.

Виж резултатите на анкетата: Мислите ли че превантивните мерки за борба с кУр0навир0са са адекватни и оправдани?

Гласували
14. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, оправдани са и са необходими още ограничения!

    8 57,14%
  • Не, според мен това е неефективно и е ненужно всяване на паника!

    6 42,86%
Отговор в тема
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 60 от общо 60
  1. #51
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Живота никога няма да е същия, защото мисля, че всичко каквото се случи в живота на човека, остава някакъв отпечатък в него (дори и да е на подсъзнателно ниво) и влияе на живота му. Мисля, че последиците от короната тепърва ще се усещат, особено психически, а оттам и поведенчески в хората и ще са в техен ущърб. Най-вероятно, сами ще почнат да си прецакват живота, мислейки, че така се спасяват от вируса.
    Че кога хората масово са били добре психически? От както се помня обществото ми се е струвало сбирщина от различна сган с най-различни отклонения. Повечето хора са се самозабравили кои са, масово с претенции, че са над средното и че животът им има повече значение от този на другите. Унищовали сме се и преди едни други и то в огромни мащаби (с войни, тоталитарни режими и насилствен глад). Не виждам как този път ще се случи нещо по-различно и по-опасно за така или иначе увредената човешка психика. Едно дете докато стане възрастен, вече е с разбита психика от медиите и дори играчките си, а да не говорим и за родителите, които прехвърлят собствената си дългогодишна повреденост върху него. Всичко е една мутация на мутациите и човешкото поведение не спира да мутира по грозен и дори не бих го нерекъл животински начин, защото животните не заслужават такова принизяване. Ние сме си един отровен и вреден вид на Земята! ... И и да не говорим, че ако съдейки по настроенията във фейсбук групите, огромни маси от хора не вярват в това нещо, как и по какъв съществен начин изобщо ще им се промени животът?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Относно вируса, някой от родата на Кенеди (забравих му името), който сега е в щаба на Тръмп наскоро се изказа, че зад короната се крият тоталитарни сили.
    Може би никога няма да разберем. Има шанс да е лабораторно създаден, има шанс и да не е. Факт е обаче, че правителствата по цял свят предприеха свои упражнения и стратегии как да контролират "ситуацията", въпреки че по същество това си е като сезонен грип. Останалото са глупости докато не кажат, че ваксините ще трябва да са задължителни *. Тогава може и да си заслужава да се задълбоча в анализа, защото е повод за притеснение и действително клони по някакъв извратен начин към коснпирациите за 666.

    * Не съм антиваксер, но не мисля, че ни трябват повече от ваксините, които си ги има в стандартния имунизационен календар при условие, че ваксините против сеознните грипове не са задъжлителни, а уж би трябвало да са много полезни, защото от сезонните грипове си умират всяка година хора, този ковид си е най-обикновен грип (смисъл, не ставаш зелен, не ти пораства нов крайник или перушина...)
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-03-2020 на 13:11

  2. #52
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Да не говорим, че ако съдейки по настроенията във фейсбук групите, огромни маси от хора не вярват в това нещо, как и по какъв съществен начин изобщо ще им се промени животът?
    Това с короната нанесе психологическа травма в тъканта на обществото, която не се оправя с просто едно "не вярвам". С такива травми се справят мислещите и осъзнатите, а за останалите, инерционната маса тя просто се изтласква, забравя се от съзнанието, но си седи някъде там, дълбоко закотвена в нас, но продължаваща да влияе върху живота ни.
    Последно редактирано от defender : 09-03-2020 на 13:11

  3. #53
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Онзи ден гледах един психиатър, който каза, че заради психозата около пандемията, лечението на много от психично болните, особено страдащи от фобийни страхове започва от начало, дори не сигурен дали вече е възможно да се излекуват, защото короната им е затвърдила фобиите и страховете им, които са имали от преди и колко са беззащитни. Не мисля, че с обществото е нещо по-различно.

  4. #54
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Това с короната нанесе психологическа травма в тъканта на обществото, която не се оправя с просто едно "не вярвам". С такива травми се справят мислещите и осъзнатите, а за останалите, инерционната маса тя просто се изтласква, забравя се от съзнанието, но си седи някъде там, дълбоко закотвена в нас, но продължаваща да влияе върху живота ни.
    Е добре де, какви тежки необратими психо травми говорим за хората, които нямат близък починал от това нещо? Не ти ли нанасят ежедневно травми новините и с това, което непрекъснато показват като тероризъм, убийства, тежки престъпления, икономически кризи и всякакви катастрофи? Ковид е поредната сензация, която храни будната Джурналистика.

  5. #55
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Онзи ден гледах един психиатър, който каза, че заради психозата около пандемията, лечението на много от психично болните, особено страдащи от фобийни страхове започва от начало, дори не сигурен дали вече е възможно да се излекуват, защото короната им е затвърдила фобиите и страховете им, които са имали от преди и колко са беззащитни. Не мисля, че с обществото е нещо по-различно.
    Възможно е той сам да втълпява това на пациентите си, за да може да си ги пази като клиенти, защото него самият го плашат с това, че се задава криза. Трябва да си подсигури и той някакъв приход все пак.

  6. #56
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Как ви се отразява на психиката пандемичната обстановка, преателе? Държите ли се още или почвате да изпушвате вече?

    Ако това положение продължи още 2-3 години, готови ли сте да го понесете?
    Последно редактирано от defender : 11-11-2020 на 22:27

  7. #57
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Короната май ще прецака капитализма такъв какъвто го познаваме досега. Като гледам щаба с тия мерки скоро може да въведат и планова икономика.

  8. #58
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ще се ваксинирате приятели?

    Аз засега мисля да не се ваксинирам. Не успяха да ме изплашат достатъчно убедително с тоя сатанински вирус, но сега ще видим, какви ще са последиците от новия щам 2.0 (дето бил 70% по-заразен).
    Последно редактирано от defender : 12-21-2020 на 23:35

  9. #59
    Голям фен Аватара на ОР
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    933
    ...за тея ваксини...
    На запад от тях стават някакво квазимодо след инжекцията. А сега пък изведнъж наизлезноха няколко допълнителни щама и най-добрата ваксина те пази от около 30% от ковид подобните.
    Пак ще има ограничения, пак ще има маски, пак ще седят бизнесите затворени. Евала гойко
    Последно редактирано от Rengur : 12-27-2020 на 20:14 Причина: Спазвайте добрия тон!

  10. #60
    Мега фен Аватара на pe6oskeiborda
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    3 863
    клатя си главата тъжно
    идва ми да изпея рап песен за тъжната ситуация но нямам думи
    така че може да си представите песента без текст
    само с бийтбокс
    пф тц пф тц тц пф тц пф тц тц
    пляс пляс пляс пляс
    ...
    Последно редактирано от pe6oskeiborda : 05-07-2022 на 11:26
    ПОДЯВОЛИТЕ УСЕЩА СЕ ДОБРЕ ДА СИ ГАНГСТЕР

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си