.
Отговор в тема
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 93
  1. #26
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Именно! 300-400мл и чувам как вирусите ми се молят за пощада.
    И на тях не им е леко Аз и до бутилка стигам...
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  2. #27
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Е, тва е само петък и събота за най-упоритите... Че през седмицата сутрин трябва да съм на линия за работа.

  3. #28
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Правихте ли "кекс"?
    Направо я късах от ... кекс

  4. #29
    Повече от фен Аватара на anastacia89
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    На Мел Мак
    Мнения
    303
    Аз си спомням Whiskas, тая кукувица, явно вече не влиза.
    Ебаси 14 години в тоя форум

  5. #30
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Rabalka кой я помни ?

  6. #31
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Rabalka или беше фейк или някоя наистина супер пропаднала
    Последно редактирано от Juli19 : 04-10-2020 на 10:16
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  7. #32
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Rabalka или беше фейк или някоя наистина супер пропаднала
    Фейк е!
    solo_ ГО разкри!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  8. #33
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Е, тва е само петък и събота за най-упоритите... Че през седмицата сутрин трябва да съм на линия за работа.
    Полицай ли си? Защото аз бях, но само за година... по ред причини В школата в Пазарджик ли си учил? Доколкото знам тази в Долни Богров е закрита... Може би в Казанлък съществува още... Кой знае. Мечтата ми беше Симеоново, но не покрих норматива на совалките А всъщност истинската ми мечта беше Долна Митрополия - летец, но си знаех, че нямам шанс за там.
    Последно редактирано от RedArmy : 04-11-2020 на 17:35
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  9. #34
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Оу, не... Иначе за Долна и аз си го мислих като по-малък, ама не ми се ставаше наемник в американската армия.

  10. #35
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    не ми се ставаше наемник в американската армия.
    И на мен, и това ме спря донякъде. Просто имам афинитет към авиацията. Да не кажа, че и от полицията прекалено бързо се разочаровах. Просто всичко е егати пародията. После Тиквата се хвали, че престъпленията намалявали, защото все по-малко хора подавали сигнали в управленията... Просто хората не вярват, че някой ще им помогне... тъпанар
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  11. #36
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Аз съм камионджия пък

  12. #37
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Е, аз пък правя части за коли
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  13. #38
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Трябва ми медна тръба за климатика за астра ф

  14. #39
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    И на мен, и това ме спря донякъде. Просто имам афинитет към авиацията. Да не кажа, че и от полицията прекалено бързо се разочаровах. Просто всичко е егати пародията. После Тиквата се хвали, че престъпленията намалявали, защото все по-малко хора подавали сигнали в управленията... Просто хората не вярват, че някой ще им помогне... тъпанар
    За полицията в голяма част от случаите си зависи от самите полицаи. Никой от корумпираните шефове няма да хване да защитава някой , дето е убил бабата за 50лв, ама пък и няма да седне да натиска да се върши работа, та развитието на такива случи си зависи от полицаите. Друг е въпросът, че повечето не им се занимава.
    Последно редактирано от aleks26 : 04-11-2020 на 19:14

  15. #40
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от xXxAngerfisTxXx Виж мнението
    Трябва ми медна тръба за климатика за астра ф
    Тръби не правим, а спирачни системи и бензинови помпи, но в почти всяка по-голяма железария, където има водопроводни части, има всякакви диаметри медни тръбички и режат на метър. Свали старата и я занеси. Само че ако не можеш да си я смениш сам, в сервиза ще те одерат А и сигурен ли си, че е медна? Мисля, че на Опелите слагаха алуминиеви. И все пак медната е по-добре, дори и да е била алуминиева. За какво ти е климатик? Аз никога не съм имал и пак си ми е добре
    Последно редактирано от RedArmy : 04-11-2020 на 19:54
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  16. #41
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    А трябва да работи смисъл компресора работи но губи фреон... а и 97ма опел астра с климатик да имаш и 4ри ел стъкла централно халогени баси кефа Имам още една няма нищо става да я товариш само

  17. #42
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Алуминиева трябва да е тръбата... и да струва 30лв макс :Д

  18. #43
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Медните по принцип са 5-6лв на метър Проблема е, че ако искаш да е *оригинална*, тоест на Опел, може и да струва 30. Аз всичко побългарявам
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  19. #44
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Медни тръби не съм видял да ползват в авто климатиците, нямам идея дали има нещо общо с химията, но не се използват.

  20. #45
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Не е свързано с химията, а е за икономия. Защото общо взето е все едно каква ще е.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  21. #46
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Не съм сигурен, предвид че медните тръби се запояват бързо и евтино, докато за алуминиевите се иска заварка.

  22. #47
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Прав си, но смяташ ли, че за огромни концерни като Опел, Фолксваген и други, е проблем да направят една заварка с аргон за стотинки.. Отделно, че може и с телоподаващо. Ако е за единични бройки е скъпо, но иначе... Те имат страшни конвейри и нещата стават за секунди, автоматично. Всичко е пресметнато, така че да бъде най-евтино за тях. Затова и новите коли са такива боклуци. В руските не е пестен материал, много пъти съм ровичкал по двигателя на дядо ми на Волгата от 67-ма година, е, ела да видиш какво значи да не се пести. Всичко е стомана и всичко е правено да кара по 100 години. Радиатора едва съм и го свалял, тежи колкото 50кг торба цимент. И за немските стари важи същото, а от около 93-та-4-5-та е забранен фреона, който се е използвал за климатиците, защото не бил "екологичен" и въведоха друг, който е по-зле, а и не се знае той колко е безопасен. Всичко е за пари и печалба.
    Последно редактирано от RedArmy : 04-11-2020 на 22:36
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  23. #48
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    И не се стърпях да го кажа - Трабанта е най-опростената кола на света. Предно предаване, директно превключване на предавките, няма бензинова помпа - резервоара е до двигателя Два цилиндъра. Няма водно охлаждане - ремъка от двигателя задвижва перката, която духа срещу цилиндрите, а също и динамото. Центровката - на око. Няма делко - две отделни бобини. Няма маслена помпа - маслото направо с бензина Въздушния филтър може и на ръка да си го направиш от филтърна хартия Обичам простите неща.
    Последно редактирано от RedArmy : 04-12-2020 на 04:22
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  24. #49
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Прав си, но смяташ ли, че за огромни концерни като Опел, Фолксваген и други, е проблем да направят една заварка с аргон за стотинки.. Отделно, че може и с телоподаващо. Ако е за единични бройки е скъпо, но иначе... Те имат страшни конвейри и нещата стават за секунди, автоматично. Всичко е пресметнато, така че да бъде най-евтино за тях. Затова и новите коли са такива боклуци. В руските не е пестен материал, много пъти съм ровичкал по двигателя на дядо ми на Волгата от 67-ма година, е, ела да видиш какво значи да не се пести. Всичко е стомана и всичко е правено да кара по 100 години. Радиатора едва съм и го свалял, тежи колкото 50кг торба цимент. И за немските стари важи същото, а от около 93-та-4-5-та е забранен фреона, който се е използвал за климатиците, защото не бил "екологичен" и въведоха друг, който е по-зле, а и не се знае той колко е безопасен. Всичко е за пари и печалба.
    Ясно ми е, че за масовото производство не е проблем, но там и дължините на тръбите са толкова малки, че разликата между мед и алуминий няма да се усети въобще, докато за големите климатични системи пък използват медни тръби. Иначе, R22 е много по-ефективен и евтин за производство от R134, но е около 1000 пъти по-"парников" газ, което си е проблем. Производителите са имали полза да се запази стария фреон, ама сега Грета Тунберг щеше да стига до София с яхтата си :Д
    Руските инженерни недомислици изобщо не подлежат на коментар.. Там голяма част от "материалът" е просто похабен без реален смисъл откъм надеждност и ефективност. Западните модели, които са копирали братушките са доста по-измислени, но пък за производството им е била необходима техника и акъл, не само желязо и алуминий. За простота - факт - царе са на простите и недодялани работи с много похабен материал. Един Мерцедес от 80-те години кара по милион километра без ремонт на мотора, една Волга я изкара 250 хил, я не. Даже без да броим, че Мерцедеса е вдигал 150км/ч съвсем спокойно, а Альошата се е чувствал като космонавт със 120км/ч.

  25. #50
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    "Хабенето на материал" не е безсмислено, дава сигурност и надеждност, отделно от това, от съвременните коли само Жигулито е копие на Фиат 124 и то с повече от 100 модификации. Лада 2103/2106 е съвършено различна, по-надеждна от Фиат 125, чието копие би трябвало да бъде, но не е, поради ред причини, и е правена за суровите условия в Съюза. Най-малкото ключалките на вратите. За радиатора - едно е радиатор в Италия, друго е радиатор в Русия. Многото метал в Ладите не е случаен - задържа топлината по-добре, не става въпрос само за охлаждане. Повярвай, от 9-10 годишен съм разглеждал много руски коли, така трябва да се прави една кола, за да не и трябва основен ремонт на 50000 км. Волгата можеш да си я оправиш с тел и чук, да не говорим, че има една особеност - винаги пали като и сипеш от шише малко бензин в карбуратора, докато някой върти стартера вътре. Стар и изпитан номер. Същото е и при почти всички руски - Москвичи, Лади... А западните се задавят. Преди няколко години дори бях виждал Волга-М24 с двигател от ГАЗ-53 - 8 цилиндров V-образен. Е, няма такова нещо. От 0 до 100 сигурно ги вдигаше за 10 секунди. Винаги ми е било мечта да намеря такъв и да преправя Волгата, много лекета с БМВ ще потънат в скръб
    Последно редактирано от RedArmy : 04-12-2020 на 04:39
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си