.

Виж резултатите на анкетата: Мислите ли че превантивните мерки за борба с кУр0навир0са са адекватни и оправдани?

Гласували
14. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Да, оправдани са и са необходими още ограничения!

    8 57,14%
  • Не, според мен това е неефективно и е ненужно всяване на паника!

    6 42,86%
Резултати от 1 до 25 от общо 60

Threaded View

  1. #30
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Живота никога няма да е същия, защото мисля, че всичко каквото се случи в живота на човека, остава някакъв отпечатък в него (дори и да е на подсъзнателно ниво) и влияе на живота му. Мисля, че последиците от короната тепърва ще се усещат, особено психически, а оттам и поведенчески в хората и ще са в техен ущърб. Най-вероятно, сами ще почнат да си прецакват живота, мислейки, че така се спасяват от вируса.
    Че кога хората масово са били добре психически? От както се помня обществото ми се е струвало сбирщина от различна сган с най-различни отклонения. Повечето хора са се самозабравили кои са, масово с претенции, че са над средното и че животът им има повече значение от този на другите. Унищовали сме се и преди едни други и то в огромни мащаби (с войни, тоталитарни режими и насилствен глад). Не виждам как този път ще се случи нещо по-различно и по-опасно за така или иначе увредената човешка психика. Едно дете докато стане възрастен, вече е с разбита психика от медиите и дори играчките си, а да не говорим и за родителите, които прехвърлят собствената си дългогодишна повреденост върху него. Всичко е една мутация на мутациите и човешкото поведение не спира да мутира по грозен и дори не бих го нерекъл животински начин, защото животните не заслужават такова принизяване. Ние сме си един отровен и вреден вид на Земята! ... И и да не говорим, че ако съдейки по настроенията във фейсбук групите, огромни маси от хора не вярват в това нещо, как и по какъв съществен начин изобщо ще им се промени животът?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Относно вируса, някой от родата на Кенеди (забравих му името), който сега е в щаба на Тръмп наскоро се изказа, че зад короната се крият тоталитарни сили.
    Може би никога няма да разберем. Има шанс да е лабораторно създаден, има шанс и да не е. Факт е обаче, че правителствата по цял свят предприеха свои упражнения и стратегии как да контролират "ситуацията", въпреки че по същество това си е като сезонен грип. Останалото са глупости докато не кажат, че ваксините ще трябва да са задължителни *. Тогава може и да си заслужава да се задълбоча в анализа, защото е повод за притеснение и действително клони по някакъв извратен начин към коснпирациите за 666.

    * Не съм антиваксер, но не мисля, че ни трябват повече от ваксините, които си ги има в стандартния имунизационен календар при условие, че ваксините против сеознните грипове не са задъжлителни, а уж би трябвало да са много полезни, защото от сезонните грипове си умират всяка година хора, този ковид си е най-обикновен грип (смисъл, не ставаш зелен, не ти пораства нов крайник или перушина...)
    Последно редактирано от TrollFactory : 09-03-2020 на 12:11

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си