.
Отговор в тема
Страница 4 от 13 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 325
  1. #76
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Всъщност самият секс не е грях, грехът по скоро е в това да правиш секс с жена, която не е твоята жена ве в това е грехът.
    Не знам ама аз от това, което чета като цитати от Библията, струва ми се че всеки секс за удоволствие е проява на похот и низки страсти, тоест изкушение идващо от Дявола, а единствено секса с цел създаване на поколение не е греховен.

  2. #77
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    И къде точно е мярката?
    Очевидно мярката е да правиш секс само с жена си ве, другото вече се превръща в похот.

    В смисъл ти не можеш да издържиш без секс и Бог ти позволява да имаш жена, ама ти вече искаш да правиш секс и други жени, и Бог ти казва, е човек, това вече е явно признак на някакъв психичен проблем и зависимост, лекувай се, защото колкото и жени да имаш, това няма да те оправи, а само ще влошава още нещата.
    Последно редактирано от defender : 06-19-2020 на 22:37

  3. #78
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Очевидно мярката е да правиш секс само с жена си ве, другото вече се превръща в похот.

    В смисъл ти не можеш да издържиш без секс и Бог ти позволява да имаш жена, ама ти вече искаш да правиш секс и други жени, и Бог ти казва, е човек, това вече е явно признак на някакъв психичен проблем и зависимост, лекувай се, защото колкото и жени да имаш, това няма да те оправи, а само ще влошава още нещата.
    А довчера говореше колко секса не бил важен - сега пък не си можел да издържиш без него. Аиде бягаи от тука. Гънеш се като настъпан червеи и напълно игнорираш цитатите, които постнах, където се говори точно за похотта сама по себе си, за плътските страсти и въздържането от тях като път към Бога, без значение дали е с жена ти или с друга (очевидно към друга е по-зле, но не това е същественото).
    А ако не можеш без секс и бог ти позволява да си похотлив и перверзен колкото си искаш, стига да е със жена си, тогава какъв е смисъла от 2000 годишната традиция на християните, и особено на християнските монаси, да се въздържат от секс и да се покаиват за сексуалните си помисли?

  4. #79
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    А довчера говореше колко секса не бил важен
    Значи ти ме пита, какво ще правиш, ако се ожениш за жена, която няма добри сексуални умение и аз ти казах, че това е второстепенно, защото няма да избирам жена си според сексуалните й умения, нужно е просто да е жена и да иска да прави секс, където да бъде себе си, без значение колко е изкусна в секса. Точно ти си тоя, дето ся хитрее ве.


    Секса не е важен в смисъл, че не е смисъл на живота ми, че той да е в основата на това как да живея и прекарам живота си.
    Последно редактирано от defender : 06-19-2020 на 22:59

  5. #80
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Значи ти ме пита, какво ще правиш, ако се ожениш за жена, която няма добри сексуални умение и аз ти казах, че това е второстепенно, защото няма да избирам жена си според сексуалните й умения, нужно е просто да е жена и да иска да прави секс, където да бъде себе си, без значение колко е изкусна в секса. Точно ти си тоя, дето ся хитрее ве.
    А ако е прекалено изкусна в секса и те съблазнява като пълна мръсница, тогава какво ще правиш в лицето на това небогоугодно поведение

  6. #81
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    А ако е прекалено изкусна в секса и те съблазнява като пълна мръсница, тогава какво ще правиш в лицето на това небогоугодно поведение
    Щом съблазнява мъжа си, няма проблем. Ама сега, ако е някаква нимфоманка и прекалено честия секс почва да ни пречи на останалите неща в живота, трябва да се предприеме нещо. Трябва да има някакво въздържание и в секса ве братче - например ти не ядеше нон-стоп вкъщи, нали, а ако ядеш нон-стоп, значи имаш проблем и това почва да ти пречи за нормалния живот.

  7. #82
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Щом съблазнява мъжа си, няма проблем. Ама сега, ако е някаква нимфоманка и прекалено честия секс почва да ни пречи на останалите неща в живота, трябва да се предприеме нещо. Трябва да има някакво въздържание и в секса ве братче - например ти не ядеше нон-стоп вкъщи, нали, а ако ядеш нон-стоп, значи имаш проблем и това почва да ти пречи за нормалния живот.
    Ми тя така както съблазнява мъжа си, така утре ще съблазни и комшията ве. Аз не мисля че да съблазнява изобщо е богоугодно, тва си е женска похот.

    Ще погубя човек и животно, Ще погубя въздушните птици, и морските риби, И съблазнителните идоли заедно с нечестивите; И ще изтребя човека от лицето на земята, казва Господ.
    Матей 5:29
    Ако дясното ти око те съблазнява, извади го и хвърли го; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да бъде хвърлено в пъкъла.
    Матей 5:30
    И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и хвърли я; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да отиде в пъкъла.
    Матей 11:6
    И блажен оня, който не се съблазнява в Мене.
    Матей 13:21
    корен, обаче, няма в себе си, но е привременен; и когато настане напаст или гонение поради словото, на часа се съблазнява.
    Матей 13:41
    Човешкият Син ще изпрати ангелите Си, които ще съберат от царството Му всичко що съблазнява, и ония, които вършат беззаконие,
    Матей 13:57
    И съблазняваха се в Него. А Исус им рече: Никой пророк не е без почит, освен в своята родина и в своя дом.
    Матей 15:12
    Тогава се приближиха учениците и Му рекоха: Знаеш ли, че фарисеите се съблазниха като чуха тая дума?
    Матей 16:23
    А Той се обърна и рече на Петра: Махни се зад Мене, Сатано; ти си Ми съблазън; защото не мислиш за Божиите неща, а за човешките.
    Матей 17:27
    Но, за да не ги съблазним, иди на езерото, хвърли въдица, и измъкни рибата, която първо се закачи, и като разтвориш устата й ще намериш един статир; вземи го и дай им го за Мене и за тебе.
    Матей 18:6
    А който съблазни едно от тия малките, които вярват в Мене, за него би било по-добре да се окачеше на врата му един воденичен камък, и да потънеше в морските дълбочини.
    Матей 18:7
    Горко на света поради съблазните, защото е неизбежно да дойдат съблазните; но горко на онзи човек, чрез когото съблазънта дохожда!
    Матей 18:8
    Ако те съблазни ръката ти или ногата ти, отсечи я и хвърли я; по-добре е за тебе да влезеш в живота куц или недъгав, отколкото с две ръце или с две нозе да бъдеш хвърлен във вечния огън.
    Матей 18:9
    И ако те съблазни окото, извади го и хвърли го; по-добре е за тебе да влезеш в живота с едно око, отколкото да имаш две очи и да бъдеш хвърлен в огнения пъкъл.
    Матей 24:10
    И тогава мнозина ще се съблазнят, и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят.
    Матей 26:31
    Тогава Исус им казва: Вие всички ще се съблазните в Мене тая нощ, защото е писано: "Ще поразя пастира; и овците на стадото ще се разпръснат".
    Матей 26:33
    А Петър в отговор Му рече: Ако и всички да се съблазнят в Тебе, аз никога няма да се съблазня.
    Марк 4:17
    нямат, обаче, корен в себе си, но са привременни; после, като настане напаст или гонение, поради словото, веднага се съблазняват.
    Марк 6:3
    Тоя не е ли дърводелецът, син на Мария, и брат на Якова и Иосия, на Юда и Симона? и сестрите Му не са ли тука между нас? И те се съблазниха в Него.
    Марк 9:42
    А който съблазни едно от тия скромните, които вярват в Мене, за него би било по-добре да се окачи голям воденичен камък на врата му и да бъде хвърлен в морето.
    Марк 9:43
    И ако те съблазни ръката ти, отсечи я; по-добре е за тебе да влезеш в живота недъгав, отколкото да имаш двете си ръце и да отидеш в пъкъла, в неугасимия огън,
    Марк 9:45
    И ако ногата ти те съблазни, отсечи я; по-добре е за тебе да влезеш в живота куц, отколкото да имаш двете си нозе и да бъдеш хвърлен в пъкъла,
    Марк 9:47
    И ако окото ти те съблазни, извади го; по-добре е за тебе да влезеш в Божието царство с едно око, отколкото да имаш двете си очи и да бъдеш хвърлен в пъкъла,
    Марк 14:27
    И Исус им каза: Вие всички ще се съблазните [в Мене тая нощ]; защото е писано: "Ще поразя пастиря, и овцете ще се разпръснат".
    Марк 14:29
    А Петър Му рече: Ако и всички да се съблазнят, аз, обаче, не.
    Лука 7:23
    И блажен е оня, който не се съблазни в Мене.
    Лука 17:1
    И рече на учениците Си: Не е възможно да не дойдат съблазните; но горко на онзи, чрез който дохождат!
    Лука 17:2
    По-добре би било за него да се окачи един голям воденичен камък на врата му и да бъде хвърлен в морето, а не да съблазни един от тия малките.
    Йоан 6:61
    Но Исус като знаеше в Себе Си, че учениците Му за туй негодуват, рече им: Това ли ви съблазнява?
    Йоан 16:1
    Това ви казах, за да се не съблазните.
    1 Петрово 2:8
    и, "Камъкът, о който да се спъват, и канара, в която да се съблазняват"; защото се спъват о словото и са непокорни, - за което бяха и определени.
    1 Йоаново 2:10
    Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън.
    Римляни 9:33
    както е писано: - "Ето, полагам в Сион камък, о който да се спъват, и канара, в която да се съблазняват; И който вярва в Него не ще се посрами".
    Римляни 11:9
    И Давид казва: - "Трапезата им нека стане за тях примка и уловка, Съблазън и въздаяние;
    Римляни 14:13
    Като е тъй, да не съдим вече един друг; но по-добре да бъде разсъждението ви това - никой да не полага на брата си спънка или съблазън.
    Римляни 14:20
    Заради ядене недей съсипва Божията работа. Всичко наистина е чисто; но е зло за човека, който с яденето си причинява съблазън.
    Римляни 14:21
    Добре е да не ядеш месо, нито да пиеш вино, нито да сториш нещо, чрез което се спъва брат ти, [или се съблазнява, или изнемощява].
    Римляни 16:17
    И моля ви се, братя, да забележите тия, които причиняват раздори и съблазни, противно на учението, което сте научили, и отстранявайте се от тях.
    1 Коринтяни 1:23
    а ние проповядваме разпнатия Христос, за юдеите съблазън, и за езичниците глупост;
    1 Коринтяни 8:13
    Затуй, ако това що ям съблазнява брата ми, аз няма да ям месо до века, за да не съблазня брата си.
    1 Коринтяни 10:32
    Не ставайте съблазън ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква;
    2 Коринтяни 6:3
    Ние в нищо не даваме никаква причина за съблазън, да не би да се злослови нашето служение;
    2 Коринтяни 11:29
    Кой изнемощява, без да изнемощявам и аз? Кой се съблазнява без да се разпалям аз?
    Галатяни 5:11
    И аз братя, защо още да бъда гонен, ако продължавам да проповядвам обрязване? защото тогава съблазънта на кръста би се махнала.
    Откровение 2:14
    Но имам малко нещо против тебе, защото имаш там някои, които държат учението на Валаама, който учеше Валака да постави съблазън пред израилтяните, та да ядат идоложертвено и да блудствуват

  8. #83
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Съблазняване е нещо, което те кара да извършиш грях. Секса с жена ти не грях.

    Но пък съблазняването на комшията е грях.

  9. #84
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Ми тя така както съблазнява мъжа си, така утре ще съблазни и комшията ве. Аз не мисля че да съблазнява изобщо е богоугодно, тва си е женска похот.

    Ще погубя човек и животно, Ще погубя въздушните птици, и морските риби, И съблазнителните идоли заедно с нечестивите; И ще изтребя човека от лицето на земята, казва Господ.
    Матей 5:29
    Ако дясното ти око те съблазнява, извади го и хвърли го; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да бъде хвърлено в пъкъла.
    Матей 5:30
    И ако дясната ти ръка те съблазнява, отсечи я и хвърли я; защото по-добре е за тебе да погине една от телесните ти части, а не цялото ти тяло да отиде в пъкъла.
    Матей 11:6
    И блажен оня, който не се съблазнява в Мене.
    Матей 13:21
    корен, обаче, няма в себе си, но е привременен; и когато настане напаст или гонение поради словото, на часа се съблазнява.
    Матей 13:41
    Човешкият Син ще изпрати ангелите Си, които ще съберат от царството Му всичко що съблазнява, и ония, които вършат беззаконие,
    Матей 13:57
    И съблазняваха се в Него. А Исус им рече: Никой пророк не е без почит, освен в своята родина и в своя дом.
    Матей 15:12
    Тогава се приближиха учениците и Му рекоха: Знаеш ли, че фарисеите се съблазниха като чуха тая дума?
    Матей 16:23
    А Той се обърна и рече на Петра: Махни се зад Мене, Сатано; ти си Ми съблазън; защото не мислиш за Божиите неща, а за човешките.
    Матей 17:27
    Но, за да не ги съблазним, иди на езерото, хвърли въдица, и измъкни рибата, която първо се закачи, и като разтвориш устата й ще намериш един статир; вземи го и дай им го за Мене и за тебе.
    Матей 18:6
    А който съблазни едно от тия малките, които вярват в Мене, за него би било по-добре да се окачеше на врата му един воденичен камък, и да потънеше в морските дълбочини.
    Матей 18:7
    Горко на света поради съблазните, защото е неизбежно да дойдат съблазните; но горко на онзи човек, чрез когото съблазънта дохожда!
    Матей 18:8
    Ако те съблазни ръката ти или ногата ти, отсечи я и хвърли я; по-добре е за тебе да влезеш в живота куц или недъгав, отколкото с две ръце или с две нозе да бъдеш хвърлен във вечния огън.
    Матей 18:9
    И ако те съблазни окото, извади го и хвърли го; по-добре е за тебе да влезеш в живота с едно око, отколкото да имаш две очи и да бъдеш хвърлен в огнения пъкъл.
    Матей 24:10
    И тогава мнозина ще се съблазнят, и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят.
    Матей 26:31
    Тогава Исус им казва: Вие всички ще се съблазните в Мене тая нощ, защото е писано: "Ще поразя пастира; и овците на стадото ще се разпръснат".
    Матей 26:33
    А Петър в отговор Му рече: Ако и всички да се съблазнят в Тебе, аз никога няма да се съблазня.
    Марк 4:17
    нямат, обаче, корен в себе си, но са привременни; после, като настане напаст или гонение, поради словото, веднага се съблазняват.
    Марк 6:3
    Тоя не е ли дърводелецът, син на Мария, и брат на Якова и Иосия, на Юда и Симона? и сестрите Му не са ли тука между нас? И те се съблазниха в Него.
    Марк 9:42
    А който съблазни едно от тия скромните, които вярват в Мене, за него би било по-добре да се окачи голям воденичен камък на врата му и да бъде хвърлен в морето.
    Марк 9:43
    И ако те съблазни ръката ти, отсечи я; по-добре е за тебе да влезеш в живота недъгав, отколкото да имаш двете си ръце и да отидеш в пъкъла, в неугасимия огън,
    Марк 9:45
    И ако ногата ти те съблазни, отсечи я; по-добре е за тебе да влезеш в живота куц, отколкото да имаш двете си нозе и да бъдеш хвърлен в пъкъла,
    Марк 9:47
    И ако окото ти те съблазни, извади го; по-добре е за тебе да влезеш в Божието царство с едно око, отколкото да имаш двете си очи и да бъдеш хвърлен в пъкъла,
    Марк 14:27
    И Исус им каза: Вие всички ще се съблазните [в Мене тая нощ]; защото е писано: "Ще поразя пастиря, и овцете ще се разпръснат".
    Марк 14:29
    А Петър Му рече: Ако и всички да се съблазнят, аз, обаче, не.
    Лука 7:23
    И блажен е оня, който не се съблазни в Мене.
    Лука 17:1
    И рече на учениците Си: Не е възможно да не дойдат съблазните; но горко на онзи, чрез който дохождат!
    Лука 17:2
    По-добре би било за него да се окачи един голям воденичен камък на врата му и да бъде хвърлен в морето, а не да съблазни един от тия малките.
    Йоан 6:61
    Но Исус като знаеше в Себе Си, че учениците Му за туй негодуват, рече им: Това ли ви съблазнява?
    Йоан 16:1
    Това ви казах, за да се не съблазните.
    1 Петрово 2:8
    и, "Камъкът, о който да се спъват, и канара, в която да се съблазняват"; защото се спъват о словото и са непокорни, - за което бяха и определени.
    1 Йоаново 2:10
    Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън.
    Римляни 9:33
    както е писано: - "Ето, полагам в Сион камък, о който да се спъват, и канара, в която да се съблазняват; И който вярва в Него не ще се посрами".
    Римляни 11:9
    И Давид казва: - "Трапезата им нека стане за тях примка и уловка, Съблазън и въздаяние;
    Римляни 14:13
    Като е тъй, да не съдим вече един друг; но по-добре да бъде разсъждението ви това - никой да не полага на брата си спънка или съблазън.
    Римляни 14:20
    Заради ядене недей съсипва Божията работа. Всичко наистина е чисто; но е зло за човека, който с яденето си причинява съблазън.
    Римляни 14:21
    Добре е да не ядеш месо, нито да пиеш вино, нито да сториш нещо, чрез което се спъва брат ти, [или се съблазнява, или изнемощява].
    Римляни 16:17
    И моля ви се, братя, да забележите тия, които причиняват раздори и съблазни, противно на учението, което сте научили, и отстранявайте се от тях.
    1 Коринтяни 1:23
    а ние проповядваме разпнатия Христос, за юдеите съблазън, и за езичниците глупост;
    1 Коринтяни 8:13
    Затуй, ако това що ям съблазнява брата ми, аз няма да ям месо до века, за да не съблазня брата си.
    1 Коринтяни 10:32
    Не ставайте съблазън ни на юдеи, ни на гърци, нито на Божията църква;
    2 Коринтяни 6:3
    Ние в нищо не даваме никаква причина за съблазън, да не би да се злослови нашето служение;
    2 Коринтяни 11:29
    Кой изнемощява, без да изнемощявам и аз? Кой се съблазнява без да се разпалям аз?
    Галатяни 5:11
    И аз братя, защо още да бъда гонен, ако продължавам да проповядвам обрязване? защото тогава съблазънта на кръста би се махнала.
    Откровение 2:14
    Но имам малко нещо против тебе, защото имаш там някои, които държат учението на Валаама, който учеше Валака да постави съблазън пред израилтяните, та да ядат идоложертвено и да блудствуват

    Докторче, плашиш ме с тия масиви от цитати човек.

    Това поведение, малко сдухано ми изглежда, ве.

    Най-малкото не е секси за жените. Ти да не мислиш, че някоя жена ше те търпи в леглото да и цитираш масиви от цитати от Библията при всяко нейно движение. Сдухано е човек,.

    .
    Последно редактирано от defender : 06-19-2020 на 23:43

  10. #85
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Дефенди на мен ми се струва че ти в тоя форум показваш не своята божествена страна, а само наи-лошите си демони, при все че дори като те изправих срещу тях по силата на собствената ти религия, а не на моя светоглед, пак излизаш че си все в лъжата. Даже по силата на собствената ти религия, маи демоните бяха по буини от обичаино, което си е съвсем закономерно. Това не ти ли подсказва че цялото ти страдание е всъщност една огромна илюзия която си направил сам за себе си реалност - в която да можеш да се преживяваш и преобразяваш като страдащ, с вечното спасение на Бога, дебнещо зад ъгъла, но така и не идващо и вечно несигурно. Не виждаш ли колко няма значение, дали ще се преобразяваш като неспасен или спасен, като грешник или светец, стига пред тях да има - АЗ СЪМ?

  11. #86
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Дефенди на мен ми се струва че ти в тоя форум показваш не своята божествена страна, а само наи-лошите си демони, при все че дори като те изправих срещу тях по силата на собствената ти религия, а не на моя светоглед, пак излизаш че си все в лъжата. Даже по силата на собствената ти религия, маи демоните бяха по буини от обичаино, което си е съвсем закономерно. Това не ти ли подсказва че цялото ти страдание е всъщност една огромна илюзия която си направил сам за себе си реалност - в която да можеш да се преживяваш и преобразяваш като страдащ, с вечното спасение на Бога, дебнещо зад ъгъла, но така и не идващо и вечно несигурно. Не виждаш ли колко няма значение, дали ще се преобразяваш като неспасен или спасен, като грешник или светец, стига пред тях да има - АЗ СЪМ?
    Е щом съществувам в битието, явно СЪМ. Не мога битието да го преживявам, като небитие.

    Аз съществувам е равно на Аз Съм. Как да го отрека, това ще е самозалъгване.

    Ти как преживяваш себе си и това че съществуваш, щом не е като АЗ СЪМ.

  12. #87
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението

    Ти как преживяваш себе си и това че съществуваш, щом не е като АЗ СЪМ.
    "Преживявам" "СЕБЕ СИ" от "позицията", че не "съществува" нищо друго освен АЗ СЪМ.

  13. #88
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    "Преживявам" "СЕБЕ СИ" от "позицията", че не "съществува" нищо друго освен АЗ СЪМ.
    Тоест преживяваш себе си като образ и подобие на вездесъщия Бог, който и навсякъде и е всичко във всички?

  14. #89
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Искам да кажа, какво те кара да преживяваш себе си за такъв какъвто се преживяваш. Тази вродена искра.

  15. #90
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Искам да кажа, какво те кара да преживяваш себе си за такъв какъвто се преживяваш. Тази вродена искра.
    Нарочно съм оставил няколко думички в кавички - това би трябвало да отговори на въпроса ти.

  16. #91
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    If the red slayer think he slays,
    Or if the slain think he is slain,
    They know not well the subtle ways
    I keep, and pass, and turn again.

    R.W.Emerson

  17. #92
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Гледам чат-пат тактично подпитваш за сатанистките, май ти харесват, да не те е срам да си признаеш. Ако е сатанистка или от друга религия, то трябва да се кръсти и после църковен брак. Ако не иска, то няма да мога да се оженя за нея - просто ще го приема, като непреодолими различия в характерите. Това означава, че Бог не допуска този брак, защото няма да е за спасението на тези хора – я ще има дебилна семейна среда, я дебилни деца или че тоя човек толкова се отдалечил от Бог, че вече е тотално деградирал, или други причини.
    Както жените правят еволюционна селекция на мъжкари, това в религията е нещо подобно.
    Добре, следният сценарий: запознаваш се с жена и много я харесваш и тя ти застане така като на снимката, която беше постнал по-назад. Очевидно те съблазнява, защото иска да те пробва. Може би за нея размерът или нещо друго има значение и тя не иска да разбере неудобен за теб факт чак след сватбата, когато очевидно вече ще е късно и ще трябва да се съобразява с дефекта, който си крил за след сватбата? Опрелено иска да види за “какво иде реч”, а ти имаш опцията веднъж да прегрешиш и да я спечелиш, а пък после да се покаеш, но да не знаеш дали Бог ще ти прости. Какво ще направиш в такава ситуция? Говориш доста загоряло за секс и в същото време тактиката ти да си чакаш християнка, която едва ли не Бог ще прецени кога да ти прати всъщност само ти създава още по-добри условия да си умреш двествен. Според мен си по-изтормозен с религия от колкото без. Преди (до колкото разбирам) си бил в екзистенциални кризи, а сега след като си открил християнството пък си сам, много загорял и чак си развяваш като ексхибиционист с думи “фалоса на плодородитето” (твои думи!) наляво-надясно из форума и даже изглежда като да нямаш против да го покажеш и на някоя “сатанистка” ама иначе се пазиш за сватбата. Според мен погрешно си разбрал нещата. Бог не ти е казал “гледай, но не пипай или опитай, но не преглъщай”, а съвсем ясно е определил похотта като извращение. Очевидно до тук си вече с и с двата крака тръгнал към пъкала. Ще се молиш ли сза опрощение на нечистите мисли, с които изцапа себе си и форума докато ги изписваше?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Добре-добре.
    Мъж излиза с някоя жена. На нея той и допада, както по характер, така и по външен вид. След време решават да правят секс, отиват в хотел, вече са в леглото, ама той й казва, че не е опитен в секса, тя се ядосва, вдига си гащите, излиза от стаята тръшвайки вратата и го отрязва. Доста реално звучи.

    Да, може да се зачуди, може да го пита защо, но няма да го зареже заради това, 99% съм сигурен.
    Ако му е мек от притеснение, че не е ебал жена до сега, тя може да си помисли, че причината е в нея и тива, че може би тя не го възбужда достатъчно и да си тръгне обидена. Затова мъжът трябва предварително да й каже за своя “прблем”, а това пък за нея може да е не по-малко стряскащи и в крайна сметка убиващо желанието й. Защото вече не говорим за тийнейджър, а за много закъснял девственик, което е антивъзбуждащо, за жената, защото тя може и да си помисли, че този е толкова отчаян, че ще си легне с нея при всички положения... Докторът добре ти е препоръчал да отидеш на проститука. Не виждам нищо нехристиянско в проституцията. Преди църквите са се издържали контролирайки проституцията. По-добре си намери някакво извинение и отиди малко от малки да ти се освежи представата за живота и интимните взаимоотношения, че тази ти загорялост ще избие в някакви неприятни крайности. Току-виж започнеш да излизаш гол с един шлифер върху себе си, да мастурбираш на пубчични места и да го “развяваш” както тук след като изобрази толкова графично на няколко места чувствата си за фалоси, плодородие, дупета и прочее...

  18. #93
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Добре, следният сценарий: запознаваш се с жена и много я харесваш и тя ти застане така като на снимката, която беше постнал по-назад. Очевидно те съблазнява, защото иска да те пробва. Може би за нея размерът или нещо друго има значение и тя не иска да разбере неудобен за теб факт чак след сватбата, когато очевидно вече ще е късно и ще трябва да се съобразява с дефекта, който си крил за след сватбата? Опрелено иска да види за “какво иде реч”, а ти имаш опцията веднъж да прегрешиш и да я спечелиш, а пък после да се покаеш, но да не знаеш дали Бог ще ти прости. Какво ще направиш в такава ситуция? Говориш доста загоряло за секс и в същото време тактиката ти да си чакаш християнка, която едва ли не Бог ще прецени кога да ти прати всъщност само ти създава още по-добри условия да си умреш двествен. Според мен си по-изтормозен с религия от колкото без. Преди (до колкото разбирам) си бил в екзистенциални кризи, а сега след като си открил християнството пък си сам, много загорял и чак си развяваш като ексхибиционист с думи “фалоса на плодородитето” (твои думи!) наляво-надясно из форума и даже изглежда като да нямаш против да го покажеш и на някоя “сатанистка” ама иначе се пазиш за сватбата. Според мен погрешно си разбрал нещата. Бог не ти е казал “гледай, но не пипай или опитай, но не преглъщай”, а съвсем ясно е определил похотта като извращение. Очевидно до тук си вече с и с двата крака тръгнал към пъкала. Ще се молиш ли сза опрощение на нечистите мисли, с които изцапа себе си и форума докато ги изписваше?



    Ако му е мек от притеснение, че не е ебал жена до сега, тя може да си помисли, че причината е в нея и тива, че може би тя не го възбужда достатъчно и да си тръгне обидена. Затова мъжът трябва предварително да й каже за своя “прблем”, а това пък за нея може да е не по-малко стряскащи и в крайна сметка убиващо желанието й. Защото вече не говорим за тийнейджър, а за много закъснял девственик, което е антивъзбуждащо, за жената, защото тя може и да си помисли, че този е толкова отчаян, че ще си легне с нея при всички положения... Докторът добре ти е препоръчал да отидеш на проститука. Не виждам нищо нехристиянско в проституцията. Преди църквите са се издържали контролирайки проституцията. По-добре си намери някакво извинение и отиди малко от малки да ти се освежи представата за живота и интимните взаимоотношения, че тази ти загорялост ще избие в някакви неприятни крайности. Току-виж започнеш да излизаш гол с един шлифер върху себе си, да мастурбираш на пубчични места и да го “развяваш” както тук след като изобрази толкова графично на няколко места чувствата си за фалоси, плодородие, дупета и прочее...
    Получаваш наградата Ad Hominem за май и юни 2020.

    Аплодисменти.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  19. #94
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Получаваш наградата Ad Hominem за май и юни 2020.

    Аплодисменти.
    Моля, обосновавай се, когато връчваш награди и аплодираш.

  20. #95
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Добре, следният сценарий: запознаваш се с жена и много я харесваш и тя ти застане така като на снимката, която беше постнал по-назад. Очевидно те съблазнява, защото иска да те пробва. Може би за нея размерът или нещо друго има значение и тя не иска да разбере неудобен за теб факт чак след сватбата, когато очевидно вече ще е късно и ще трябва да се съобразява с дефекта, който си крил за след сватбата? Опрелено иска да види за “какво иде реч”, а ти имаш опцията веднъж да прегрешиш и да я спечелиш, а пък после да се покаеш, но да не знаеш дали Бог ще ти прости. Какво ще направиш в такава ситуция?
    Тая жена щом още се запознаваме и тя почва веднага да ме съблазнява да спи с мене (щото искала да ми го види, че да се ожени за мене), ми аз за такава жена няма да се женя, така че тeзи нейни претенции да си ги пази за някой друг.

    Тази жена, дето ще се женя за нея, най-вероятно първо ще се опознаем, като характери и като човеци, и ако си допадаме, и решим, че сме подходящи един за друг да се женим (повтарям, чак тогава, когато и двамата вече вземем решение, че сме подходящи един за друг да се оженим), но тя много се притеснява, дали всички е наред с мен там долу - ами тогава ще й го покажа да види, че всички е наред.
    А пък това, дали тя е плодовита и при нея всичко е наред, аз си поемам риска и ще го проверя чак след брака.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ако му е мек от притеснение, че не е ебал жена до сега, тя може да си помисли, че причината е в нея и тива, че може би тя не го възбужда достатъчно и да си тръгне обидена. Затова мъжът трябва предварително да й каже за своя “прблем”, а това пък за нея може да е не по-малко стряскащи и в крайна сметка убиващо желанието й. Защото вече не говорим за тийнейджър, а за много закъснял девственик, което е антивъзбуждащо, за жената, защото тя може и да си помисли, че този е толкова отчаян, че ще си легне с нея при всички положения... Докторът добре ти е препоръчал да отидеш на проститука. Не виждам нищо нехристиянско в проституцията. Преди църквите са се издържали контролирайки проституцията. По-добре си намери някакво извинение и отиди малко от малки да ти се освежи представата за живота и интимните взаимоотношения, че тази ти загорялост ще избие в някакви неприятни крайности. Току-виж започнеш да излизаш гол с един шлифер върху себе си, да мастурбираш на пубчични места и да го “развяваш” както тук след като изобрази толкова графично на няколко места чувствата си за фалоси, плодородие, дупета и прочее...
    Ами, като толкова те е страх какво щяла да си помисли жената, тогава явно си „по-путка“ и от нея. Баси, как мъжкар, като тебе има такава несигурност и сакън да не се изложи пред нея – пробвам се, каквото стане, че щяла да ми нарани самочувствието, не се безпокоя.

    На проститутка нямам намерение да ходя. Ся, в крайна сметка, ако си наистина мъжкар с принципи, трябва да понесеш факта, че може й да си останеш сам, а не да си готов на всичко и да правиш всякакви простотии извън принципите си, че да се харесаш на претенциите на някаква жена, че да се оженила за тебе.
    Последно редактирано от defender : 06-20-2020 на 10:15

  21. #96
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Моля, обосновавай се, когато връчваш награди и аплодираш.
    Прочети си коментарите и ми спести усилието, нямам време да ти пиша километрични обяснения.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  22. #97
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Колкото по-интимни сте, толкова повече тези маски падат, освен ако човека насреща не е абсолютен психопат и манипулатор. А какво по-интимно има от секса? Нещо повече, не само ще разбереш човека срещу себе си, а ще разбереш и своите собствени мотиви, и кое е било плод на просто сексуално влечение, което влечение се изразява в идеализация и липса на обективност съответно, и доколко тая жена деиствително е подходяща за теб в дългосрочен план.
    Много го митологизираш тоя секс ве. Ами в секса маските не падат, там пак може да има маски. Не случайно жени ползват секса за да накарат мъжа да изпълни някаква тяхна прищевка. Така че ако разчиташ на секса, жената да си разкрие гарда пред тебе, ами имам лоши новини, най-много така да станеш придворното й кученце, заблуждавайки се в също време, че си голямата работа.

    Начинът да разкриеш характера на човека до тебе е съвсем друг.
    Последно редактирано от defender : 06-20-2020 на 10:35

  23. #98
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Живеем в свят, в който непрекъснато сме заляти с модели на поведение, кое е правилно и нормално и кое не е и определено девствеността на 30 + не се вписва за нещо нормално в очите на когото и да било.
    Това май ми е любимото.

    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  24. #99

  25. #100
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Истината е, че на секса често му се придава прекалено значение, но всъщност не е чак нещо особено, не и след определено време.Първите пъти може да ти се струва като нещо феноменално, но реално не е. Което не значи, че може без него. То е продължение на любовта, естественото продължение. Не може да не ти се прииска, ако си с момиче и я обичаш. Но и сравнението с колата беше доста неуместно и тъпо, да - сам си го призна. На мен не ми пука дали гърдите на жената, която обичам са големи, нито колко е висока, нито дали е слаба/дебела, нито как се чука, нито дали е еди-каква си. Важното е, че я обичам, нищо друго. Това да се загледаш по улиците по някоя е чисто човешко, но да искаш веднага да я чукаш е егати тъпотията, не го приемам. Или си верен, или, ако ти бият шута, трябва просто да се разкараш - ти си си виновен. Не може всичко да зависи от някакъв си секс.
    Последно редактирано от RedArmy : 06-20-2020 на 12:21
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си