.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1

    Никой не ме взема на работа

    Здравейте,студентка съм в Пловдив,но не съм от града,от доста по-далечен град съм,но си търся работа тук.Търся си работа тук,заради настоящата ми любов,с която не искам да се разделяме,но никой не ми звъни за работа или ходя на интервю и казват,че ще звъннат,но не го правят.Доста се отчаях,тъй като не мога да очаквам родителите да ме издържат,нито гаджето,но не се получава.Доста зле се чувствам тези дни поради този факт.Ще се радвам да ми дадете някой приятелски съвет

  2. #2
    Servus Dei Мега фен Аватара на inewton
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    Sedes Sancti Petri
    Мнения
    14 334
    Търсиш неподходяща работа.
    Въ науката намѣрихъ своитѣ граници, докато въ Църквата живѣя своята свобода.

  3. #3
    Ами търся,като сервитьорка,в магазин за дрехи,хранителни магазини и какви ли още не,но не става

  4. #4
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    В момента, положението не предразполага наемане на нов персонал от страна на работодателите.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  5. #5
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Vesellina Виж мнението
    Здравейте,студентка съм в Пловдив,но не съм от града,от доста по-далечен град съм,но си търся работа тук.Търся си работа тук,заради настоящата ми любов,с която не искам да се разделяме,но никой не ми звъни за работа или ходя на интервю и казват,че ще звъннат,но не го правят.Доста се отчаях,тъй като не мога да очаквам родителите да ме издържат,нито гаджето,но не се получава.Доста зле се чувствам тези дни поради този факт.Ще се радвам да ми дадете някой приятелски съвет
    Ти мислиш ли си с тая пандемия някой ще те наеме на работа? Огромна маса от хората, които познавам в България сега и те са безработни. Ако искаш да си намериш ти предлагам да се разделиш с гаджето, ти сама го каза не може да го използваш като касичка, кажи му защо искаш да се местиш. Другия вариант е да започнеш някаква работа от компютър.

    Дори и да наемат като сервитьорка или в магазин в мола, кой ходи вече там? Ресторантите и баровете вече едвам свързват двата края, кой си мислиш, че ще ти плати на края на месеца с няколко клиента на ден?

  6. #6
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от Vesellina Виж мнението
    Здравейте,студентка съм в Пловдив
    Какво учиш? Търси си нещо по специалността, дори да е на ниво стаж. Неквалифицираният персонал в момента се съкращава, не се наема. От друга страна все още има глад за специалисти в доста области, така че си търси платен стаж по специалността. Това, ако учиш и се развиваш сериозно в направлението си, щото иначе ще си 1 от 1000-те кандидатствали.

  7. #7
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Търси работа, от която разбираш и ще се чувстваш добре, а не просто "някаква си работа". Сервитьорка и продавачка на дрехи не са оферта и ще ти омръзне бързо. Това си е за тези, които не разбират от нищо друго и не могат да работят друго. А то и за продавачка се иска талант и по-скоро усет. Опитай да започнеш някакъв стаж по специалността, която учиш. И не е проблема само в това, сега с тоя корона вирус е трудна работа да те наемат. Не се чувствай безполезна и виновна, и само заради това да искаш да започнеш работа. Ако приятелят ти е човек намясто и е наясно с положението, ще те разбере и няма да те упреква. Все някога ще се свърши с това. То и при мен в завода, в който работя, не е розово положението, но все пак има някаква работа. Всеки компромис с това да работиш работа, за която не си заслужава и не е за теб, си е просто... компромис. Търси активно, по всички сайтове, работа има все пак.
    Последно редактирано от RedArmy : 07-20-2020 на 00:44 Причина: Допълнение
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  8. #8
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Ако искаш да си намериш ти предлагам да се разделиш с гаджето, ти сама го каза не може да го използваш като касичка, кажи му защо искаш да се местиш.
    Това е най-неоносвателната причина да се разделят. Ако приятелят й има пари, защо не? В такъв случай той би бил “касичката” на връзката им така или иначе и без условията на пандемията. Това, че ще се рязделят с какво ще й помогне в професионалните качества, че изведнъж да си намери работа? Ако й е толкова неудобно от факта, че е безработна, значи приятелят й е стиснат и я кара да се чувства зле. Една щастлива жена не би се разделила с приятеля си, за да си търси работа...

    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Другия вариант е да започнеш някаква работа от компютър.
    Едва ли е възможно това да стане от днес за утре, особено ако няма никакви технически умения. Дори ще й е по-сложно от това тя да си намери работа в обслужването, ако ще й е първа работа “на комютър” и разбира се в случай, че той ще й служи за нещо повече от това да маркира стоки с него.

    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Дори и да наемат като сервитьорка или в магазин в мола, кой ходи вече там? Ресторантите и баровете вече едвам свързват двата края, кой си мислиш, че ще ти плати на края на месеца с няколко клиента на ден?
    Всъщност има много заведения пукащи се по шевовете. Не чак така де, но оборот си правят. Хората не са спрели да пият спиртни напитки или да търкалят кебапчета в чиниите си, нито пък масово са влезли в режим на диета. Маса народ (визирам най-основната част от него - простаците, на които и в чума, и в криза желанието им за плюскане и пиене са техни основни приоритети) подценява вируса или дори отрича съществуването му независимо каква причина изтъкват за това (дали Бил Гейтс го е пуснал, за да може после да ни чипира с чиповете си или че Бойко лъже, защото извънредното положение ще го държи на власт, а и ще паднат някакви пари от Брюксел)... Моловете също са пълни. Не на 100%, но са си съвсем нормално функциониращи като за лятно време. Единствено може би офисджиите, работейки сега масово от вкъщи, допринасят за отлива на клиенти по обедно време в заведенията, но ситуацията си зависи от град до град. Има градове без офиси и където винаги е било криза, в които над 50% от местното население е трайно безработно или работи в сивия сектор за под 400 лв месечно.

    В заключение: Авторката преспокойно може да си намери работа и сега, стига да не е в нощно заведение.
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-20-2020 на 09:27

  9. #9
    По специалност съм акушерка,никой не ме упреква,че нямам работа. Като разделяне с приятеля ми имах предвид,че трябва да се върна в моят роден град,а аз просто искам да съм с него,не далеч от него. Аз просто се чувствам много отхвърлена от това,че никой не ме наема

  10. #10
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Това е най-неоносвателната причина да се разделят. Ако приятелят й има пари, защо не? В такъв случай той би бил “касичката” на връзката им така или иначе и без условията на пандемията. Това, че ще се рязделят с какво ще й помогне в професионалните качества, че изведнъж да си намери работа? Ако й е толкова неудобно от факта, че е безработна, значи приятелят й е стиснат и я кара да се чувства зле. Една щастлива жена не би се разделила с приятеля си, за да си търси работа...
    Ми и на мен ми се стори работата малко абсурдна, ама нали авторката не искала да ползва гаджето за пари. Ами ако се премести на населено място където има "по-добър шанс", въпреки, че май положението е едно и също където и да отидеш.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Едва ли е възможно това да стане от днес за утре, особено ако няма никакви технически умения. Дори ще й е по-сложно от това тя да си намери работа в обслужването, ако ще й е първа работа “на комютър” и разбира се в случай, че той ще й служи за нещо повече от това да маркира стоки с него.
    Е, нормално че се искат някакви минимални умения за да започнеш да работиш на компютър (примерно къде е копчето за интервал ), където може да търси работа имам предвид.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    ...
    Да си призная, аз не живея в България и в случая не ходя по молове, но предполагам че всеки прави каквото си иска.

  11. #11
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от FuzzyDesertPaw Виж мнението
    Ми и на мен ми се стори работата малко абсурдна, ама нали авторката не искала да ползва гаджето за пари. Ами ако се премести на населено място където има "по-добър шанс", въпреки, че май положението е едно и също където и да отидеш.
    Не знам що за льоляв мъж ще допусне приятелката му да си хване пътя по икономически причини. Или самата авторка просто разбира, че мъжът до нея абсолютно нищо не може да й осигури и би й било най-добре, ако си се прибере вкъщи и остави за кратко вратичката си отворена за "връзка от разстояние", ако случайно въпросният тип започне да се държи малко по-мъжки и спре да се оплаква на света колко трудно му е да я "издържа" и да я депресира с намеци, че тя му е в огромна тежест. Пак казвам, щастлива жена няма да бяга толкова лесно заради толкова тъп повод. Според мен е по-добре тя да се раздели с такова мекотело от колкото изобщо да мъчи някаква тъпа "връзка от разстояние" с някой, който вместо да й е опора и да й помага да преодолее кризата си (защото няма вечна безработица) е готов да я изпрати с усмивка по живо по здраво с куфарите й да си се прибира у тях, че "да не му е в тежест" на него горкият, измъчен, че трябва да пазарува в кошницата продукти и за двамата при тези непосилни цени на храните. Освен, че той трябва да е топ-егоист, тя трябва да е изключително наивно влюбена и глупава, за да вижда каквото и да било "розово бъдеще" зад хоризонта с такъв човек пък било то и след като си намери работа. О, Боже, голямата тежест и мъка, видиш ли, която изпитва този Ганьо, все едно, че тази е такава златотърскачка терминатор, че му поглъща всичките пари... А кой знае, междувременно сигурно горкото момиче плаче по цял ден затворена вкъщи и се чуди как да си стои вкъщи само и само, за да не харчи пари и чуди с какво да се почувства полезна: Дали като сортира чорапите му отделно от гащите преди да пусне пералнята или какво да сготви преди той да се прибере “тежко преуморен” от тази негова невероятно изморителна работа (каквато и да е тя). Очевидно е, че тя не е момиче, което стои с някого заради парите щом така страда, че си няма работа и при положение, че търпи някакво стиснато и жалко подобие на мъж. Явно много си го обича горката. Поради какви причини може само да гадаем, но самият факт, че в момента тя обмисля как да се прибере от този малък ад означава, че тази връзка е пред закриване и тя някак си си го усеща.

    Ето и обобщение на ситуацията в една илюстрация (според мен):



    Цитирай Първоначално написано от Vesellina Виж мнението
    По специалност съм акушерка,никой не ме упреква,че нямам работа. Като разделяне с приятеля ми имах предвид,че трябва да се върна в моят роден град,а аз просто искам да съм с него,не далеч от него. Аз просто се чувствам много отхвърлена от това,че никой не ме наема
    С такава специалност при наличието на такава демографска криза каквато е подпукала страната няма как да очакваш, че ще си намериш работа в скоро време, а за добре платена пък да не говорим. И без никакви други знания мога единствено да ти предложа да се ориентираш към някой магазин. Просто стоиш и чакаш докато те извикат някъде... Друг избор нямаш. Но това с приятеля ти пък остава като проблем. Бих те посъветвал да се разделиш с такъв човек... Ами един ден, ако станеш майка как ще гледа детето ви? Или ще го изпрати при баба му и дядо му докато и то не си намери работа? Мисли и си опичай акъла!
    Последно редактирано от TrollFactory : 07-21-2020 на 18:13

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    тука направих грешката да цъкна "Виж мнението" на тролфактори
    бързо си припомних що съм ти бил игнора

  13. #13
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от Vesellina Виж мнението
    По специалност съм акушерка,никой не ме упреква,че нямам работа. Като разделяне с приятеля ми имах предвид,че трябва да се върна в моят роден град,а аз просто искам да съм с него,не далеч от него. Аз просто се чувствам много отхвърлена от това,че никой не ме наема
    Не го слушай тоя трол отгоре. Има голям дефицит на акушерки в момента. Аз имам впечатления от първа ръка, познавам доста медицински работници, покрай майка ми. Потърси. Не си пропилявай годините, за да работиш като сервитьорка. Заплатите не са високи, но не са и недостатъчни. А и това ще ти е само началото, само прелюдията към истинския ти живот. Провери в "Селена", "Медлайн", "Държавна болница", "Окръжна". Все ще намериш. Специално за "Селена" съм чувал, че търсят АГ специалисти. Успех.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  14. #14
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Не го слушай тоя трол отгоре. Има голям дефицит на акушерки в момента. Аз имам впечатления от първа ръка, познавам доста медицински работници, покрай майка ми. Потърси. Не си пропилявай годините, за да работиш като сервитьорка. Заплатите не са високи, но не са и недостатъчни. А и това ще ти е само началото, само прелюдията към истинския ти живот. Провери в "Селена", "Медлайн", "Държавна болница", "Окръжна". Все ще намериш. Специално за "Селена" съм чувал, че търсят АГ специалисти. Успех.
    Ако действително нещата бяха толкова прости както ги говориш, авторката изобщо нямаше да има настоящия си проблем. В акушерството работят главно лели на 50 +, които стоят до пенсия и за млади работа в този сектор почти не се освобождава. Раждаемостта на белите хора се е стопила до минимум и се раждат главно деца от малцинствата. Дори и някак си да стане акушерка, не виждам бляскава кариера, а работно място, на което е в постоянен страх дали няма да я бият както често се случва "някои от тези граждани" да правят с медицинските работници.

  15. #15
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Аз пък ти казвам, че работа за млади акушерки има. Ти четеш по вестниците и в интернет, аз го казвам от лични наблюдения. Преди 7-8 дена назначиха две 24-25 годишни акушерки в болницата на майка ми. Имам снимки и на двете, те са публични, но не искам да ги пускам, аз нямам общо с тях, в крайна сметка. Значи все пак има вариант за тях. Просто трябва да се търси. И заплатата зависи от доста неща, конкретно при акушерките.
    Последно редактирано от RedArmy : 07-22-2020 на 11:12
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  16. #16
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Аз пък ти казвам, че работа за млади акушерки има. Ти четеш по вестниците и в интернет, аз го казвам от лични наблюдения.
    Работа като цяло има, стига да ти се работи и да си кадърен. Грозник1 и Грозник2 просто повтарят, каквото прочетат из ФБ. Авторката просто се е сдухала(излишно).

  17. #17
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от Necrologist Виж мнението
    тука направих грешката да цъкна "Виж мнението" на тролфактори
    бързо си припомних що съм ти бил игнора
    Явно се припознаваш в историята и си минала през такива периоди щом толкова много се засягаш.

    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Работа като цяло има, стига да ти се работи и да си кадърен. Грозник1 и Грозник2 просто повтарят, каквото прочетат из ФБ. Авторката просто се е сдухала(излишно).
    Добре че си ти, за да споделиш своята блестяща мисъл по проблема на авторката и да го разрешиш само в рамките на 2 реда!

  18. #18
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Явно се припознаваш в историята и си минала през такива периоди щом толкова много се засягаш.



    Добре че си ти, за да споделиш своята блестяща мисъл по проблема на авторката и да го разрешиш само в рамките на 2 реда!
    Петно, по-горе съм дал със сигурност по-полезен от твоя съвет по темата. Само ти и клонинга ти искате някой друг да ви реши проблема, авторката искаше съвет.

  19. #19
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2015
    Мнения
    603
    тролфакторито е като говорещите папагали дето се кефят като има кой да ги слуша

  20. #20
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Тоя е пълен цървул и дървен философ, от ония, които нямат истинска връзка с реалността, а приказват глупости, но използват разни високопарни заучени фразички, за да звучат компетентно. Чете от Уикипедия и си мисли, че ще впечатли някой. Жалка история. Пише от 3 профила, които взаимно се хвалят един-друг и си правят четки. И всички знаем, че циганите раждат многократно повече, но на акушерката знаеш ли колко и пука от каква националност е бебето? Важното е да си върши работата. Егати, по-скъсал с реалния живот човек не съм виждал, честно.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  21. #21
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Тоя е пълен цървул и дървен философ, от ония, които нямат истинска връзка с реалността, а приказват глупости, но използват разни високопарни заучени фразички, за да звучат компетентно. Чете от Уикипедия и си мисли, че ще впечатли някой. Жалка история. Пише от 3 профила, които взаимно се хвалят един-друг и си правят четки. И всички знаем, че циганите раждат многократно повече, но на акушерката знаеш ли колко и пука от каква националност е бебето? Важното е да си върши работата. Егати, по-скъсал с реалния живот човек не съм виждал, честно.
    Като стана дума, защо милиарди хора по света ползват именно Уикипедия, а не Совпедия?

    Другарю Исаев, вие ли ще казвате кой е скъсал с реалния живот, 30 годишния комунист, който твърди, че свали Елисавета с един антиимпериалистически пост и сега въртят бурна любов и кроят заедно планове как ще се устроят като социалистическо семейство след като ОФ вземат властта.

    пп. Снимка на другаря Исаев:
    Последно редактирано от TrollFactory : 08-04-2020 на 01:35

  22. #22
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Другарю Исаев, вие ли ще казвате кой е скъсал с реалния живот
    Аз ще казвам, защото ти си лишен от трезва мисъл и не можеш да се видиш отстрани какъв палячо с разтроение (минимум) на личността си, което вече те прави доказано невменяем.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Vesellina Виж мнението
    Здравейте,студентка съм в Пловдив,но не съм от града,от доста по-далечен град съм,но си търся работа тук.Търся си работа тук,заради настоящата ми любов,с която не искам да се разделяме,но никой не ми звъни за работа или ходя на интервю и казват,че ще звъннат,но не го правят.Доста се отчаях,тъй като не мога да очаквам родителите да ме издържат,нито гаджето,но не се получава.Доста зле се чувствам тези дни поради този факт.Ще се радвам да ми дадете някой приятелски съвет
    Може да си дебела. Отслабни.

  24. #24
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    Някъде там...
    Мнения
    2 294
    Цитирай Първоначално написано от Vesellina Виж мнението
    Ами търся,като сервитьорка,в магазин за дрехи,хранителни магазини и какви ли още не,но не става������
    Развий се в една област и бъди добра в нея

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си