.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1

    ТУ-ВАРНА ИЛИ ВИНСА

    Здравейте, става въпрос че съм се насочил към един от двата университета като допълнение към образованието което ще получа от една частна софтуерна академия, която не дава обаче диплома за висше, докато държавните университети дават. Конкретно за двата университета специалността е Софтуерни и интернет технологии(за ТУ) и информатика и компютърни науки за Винса. Общо взето просто заглавията са различни, но материята е една и съща а именно програмиране(силно казано за държавен университет). Бих искал да попитам във кой университет се учат по-приложими и полезни за ИТ сферата неща, къде ще ми е по- лесно и най-вече къде ще ми е най-приятно да изкарам студентските години.За ТУ съм чувал че 80% от нещата са напълно излишни и просто си запълват програмата,също и че прекалено много наблягат на хардуер и че пишат на езици които вече не се използват. За винса пък съм чувал единствено че там по-скоро учиш математика (за конкретната специалност) и че трудно се влиза а лесно се излиза...Моля някой с мнение и опит в един от тези университети да ми разясни как стоят нещата и кой да избера...с 2 думи не ми е толкова за материята и това да разбера нещо, защото тези неща ще се случат от другаде, не през държавен университет.Идеята ми е да си взема дипломата по Програмиране възможно най-лесно и най-приятно в същото време.Кой университет да избера?

  2. #2
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Ако толкова настояваш да имаш диплома, записваш в по-лесния, в по-близкия, в този с повече мацки... или ако си намериш по-добра причина. Всяка причина е по-адекватна от тази, че с диплома по програмиране от университет ще си осигуриш работа на по-добра заплата. Ако искаш да програмираш, просто сядаш пред компа и започваш да пишеш разни проекти, защото ти трябва много практика.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си