.
Отговор в тема
Страница 4 от 4 ПървиПърви 1234
Резултати от 76 до 93 от общо 93
  1. #76
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Житня не е чак лоша водка, става си. Аляска ме кефи, Флирт е най-гадното нещо на света, Барска също, Платиниум също не е хубава, Адмирал е добра за най-евтината, Савой също.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  2. #77
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    А, в карбуратора може.
    24-ките почват да ги произвеждат 70-та година до средата на 80-те.
    За пропана знам, че някои правят шмекерии да пълнят повече, ама за метана няма как. Тук всички използват компресори втора ръка от Италия и Аржентина, дето едвам вдигат 230 бара и набиват по половин кило масло в бутилката, щото бедните бензиностанции нямат възможност да ги ремонтират. Само две места в София знам, където пълнят на почти 250 бара. Метановите бутилки се тестват на 300 или 350 бара, та ти обещавам, че няма гръмнала метанова бутилка. Предполагам, че ако се остави много дълго време хвърлена някъде да изгние яко може и да гръмне при зареждане, но иначе е абсурд.
    Ее, спирт не съм пробвал.. то житнята излиза малко по-скъпа.
    Флирт и Савой са двете, които не бих си причинил повече и то не щото нещо ми е било лошо от тях, а щото са отврат на вкус. :d

  3. #78
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Преди 15 и повече години, майка ми имаше Москвич 2140 ...Съседа под нас имаше Пежо 404,...
    Това Пежо е с поне 15 години по-старо от АЗЛК-Москвича!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...дай ми пример за западни коли от 60-те, които все още се срещат по пътищата.
    Веднага след като дадеш пример за соцколи от 60-те!
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Дай ми пример и за руски коли от 60-те, които още да се срещат по улиците... Срещат се само на път за ретро парадите, където има и Руски, и западни коли.
    Браво Турксчо - кажи му го!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Съвет - махай метана, това е самоубийство, а не си и заслужава. Мразя дизел, мразя, че двигател на дизел "шие" като шевна машина, но ако искам да ми е евтино, ще го предпочета пред метана. Това е бомба. Ако някой те удари отзад - край. Сигурно е 10 пъти по-нагнетен от газта.
    Пълни глупости!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  4. #79
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Петно, ходи си играй другаде

  5. #80
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Това Пежо е с поне 15 години по-старо от АЗЛК-Москвича!
    74-та vs. 81-ва... Първата е Пежото. Не казвам, че и двете коли не са добри, просто Пежото е по-капризно към гориво, настройки... Москвича върви с всякакви боклуци - А91, докато го имаше, примерно. А и се ремонтираше с чук, тел и клещи. Да не кажа, че през 90-те разреждаха и бензина и си личеше по цвета веднага.

    Веднага след като дадеш пример за соцколи от 60-те!
    От 60-те се срещат Волги и дори Москвичи (407 например). Но да кажем, че те вече са голяма рядкост. Обаче от 70-те, 80-те доста Жигули се карат, Лади 2105-2106-2107 също.

    Не виждам какво може да им стане. Има магазини, както казах, сменяш сегменти, ако трябва бутала, цилиндри, филтри. Всичко е въпрос на желание. А и е интересно, възстановяваш нещо, което е отписано. Но всичко е в манталитета на българина - като нещо и стане - хвърляш и взимаш Голф на 1 милион километра.
    Последно редактирано от RedArmy : 04-20-2020 на 09:50
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  6. #81
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    И пак казвам - това си е моето мнение, харесват ми старите и по-опростени коли, отколкото тези с бордови компютри, сервота, хидравлики, въздушни възглавници, автоматици, ел. стъкла. Не твърдя, че са по-добри, просто ме кефят. Преди няколко години карах приятелката си (тогавашната) на абитуриентския и с Волгата и всички гледаха учудено и се впечатляваха. А S-класите бяха стотици... Никой не им обръщаше внимание. Всеки да кара това, което му харесва
    Последно редактирано от RedArmy : 04-20-2020 на 09:53
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  7. #82
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    И пак казвам - това си е моето мнение, харесват ми старите и по-опростени коли, отколкото тези с бордови компютри, сервота, хидравлики, въздушни възглавници, автоматици, ел. стъкла. Не твърдя, че са по-добри, просто ме кефят. Преди няколко години карах приятелката си (тогавашната) на абитуриентския и с Волгата и всички гледаха учудено и се впечатляваха. А S-класите бяха стотици... Всеки да кара това, което му харесва
    За удоволствие и за поводи със сигурност тези коли са по-добри, защото в момента всеки може да наеме S класа с шофьор за 300лв по баловете.. А и почти всеки селски тарикат, дето е продал нивите на бабата може да си позволи и да си я купи. Ретро колите са доста по-редки и не винаги опира до някакви 15-20хил. Както казах, аз също ги харесвам, но далеч не е защото имат някакви инженерни преимущества.
    В 21-ви век, дори в България най-лошият бензин е 95, така че не ме интересува да върви на всичко де що гори, а и фактът, че руснаците са предпочитали да направят груб и неефективен мотор само и само да не направят читава рафинерия за гориво говори достатъчно.
    Колкото до ремонтите, ми, да, за ежедневна кола е по-добре да взема голф 2-ка на 400к и да знам, че ще го карам още 200к без да отварям мотор или да лежа под него всеки уикенд. За хоби е ок, ама за кола, която използваш всеки ден при всякакви условия и на дълъг път - не.

  8. #83
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Трябва някой ден да се качиш във Волга М-21 да усетиш как вози. Вози като параход. Може би само някои Пежота (като 406 примерно, с него имам опит) возят толкова меко. И все пак, те са на второ място (минимум). Немските са страшно дървени, не всички, но като цяло е така. Сякаш караш през павета. Това за рафинериите не е точно така - по-скоро са искали бързо да снабдят хората с коли, Русия е била изостанала със 100 години от западните държави и трябва бързо да навакса. На кой му пука А-91 или А-95 ще е. Ако искаш от А-91 да направиш А-95, сипваш малко нафталин или етилов спирт и си готов. Вдига се октановото число.
    Последно редактирано от RedArmy : 04-20-2020 на 10:17
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  9. #84
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    В 24 съм се возил, а в 21 ще се возя докъм година.

  10. #85
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Да, при немските (или поне при Мерцедес) е компромис между стабилност и комфорт. При Волгата, пежото и ситроена не съществува такова нещо като стабилност. :Д 140 на магистрала са изпитание за духа и тялото.

  11. #86
    Колко стари хаха. Влизам в тоя форум в няккви много странни моменти като цяло.

  12. #87
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Да, при немските (или поне при Мерцедес) е компромис между стабилност и комфорт. При Волгата, пежото и ситроена не съществува такова нещо като стабилност. :Д 140 на магистрала са изпитание за духа и тялото.
    Тая седмица се прекарах много здраво, егати. Един старец, който е два блока след нашия, продаваше Лада 21059 с Ванкелов двигател (Роторно-поршневой), 140к.с., а е само 1300 кубика. Това щеше да е*е майката на много БМВ-та, ако я бях взел щеше да я покарам и да я продам после, защото не ми трябва, но я продаде веднага, преди да разбера. Не че ще се състезавам, едва ли не, просто исках да я усетя и да и чуя звука. Страшно рядка кола е, аз даже се чудя как изобщо е попаднала в България... За 2500 я даваше. Това има такова ускорение, че чак не ми се вярва, че е 1.3 двигател. Ако се беше развила тая технология повече, щеше да измести цилиндрите, но... се износва по-бързо от нормалния 4-цилиндров и ремонта му е труден. Иначе гледай какво става: https://www.youtube.com/watch?v=FbCt4YJy5Qc

    От 4-тата минута нататък. Jebem mu mater...
    Последно редактирано от RedArmy : 07-31-2020 на 10:46
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  13. #88
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Това щеше да е*е майката на много БМВ-та
    Сигурно да, ако са 20 годишни с 10 бивши собственика.

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...продаваше Лада... За 2500 я даваше...


    Тоя 2,5 к й искал чак. Сигурно разчита на някой бавноразиващ се клиент.
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-31-2020 на 10:53

  14. #89
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Това е "догонялка", бе, цървул. Знаеш ли какво е това изобщо? Знаеш ли колко е рядка, особено тук? 2500 са даже малко пари за нея. Ти сигурно не си се и качвал на кола. А ако караш - сигурно караш някой автоматик, защото не знаеш как се сменят скоростите правилно и какво е "ножица".
    Последно редактирано от RedArmy : 07-31-2020 на 12:38
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  15. #90
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Това е "догонялка", бе, цървул. Знаеш ли какво е това изобщо? Знаеш ли колко е рядка, особено тук? 2500 са даже малко пари за нея. Ти сигурно не си се и качвал на кола. А ако караш - сигурно караш някой автоматик, защото не знаеш как се сменят скоростите правилно и какво е "ножица".
    Вече коментирах за кого е подходяща тази "кола". За:

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Тоя 2,5 к й искал чак. Сигурно разчита на някой бавноразиващ се клиент.
    Жалко, че не си виждал никога 2,5 к наведнъж, но съм сигурен, че ако ги имаше, веднага щеше да ги извадиш за страхотната сделка. И после веднага щеше да легнеш под колата, за да си я поправяш като същинска съветска класика реликва от онова "най-прекрасно време".

  16. #91
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Хахахаха, нека да карам Лада на 20 000 км, ти карай БМВ на 2 милиона. Палячо.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  17. #92
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Lightbulb

    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Хахахаха, нека да карам Лада на 20 000 км, ти карай БМВ на 2 милиона. Палячо.
    Другарю Исаев, всеизвестно е, че и най-върлите русофили предпочитат немските автомобили! Трябва да си вече действително малоумен, за да кажеш, че съветските коли са качествени и изобщо, че има каквато и да било база за сравенение. Пълно е с клипчета показващи провалите на Лада и цялото автомобилостроене в източния блок, включително и в ГДР и тоталните излагации като Трабант, които произвеждаше докато в това време западната й сестра (с която уж би трябвало да се счита, че са имали равен старт след войната) вече правеше лимузини от световна класа. Не ме карай да ти показвам и нагледно нещата, за да те карам да се срамуваш.
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-31-2020 на 19:44

  18. #93
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Тоя 2,5 к й искал чак. Сигурно разчита на някой бавноразиващ се клиент.
    Ако наистина е била такава, моделът е наистина рядък и скъп (стига да е в добро техническо състояние).
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Хахахаха, нека да карам Лада на 20 000 км, ти карай БМВ на 2 милиона. Палячо.
    Проблемът на всички соц. коли е, че никоя не може да издържи толкова километри, колкото старите Мерцедеси и БМВ!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си