.
Затворена тема
Страница 4 от 5 ПървиПърви 12345 ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 111
  1. #76
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Докато едната сила не промени системата. Тогава вече другата няма значение.
    Коя от двете смяташ, че трябва да победи и защо в тази игра на “системата”, ако двете сили са равнопоставени във всяко едно отношение и във вечно (безкрайно) търсене на баланс по между си?
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-31-2020 на 17:51

  2. #77
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Коя от двете смяташ, че трябва да победи и защо в тази игра на “системата”, ако двете сили са равнопоставени във всяко едно отношение и във вечно (безкрайно) търсене на баланс по между си?
    В случая ставаше дума за физика.
    За другото, да се надяваме, че доброто ще победи.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  3. #78
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    В случая ставаше дума за физика.
    За другото, да се надяваме, че доброто ще победи.
    А нима физиката да не изразява същите тези сили? Ако доброто догони злото и обратното и едното от двете изчезне, независимо кое, тогава не следва ли парадокс? Как доброто ще разпознае себе си след като няма зло? Не би ли изчезването на една от двете сили довело до такава точка на равновесие, при която всичко ще спре да съществува?

  4. #79
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Не съм сигурен, че в духовния свят действат материалните закони. Или поне не в такава форма.
    Няма изчезване на сила. В зависимост от системата едната сила може да надделее. Например, седиш на клон. В добро приближение действат само гравитация и реакция на опората, които според третия принцип на механиката са с равни големини и противоположни посоки, т. е. се уравновесяват. Започваш да увеличаваш теглото си. След някаква критична стойност на теглото клонът се чупи (настъпва промяна в състоянието на системата) и вече не е в сила третият принцип.

    Ако се държим за термините на теологията, доброто и без зло ще разпознае себе си защото доброто е абсолютно. Нещо повече, доброто е първичното състояние на "Вселената".
    От друга страна, наистина, без зло няма как да се познае доброто.
    Не знам, трябва да се случи, за да го разберем.
    Последно редактирано от inewton : 07-31-2020 на 19:12
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  5. #80
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    От друга страна, наистина, без зло няма как да се познае доброто.
    Ами има как, защото критерии за това какво е добро е Бог, а не злото. Дори и зло да няма, ти пак можеш да отсъдиш какво е добро според критериите, които Бог задава. Бог стои в основата и дава определението на всяко нещо във Вселената.

    Не трябва да се изпада в дуализъм и да се предава на злото стойност на някакво божество, без което доброто не може да съществува и да се самоопредели.
    Последно редактирано от defender : 07-31-2020 на 19:53

  6. #81
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Вие в момента с Трола и Грозния, защо си допадате и сте в една групичка - заради парите или заради характерите.
    Заради възгледите!
    И заради съпоставимото ниво на интелигентност и способността да следим мисълта на другия и да я разбираме!

    Тези правила важат за всички или казано с други думи:
    "Аз съм прост и вие сте прости - затова се разбираме!" - Премиерът на Републиката
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ето това предтавлява връзката между мъж и жена, заради парите.
    Пак грешиш, както обикновено!
    Връзката между мъж и жена основана на парите е сделка (както и почти всичко в което са замесени пари)!
    Грозният, застарял, но богат мъж търпи простотията на младата си, красива, но тъпа жена заради секса с нея!
    Младата, красива, но тъпа жена, търпи грозния, застарял, но богат мъж заради парите му, лукса и стандарта на живот, които той осигурява!

    За разлика от тези взаимоотношения, тези между мен, TrollFactory и Фузи не са основани на пари! Нещо повече - в нашите отношения пари изобщо не участват!
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Вероятността да си предпочитан за партньор само поради едната ти доброта е минимална. Тя е бонус, но в никакъв случай не и основното притегателно качество на човек, което са или парите или външността.
    За жените добротата на мъжа не е качество, а сигнал че могат да го използват и захвърлят!
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Така и не ми отговори на въпросите, мишок!
    Той и на моите не отговори!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #82
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Не съм сигурен, че в духовния свят действат материалните закони. Или поне не в такава форма.
    А какво е духовният свят? Защото, ако той е отделен от физическия, трябва да се докаже, че такъв е възможно да съществува. Например мисълта е продукт на мозъка. Сама по себе си тя сякаш има силата да създава и съществува в отделен невидим свят. Но както художникът има нужда от платно, за да рисува, така този невидим свят няма да съществува без физически носител или мозък, където да се отпеча. Възгледите ти тук са изцяло метафизични. Според мен както има физични закони и след това те могат да стигнат до етап на изграждане на същество с мозък, логично изглежда следващото ниво (мисленето), което се е появило в резултат на мозъка (а не обратното - мозъкът да се е появил в следствие на мисленето) и от което следват всички фантазии като интерпретации на съществуването и религиите, да са просто крайният продукт на материята. И когато тя изгние и се разпадне, мисленето престава да съществува. Преставаш да съществуваш и ти, независимо колко си мислил за духовното. Ти просто си използвал функциите на физическото си тяло (и друго такова нямаш).


    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Няма изчезване на сила. В зависимост от системата едната сила може да надделее. Например, седиш на клон. В добро приближение действат само гравитация и реакция на опората, които според третия принцип на механиката са с равни големини и противоположни посоки, т. е. се уравновесяват. Започваш да увеличаваш теглото си. След някаква критична стойност на теглото клонът се чупи (настъпва промяна в състоянието на системата) и вече не е в сила третият принцип.
    Ако искаш да кажеш, че след като една кола спре, енергията от инерцията й се е разпределила по пътя и е поета от земята и от атмосферата, така че тя да не се загуби а разпредели (и може би да се разреди) върху всички частици, с които се е търкала колата или имала каквото и да било съприкосновение по време на движението си, тогава имаме някаква интерпретация на това, което е безкрайност. Движението на частиците изграждащи физическия свят (каквито и да са те, да не задълбаваме дали атоми или кварки) е безкрайно и винаги има сили (като гравитацията), които да ги движат. Тоест, ако движението е безкрайно (винаги го е имало) и силите винаги се трансформират докато намерят равновесие, значи хипотетично в крайна сметка вселената може да достигне в някаква точка на равновесие и да изстине. (Нещата в абсолютен покой са студени. Когато градусите паднат под нулата и водата замръзва, спира всякаква форма на движение и живот.) Как при такова равновесие може да получим отново движение? Излиза и че самата вселена, “преди да започне”, нещо трябва да я е “подгряло”, за да “стартира” движението и всички процеси. За да се докаже дали движението е безкрайно, трябва някак си да се изчака до самия край на вселената, точно когато всички сили са на една секунда от равновесието си. Само така може да се знае със сигурност какво следва. И какво е имало в абсолютен покой, съществували ли са товага изобщо “елементи”, “частици” или всичко е било някаква “супа от такива неща”, застинали във вечен покой преди “нещо” (като Бог) да се появи незнайно от къде, какво е то, ако то не елемент в движение (все пак всичко това в първоначално състояние както отбелязах трябва да е застинало) и как е успяло да ги събуди? Ако няма Бог, за да се случи това, значи движението е безкрайно и така то никога не е спряло в реалния смисъл на думата в една абсолютна точка и дори така да изглежда, че нещо в крайна сметка ще излезе щ от самото “него” ще го задвижи в обратен процес докато отново всичко не закипи. И после всичко се повтаря докато не се изстуди/спре и целият процес се повтори от наново. И така всичко това отново и отново до безкрайност... Така поне приемаме, че сме решили “уравнението на системата”. Ако обаче установим пълен покой, то ще трябва отново да търсим Бог, за да си обясним как от абсолютна липса на движение се е появило някакво движение. Става каша и е напълно разбираемо, че търсейки някакво опредлено начало, човек винаги ще се тласка към някаква форма на идеализъм(Бог). (Както и кой е създал Бог? Бог 1 е създал Бог 2, Бог 2 е създал Бог 3...)


    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Ако се държим за термините на теологията, доброто и без зло ще разпознае себе си защото доброто е абсолютно. Нещо повече, доброто е първичното състояние на "Вселената".
    От друга страна, наистина, без зло няма как да се познае доброто.
    Не знам, трябва да се случи, за да го разберем.
    Доброто и злото са категории, които само човек може да дава назовавайки нещата, а представите му за тях са това, което съставлява морала. По отношение на вселената обаче, човек е толкова незначителен, че да се припознава нещо като добро или зло е обида за космическите мащаби. Особено, ако всичко е свързано, тогава можеш ли да си сигурен изобщо, че от твоето “добро” има някаква полза за самата вселена, ако тя така или иначе върви към равновесие и дали твоето “добро” не е нагло вмешателство в нейния план? Т.е., ако изхождаме от такъв генерален принцип, това което ти ще направиш, друга сила ще го неутрализира. Например правиш добро изобретявайки машина, за да облекчи човешкия труд, но постепенно тази машина се превръща в конкуренция за хората и вместо да облекчи техния труд, тя ги оставя напълно без работа, с което в последствие в бъдещето следват работнически революции и убийства на буржоазията собственици на машините. Тогава зло или добро в крайна сметка си извършил? Разбира се говоря за по-големи мащаби. И докато хората са заети да съдят кое е добро и кое лошо, създават условия за такъв морал, който по-скоро утежнява съществуването им с ненужно бреме от правила, които не винаги са достатъчно обосновани и намират своя връх в създадените безумни религионзи системи, които създават благоприятна почва за престъпления от фанатизъм, ограничаване на естествените човешки права, настройване на хората едни стещу други и прочее и въобще поддържането на сили действащи в опозиция, което според мен е повече във вреда от колкото в полза на човечеството гледайки например всички религиозни войни в миналото и милиардите умрели в името на своя Бог, морал, принципи и т.н. В това отношение дори животните са по-съвършени, а уж ние сме “венецът на творението”... А май сме просто едни егоистични маймуни, които завладяха света и сега си нямат и ни най-малка идея какво да правят с него и каква отговорност имат към същия...

    Както и да е, отплеснах се.
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-01-2020 на 19:44

  8. #83
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Това дали мисълта може да въздейства на материята все още не е научно доказано, въпреки че има теории в тази насока. Но не съм чувал за сериозни научни експерименти, които да го доказват.

    Теорията за Големия взрив включва в себе си точно това предположение. Времето и пространството са съсздадени по време на самия взрив. Преди него всичко е било статично. Нищо не се е случвало. В такъв случай системата няма как да се самовъзбуди. Трябва външно въздействие. И то такова извън време- пространството.
    Няма как да се установи пълен покой защото всяка физична система, включае Вселената, се стреми към максимална ентропия ("разбърканост").

    Доброто и злото са субективни понятия. Затова трябва някакъв еталон за добро и зло, например Библията.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  9. #84
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Връзката между мъж и жена основана на парите е сделка (както и почти всичко в което са замесени пари)!
    Грозният, застарял, но богат мъж търпи простотията на младата си, красива, но тъпа жена заради секса с нея!
    Младата, красива, но тъпа жена, търпи грозния, застарял, но богат мъж заради парите му, лукса и стандарта на живот, които той осигурява!
    Като човек който пътува много, Грозни, мога да кажа че това нещо е вярно и е навсякъде! Дали било в Япония, в Америка или по западна Европа, аз съм свидетел как винаги по заведения, плажове, хотели има един чичак и до него залепено младо момиче. Дълбоко се съмнявам, че това е дядо и...

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    За разлика от тези взаимоотношения, тези между мен, TrollFactory и Фузи не са основани на пари! Нещо повече - в нашите отношения пари изобщо не участват!
    Дефендъра си мисли, че на ден изкарваме по хиляди. Дори и аз като вземем пари за билети, хотели, заведения, таблети за рисуване, компютри и т.н и аз трябва да си броя парите.

    Интереса клати феса!

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Той и на моите не отговори!
    Винаги така прави, увърта нещата и се прави на ударен, подобно на лицемерната му религия..

    Мисля, че Дефендъра трябва да е по-благодарен, за това че може да приказва с нас и най-вече за това, че му обърнах внимание. Няма никакъв опит с жените и се занимава с мен като удавник за сламка. Опитваме се да му обясним, че с това негово поведение ще стане само с пари, но нищо не му влиза в главата. Тъжна картинка.
    Последно редактирано от anonymous1043668 : 08-01-2020 на 17:08

  10. #85
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Question

    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Това дали мисълта може да въздейства на материята все още не е научно доказано, въпреки че има теории в тази насока. Но не съм чувал за сериозни научни експерименти, които да го доказват.
    Има много експерименти доказващи силата на мисълта като например плацебо ефекта и то той е съвсем реален и не се бърка по никакъв начин с “воля”, защото и пациентите не знаят, че взимат плацебо, а се вижда дори на скенери, че състоянията им се подобряват забележително. Или може би очакваш нещо повече за потвърждение на този факт като телекинеза или ясновидство? Физиката и мисълта са тясно взаимосвързани щом мисълта може да повлияе на психиката и човек да се излекува чрез внушение.

    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Теорията за Големия взрив включва в себе си точно това предположение. Времето и пространството са съсздадени по време на самия взрив. Преди него всичко е било статично. Нищо не се е случвало. В такъв случай системата няма как да се самовъзбуди. Трябва външно въздействие. И то такова извън време- пространството.
    Няма как да се установи пълен покой защото всяка физична система, включае Вселената, се стреми към максимална ентропия ("разбърканост").
    Повдигнах по-скоро въпросът дали не сме по-скоро в една безкрайна спирала на тази система, която няма начало и край. Теорията за Големият взрив (виж, дори я пишем с главни букви) е просто догма в науката. Ако едното измерение е безкрайно, другите също са безкрайни. Времето е безкрайно. Пространството също щом считаме, че Вселената се разпространява в четири посоки (или шест, не знам защо физиците твърдят, че Вселената изглежда плоска) без да се опира в някакви граници. Мисълта също става безгранична благодарение на безграничните други две измерения. Сигурно тези три измерения се свързват и с четвъртото измерение което е “място на висшите същества” или там където се осъществява точката на контакт с безкраността. Да кажем, че това е светът на сънищата. А всяко живо същество сънува (следователно има достъп до тази точка на сливане). Дори растенията спят и се събуждат.

    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Доброто и злото са субективни понятия. Затова трябва някакъв еталон за добро и зло, например Библията.
    Защо се обръщаш за това към Библията? Там представите за добро и зло действително са субективни. Много библейски разкази са абсурдни, а Бог е представен като ревнив и лош. До колкото знам (не помня къде съм чел и чул това, но да предположим, че е така) мисля, че беше отговорен за над 2 милиона човешки жертви докато дяволът е взел само 4 живота общо за всички истории в Библията. Да не говорим и за жертвите взети от инквизицията, робството, горенето на вещици и т.н. За учен човек (ако никнеймът ти Нютон както и предтавата ми за теб беше, че май беше учил физика) имаш доста метафизични възгледи.
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-01-2020 на 20:16

  11. #86
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Ще помоля отец Иневтоний, епископ Хипокрит и останалите потребители да не отплесват темата в друга посока!
    Темата е за парите и жените, не за сътворението на света (без значение дали според науката или религията)!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  12. #87
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ще помоля отец Иневтоний, епископ Хипокрит и останалите потребители да не отплесват темата в друга посока!
    Темата е за парите и жените, не за сътворението на света (без значение дали според науката или религията)!
    Точно така, Грозний. Извинявай, спирм да пиша глупости, пиши си ти твоите теории.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  13. #88
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    К
    Мисля, че Дефендъра трябва да е по-благодарен, за това че може да приказва с нас и най-вече за това, че му обърнах внимание. Няма никакъв опит с жените и се занимава с мен като удавник за сламка. Опитваме се да му обясним, че с това негово поведение ще стане само с пари, но нищо не му влиза в главата. Тъжна картинка.
    Не знам що си останала с впечатление, че това да си имам жена ми е някаква фиксидея.

    Не знам дали ще стане само с пари, само мога да кажа, че никога досега не ми е минавало през ума, ако излизам с момиче, първото нещо, което да направя да е да демонстрирам пред нея колко съм оборотен с парите, (освен да платя сметката в кафето, но нищо повече). Късно ми е да си променям манталитета.
    Последно редактирано от defender : 08-01-2020 на 21:06

  14. #89
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не знам дали ще стане само с пари, само мога да кажа, че никога досега не ми е минавало през ума, ако излизам с момиче, първото нещо, което да направя да е да демонстрирам пред нея колко съм оборотен с парите, (освен да платя сметката в кафето, но нищо повече). Късно ми е да си променям манталитета.
    Добре, а защо просто не опиташ поне веднъж? Кой знае?

    Напускам темата

  15. #90
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Добре, а защо просто не опиташ поне веднъж? Кой знае?
    Ми момичетата, които са около мене си имат работа, изкарват добри пари, че да ходят по екскурзиии. Умрели са ми за парите. Пък и аз с парите не съм нещо повече от тях.

    Май трябва да отида си хвана някоя безпарична ученичка на 16 години.

    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Напускам темата
    Последно редактирано от defender : 08-01-2020 на 21:58

  16. #91
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ще помоля отец Иневтоний, епископ Хипокрит и останалите потребители да не отплесват темата в друга посока!
    Темата е за парите и жените, не за сътворението на света (без значение дали според науката или религията)!


    Темата отдавна вече се изчерпа! А и тук вече всеки си прави и говори каквото си поиска така или иначе, а и офтопик или не, на фона на активността в последните 2 - 3 години тук, всеки нов пост си е направо благотворителна помощ за оцеляването на форума, който изглежда като на няколко дни разстояние от закриването си.

    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Точно така, Грозний. Извинявай, спирм да пиша глупости, пиши си ти твоите теории.
    Много лесно се сдухваш!
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-01-2020 на 22:20

  17. #92
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Точно така, Грозний. Извинявай, спирм да пиша глупости, пиши си ти твоите теории.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  18. #93
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Колкото повече бръчки придобива жената, толкова повече се изглаждат грапавините на характера й."


  19. #94
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Много лесно се сдухваш!
    Напротив, давам му да се изяви.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  20. #95
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Exclamation

    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Напротив, давам му да се изяви.
    Не ми се извинявай с Грозния! Смешно е да дезертираш от темата с коментари като на “ученичка с характер” и на кисела госпожичка.

  21. #96
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Има много експерименти доказващи силата на мисълта като например плацебо ефекта и то той е съвсем реален и не се бърка по никакъв начин с “воля”, защото и пациентите не знаят, че взимат плацебо, а се вижда дори на скенери, че състоянията им се подобряват забележително. Или може би очакваш нещо повече за потвърждение на този факт като телекинеза или ясновидство? Физиката и мисълта са тясно взаимосвързани щом мисълта може да повлияе на психиката и човек да се излекува чрез внушение.
    Нямах предвид плацебото. Това е известно. По- скоро това, което наричаш телекинеза. Ясновидството е съвсем друга работа. Някои учени казват, че ще бъде възможна, има и научна обосновка. Но повечето са такива съмнителни учени, като доц. Филипов от БАН например. По телевизията го представят като професор.
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Повдигнах по-скоро въпросът дали не сме по-скоро в една безкрайна спирала на тази система, която няма начало и край. Теорията за Големият взрив (виж, дори я пишем с главни букви) е просто догма в науката. Ако едното измерение е безкрайно, другите също са безкрайни. Времето е безкрайно. Пространството също щом считаме, че Вселената се разпространява в четири посоки (или шест, не знам защо физиците твърдят, че Вселената изглежда плоска) без да се опира в някакви граници. Мисълта също става безгранична благодарение на безграничните други две измерения. Сигурно тези три измерения се свързват и с четвъртото измерение което е “място на висшите същества” или там където се осъществява точката на контакт с безкраността. Да кажем, че това е светът на сънищата. А всяко живо същество сънува (следователно има достъп до тази точка на сливане). Дори растенията спят и се събуждат.
    Къде пише, че според теорията за Големия взрив времето и пространството са безкрайни. Имат начало, а може да имат и край, не се знае.
    Ама откъде следва, че ако другите са безкрайни и мисълта трябва да е безкрайна? Няма доказана връзка между мисълта и материята. Плацебото не е доказателство.
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Защо се обръщаш за това към Библията? Там представите за добро и зло действително са субективни. Много библейски разкази са абсурдни, а Бог е представен като ревнив и лош. До колкото знам (не помня къде съм чел и чул това, но да предположим, че е така) мисля, че беше отговорен за над 2 милиона човешки жертви докато дяволът е взел само 4 живота общо за всички истории в Библията. Да не говорим и за жертвите взети от инквизицията, робството, горенето на вещици и т.н. За учен човек (ако никнеймът ти Нютон както и предтавата ми за теб беше, че май беше учил физика) имаш доста метафизични възгледи.
    Обръщам се към Библията защото нея съм избрал. Нямаш много правилни представи за Библията, но сега няма да се занимавам да ти ги изглаждам.
    А Инквизицията има общо с католическата църква, не с Библията. Не знам защо никой не прави разлика между религия и църква.
    Аз още уча физика, на колко години мислиш, че съм.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  22. #97
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Лоялността, трезвият ум, верността, загрижеността, самоувереността, трудолюбието - тези качества превръщат мъжете в привлекателни партньори. Красотата е бонус, но тя бързо губи ефекта си при липсата на други качества."

  23. #98
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Лоялността, трезвият ум, верността, загрижеността, самоувереността, трудолюбието..."
    Такова куче си търся.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  24. #99
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от inewton Виж мнението
    Такова куче си търся.
    То и жените горе-долу това търсят - куче-пазач, дето да не ги изоставя.

  25. #100
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си