.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    стартова фитнес тренировка

    Здравейте,

    На 13 години съм и мисля да започна да тренирам на зала това лято. ( досега съм тренирал само на лостове ) Ще ви бъда благодарен , ако ми дадете идеи за стартова тренировка , с която да тренирам първите 4 - 5 месеца. Благодаря предварително!

  2. #2
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Чакай да отворят фитнесите първо!

    Щом си начинаещ - пробвай това:
    https://www.bb-team.org/workout/1465...ki-vav-fitnesa
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  3. #3
    А нещо като тренировка ( упражнения , серии , повторения ) , която да повтарям в началото може ли да ми предложиш или да се хвърлям направо на split?

  4. #4
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Сигурно съм поизостанал в "модата", ама според мен си ходи на лостове и тичай или плувай поне докато станеш на 16. Или поне си наеми читав инструктор, който да не те надъхва да вдигаш твърде тежко.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от ms06 Виж мнението
    А нещо като тренировка ( упражнения , серии , повторения ) , която да повтарям в началото може ли да ми предложиш или да се хвърлям направо на split?
    Недей сплит!
    Сега ако почнеш да блъскаш с тежки железа ще натрупаш мускули, но ще си останеш дребен (колкото си сега), а предполагам ти не искаш това, нали?!
    За теб сега е по-добре тая програма за начинаещи, упражнения със собствено тегло (лостовете), без лежанки и клекове с тежко! Можеш да го съчетаеш и с плуване както казва Турксчо:
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Сигурно съм поизостанал в "модата", ама според мен си ходи на лостове и тичай или плувай поне докато станеш на 16. Или поне си наеми читав инструктор, който да не те надъхва да вдигаш твърде тежко.
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  6. #6
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Сигурно съм поизостанал в "модата", ама според мен си ходи на лостове и тичай или плувай поне докато станеш на 16. Или поне си наеми читав инструктор, който да не те надъхва да вдигаш твърде тежко.
    Съгласен съм. На 13 прешлените и костите са толкова крехки, че въобще не се препоръчва да се вдига тежко. Аз на 10 вдигнах един телевизор от старите - 50кг и сега зимно време ми се обаждат болките в кръста, а съм на 30. Изчакай до 15-16, както ти каза Антракс. Мадами ще има цял живот. Засега можеш да почнеш с дъмбели за ръце и перки. Лежанката след време.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  7. #7
    Не трябва така от крехка възраст да се вдига много тежко, сред това не стига, че ще имаш проблеми със здравето, ами ще си останеш и дребен. По-добре да правиш нещо по-леко, но продължително.

  8. #8
    Момчета , благодаря за съветите , но аз все пак ще си тръгна на зала. И спрете да си мислите , че вдигането на тежести забавя растежа. Работата на жлезите и хормоните няма нищо общо с вдигането на тежести. Благодаря все пак за бързите отзиви , оценявам мнението ви. Ето и тренировъчната прогрма , която си направих :
    Arms
    1. Biceps curl with dumbbell with arm on the knee / 4 x 10
    2. Biceps curl with curved barbell / 4 x 10
    3. Bench press with narrow grip/ 3 x max reps
    4. Triceps extensions / 3 x 10 – 12
    Chest
    1. Flat bench press / 3 x max reps
    2. Incline bench press / 3 x max reps
    3. Dеcline bench press / 3 x max reps
    4. Flys / 3 x max reps
    5. Pec deck / 3 x max reps
    Back
    1. Lat pull down / 4 x 10
    2. Seated cable row / 4 x 10
    3. Straight pull down (lower back) / 3 x 10
    4. Pull ups / 3 x 8
    5. Barbell row / 3 x 10
    Shoulders
    1. Seated dumbbell shoulder press / 3 x 10
    2. Front dumbbell raises / 3 x 10
    3. Lateral dumbbell raises / 3 x 10
    4. Shoulder flys / 4 x 10
    Legs
    1. Barbell squat / 4 x 10
    2. Leg extensions / 4 x 10
    3. Leg curl / 4 x 10
    4. Seated barbell calf raises / 3 x 10

  9. #9
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от ms06 Виж мнението
    И спрете да си мислите , че вдигането на тежести забавя растежа. Работата на жлезите и хормоните няма нищо общо с вдигането на тежести.
    А ти спри да си мислиш, че хормоните лекуват физически травми.
    Жалко, че не си решил поне към инструктор да се обърнеш, но успех, все пак!

  10. #10
    никога не съм казвал такова нещо хд. Идеята ми е , че вдигането на тежести не играе роля и не влияе на растежа. Пример : Арнолд вдига тежести от 14 - годишен и е 188см ; Рони Коуман също вдига от 14 - годишен и е 180 см (той обаче си има проблеми със ставите , заради начина , по който тренираше). Растежът зависи от хормони и жлези. Плюс това , аз не съм казал, че ще тръгна да вдигам мнооого тежко . Не съм малоумен. С progressive overload всичко ще е ок.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си