Арбат" на Анатолий Рибаков... Абе... ниска топка си. Този, за когото казах, че присъстваше във форума преди около 7-8-9 години поне се замисляше над нещата (по свой си начин), ти въртиш едно и също като надраскана грамофонна плоча. Все някой ви е виновен. На Грозния социализма му е виновен, че не е виждал гола жена на живо, теб пък не знам какво те сърби задника да спориш също. Комплекси, момче, комплексиии.
    Не виждам какво толкова лошо имаше в това, че те питах в началото някои неща. А ти почна да бягаш с комплексарски коментари по мой адрес.
    Нямам комплекси на политическа основа. Смешно е да си мислиш, че го правя от комплекси. Но ти едва ли го мислиш наиситна. Просто съвсем се уплаши, защото точно тези аргументи не са комфортната ти зона. Затова ме намрази така. Иначе спорът ми е интересен винаги и навсякъде стига да е с колоритен събеседник, но явно ви надцених за съжаление.

    Да даваш на контра с нищо друго освен с обиди и нападки не е нито проява на висок капацитет, нито на доблестно поведение. Дезертира от всички въпроси досега и в това няма чест, другарю.
    Последно редактирано от TrollFactory : 05-28-2020 на 19:46

  10. #135
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    На кое точно искаш да му отговоря? Дай ми цитат и ще отговоря. Аз не казвам, че знам всичко, той го намеква за себе си, макар и не директно. Аз и на теб бих ти отговорил на всичко, нищо, че подхождаш с ирония и критика. Просто това е моето виждане за нещата, аз не отричам вашето също, но няма да промените моето, а най-вероятно и аз - вашето. Ти ме беше питала защо заради това, че си момиче се отнасям по-"нормално" с теб... Просто защото ние, лошите комунисти, уважаваме жените, понеже те са слънцето в мъглата на днешния свят, колкото и тъпо да звучи.
    Защо не отговориш на всичко. Никой не твърди или не намеква, че знае всичко.

    Това, че се опитваме да водим спор, според теб означава, че мислим, че знаем всичко ли.

    Не ме интересува как се отнасят с мен непознати в интернет, може да съм момиче, може да съм момче, може да съм интерсекс, какво значение има, когато не обсъждаме личността на коментиращите.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  11. #136
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Елисавета, ти как ще коментираш написаното от TrollFactory.

    Или е по-лесно да твърдиш, че "не искат и не могат да мислят".
    dreamwalker, предполагам си предприемач и си имаш собствена фирма, защото ако си просто наемник, то това да си наемник, не е точно да си истински капиталист.

    Днес, докато бях в автобуса, едно момиче почти се разплака, когато говореше по телефона за гадната си шефка.

    Не мислиш ли, че в капитализма има нещо сбъркано и експлоататорско.

    Например ти ако носиш някакъв тежък емоционален багаж още от дете, то как сега би го превърнала в пари, като една истинска капиталистка?
    Последно редактирано от defender : 05-28-2020 на 19:17

  12. #137
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    На дримока баща й сигурно е някой бизнесмен (оттам дримока е станала фенка на капитализма, щото много обича баща си ве). А самата тя, е на татко принцесата, насадена и култивирано, като разсад в парник, преди пикиране и сега само се оглежда за някой оправен, сносен момък да му роди деца и от дома на татко, тоя момък да продължи да си я гледа, като старо вино в топла изба. – Ама то тоя живот скъпа не е капитализъм, това си е жив социализъм, ве.

  13. #138
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Днес, докато бях в автобуса, едно момиче почти се разплака, когато говореше по телефона за гадната си шефка.
    А при комунизма няма шефове и гадняри, така ли?

  14. #139
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    dreamwalker, предполагам си предприемач и си имаш собствена фирма, защото ако си просто наемник, то това да си наемник, не е точно да си истински капиталист.

    Днес, докато бях в автобуса, едно момиче почти се разплака, когато говореше по телефона за гадната си шефка.

    Не мислиш ли, че в капитализма има нещо сбъркано и експлоататорско.

    Например ти ако носиш някакъв тежък емоционален багаж още от дете, то как сега би го превърнала в пари, като една истинска капиталистка?
    С ad hominem в долния раздел, чао-чао.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  15. #140
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А при комунизма няма шефове и гадняри, така ли?
    Има ве и то още по-долни и мазни. Ако говорим за тоя социализъм, дето при нас е бил.

  16. #141
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Нека някой да ми структурира в няколко изречения това, на което искате да отговоря (според моите разбирания). Трола изписва 1000 букви в минута, аз му чета мненията по диагонал, просто имам нетърпимост към хора, които четат без разбиране. Милиони пъти му беше намекнато да се дистанцира по някакъв начин от досега реализираните форми на социализъм. Милиони пъти му се каза, че комунизъм никъде никога не е имало. Той ми показва документ, че комунистическия режим бил обявен за престъпен. Е, няма такъв дебил. Знаем го това, и ние четем и слушаме.

    През 1996-97-та година си спомням, че дядо ми имаше радио ВЕФ 206, то хващаше на всички обхвати на къси вълни, 11, 13, 16, 19 метра, там съм слушал понякога Гласът на Америка, Свободна Европа, BBC, радио Свобода, там ми промиваха мозъка със сладки приказки, но аз бях убеден, че това са лъжи. Даже съм си правил антена от меден проводник 20-30 метра, защото ми беше интересно да слушам и водещите бяха с едни педалски, лустросани гласове, сякаш се опитват да те убедят на всяка цена, все едно живота им зависи от това. А може и да е зависел... Вие по това време не сте можели да се изпикаете, защото сте били на 1-2 години. Повечето от тези радиостанции (да не кажа всички) вече са закрити и унищожени. Защо? Народа вече няма нужда да разбира "истината" ли? Не. Просто те свършиха своята работа - промиха мозъците на хората, изкривиха мирогледа им и съответно вече няма нужда от тях. Постигнаха своята цел. Знам капиталистическите им номера. Те така свалиха и социализма - с лъжи.

    Кой комунистически режим? Несъществувалият ли? Или кой? То социализма почти никъде не е бил истински социализъм, той за комунизъм говори. Милион пъти ти се каза, тролчо, т.нар. "социализъм" в България, след 1956-та и особено след 1962-ра е по-скоро държавен капитализъм с елементи на социализъм. От 1956-та няма лагери, няма политзатворници и това е доказано, отиди в архива, ще ти дам и адрес, ако искаш, там можеш да намериш всякакви материали, включително и във военния клуб в София (бивш ЦДНА) може да се провери също. Социализма има няколко етапа на развитие на обществото докато (евентуално) се стигне до комунизъм. Така че този закон е писан от също толкова неуки "личности" като теб. С власт обаче. Провери колхозите (ТКЗС-тата) в колко бивши социалистически страни са преобразувани и преустроени, но все още работят, при запазване на инфраструктурата, изградена заради тях. А тук какво има? Турски, македонски и албански домати, сол от Тунис и Египет, картофи от Франция, чесън от Испания и Китай, краставици от Бейрут, лук от Мексико... Да внасяш сол от Египет, при положение, че имаш излаз на море... това е просто...
    Последно редактирано от RedArmy : 05-28-2020 на 21:15
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  17. #142
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    С ad hominem в долния раздел, чао-чао.
    Ами не е ad hominem, защото аз се обръщам към тебе и твоята индивидуалност, не за да те обидя, да избягам, и отместя темата, а напротив за да мога чрез този пример да те вкарам да навлезеш в темата и в това, което имам да кажа, за да може така да си го представиш и преживееш мислено на лично ниво и от тази гледна точка да разсъждаваш за темата.

    Точно ти в момента използваш самото обвинение към мен, че ползвам ad hominem, като ad hominem, за да може обвинявайки ме да избягаш от темата. Типична женска хитрост от висше равнище.
    Последно редактирано от defender : 05-28-2020 на 20:55

  18. #143
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Нека някой да ми структурира в няколко изречения това, на което искате да отговоря (според моите разбирания).
    Кои са твоите разбирания.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Трола изписва 1000 букви в минута, аз му чета мненията по диагонал, просто имам нетърпимост към хора, които четат без разбиране. Милиони пъти му беше намекнато да се дистанцира по някакъв начин от досега реализираните форми на социализъм. Милиони пъти му се каза, че комунизъм никъде никога не е имало. Той ми показва документ, че комунистическия режим бил обявен за престъпен. Е, няма такъв дебил. Знаем го това, и ние четем и слушаме.
    Като не му четеш мненията, как очакваш да има дискусия. Той вече си е направил труда да напише достатъчно по темата, върни се и му прочети мненията.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    През 1996-97-та година си спомням, че дядо ми имаше радио ВЕФ 206, то хващаше на всички обхвати на къси вълни, 11, 13, 16, 19 метра, там съм слушал понякога Гласът на Америка, Свободна Европа, BBC, радио Свобода, там ми промиваха мозъка със сладки приказки, но аз бях убеден, че това са лъжи.
    Как и защо.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Даже съм си правил антена от меден проводник 20-30 метра, защото ми беше интересно да слушам
    Колко яко, трудно ли беше да се направи, и аз искам да си направя.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    и водещите бяха с едни педалски, лустросани гласове, сякаш се опитват да те убедят на всяка цена, все едно живота им зависи от това.
    Често ли съдиш достоверността на информацията според гласа на човека, който я представя.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    А може и да е зависел...
    На какво базираш тези предположения.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Повечето от тези радиостанции (да не кажа всички) вече са закрити и унищожени. Защо? Народа вече няма нужда да разбира "истината" ли? Не. Просто те свършиха своята работа - промиха мозъците на хората, изкривиха мирогледа им и съответно вече няма нужда от тях. Постигнаха своята цел. Знам капиталистическите им номера. Те така свалиха и социализма - с лъжи.
    Всъщност всички с изключение на "Гласът на Америка" все още функционират, въпреки че незадължително във формата на радио, просто хората слушат по-малко радио, заради навлизането на интернет в живота ни, предполагам.

    https://www.svoboda.org/p/5921.html

    https://www.svobodnaevropa.bg/

    https://www.bbc.co.uk/sounds



    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Кой комунистически режим? Несъществувалият ли? Или кой? То социализма почти никъде не е бил истински социализъм, той за комунизъм говори. Милион пъти ти се каза, тролчо, т.нар. "социализъм" в България, след 1956-та и особено след 1962-ра е по-скоро държавен капитализъм с елементи на социализъм. От 1956-та няма лагери, няма политзатворници и това е доказано, отиди в архива, ще ти дам и адрес, ако искаш, там можеш да намериш всякакви материали, включително и във военния клуб в София (бивш ЦДНА) може да се провери също. Социализма има няколко етапа на развитие на обществото докато (евентуално) се стигне до комунизъм. Така че този закон е писан от също толкова неуки "личности" като теб. С власт обаче. Провери колхозите (ТКЗС-тата) в колко бивши социалистически страни са преобразувани и преустроени, но все още работят, при запазване на инфраструктурата, изградена заради тях. А тук какво има? Турски, македонски и албански домати, сол от Тунис и Египет, картофи от Франция, чесън от Испания и Китай, краставици от Бейрут, лук от Мексико... Да внасяш сол от Египет, при положение, че имаш излаз на море... това е просто...
    TrollFactory засегна тези неща, ако решиш да прочетеш.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  19. #144
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Кои са твоите разбирания.
    Мисля, че вече съм казвал. Тъй като, на този етап от развитието на човечеството е невъзможно да се осъществи комунизъм, защото те вече са прекалено обременени в представите си за света и още повече, че комунизъм (евентуално) би могло да има само след дълги години социализъм, който е вид трамплин за развитието му. Не се ли осигури подходяща почва, дори цветето загива. Така че може да приемем социализма като някаква отправна точка. Хората трябва да се научат да имат групово самосъзнание, макар някои да са по-скоро индивидуалисти. Никой не е забранил в личния си живот да си какъвто си искаш. Ето пример: знаеш ли какъв колосален труд е да се произведе междуконтинентална ракета, още повече, която може да носи ядрено оръжие? Това е по силата на прекалено много малко страни, на прима виста се сещам за Русия и САЩ, които са доказани свръхсили. И изведнъж се появява малката КНДР, с площ почти колкото България, която също конструира и произвежда такива оръжия, независимо от изолацията, независимо от ограничените им отношения с "развития свят", опирайки се само на собствените си сили и патриотизма на работещите там. И не започвайте сега с глупостите "в Северна Корея, който не плаче, ще го разстрелят" - слушали сме го достатъчно. Не! Те имат обществено съзнание, като един организъм са, всички. Там няма мързел, няма скатаване, няма безделничество.


    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Като не му четеш мненията, как очакваш да има дискусия. Той вече си е направил труда да напише достатъчно по темата, върни се и му прочети мненията.
    Всеки може да си направи труда да напише толкова глупости, колкото той е написал, че и повече. Проблема е, че той пише разни претоплени манджи, които сме ги слушали и слушали и слушали, най-вероятно, когато той не е можел да каже "мамо". И те вече някакси... не са интересни. Не може първият аргумент, който ти хрумне, срещу социализма да бъде, че "нямало банани". Ти най-вероятно си доста по-малка от мен (не знам), но преди 25 години в България имаше най-вкусните плодове, които някога можеш да опиташ, защото имаше цели институти по овощарство и селекция на семена и сортове. Сега се продават само безвкусни храни, ако затвориш очи не знаеш какво ядеш. Повярвай ми, политиката не ми е интересна от 5 години, нито от 15. Аз искам да се отговаря с разбиране - кратко и ясно, не да се разтягат локуми в стила на добре познатите ни "контрааргументи", 80% от които ги е слушал по телевизията и ги е чел в интернет.


    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Как и защо.
    От малък виждах и усещах какво става в държавата след 90-та и бъдещето никак не ми изглеждаше розово. Другите деца не се интересуваха от тези неща, но аз се. Когато сме ходили да ритаме футбол понякога, само аз съм повдигал тази тема. Много реално печеливши заводи се закриха просто така като "неперспективни" и с "некачествена продукция", интересно защо тогава пред този, в който работеше баща ми, непрекъснато отпред имаше тирове, които товареха продукция за износ за Франция, Румъния, Югославия (тогава), Италия, Швеция и не помня още кои други страни. Това се сещам сега. Този завод (мисля 8 етажна сграда), беше продаден на безценица на някой си, който продаде всички машини и оборудване в Чехия, взе милиони, опразни целия завод, така че там да не остане и една крушка и накрая продаде сградата (празна) на държавата, за да се направи там НАП (данъчното). Естествено, продаде я на 20 пъти по-висока цена, отколкото я е купил, заедно с оборудването вътре. Докато работеше съм влизал в тоя завод, вътре е нещо грандиозно, машините са ги били сменили около 86-87-ма година с чисто нови и съвременни, с цифрово програмно управление и качеството на изработка на уредите не се е различавало никак от това на Западна Германия примерно, но на по-достъпна цена. Затова и сме били на външните пазари. Но някой реши, че това е пътя към капитализма - да се закрият тези заводи и това е. Баща ми го съкратиха, заедно с още 200 човека, работа нямаше, опашките пред бюрата по труда бяха чудовищни. Той не можа да го преживее и си отиде, когато бях на 5. Друг завод, пак за електроника - бяха купили лицензи от AEG, Bosch, Siemens и други, и произвеждаха нещата тук. Също имаше пазари и всеки работеше. В този завод бяха заети още повече хора, може би около 500. Закриха го като "неперспективен". Или ви е къса паметта или не сте били осъзнати и/или родени тогава. Баба ми работеше в плетачен завод (добре, че е успяла да се пенсионира, преди да го ликвидират) - шиеха Лакост, Пума и Адидас. И се изнасяха. По-лошите са били за СССР. А по Свободна Европа говореха, че щяло да става все по-добре и все по-добре.
    Как тръгна Китай? Те не можеха да направят и гребен, защото зъбите му са залепнали един за друг, поради некачествената изработка. А сега? Изпревариха САЩ многократно по БВП и затова им натресоха тоя корона вирус (лабораторно създаден от американци и по-точно американски наемници).


    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Колко яко, трудно ли беше да се направи, и аз искам да си направя.
    Не е трудно, обикновена медна тел, колкото по-дълга, толкова по-добре. Да кажем 10-15-20 метра. Най-простото - в единия и край връзваш някакъв дебел конец или канап, на другия край на канапа слагаш малка тежест и го засилваш към някое по-високо дърво, така че телта да стои успоредно на земята. Канапа/конеца е нужен, за да не се допира медния проводник до дървото, което може да е влажно. Това е най-простото. Общо взето за приемна антена съгласуване не ти трябва, всякак ще работи, за разлика от предавателната антена, която трябва да е стриктно съгласувана по импеданс и капацитет с трептящия кръг, за да излъчва с максимална мощност. Но предполагам, че така или иначе, нямаш радио с къси вълни. Напоследък взеха да се чуват само араби с техните молитви и пеене, също и румънци, които предават на няколко езика - румънски, украински, сръбски и унгарски и няма много интересни неща като цяло. Иначе има и по-малки - рамкови антени, които можеш и в стаята да си ги сложиш, но предполагам няма да ти е интересно да слушаш. Преди (до 2012) имаше и български предаватели на къси вълни на много езици - в Костинброд, Столник, Пъдарско, но ги закриха. Бил съм в почти всички. Само този в Костинброд все още работи някак, но излъчва само чуждестранни радиостанции - на Южна Корея и други сектантски, в които се говори само за религия. Също и този във Видин - 576kHz средни вълни. Ето ти един сайт, ако се интересуваш, но предполагам не се: http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/


    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Често ли съдиш достоверността на информацията според гласа на човека, който я представя.
    Да кажем, че гласа играе голяма роля при възприемането на информация. Когато гласът ти звучи сякаш е излишно ентусиазиран и превъзбуден, лустросан, сякаш се опитваш на всяка цена да убедиш хората в нещо, а в същото време се опитваш и да създадеш някаква задушевна атмосфера, с лека ненатрапчива музика, някак интимна, все едно си говорите по приятелски. Това е само за заблуда на слушателя, за да има някакъв псевдо-баланс в цялото предаване. А в същото време на заден план са техните измислици и свободни съчинения, които се "прокрадват тук-таме", за да ти промият мозъка. За достоверността не съдя само по това, съдя по това, което виждам през прозореца и го сравнявам с това, в което ме убеждава някой, който излъчва отвъд Океана. И мисля, че аз би трябвало да съм по-достоверния източник от хора, които са на 10000км оттук.


    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    На какво базираш тези предположения.
    На това, че, противно на всички глупости, които се говорят, Георги Марков е убит от агенти на Ми-6 (английското разузнаване) по 2 причини: той е искал да се върне в България и да спре да води емисиите на български език по BBC, което ще е грандиозна антиреклама на начина на живот в капиталистическите страни и в частност Англия, и второ - да замесят България в поредния скандал, както по-късно стана и с опита за убийство на папата, когато обвиниха невинен човек и му съсипаха живота, а по-късно се доказа, че България няма нищо общо със случая.


    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Всъщност всички с изключение на "Гласът на Америка" все още функционират, въпреки че незадължително във формата на радио, просто хората слушат по-малко радио, заради навлизането на интернет в живота ни, предполагам.
    Както казах, тези радиостанции изиграха своята роля тогава, когато им беше най-необходимо. Сега може да живеят все още, но общо взето вече няма целева група, която да ги слуша. Едва ли, ако имам интернет ще тръгна да слушам точно Свободна Европа, вместо да си пусна музика примерно.

    Надявам се до някаква степен да съм ти отговорил на въпросите и го правя само от симпатии към теб, въпреки че винаги си против мен, но това е.

    Ако искаш, прочети това: https://www.marica.bg/plovdiv/gradat...-puma-na-sezon

    И ще завърша с това, че на комунизма не може да се гледа само като на икономически строй. Това може да се каже за капитализма. Комунизма изисква цялостна промяна на съзнанието на хората, да осъзнаят, че е по-хубаво (включително и за теб самия) да даваш, отколкото да получаваш. Да помогнеш на някой в труден момент, да му подадеш ръка. Утре той ще подаде на теб. Това е истински развитото общество. Но това са мои фантазии, в реалността хората са по-лоши от животните, също и по-диви от тях.
    Последно редактирано от RedArmy : 05-29-2020 на 07:40
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  20. #145
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Мисля, че вече съм казвал. Тъй като, на този етап от развитието на човечеството е невъзможно да се осъществи комунизъм, защото те вече са прекалено обременени в представите си за света и още повече, че комунизъм (евентуално) би могло да има само след дълги години социализъм, който е вид трамплин за развитието му. Не се ли осигури подходяща почва, дори цветето загива. Така че може да приемем социализма като някаква отправна точка. Хората трябва да се научат да имат групово самосъзнание, макар някои да са по-скоро индивидуалисти. Никой не е забранил в личния си живот да си какъвто си искаш.
    Сам го каза. Невъзможно е. И е нормално хората да са се обременени след като е имало липса на много стоки и услуги и това не го казвам аз, а го има дори във филмите на "развития соц." Или ще кажеш, че пак си измислям и в онези години на побеждаващия и громящ капитализма социалистически блок ще кажеш, че ЦРУ са спонсорирали този българси филм от 1980-та, за да казват специално в него, че са "пуснали нещо" т.е. по принцип основни стоки за бита са били дефицитни и децата са го знаели даже!



    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Ето пример: знаеш ли какъв колосален труд е да се произведе междуконтинентална ракета, още повече, която може да носи ядрено оръжие? Това е по силата на прекалено много малко страни, на прима виста се сещам за Русия и САЩ, които са доказани свръхсили. И изведнъж се появява малката КНДР, с площ почти колкото България, която също конструира и произвежда такива оръжия, независимо от изолацията, независимо от ограничените им отношения с "развития свят", опирайки се само на собствените си сили и патриотизма на работещите там. И не започвайте сега с глупостите "в Северна Корея, който не плаче, ще го разстрелят" - слушали сме го достатъчно. Не! Те имат обществено съзнание, като един организъм са, всички. Там няма мързел, няма скатаване, няма безделничество.
    Производството на такива оръжия, когато населението ти гладува е признак за грандомания и желанието на династията на Ким да управлява вечно. Единственият начин този режим да просъществува е като държи в страх хората. Сигурно знаеш, че във всеки северно корейски дом има радио, което може само да се намали, но никога не може да се изключи и което се подслушва. Там се управялва чрез страх, точно както във всеки режим, който се опитва да наложи социализъм. (да не кажеш пак, че говоря за несъществуващия комунизъм). Също така ти препоръчвам ти книгата "Забранени истории от Северна Корея" от Банди. А дали имат ракети с капацитета да строят междуконтинентални ракети и да ги изведат в орбита в орбита, ако беше така мисля, че отдавна щяха да са демонстриали такъв капацитет като потопят някой американски кораб в Атлантическия океан, ако можеха, за да демонстрират военно превъзходство. Засега опитите им са неуспешни. Освен това, не се възхищавам на общество, в което царува такава повсеместна бедност, за сметка на един дебел лидер, който управлява еднолично цялата страна. Защо е дебел само той на клипчетата от СК? Явно, защото досущ като баща си и дядо си обича да преяжда по капиталистическо-буржоазен модел живеейки си в дворци и колекционирайки скъпи западни стоки и лимузини. Гладът в Северна Корея е описан от много хора, също така самите те не отричат да имат режим на тока. Как така една "ядрена сила" има режим на тока? Въпрос на време е този малоумен режим там да падне. Ще дойде и това време... Пак се отплесвам, забравих, че не четеш толкова дълги неща...


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Всеки може да си направи труда да напише толкова глупости, колкото той е написал, че и повече. Проблема е, че той пише разни претоплени манджи, които сме ги слушали и слушали и слушали, най-вероятно, когато той не е можел да каже "мамо". И те вече някакси... не са интересни. Не може първият аргумент, който ти хрумне, срещу социализма да бъде, че "нямало банани". Ти най-вероятно си доста по-малка от мен (не знам), но преди 25 години в България имаше най-вкусните плодове, които някога можеш да опиташ, защото имаше цели институти по овощарство и селекция на семена и сортове. Сега се продават само безвкусни храни, ако затвориш очи не знаеш какво ядеш. Повярвай ми, политиката не ми е интересна от 5 години, нито от 15. Аз искам да се отговаря с разбиране - кратко и ясно, не да се разтягат локуми в стила на добре познатите ни "контрааргументи", 80% от които ги е слушал по телевизията и ги е чел в интернет.

    Никъде не съм започвал първи аз да говоря за банани! Ти ми сложи тези думи в устата нарочно, за да демонстрираш, че не те интересува какво пиша! После се наложи действително да ти обясня защо е имало дефицит на такива стоки. Върни се назад и прочети! И не говори за безвкусни храни! Личните предпочитания на човек никога не са задоволявани по-добре от колкото сега, когато влезеш в най-обикновен супермаркет и можеш да избираш богат асортимент от милиони продукти от цял свят. А защо аз не ям безвкусни неща? Може ли да ми кажеш? Или ще ми определяш ти какви са универсалните правила за вкус, качество и разнообразие? Питай по-старите. По времето на соца в бирата са плували парцали затова е трябвало да вдигнеш шишето, за да го видиш от долу дали нещо не плува на дъното. Голямо качество, няма що! А в сиренето се е слагал тебешир. Саламът се е наричал "кучешка радост", защото е ставал буквално за кучета... Мога и още да ти говоря и то все от неща, които съм слушал със собствените си уши. Или ще кажеш, че старите хора, които слушам не знаят и са платени...


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Как тръгна Китай? Те не можеха да направят и гребен, защото зъбите му са залепнали един за друг, поради некачествената изработка. А сега? Изпревариха САЩ многократно по БВП и затова им натресоха тоя корона вирус (лабораторно създаден от американци и по-точно американски наемници).

    Източник, моля! Дори Китай, които са свръх сила не са твърдяли никога официално такова нещо! Ако беше така щеше да има 3-та световна война! Или подценяваш тяхното разузнаване и твоето онлайн разузнаване в сайтове за сензации (или пък просто лично мнение) е в пъти по-достоверно от техните служби за сигурност?


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Да кажем, че гласа играе голяма роля при възприемането на информация. Когато гласът ти звучи сякаш е излишно ентусиазиран и превъзбуден, лустросан, сякаш се опитваш на всяка цена да убедиш хората в нещо, а в същото време се опитваш и да създадеш някаква задушевна атмосфера, с лека ненатрапчива музика, някак интимна, все едно си говорите по приятелски. Това е само за заблуда на слушателя, за да има някакъв псевдо-баланс в цялото предаване. А в същото време на заден план са техните измислици и свободни съчинения, които се "прокрадват тук-таме", за да ти промият мозъка. За достоверността не съдя само по това, съдя по това, което виждам през прозореца и го сравнявам с това, в което ме убеждава някой, който излъчва отвъд Океана. И мисля, че аз би трябвало да съм по-достоверния източник от хора, които са на 10000км оттук.
    Ами и по руската телевизия често слушам как говорят с "излишно ентусиазиран и превъзбуден, лустросан, сякаш се опитващ на всяка цена да убеди хората глас".


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    На това, че, противно на всички глупости, които се говорят, Георги Марков е убит от агенти на Ми-6 (английското разузнаване) по 2 причини: той е искал да се върне в България и да спре да води емисиите на български език по BBC, което ще е грандиозна антиреклама на начина на живот в капиталистическите страни и в частност Англия, и второ - да замесят България в поредния скандал, както по-късно стана и с опита за убийство на папата, когато обвиниха невинен човек и му съсипаха живота, а по-късно се доказа, че България няма нищо общо със случая.
    Източници, моля! От къде знаеш, че е невинен?


    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    И ще завърша с това, че на комунизма не може да се гледа само като на икономически строй. Това може да се каже за капитализма. Комунизма изисква цялостна промяна на съзнанието на хората, да осъзнаят, че е по-хубаво (включително и за теб самия) да даваш, отколкото да получаваш.
    Да помогнеш на някой в труден момент, да му подадеш ръка. Утре той ще подаде на теб. Това е истински развитото общество.
    Но това са мои фантазии, в реалността хората са по-лоши от животните, също и по-диви от тях.
    Данъци и сега има! И определено даваш повече от колкото получаваш. А определени малцинства и сега си живеят като в комунизъм - някой им дава наготово и им определя какво да работят по социални програми (да мият улиците или садят градини)! А за подаването на ръка, това се нарича приятелство, а не комунизъм!
    Последно редактирано от TrollFactory : 05-29-2020 на 18:04

  21. #146
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    dreamwalker, ако искаш гледай този филм, от 92-ра е. Само един час продължава, вярвам, ако те заинтригува, ще го изгледаш все пак, ако имаш свободно време: https://www.youtube.com/watch?v=USuefB9jO2o
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  22. #147
    Цитирай Първоначално написано от Elizaveta1997 Виж мнението
    Теб те помня) Първият ми профил беше някъде от 2011 и тогава ми направи впечатление как добре се аргументираш и си защитаваш мнението. А и беше пускал една снимка с обица на ухото, която беше доста готина) Даже ти писах веднъж, но имаше някакъв проблем със съобщенията тогава.... Ако искаш и можеш, ми пиши
    Когато искаш да направиш нещо, намираш начин!
    Когато не искаш - търсиш причина.

  23. #148
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Elizaveta1997 Виж мнението
    Остави ги и ми пиши.
    Таз мома, много настоятелна ве, постоянно иска да й пишеш. Явно много си я впечатлил? Евала.

  24. #149
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Лиза всъщност е много възпитано, умно и културно момиче, затова и не пише в темата, тя не може да обиди никой. Вътрешно знае, че се говорят глупости, но не може да го каже, защото просто е такава по душа...
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  25. #150
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...повече неща съм научил от книгите по техническа литература, които съм прочел, а те са над 250, на български, руски и немски.
    А малко по-рано, другарят Исаев пишеше, че:
    https://www.teenproblem.net/forum/sh...1#post11621612
    ...но този негов пост беше изтрит след сигнал подаден от мен!
    И ще продължа да ви докладвам, докато вие продължавате с невъзпитания си език!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Пише се "прерасне", господин интелектуалец.
    Пак сте в грешка другарю Исаев! Пише се "прерасТва", защото коренът на глагола е "расТа"!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Това ми е последния пост в тази иначе интересна тема...
    Искате ли да се хванем на бас, че няма да ви е последният пост?
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Другарю Исаев, добрече съм направил някаква незначителна правописна грешка от бързане
    Нямаш никаква грешка!
    Коренът на думата не се променя от нейните производни! Това се учи в училище, а другарят Исаев явно е бил някъде другаде по това време!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз във форума си влизам и ще влизам...
    Толкова с последният пост по темата!
    Другарят Исаев за пореден път постъпи "мъжки" и "удържа" на думата си!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...това, че ми говориш на Вие, но в-то ти винаги е с малка буква (множествено число) е правописна грешка?
    Другарю Исаев, "вие" с главна буква се използва от само 2 години, а аз съм го учил доста преди това по стария правопис. Вие явно сте във вечерно училище и сте го научили съвсем наскоро!
    http://uchi.bg/%D0%BE%D1%82-1-%D0%B2...B%D0%B0%D0%B2/
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    На всеки въпрос мога да ти отговоря и тръгвам да пиша и да цитирам и по някое време си казвам: "струва ли си въобще?".
    Не сте отговорили на нито един въпрос другарю Исаев!
    Не защото не искате, а защото не можете! Признайте си най-накрая!
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А при комунизма няма шефове и гадняри, така ли?

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Нека някой да ми структурира в няколко изречения това, на което искате да отговоря (според моите разбирания).
    Имаше много въпроси към Вас, но вие не отговорихте на нито един от тях, дори на най-простите!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Милиони пъти му беше намекнато да се дистанцира по някакъв начин от досега реализираните форми на социализъм. Милиони пъти му се каза, че комунизъм никъде никога не е имало.
    Благодаря, но аз предпочитам форма на управление която доказано работи, а не такава каквато "никога никъде не е имало", още по-малко реализирана от необразовани хора като Вас!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Ето пример: знаеш ли какъв колосален труд е да се произведе междуконтинентална ракета, още повече, която може да носи ядрено оръжие? Това е по силата на прекалено много малко страни, на прима виста се сещам за Русия и САЩ, които са доказани свръхсили. И изведнъж се появява малката КНДР, с площ почти колкото България, която също конструира и произвежда такива оръжия...
    Твоята любима КНДР да не мислиш че ги е направила "сам-самичка"?! Естествено че са ѝ помогнали Русия и Китай! Без Китай, КНДР щеше да бъде завладяна от САЩ и Южна Корея за 1 седмица!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз искам да се отговаря с разбиране - кратко и ясно, не да се разтягат локуми...
    И аз искам същото другарю - а Вас не ви ли е срам да пишете такова нещо в километричен пост, пълен с глупости ?!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...реално печеливши заводи се закриха просто така като "неперспективни" и с "некачествена продукция"...
    Заводите другарю се закриха и разпродаваха за скрап от новите "приватизатори" (активни борци против фашизма и капитализма), като ето този:
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D...BD%D0%B5%D0%B2
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си