.
Отговор в тема
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 93
  1. #51
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    А, кажи ми на ГАЗ 21, примерно каква сигурност и надеждност ти дава дебелата ламарина на предния капак? Първо нищо не носи, второ не е по-здрав от капак с половината от това желязо, но направен с подходящите профили отдолу. Единствената причина да се сложи толкова дебела ламарина е, че е по-лесно, отколкото да направиш завод, способен да валцова равномерно тънка ламарина, а за подсилващите профили да не говорим, че сигурно щяха да направят завод като Кремиковци само тях да произвежда.
    Даже най-боклучавите съвременни коли имат гаранция 200хил км. Ладата колко я кара преди първи ремонт? И аз смятам съвременните коли за боклуци на фона на старите.. ама старите западни, където минаваш 1 милион без да си отварял двигател, а не където на 100к правиш първи основен ремонт, а между временно всяка събота и неделя си лежал под нея с "тел и чук".
    Докато тия са правили коли, дето да им сипеш в карбуратора и да запалят, на запад са карали механични инжекциони, дето само в резрвоара сипваш и палят от четвърт, а предния капак се отварая за обслужване и доливане на течност за чистачки, а не за ежеседмична сбирка на приятелите от блока.
    Има даже ГАЗ 21 с V8 за службите за сигурност. Мяркал съм по ретро парадите. Някъде из дебрите на правителствените паркинги още трябва да има такива, така че ако имаш познати, може и да си уредиш някоя.
    Впрочем, на един от ретро парадите в Бургас преди години се заговорихме с един човек с Чайка, щото ми направи впечатление че беше единствената руска кола с климатик... Вика "Абе, има климатик, даже е напълно изправен, ама трябва да работи от София до Пловдив, че да се усети." и се смее. Мисля че дори само това говори достатъчно за инженерната мощ на братушките. За сравнение, Мерцедес от тези години ти схваща врата след 20 мин на климатик.
    Да не говорим за екстрите или системите за сигурност от рода на ABS и AB, които на запад 90-те години стават стандарт, а в премиум класа се вграждат още от 80-те.

  2. #52
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    А, кажи ми на ГАЗ 21, примерно каква сигурност и надеждност ти дава дебелата ламарина на предния капак? Първо нищо не носи, второ не е по-здрав от капак с половината от това желязо, но направен с подходящите профили отдолу. Единствената причина да се сложи толкова дебела ламарина е, че е по-лесно, отколкото да направиш завод, способен да валцова равномерно тънка ламарина, а за подсилващите профили да не говорим, че сигурно щяха да направят завод като Кремиковци само тях да произвежда.
    Даже най-боклучавите съвременни коли имат гаранция 200хил км. Ладата колко я кара преди първи ремонт? И аз смятам съвременните коли за боклуци на фона на старите.. ама старите западни, където минаваш 1 милион без да си отварял двигател, а не където на 100к правиш първи основен ремонт, а между временно всяка събота и неделя си лежал под нея с "тел и чук".
    Докато тия са правили коли, дето да им сипеш в карбуратора и да запалят, на запад са карали механични инжекциони, дето само в резрвоара сипваш и палят от четвърт, а предния капак се отварая за обслужване и доливане на течност за чистачки, а не за ежеседмична сбирка на приятелите от блока.
    Има даже ГАЗ 21 с V8 за службите за сигурност. Мяркал съм по ретро парадите. Някъде из дебрите на правителствените паркинги още трябва да има такива, така че ако имаш познати, може и да си уредиш някоя.
    Впрочем, на един от ретро парадите в Бургас преди години се заговорихме с един човек с Чайка, щото ми направи впечатление че беше единствената руска кола с климатик... Вика "Абе, има климатик, даже е напълно изправен, ама трябва да работи от София до Пловдив, че да се усети." и се смее. Мисля че дори само това говори достатъчно за инженерната мощ на братушките. За сравнение, Мерцедес от тези години ти схваща врата след 20 мин на климатик.
    Да не говорим за екстрите или системите за сигурност от рода на ABS и AB, които на запад 90-те години стават стандарт, а в премиум класа се вграждат още от 80-те.
    Има и някаква заблуда, че старите коли били по-безопасни, защото били направени от по-устойчиви на удар материали. Действително - новият автомобил ще стане на хармоника и ще омекоти удара, докато старият ще остане цял, но шофьорът ще загине.

  3. #53
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    https://www.youtube.com/watch?v=dxxtZnn9FV0
    Западна кола среден клас от времето на ГАЗ 24 - луксозен клас руска машина. Кара се със 170 с два пръста, че дори и спира. За надеждността говори достатъчно фактът, че 190-ки щъкат още по цял Свят и то далеч не само по ретро паради.
    https://www.youtube.com/watch?v=5H41FzT0nFI
    ДРЪЪЪЖ ГОО!!!
    Последно редактирано от an7raks : 04-12-2020 на 21:19

  4. #54
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от anastacia89 Виж мнението
    Аз си спомням Whiskas, тая кукувица, явно вече не влиза.
    Ти пак се изгуби бе
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  5. #55
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    https://www.youtube.com/watch?v=dxxtZnn9FV0
    Западна кола среден клас от времето на ГАЗ 24 - луксозен клас руска машина. Кара се със 170 с два пръста, че дори и спира. За надеждността говори достатъчно фактът, че 190-ки щъкат още по цял Свят и то далеч не само по ретро паради.
    https://www.youtube.com/watch?v=5H41FzT0nFI
    ДРЪЪЪЖ ГОО!!!
    В руските (а и не само) коли от това време има едно очарование, което го няма при сегашните. Вътре аромата е... руски... просто миризмата е особена... Не я сменям за друга "луксозна"... Обичам си миризмата на масло, неизгорял бензин, смазка, обичам като духа парното зимата, обичам да си упражнявам мускулите, докато въртя волана на място. Просто много се дразня на сервото на западните коли, не харесвам хидравлики и сервота, искам да карам така, както са карали преди 50 години. Носи ми удоволствие. Което не пречи все пак да уважавам и Мерцедес 190, но да си виждал по пътищата Опели (там ръждата яде яко ), Фолксвагени, Мерцедеси, БМВ-та, Пежота, Ситроени, от 60-те години? Не. Но руските все още си се движат. Даже и Трабантите, само че тях ги изхвърлиха. Няма да повярваш, че познат на нашите има Skoda 1000MB на 350 000км. и върви... А е на 55 години, може би. 1000 кубика, а вдигаше поне 150 на магистралата. Щом не си неграмотен трябва да знаеш какво са 350к км.
    Последно редактирано от RedArmy : 04-16-2020 на 06:26
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  6. #56
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Да, да, да, не споря за чара. На мен също ми харесват и бих карал такава просто за кеф. Просто чисто фактически нямат някакви велики инженерни творения нито откъм възможности, нито откъм надеждност в сравнение със западните автомобили от тези години. И руските, и западните гният, ако не се полагат грижи. Покажи ми една Волга, дето е стояла 30 години пред блока и не е гнилоч. В гаража и баба знае да пази консерви. :д За жигулите да не говорим.
    Иначе, виждал съм и Опели, и Ситроени, и БМВ-та, и Мерцедеси от тези години по ретро парадите.. То и ГАЗ 21 вече можеш само там да видиш. 24-ките даже изчезнаха също от пътищата. Последно преди 2 години видях една грохнала от ръжда пълна с картофи.
    Що да не повярвам? С подходящата поддръжка и над милион ще мине. А и Шкода и Трабант не ги броя за руски коли. Чешкото машиностроене няма много общо с руското, дори от миналия век.

  7. #57
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Да, да, да, не споря за чара. На мен също ми харесват и бих карал такава просто за кеф. Просто чисто фактически нямат някакви велики инженерни творения нито откъм възможности, нито откъм надеждност в сравнение със западните автомобили от тези години. И руските, и западните гният, ако не се полагат грижи. Покажи ми една Волга, дето е стояла 30 години пред блока и не е гнилоч. В гаража и баба знае да пази консерви. :д За жигулите да не говорим.
    Иначе, виждал съм и Опели, и Ситроени, и БМВ-та, и Мерцедеси от тези години по ретро парадите.. То и ГАЗ 21 вече можеш само там да видиш. 24-ките даже изчезнаха също от пътищата. Последно преди 2 години видях една грохнала от ръжда пълна с картофи.
    Що да не повярвам? С подходящата поддръжка и над милион ще мине. А и Шкода и Трабант не ги броя за руски коли. Чешкото машиностроене няма много общо с руското, дори от миналия век.

  8. #58
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Ще ти кажа защо изчезнаха и 21-ците и 24-ките. По две причини - харчат повече от новите (което едно време не беше проблем, бензина беше 70 стотинки като бях малък) и другата е, че всеки иска да кара "модерна кола". Иначе щяха да си се карат и досега. Не виждам какво може да им стане. Както казах, двигателя може да го оправи всеки, който разбира поне малко. Отделно има много магазини за части за руски коли. С 300 зора един приятел ме уреди да си изкарам курсовете на Лада 2106 преди 12 години, влюбих се в арматурното и табло. Има нещо страшно секси в него Два големи кръгли километраж и оборотомер, масло, температура, бензин, скоростите се превключваха страшно плавно, голям волан, меки педали. Обичам я тая кола...
    https://i.pinimg.com/originals/39/f1...9c0b3a69a8.jpg
    Последно редактирано от RedArmy : 04-17-2020 на 08:12
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  9. #59
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Най-накрая мина тая работна седмица... време е за почивка

  10. #60
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Ще ти кажа защо изчезнаха и 21-ците и 24-ките. По две причини - харчат повече от новите (което едно време не беше проблем, бензина беше 70 стотинки като бях малък) и другата е, че всеки иска да кара "модерна кола". Иначе щяха да си се карат и досега. Не виждам какво може да им стане. Както казах, двигателя може да го оправи всеки, който разбира поне малко. Отделно има много магазини за части за руски коли. С 300 зора един приятел ме уреди да си изкарам курсовете на Лада 2106 преди 12 години, влюбих се в арматурното и табло. Има нещо страшно секси в него Два големи кръгли километраж и оборотомер, масло, температура, бензин, скоростите се превключваха страшно плавно, голям волан, меки педали. Обичам я тая кола...
    https://i.pinimg.com/originals/39/f1...9c0b3a69a8.jpg
    Гният, бе, човече... гният като всяка друга кола от желязо. Ауди и Волво само могат да се похвалят с достатъчно добри защити, че изтрайват доста време преди да започнат да гният. А иначе не е до "модерна", а е до функционална кола. Тръгни с Волгата Варна-София нощно време с тея кандила отпред, да видим за колко дни ще стигнеш. За други елементарни удобства като ел стъкла и климатик да не говорим. Факт, че се карат западни коли от годините на ГАЗ 24, но далеч по-функционални за ежедневна употреба. Просто руската техника(с изключение на военната) върви с едни 10 години назад. Няма сила на Света, която да ме убеди, че руска кола от 80-те насам (да не говорим за по-рано) е пригодна за нормална употреба в ежедневието. То не е случайно, че и до ден днешен доста хора примат пътят Варна-София като цяло пътешествие.. Щото още си представят как тръгват в 3 сутринта, та да не прегрява москвича.

  11. #61
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Преди 15 и повече години, майка ми имаше Москвич 2140 и съм го карал и аз също, и не помня да е прегрявал някога... Ти, ако имаш личен опит, кажи. Радиатора му е доста по-добър от на Ауди 80, да речем. Ел. стъкла за какво са ми? Че ме мързи да ги вдигна/спусна на ръка ли? Тапицерията му е в пъти по-добра от на западните от едно време. И само да кажа - дай ми пример за западни коли от 60-те, които все още се срещат по пътищата. Съседа под нас имаше Пежо 404, хубав външен вид (за времето си), правеше впечатление, но изкара до 97-98-ма. С Москвича сме си ходили на море доста пъти, отделно, че беше на 200 000км, щеше и още да изкара, ако майка ми не си купи Голф 4, пълен боклук, повече време е бил в сервиза, отколкото е каран, да не говорим за скоростната кутия, диференциала, бутала... Колко още да изреждам, не знам...

    П.П.: Пежо 406 е добра кола. БМВ 316i също, но и двете са скъпи за поддръжка, а и са претенциозни към бензина, а на газ палят трудно, дори и да е загрял двигателя.
    Последно редактирано от RedArmy : 04-17-2020 на 22:37
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  12. #62
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Волво е от шведска стомана, това обяснява доста неща Там са находищата на руда за инструментална стомана. И без покритие ще изкара доста години.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  13. #63
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Признавам - личен опит нямам с това, само наблюдения как за хората, които са си изкарали младостта с москвичи и лади пътят Варна-София се счита за приключенско пътешествие.
    Шофьорското хубаво ще го свалиш на ръка, ами останалите? Карал съм и аз кола без ел стъкла и без климатик и лятото преди да се качиш обикаляш да отвориш всички прозорци, тръгваш и след 5-6км, като се е проветрило отбиваш на аварийки, за да си затвориш прозорците. А най-много съм се карал с хора, които си отворят стъклото и не го затворят преди да слязат :X
    Дай ми пример и за руски коли от 60-те, които още да се срещат по улиците... Срещат се само на път за ретро парадите, където има и Руски, и западни коли. Просто вече оцелелите и реставрирани екземляри от тези години са толкова редки и ценни, че не си струва риска някой да те удари и да се видиш в приключение с частите, щото броните са метални, ама няма как да ги изправиш и да ги никелираш после. Ако гледаш аутомотор, там редовно има предавания за разни немски ретро маниаци и там си има хора, които могат да си позволят да карат такива коли за удоволствие уикендите.
    Иначе, карам кола 94-та година на минимум 500к (само при мен са последните близо 150к) и освен скоростната кутия (автоматик след мноооого тормоз), която смених за 250лв, други сериозни проблеми не е създавала, а се кара на метан. Вече в някакво обозримо бъдеще ще се наложи или да се отваря мотор, или да го сменям направо с 6-так, защото вероятно има повлякло бутало, но пък тя до момента е без ремонти, а от Мерцедес са дали цели 3 ремонтни размера бутала и лагери, та може и да я направя милионерка, ако вече не е. Ама май по-скоро ще се кара до последно и ще се ъпгрейдне с още две бутала, че така стои много празен коша.

  14. #64
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Боже, боже... каква дискусия се вирхи тук между соц носталгици. Чудя се защо като толкова обичате съветските таралясници, не се запишете на опашка да си чакате новата лада ами пред тях предпочитате немските автомобили, даже и да са минали 20 годишна възраст.

  15. #65
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Преди време имах едно радио, дето без да го натискаш почваше да свири - пълен боклук. Не знам защо се сетих за това.

  16. #66
    Мега фен Аватара на xXxAngerfisTxXx
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Adidas City a.k.a. Бургас ве лек...
    Мнения
    26 776
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Боже, боже... каква дискусия се вирхи тук между соц носталгици. Чудя се защо като толкова обичате съветските таралясници, не се запишете на опашка да си чакате новата лада ами пред тях предпочитате немските автомобили, даже и да са минали 20 годишна възраст.
    Руските коли са боклуци знам го карал съм... И в момента съм с 3 опела

  17. #67
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...
    Сигурен съм, че ще оцениш... Наздраве!
    https://ibb.co/vmGHFX7

  18. #68
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Признавам - личен опит нямам с това, само наблюдения как за хората, които са си изкарали младостта с москвичи и лади пътят Варна-София се счита за приключенско пътешествие.
    Шофьорското хубаво ще го свалиш на ръка, ами останалите? Карал съм и аз кола без ел стъкла и без климатик и лятото преди да се качиш обикаляш да отвориш всички прозорци, тръгваш и след 5-6км, като се е проветрило отбиваш на аварийки, за да си затвориш прозорците. А най-много съм се карал с хора, които си отворят стъклото и не го затворят преди да слязат :X
    Дай ми пример и за руски коли от 60-те, които още да се срещат по улиците... Срещат се само на път за ретро парадите, където има и Руски, и западни коли. Просто вече оцелелите и реставрирани екземляри от тези години са толкова редки и ценни, че не си струва риска някой да те удари и да се видиш в приключение с частите, щото броните са метални, ама няма как да ги изправиш и да ги никелираш после. Ако гледаш аутомотор, там редовно има предавания за разни немски ретро маниаци и там си има хора, които могат да си позволят да карат такива коли за удоволствие уикендите.
    Иначе, карам кола 94-та година на минимум 500к (само при мен са последните близо 150к) и освен скоростната кутия (автоматик след мноооого тормоз), която смених за 250лв, други сериозни проблеми не е създавала, а се кара на метан. Вече в някакво обозримо бъдеще ще се наложи или да се отваря мотор, или да го сменям направо с 6-так, защото вероятно има повлякло бутало, но пък тя до момента е без ремонти, а от Мерцедес са дали цели 3 ремонтни размера бутала и лагери, та може и да я направя милионерка, ако вече не е. Ама май по-скоро ще се кара до последно и ще се ъпгрейдне с още две бутала, че така стои много празен коша.
    Преди 3-4 дена (не помня) видях един възрастен човек да седи на бордюра на една улица, а капака на Волгата му - 24-ка да стои отворен. И понеже имам сантимент към тия коли, го питам какво става и той вика "закъсах, изгасна и сега не пали. Иначе - като нова, жалко, че не я снимах - сива. Викам му дай да махнем капака на масления филтър, аз ще завъртя стартера, ти ще сипеш бензин направо там. Вика "нямам бензин в шише". Давай маркуч, ако имаш, ще засмуча от резервоара. Намери и смуча аз, напълни ми се устата с бензин, ама не ми е сефте Запали за 10 секунди и край. Проверих свещи, други простотии - всичко е наред. Ама като го гледам, той няма пари за ремонти, викам ще измислим нещо. Бутах го 500-600 метра (който е бутал Волга знае какво нещо е, а аз съм 63-64 кила и не особено висок, но пък са ми слабост тия коли. Избутах го и стигнахме до прелеза, а там е стръмно. Не мога да я избутам сам. Той върти волана, защото има завой за бензиностанцията. Не мога да я избутам през релсите. Един човек дойде да помогне и я избутахме. Стареца и сложи бензин за 5 лв и запали веднага. Искаше да ме черпи с кафе, но като гледам, че си е останал в 60-те и няма пари, отказах. Аз го правя за идеала, кефи ме тези коли да вървят и досега. После се оказа, че проблема е в мембраните на изпарителя, понеже караше на газ, но на колата нищо и нямаше. Та защо беше целия този текст - да кажа, че все още вървят, ако не си ги карал като селянин...
    Последно редактирано от RedArmy : 04-19-2020 на 01:37
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  19. #69
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Сигурен съм, че ще оцениш... Наздраве!
    https://ibb.co/vmGHFX7
    Наздраве! На мен Русский стандарт не ми допада, има някакъв странен аромат, но одобрявам! Ако имам пари пия Столичная. Finladia не е зле, само северните страни могат да направят добра водка. Русия, Финландия, Швеция. Но сега съм на Адмирал - най-евтината
    П.П: как ти се дават толкова пари за водка?
    Последно редактирано от RedArmy : 04-19-2020 на 01:51
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  20. #70
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от xXxAngerfisTxXx Виж мнението
    Руските коли са боклуци знам го карал съм... И в момента съм с 3 опела
    Боклуци са, преди 2-3 години на един Опел Астра (като полицейските) не му се поверва как го минах Незабравимо.

    Дори табелата на Опел е ръждясала, ако се сещаш какво имам предвид
    Между другото, напоследък май са подобрили качеството (на ламарините), но всичко друго им е по-зле от преди).
    Последно редактирано от RedArmy : 04-19-2020 на 01:55
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  21. #71
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Иначе, карам кола 94-та година на минимум 500к (само при мен са последните близо 150к) и освен скоростната кутия (автоматик след мноооого тормоз), която смених за 250лв, други сериозни проблеми не е създавала, а се кара на метан.
    Съвет - махай метана, това е самоубийство, а не си и заслужава. Мразя дизел, мразя, че двигател на дизел "шие" като шевна машина, но ако искам да ми е евтино, ще го предпочета пред метана. Това е бомба. Ако някой те удари отзад - край. Сигурно е 10 пъти по-нагнетен от газта.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  22. #72
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Преди 3-4 дена (не помня) видях един възрастен човек да седи на бордюра на една улица, а капака на Волгата му - 24-ка да стои отворен. И понеже имам сантимент към тия коли, го питам какво става и той вика "закъсах, изгасна и сега не пали. Иначе - като нова, жалко, че не я снимах - сива. Викам му дай да махнем капака на масления филтър, аз ще завъртя стартера, ти ще сипеш бензин направо там. Вика "нямам бензин в шише". Давай маркуч, ако имаш, ще засмуча от резервоара. Намери и смуча аз, напълни ми се устата с бензин, ама не ми е сефте Запали за 10 секунди и край. Проверих свещи, други простотии - всичко е наред. Ама като го гледам, той няма пари за ремонти, викам ще измислим нещо. Бутах го 500-600 метра (който е бутал Волга знае какво нещо е, а аз съм 63-64 кила и не особено висок, но пък са ми слабост тия коли. Избутах го и стигнахме до прелеза, а там е стръмно. Не мога да я избутам сам. Той върти волана, защото има завой за бензиностанцията. Не мога да я избутам през релсите. Един човек дойде да помогне и я избутахме. Стареца и сложи бензин за 5 лв и запали веднага. Искаше да ме черпи с кафе, но като гледам, че си е останал в 60-те и няма пари, отказах. Аз го правя за идеала, кефи ме тези коли да вървят и досега. После се оказа, че проблема е в мембраните на изпарителя, понеже караше на газ, но на колата нищо и нямаше. Та защо беше целия този текст - да кажа, че все още вървят, ако не си ги карал като селянин...
    Първите ГАЗ24 са от 70-те, а тази даже едва ли е била от първите. Как така в масления филтър бензин?!? :O

  23. #73
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Съвет - махай метана, това е самоубийство, а не си и заслужава. Мразя дизел, мразя, че двигател на дизел "шие" като шевна машина, но ако искам да ми е евтино, ще го предпочета пред метана. Това е бомба. Ако някой те удари отзад - край. Сигурно е 10 пъти по-нагнетен от газта.
    Тия доста съм ги слушал... Виждал ли си някога метанова бутилка? Аз съм виждал и катастрофирала кола с метанова бутилка. Бутилката беше минала през металната преграда на багажника и беше между двете предни седалки... ЦЯЛА. 5-6мм стомана, за да се скъсат нали се сещаш, че отдавна ще си мъртъв от самия удар, не от гръмналата бутилка. Пропановите гърмят като пуканки от удар, ама метанова никакъв шанс. За колко гръмнали метанови бутилки си чул? В Добрич инцидента не беше от гръмнала метанова бутилка. Като имаш предвид, че тук масово се карат нередовни бутилки.

  24. #74
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Наздраве! На мен Русский стандарт не ми допада, има някакъв странен аромат, но одобрявам! Ако имам пари пия Столичная. Finladia не е зле, само северните страни могат да направят добра водка. Русия, Финландия, Швеция. Но сега съм на Адмирал - най-евтината
    П.П: как ти се дават толкова пари за водка?
    Финландията ми е много мека.
    Не ми се дават, ама тази ми харесва най-много. И Житня съм пил, и една лидълска водка за 5-6лв има, и нея съм пил.

  25. #75
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Един съвет - не пишете в 4:30 през нощта на бутилка водка Имах предвид да се сипе направо в карбуратора, когато се пали, така се проверява и дали бензиновата помпа работи. Ако загасне веднага като се изгори чашата бензин - сам знаеш. Иначе Волгата мисля, че беше 69-та, не обърнах много внимание тогава.
    Проблема на метановите и на пропановите, най-често е в това, че ги зареждат разни цървули, които не спазват изискванията за допустимо налягане. Нали затова преди години уж говореха, че газстанциите трябва да отговарят на определени изисквания и, че не може бай Мангау, хванат от улицата, да зарежда както и колкото си иска.
    Колкото до водката Пил съм почти всяка марка, просто братовчед ми е гранична полиция и... да Носи му се всичко. Но като съм на сухо, съм разреждал спирт от аптеката 95%, и пак си се пие Слагат му нещо, което да мирише на гадно и уж да не става за пиене, ама става, като няма друго. А може и с активен въглен да се пречисти. То реално всяка водка е филтриран спирт, разреден с вода. Тия глупости, дето ги пишат на етикетите "тройно дестилирана, направена от най-качествено жито, отгледано на слънце и разредена с вода от ледените езера на Сибир" са за наивниците
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си